Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diablo II

Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
29.06.2000 PC
Vývojáři:
Blizzard North
Oficiální stránky:
http://eu.blizzard.com/en-gb/games/d2/
Příběh Diabla II navazuje na závěr prvního dílu. Hrdina, který porazil Diabla, si ve snaze potlačit ho vložil kámen duše do své hlavy. Diablo byl však silnější a hrdinu ovládl. Protože ještě neměl tolik síly obnovit ihned svou pravou podobu, putuje krajinou jako Temný poutník (Dark Wanderer) a zanechává za sebou zlo. Diablova moc se poprvé projeví v jedné krčmě, kterou vyvraždí a zapálí. Přežije jen vypravěč příběhu Diabla II, Marius, který s Pánem Teroru začne putovat. Nakonec se ukáže, že Diablo hledá své dva bratry - Baala, Pána Zkázy a Mephista, Pána Nenávisti. A tak se na scéně musí objevit nový hrdina, který musí zlo zastavit a s Diablem jednou pro vždy skoncovat.

Pokračování Diabla přináší do hry mnoho vylepšení a novinek. Hra je rozdělena na čtyři akty, na konci každého čeká finální boss. První akt se odehrává v mírném pásmu v okolí Tristamu a naší základnou bude Tábor tuláků, ve druhém vyrazíme do pouští kolem města Lut Gholein, ve třetím do Kurastu a přilehlých bažin a naposledy do Pevnosti Pandemonium a samotných hlubin pekelných. V každém městě můžete obchodovat či vyzkoušet Gamble - hráč při koupi nezná vlastnosti ani kvalitu předmětu. V prvních třech aktech na hráče čeká šest úkolů, ve čtvrtém pak tři. Ne všechny jsou povinné, jejich plnění se ale doporučuje, zkušeností není nikdy dost a za jejich splnění hráč dostane vždy zajímavou odměnu. Dále hra obsahuje tři obtížnosti - normal, nightmare a hell, jež se kromě normal odemykají vždy po dokončení té předchozí. Můžete tak pokračovat ve vývoji svého hrdiny. Je zde také možnost hrát hardcore - smrt znamená konec hry.

Na výběr je z pěti charakterů - amazonka, necromancer, barbarian, sorceress a paladin. Herní postavy mají čtyři atributy - sílu, obratnost, vitalitu a energii, každá má však vlastní strom dovedností. Amazonka se specializuje na boj kopím či lukem, nekromancer sesílá kletby či vyvolává nemrtvé, barbar je mistr v rozličných zbraních, čarodějka v elementální magii a paladin jako svatý bojovník používá mocné aury.

O rok později vyšel datadisk Diablo II: Lord of Destruction, který přidal pátý akt a dvě nové hratelné postavy. Po delším vývoji nakonec v roce 2012 spatřil světlo světa i třetí díl.