Já když jsem to hrál poprvý tak jsem Diablo II vůbec nepochopil. Žádný alternativy řešení, žádný příběhový zvraty. žádný sympatičtí NPC, žádná družina, žádný kombinace útoků, žádný taktizování, žádné puzzly ani hádanky, prostředí generické. Dohrál jsem to na nejlehčí, poklepal si na čelo a založil.

Až po letech jsem v nějakým článku přečet že diablo II je o vývoji postavy a vybavení. Tak jsem to spustil a začal s různými povoláními paralelně, hodně jsem je střídal abych unikl ze stereotypu zkoušet různý buildy, pravidelně je střídal abych nebyl ve stereotypu a nakonec jsem třetí obtížnost s jednou z postav zdolal. Od tý doby mám k diablu pozitivní vztah a říkám kolik her jsem nedocenil.
@Všivák (25.07.2018 15:08): Je tam vychytanej loot a skill tree, uplne bych nezatracoval pribeh, kterej ma drajv a atmosferu a dodnes si jeho prubeh pamatuju, narozdil od mnoha jinych podobnych her jako Darkstone nebo Nox. Na druhou stranu jsou tam jen 4 vlastnosti a v zasade jde jen o to jakym zpusob likvidujes zastupy priser. Tot vse, zas bych to neprecenoval. Tohle royzsekne jen ten lojza cRPG Addict, Diablo 2 bude urcite bodovat v ekonomice.

@AlieN (25.07.2018 18:28): Ja je cetl a byly adekvatni. Ovsem hrat i Diablo v cestine, to je hodne velky jazykovy zoufalstvi.
@StriderCZ (25.07.2018 18:59): Pamatuju si, že první čeština na Diablo II šla do extrému a byly přeloženy i názvy unikátních předmětů a ještě k tomu blbě (třeba zlověstný rezavý sekera) a taky některý vedlejší bossové (ukrutný náčelník veterán). Něco jak Warcraft III. Když pak vyšla čeština na DII včetnědatadisku LOD, tak se od toho kdo ví proč upustipo :)
@AlieN (25.07.2018 18:28): Ve většině her preferuji češtinu....ale v téhle hře je zbytečná, nikdy jsem nečetl nic, vyjma stromu dovedností, synergií a pod...vždy jsem šel co nejrychleji do akce.
@Charllize (25.07.2018 16:18): Jo přesně, vždycky jsem chtěl romanci s Andariel.
Ale o tom jak moc špatně je Diablo napsané nic nevím, Prošel jsem ho nesčetněkrát, ale dialogy jsem nečetl nikdy :)

Ono to bude spíš o míjení se ve výkladu termínů. "Hloubka" hry pro většinu lidí s její propracovanou mechanikou fakt nesouvisí.
@M.a.t.t. (25.07.2018 15:38): uz zacal ne ?:)

@Všivák (25.07.2018 15:53): samozrejme mas pravdu, jim vadi ze nemuzou romancovat a resit nesmrtelnost krtka v sahodlouhych rozhovorech o dobru a zlu a plizit se ve stinu s kapuci na hlave, takze kazda zaminka dobra jak hru sepsout, pac primo ten legendarni statut rozbit nemuzou:) Cele to jen poukazuje na neschopnost proniknout do hlubsich mechanik hry, protoze to da mnohem vic prace nez porad dokola cintat o tom jak je neco dobre ci spatne napsane a nadesignovane.
@Všivák (25.07.2018 15:20): Ja ti tvoj názor neberiem a som rád, že ostatným to nevadilo. Raz za čas musí byť človek aj v menšine :) Ale s tým najlepším RPG dávaj pozor, lebo sa tu vyroja skalní priaznivci toho žánru a začne flame :)
Tak jsem si kvůli vám pustil soundtrack a už jsem myšlenkama zase v prvním městě a chystám se jít kosit zombíky. Takže dík :)

Youtube comment: I remember going through the Cathedral chambers with a friend of mine (we loved playing on the same PC together, and its not like we had a choice back then) and i remember just how fucking scared we were to progress deeper into the depths of this place... then... Andariel happened... and we both started screaming like little girls as we struggled to spamclick the mouse in order to get the fuck out of the door XD

needless to say we were discussing, for about 10 minutes, if we dared enter her chamber again or not XD

(this was our first encounter with her, and it came as a total surprise... especially her voice creeped us the fuck out, oh and just to give you an idea of just how bad noobs we were - we had a Necromancer char with melee items because "we need badass" and we were level 29 when we reached act 2 and was barely able to exit town XD... we also celebrated the killing of andariel to the levels of insanity... like... my dad came downstairs because he thought one of us had been injured XD)
@Všivák (25.07.2018 14:47): Já bych přišel zcela o všechno. Po smrti mě to obdařilo zprávou že musím zacvakat cca 30 000. Swavnulo ve městě bez vybavení a bez pěněz. "Aha. Budu tu svoji mrtvolu najít a obrat" řikám si. Kdyby kolem ní nebyla miliarda kostrounů, tak bych to možná i dokázal. Nebo kdybych měl amíga, který by to za mě pokosil, že.

Každopádně jsem tu hru natvrdo vypnul (ctrl+alt+delete) nevim, zda to na to mělo vliv, a znova jsem se lognul. Má vzdechlina se magicky objevila ve městě (jak řikám, nevím, zda to tak funfuje při každém lognutí). Tak jsem alepon dostal zpět svoje vybavení, ale ani halíř v kapse. Není to nic hruzostrašného, ale přeci jen 100k je 100k! A i když jsem si nemohl nic koupil, mohl jsem občas vnitřně udělat to "muhahaha!!" Ted jsem mrzák :(
@M.a.t.t. (25.07.2018 14:56): Co se týče herních mechanismů, provázanosti RPG vývoje postav, lootu, synergií a různých kombinací schopností je Diablo 2 jedno z nejpropracovanějších RPG. Víc než třeba Fallout nebo Baldurs Gate. Nemluvím tady o příběhu. Zkus Diablo 2 dohrát na hell. Říct o téhle hře, že je to jen tupá rubačka je dost krátkozraké.
@Všivák (25.07.2018 13:35): Hovoriť o hĺbke pri zbesilej rúbačke....dokonca by som nepovedal ani to, že hre pridával napätie. V prvom dieli sa hráč mohol dostať chybným savom dostať do bezvýchodiskovej situácie, kde už neostávalo nič iné iba reštartovať hru. V dvojke naopak stačí uložiť hru a ocitne na bezpečnom mieste. Akurát, že musí všetko opakovať znova, keďže s výnimkou mŕtvych bossov a objavených waypointov sa nič neukladá. Radšej jednoduchosť a priamočiarosť jednotky.
@pajmič (25.07.2018 12:52): Nemáš prachy u sebe nebo v truhle, tak jsi bez nich. Je to v pohodě, co s nima jinak? Za přebytky jsem vždycky “nakupoval” ty neidentifikovaný věci od překupníků a občas přišla hodně dobrá věc ;)
Uplně jsem zapoměl, jak hloupý save systém tahle hra má. Přišel jsem o 100 000+ zlatých (ne, že by je bylo za co v té hře utratit).
Koho by to zajímalo, tak zde je Kickstarter pro Stay Awhile and Listen: Book II:
https://www.kickstarter.com/projects/dav ... e-and-listen-book-ii

Popisuje vývoj Starcraftu a Diabla 2, a některých zrušených titulů, a taky jak fungovaly a nefungovaly Blizzard Entertainment a Blizzard North. Navazuje na první díl, který popisoval vznik obou Blizzardů a vývoj Warcraftu 1 a Diabla 1. Líbilo se mi to, bylo to čtivé. Kickstarter zatím vypadá, že pokud bude úspěšný, tak docela natěsno. Kniha by měla vyjít i tak, ale takto se dá získat kniha bez DRM.
@Kwoky (25.04.2017 14:00): Je dobrý. Ale fury druid je lepší. Nicméně oba dostávají na hell nabacáno od physical immune potvor. Paladin má tedy alespoň možnost Vengeance. Druidovo Rabies je proti tomu zcela nepoužitelné.
@rikuhahl (25.04.2017 13:56): Zeal + Fanaticism ňam ňam :) To mlátil rychlostí blesku do všech kolem sebe. Což bylo super jen do momentu, než se objevil nějaký boss, co vypouštěl po zásahu blesky - to šel Pal velmi rychle k zemi.
@AlieN (25.04.2017 13:53): Mně byl paladin vždycky hrozně nesympatickej, takže jsem za něj nehrál (vlastně jednou jo, dal jsem si hardcore a nechal ho chcípnout na prvnim ježkovi) :D takže jsem ty jeho schopnosti ani nijak zvlášť nestudoval.
@special_plan (25.04.2017 11:44): Když hraješ kooperativní multiplayer s osmi hráči, tak je zvětšená obtížnost žádoucí. Stejně jako víc zkušeností, co se pak přerozdělují. Já mluvim o tomhle režimu v singleplayeru.
@rikuhahl (25.04.2017 11:47): Četl jsem, že největší problém je jeden z menších bossů těsně před Diablem - Lord de Seis. V podstatě je to tedy omezené na to, jestli ho ta postava dokáže zabít. S Paladinem se to podařilo, jiné postavy asi zatím nikdo nezkoušel.
Asi blbej dotaz, ale tak mě napadlo, šlo by to dohrát timhle pasivnim způsobem za každou postavu? Já hrál diablo nejvíc za barbara a pak občas za amazonku a čarodějku, tak moc nemám přehled o dalších postavách. Vim jen, že paladin má celou jednu větev plnou různejch aur, takže tam asi nějaký zraňující pasivní schopnosti má :)