Byla recenze ve Score typu "maso, krev, kosti"? Tu si matně vybavuju. Hrozně jsem u toho tehdy slintal :)
@Karasman (07.01.2022 18:06): Pro mě to byla první velká recenze na RPG! A Bulře mám nejraději. Plus tam byla soutěž o nejhorší vysvědčení! :))

Ale jasně, recenze ve Score je plnotučná a je tam vše. Ale na tom bílém pozadí je to takové... ta černá recka ve Levelu mi prostě sedla i vizuálně.
@Drolin (komentář): No nevím, chvalozpěv od Bulíře si pamatuju spíš jako nezáživnou krátkou a dost odfláknutou recku. Byl jsem Skórista, kde tomu věnovali tehdy neuvěřitelných tuším 25 stran. Level jsem si ale koupil právě jen kvůli recenzi na D2 a dost mě to zklamalo...
Hele zdá se mi to, nebo za ta léta snížili drop rate unikátních (zlatých) itemů, popř. lepších itemů obecně? Naposledy jsem to hrál... no řekněme někdy v těch letech 2000-2004, nyní ( a možná mám pouze ukrutnou smůlu) mi za celou hru (včetně datadisku) padly pouze asi 2 unikátní štíty (z toho jeden byl neopravitelný a druhý mi padl z Baala :/) a možná nějaké blbiny pro jiná povolání. Jinač to jsou v podstatě pouze modré itemy, když rapidně zvednu magic find (třebas 60%+) padají častěji žluté, zřídka pak i setové zelené, ale že by byl ten drop rate až takhle přísný, to už si nevzpomínám. Oproti jiným Diablovkám (první Torchlight, Grim Dawn etc.) poměrně kruté, pravda, že radost z takových itemů je rázem rapidně umocněna, ale dost drsné (kór bez magic findu)... mluvím tedy o normal obtížnosti, dohrál jsem to před několika měsíci se svou Amazonkou a teď zvažuji jestli s ní nejít do nightmare, popř. si střihnout druida :). Ale ten drop rate mě zajímá...
Profil resurrected stále nic? Anyway, super dojmy z alfy

Na controlleru se mu to hraje líp než na myši..
A jak tam zmiňuje že ten novej artstyle mu atmosférou připomíná víc diablo 1, že je to ještě temnější než původní dvojka...super
@Jab (05.03.2021 06:46): To nevim, kde tuhle informaci sebrali. Co já vim, tak remaster staré savy naopak podporovat nebude. Četl jsem to i na battle.netu. Každopádně by to bylo super, pořád je mam scgovaný.
@Jab (25.02.2021 20:12): Já Diablo II hrál jen za paladina a nekromanta. Pak přišel druhý Fallout a na blbosti už nebyl čas. Ale zkusit to znovu třeba se sorceress, té představě se úplně nebráním.
O Bloodlines II lépe neztrácet slova. Žijeme v době, kdy se RPG klasika buďto apropriuje a znásilní, anebo se na ní úplně zapomene. Korporátní kapitalism, děkuji pěkně. Prosím nereagovat nikdo.

@FildasCZ (26.02.2021 10:40): Blizzardi jsou svině. Ale udělali první Starcraft, tak jim budiž odpuštěno.
@Karasman (26.02.2021 10:47): Vydání strategie Warcraft 3: Reforged, což je remaster a Diablo 2 bude taky remaster :)
W3 nebyl remake.
WarCraft III: Reforged is a remastered edition of the 2002 real-time strategy video game WarCraft III: Reign of Chaos and its expansion The Frozen Throne
Hlavně 40 dolarů je nějakých 800 stovek cca. Za ty desítky (stovky?) hodin zábavy mi to rozhodně stojí...
@RomcaT (26.02.2021 07:55): Tak nic lepšího mě nenapadlo, pac D2 zas tak velká nostalgie pro mě není, vzasade to byla už hra co jsem hrál s furou povinnosti na krku a o nějakém bezstarostnem hraní na které se vzpomíná nemůže být řec. To mám zase teď , to bezstarostne hraní, třeba v 80ti zavzpomínam jak jsem v 50ti bezstarostně hrál, pac už na to asi neuvidím :)
@Charllize (25.02.2021 20:15): ;o))) to jsi mě dost pobavil teď ;o)

Jinak je fuk jestli nám bylo 30 nebo 15, důležité je že jsme si to všichni užili a většina z nás D2 hrálo opakovaně, zkoušeli jsme různé postavy atd. O jaké další hře snad kromě první Mafie tohle můžete říct? Jako jo, bylo to dobrou, že taková peckova hra vyšla jednou za čas a teď se to na nás valí ze všech stran. Ale i kdybych si to měla zahrát jen z nostalgie a zvědavosti tak si to zahraju. Klidně i za 40 ecek.

Kdyby jí vydali letos včas možná bych si ji dala i do výzvy ;o)
@Saruman (25.02.2021 19:50): Už tam není ten Warcraft 3 feel. Což je dobře. :) D2 jsem už hrál a to dost. S radostí si počkám, která hra dopadne lépe (zda remaster dvojky či čtyřka). Tenhle rok se stejně nejde na nic moc nového těšit. Bloodlines 2 odešel do spinkálkova a jinak jsou to samé final cuty, resurrected a definitivní edice. Tak alespoň třeba Diablo IV bude fajn. A Humankind. To už je asi má poslední větší naděje tenhle rok.
@Cathan (25.02.2021 19:54): 40 dolarů za starou hru s novou grafikou není fér cena.

@Charllize (25.02.2021 19:55): Já myslel propagaci, že nemění hratelnost, za to jsem rád. Udělal by mi radost trailer ve stylu: Hej, pamatuješ, jak ses jako náctileté pako nedokázal dostat přes třetí akt? Možná je na čase to zkusit znova.
Zatím ani není jasně řečeno, jestli to půjde hrát, aniž by člověk musel být někde připojený. No bueno.
40 bucks?!

Nostalgia faktor je v tomhle případě hodně silný, ale ocenil bych trochu snahy oslovit i normální hráče a ne pouze pošuky, co chtějí příští dva roky strávit grindováním na battle.net.

@Jab (21.02.2021 22:35): Tys nikdy neměl vkus.
No každopádně ať už zvolím remasterovanou dvojku či čtyřku, tak z wishlistů letí Grim Dawn. Ta jeho definitive edice se nikdy nedostala ani pod 27 euro a já neměl nutkání dávat tolik peněz za "diablovku".
Tak jsem neodolal a předobjednal. Těch 40 dolarů obětuju, jestli to bude taková pecka jako tenkrát, tak to bude nářez!
Btw ale ukázky z Diabla IV se mi líbí možná ještě více. ;P
Já jsem taky pro nový profil, ale pokud ho D2R dostane ještě víc nebudu chápat proč ho jiné další hry nemají a jsou sloučené :)
Za mě je to taky na nový profil ;) Jej je otázka, jestli už teď je dost informací na popisek.
Nový profil být musí, rozdíly tu budou mnohem výraznější než u StarCraft: Remastered, a to ho taky má.
@Jab (21.02.2021 12:38): já se tedy přimlouvám, aby to tu samostatnej profil mělo. Gameplay stejnej nebude pro každýho kdo to bude hrát na gamepadu, vizuál bude 100% odlišnej taky, interface bude trochu upraven taky.
@Paul (20.02.2021 15:16):

Je tam opravdu spousta informací. Fanoušci dungeonů budou třeba výskat nadšením, že pohyb nadále probíhá po čtverečcích, jak jsou ze své odnože doomovek navyknutí.

Btw hodně bych se přimlouval, aby Diablo II Resurrected nedostávala svou novou kartu na DH. Vzhledem k tomu respektu k originálu je stran gameplay jediná novinka tak cca u sdíleného stashe v multiplayeru.

P. S. Je docela zábavné, že tohle plánuji koupit. A remaster Mass Effectů naopak nikoliv. :) Asi si D2 Resurrected dám v kombinaci s Planescapem EE. Podobně jako jsem to kdysi udělal u jejich prvotních verzí. :)
@AlieN (20.02.2021 14:04): Co se pohoršujes? :) Já to pak hrál par set hodin i bez aukce a bylo to taky fajn.
PoE je taky dobrý ale neudrželo mě to tak dlouho a i přes to ze to neustále vylepšují jsem na to chuť už nedostal.

Co jsem teď koukal na gameplay tak mi přijde ze vernejsi to být už nemůže. Je to úplně stejný jen to všechno lip vypadá. I ty zvuky jsou stejný, inventář, všechno. Aspoň co si pamatuju původní dvojku. Jen ty postavy běhají jak po obrně.
Začal jsem se na to hodně těšit !
Nevím jestli je to jenom můj pocit, ale D2 remaster vypada lip nez aktualne vyvijeny D4. Zachovava si ten potemnelej feeling a celkove to graficky ztvarneni me zaujalo vic. Diablo 4 mi porad prijde trochu WOWkovsky, i kdyz lepsi nez D3. Osobne se teda vic tesim ted snad na ten remaster ale po W3 reforged nevim nevim...
Zajímavý, takže je ten remake postavenej podobně jako Outcast, původní logika hry nad níž běží nadstavba nový grafiky. A ikdyž hra poběží na 60fps, tak ta herní logika furt jede na 25fps jako v originálu. To asi nebylo úplně easy udělat. A ještě k tomu dokódovat podporu controllerů.

Tady je rozhovor kde jdou slušně do detailu

@Charllize (20.02.2021 13:46): "Diablo 3 není staré 20 let, a bavilo mě hodně. A těch peněz co mi dal Blizz vydělat když tam měli tu aukci"
Já k tomu snad ani nemám víc co dodat :D

Nah, hratelností a "Diablo feelingem" si ho PoE namazalo na chleba (a to mě PoE fest sralo když vyšlo, ale nepřestali na něm makat)
@Charllize (20.02.2021 13:13): Blizzard OK u mně taky - před dvaceti až pětadvaceti lety. To že jsem na těch hrách vyrostl a pořád jsou skvělé neznamená že skvělá je ta firma pořád - poslední dobrou hru udělali před deseti lety, a k ní pak jeden mizerný a jeden slušný datadisk. A teda jeden dobrý remaster.
Diablo 4 posoudím až bude venku, do té doby jsem dost skeptický.
@Charllize (20.02.2021 12:59): Že upadli do takových sraček, že už se jim nedá věřit ani to zda dokáží smysluplně předělat grafiku své vlastní dvacet let staré hry. Věc kterou normálně u jiných her zvládají i moddeři.
Z Amazonky je hodně ohavný chlap, ale jinak se mi ty postavy líbí víc než v originálu.

A vypadá to celkově dobře, návrat k jednoduchosti a čistotě originálu bych po poněkud přebujelém PoE docela ocenil, i když těžko říct jestli to nakonec bude lepší hra a jestli hratelnost bude opravdu úplně stejná.
Ne že bych nemohl nedočkavostí dospat, remaster Starcraftu se povedl, ale W3 Reforged je taková prasárna že se teď budou muset u Blizzardů hodně snažit.
Ty gify me oproti teaseru celkem uklidnily. Zatim to vypada vic nez prijatelne. Co delaj s tema ksichtama ale nevim. Stejnej problem jako u remasteru Stareny.
Vypadá to lépe jako čtyřka, a to o dost. I atmosféra mi přijde podobná, tak to snad klapne i po hratelnostní stránce. Zatím to tedy vypadá na jasnou koupi :)
Ty postavy jsou fakt malinko moc staré. Všechny tak 40+. Druid šede. Nekrouš by se kvalifikoval na devade.
Ošklivé a bez amtosféry (poušť). Jsem rád, že jsem minulý měsíc dohrál původní hru.
Pěkný. Guldy by měl určitě plno informaci, kdyby ho zdejší revolucionáři neotravily novicokem :)
@Paul (20.02.2021 00:08): Na první pohled to vypadá velice dobře. Takhle nějak mělo vypadat třetí Diablo a nemuseli by nic remasterovat. Ke společnosti Activision Blizzard jsem však po loňském selhání s Warcraft III: Reforged víc než nedůvěřivý a počkám si v jakém stavu bude plná verze po vydání, kolik bude mít chyb a jakou bude mít cenu. Předplácet jim už nic nebudu. Nicméně oni si už nemohou dovolit další selhání.
@Tarhiel (20.02.2021 01:02): screenshoty interfacu a porovnávací gify maj tady

https://images.blz-contentstack.com/v3/a ... platform-save-4k.jpg

Doufám že ta podpora controllerů bude i na PC.

Tohle vypadá jako remake, ani to nedělá blizzard, docela pochybuju že i kdyby zdroják měli, použili by to.

Jinak se mi tedy moc nelíbí redesign postav, hlavně ta Amazonka, vypadá jak chlap. Celkově ty postavy vypadaj o 20 let starší než v originálu, což je asi jakože cute záměr, ale raději bych aby byli mladí jako ve dvojce.
@Tarhiel (25.01.2021 02:00): Občas narazím na Rybkovy články na PCTuningu, problém je že se omezuje většinou už jen na pění ód na PewDiePie a další youtubery, politické ranty, a věčné opakování článků o prastarých počítačích a konzolích, které už od něj každý četl desetkrát. Dřív byla jeho síla v popularizaci vědy a v nazírání na IT tech a fenomén her pohledem psychologa, a to už teď v podstatě nedělá. A o hrách obecně nepíše už vůbec.
@AlieN (25.01.2021 01:02): Tak "staré a mrtvé", ono to je kapku jinak, dneska jsou ty časáky i sběratelská záležitost a kdo má ty staré černobílé nebo první barevné Excalibury, nebo první ročníky Score, tak si je opravdu hýčká jako poklad. No a u toho si zavzpomíná i na ty zážitky té doby. Já myslím, že jsou to docela důležité pocity.

@90210 (25.01.2021 09:48): No je to tak, proto jsem taky psal, že ostatní se blýskli sem tam, nemělo to nějakou silnou souvislou vlnu. Ty další jména mám zafixované třeba jen kvůli jedné recenze, která mi třeba přišla fajn. Ale Andrew a Ice, to byli takoví ti správní "atmosféra makeři" a uměli do ní strhnout i ostatní. Mělo to styl, mělo to kontinuitu, člověk ten časák přečetl několikrát a těšil se na další číslo a v podstatě to bral jako komunikaci s nimi. A v podstatě ani tak nešlo na těšení se na nové hry v dalším čísle, o kterých napíší, jako spíše těšení se, že napíší cokoliv o hrách. I kdyby to mělo být třeba jen číslo plné dopisů čtenářů a odpovědí Andrewa a Iceho na ně :-) to je myslím to základní, co pozdější čtenáři, které tahle éra minula, nemají šanci vlastně pobrat. Už to jako žádnou komunikaci nedokáží vnímat.
@AlieN (25.01.2021 01:02): Jj je to tak.:) A ano, duo Jiri Pavlovsky / Stepan Kopriva tehda psalo vyborne a to i samostatne. Jeste k nim do pomyslnyho tria filmovych publicistu pisicich "jinak" patril Marek Dobes, ten do Score taky tu a tam neco napsal, pozdeji presel na druhou stranu a zacal sam tocit. Tehda v devadesatkach stali trochu v opozici proti Cineme, ktera jela umirnenej mainstream nebo Cinepuru a propagovali ruzna zapomenuta (respektive u nas jeste neznama) akcni becka, Hong Kong a obecne takovou tehdejsi zapadni videokulturu, Kevin Smith nebo Tarantino, kterej jeste nebyl moc znamej.

@Ringo (23.01.2021 11:03): Ice a Andrew byly hlavni hvezdy, to vi vsichni krome tady Drolina, ambiciozni byl Bela Nemeshegyi, ten umel psat hodne vtipne a pozdeji psal vsude mozne, samozrejme jeste Fuka, to byla legenda uz tehdy a pozdeji ziskal svy fanousky Rybka, plus samozrejme jeste vyse zmineni Pavlovsky a Kopriva, kteri ale v ramci Score trochu nepochopitelne nikdy nevykrocili mimo film/komix.

Jinak bych z ty zlaty ery uz asi nikoho dalsiho vylozene nevyzdvihoval. Rozhodne ne Erbena, ten jen resil, jestli hra podporuje 3d akcelerator, nebo Wotana s Mrkvickem a obecne tu partu skautu s Rohlikem v cele, ktera delala chvili redakci Excaliburu a pak hromadne presla do Score. Puvodni redakce Levelu Silver a Beast byla sice co se tyce psani o neco lepsi, nez ta nasledujici (Prusa s Herodem), proto si je taky Ice s Andrewem stahli do Score, ale taky to nebyla zadna velka hitparada, Beast mel zajimavou kerieru pozdeji, viz Kozi pribeh. Obecne je sranda pozorovat dalsi osudy tech lidi, byl to tehda takovej ceskej herne-medialni LinkedIn. Zminenej Maly psal o telekomunikacich a pozdeji chvili delal papalase na urade vlady, kde se mel dany problematice venovat a pry se z nej stala klasicka zaba na prameni. Chlumsky mel svoje momenty, ale strasne exhiboval a neustale tam motal francouzska slovicka, asi aby delal machra, ze umi trochu francouzsky, coz bylo otrochu travny. Lachtan podobne jako Bulir zacinal ve Score, kde tu a tam neco malyho nenapadnyho napsal, oba tam byli prebytecni, tak sli do Levelu, kde byl Lachtan povazovanej za jejich nejlepsiho autora, mel takovej trochu anarchistickej styl, kterej do jinak suchoparnyho a nudnyho stylu Levelu moc nezapadal, podle vseho i dost frcel v tehdejsi klubovy scene, podle Heroda mel "problemy sam se sebou" a nakonec skoncil zase ve Score a pozdeji vysumel, ale me nikdy moc nezaujal, navic psal spis clanky o Amize. Byla to ale urcite docela vyrazna postavicka.

Je to samozrejme dobovka a nejradsi mam taky Score 1-35, kde to byla vylozene two man show i diky nizsimu poctu stran a diky tomu mel ten casopis specifickej feel. Nejde ani tak o recenze a priznam se, ze jsem recenze nikdy az tak moc necetl, spis o redakcni rubriky - uvodnik, konecnik, dopisy apod. nebo vtipny popisky pod obrazky. Slo o zabavu a o to videt jaky hry vychazi, tehdy byly prakticky vsechny mimo rubriku klasika pro me nedostupny, byl to tehda tak trochu kult, specificka subkultura, hry v devadesatkach zdaleka nebyly mainstream, pro vetsinu lidi byli hraci neco jako podivni satanisti krizeni s ufony a Score s demony na obalce tu posahanou komunitu sdruzovalo. Sranda je, ze Score melo uz kolem roku 96 neuveritelnej naklad pres 50 000, ale ani pozdeji, kdyz vyletel Level, tam nikdo moc nechtel inzerovat, pritom Score a Level byly nejprodavanejsi mesicniky v Ceskoslovensku.