Detroit: Become Human

@pajmič (21.07.2019 19:14): Jediní roboti, kteří měli zabudovaný penis, byli ti, co byli určeni na italské lodě. Měli se tam učit od italských kolegů postávat celý den a chlubit se tím svým nádobíčkem.
@pajmič (19.07.2019 22:22): Je to diskuze o tom, jak moc by bylo z praktického/výrobního hlediska důležité, aby byly všechny modely vybaveny "nářadíčkem".
Logicky si řekneš, proč by měl zahradní model (ala Ralf) být něčím takovým vybaven. A pak si přečteš několik ingame časáků a zas tak nereálný ti to nepřijde.
Chark: V reálním světě se člověk nedívá na pozadí fešné androidky, že? :))
Moje žena přišla k Detroitu v okamžiku, kdy androidka vytírala podlahu. To bylo řečí, že ve hře s tím problém nemám, ale ve skutečnosti ano.
@S4TW (17.07.2019 22:52): To mi připomíná, když sme hráli Beyond Two Souls v "coopu". Každý hrál za jinou postavu. Měli sme to jak seriál. "Dáme si dneska jeden-dva díly/kapitoly?" Jsou to netradiční hry, ale rozhodně si nemyslím, že podřadné.
Nejlepší na téhle hře je, že mě přítelkyně prosí, jestli bychom si nezahráli Detroit (já hraji a ona kouká) :D
První dohání: Ok, dobrá hra. Nejlepší od Quanticu.
Druhé dohání o necelý rok později: OMG I love this game!!

Ne vážně, jakmile odhalíte kouzlo proměnných dějových linek, už v tom jedete :D
@M.a.t.t. (19.12.2018 19:02): Nečekal bych, že zkratka znamenající "hraní si na hrdinu" se vezme tak doslova :-) Aneb jak píše Charlize, tak každá hra je RPG.

Pro mě je to každopádně nejlepší akční adventura roku a možná že i celkově. Pro mě to těžce překonává i Heavy Rain, který mě také hodně bavil.
Luxusní hra, dohráno. Příběh se mi líbil, graficky to bylo excelentní vzhledem k malým mapám, kde se dalo s grafikou vyhrát a zároveň to pro PS4 optimalizovat. A někdy jsem se v Detroitu cítil jako v opravdovém Detroitu a kulisy, mezi kterými jsem se pohyboval, byly opravdu uvěřitelné.
@musa (15.12.2018 14:33): Cage se vyjádřil, že Sony jim dává absolutní tvůrčí svobodu a do ničeho je netlačí. proto asi nemají důvod migrovat pod křídla jiného vydavatele, tím i na jiné platformy. myslim, že se prakticky stali dvorními vývojáři pro Sony. sice můžou odejít, ale práva na Detroit zůstanou vydavateli.
Taky měl někdo problémy uhrát soubojový QTE? Nejsem rozenej konzolista (PS vlastnim cca rok) a už mi kvůli nim zabili Connora (naštěstí jen jeho). Horní tlačítka a joysticky jsou ještě ok ale L1,L2,R1,R2 v tý rychlosti fakt nestíhám :D
@Paul (08.07.2018 15:46): ta je pěkně creepy. mohli ji alespoň trochu oddálit, aby nepůsobila tak vlezle. nakonec mi odešla (resp. jsem ji pustil) a to menu je bez ní mnohem příjemnější :-)
Androidka v hlavním menu má dobře twisted smysl pro humor.
"Oops, your save games are corrupted."
...
"Just kidding"

Maj štěstí že tam takovejhle bug neměli :)
@Garret (komentář): Ten hype kolem této hry byl místy až ubíjející. Dobré taky číst recenzí od nespokojeného člověka. Příští týden mám slíbenou PS4 na dobu neurčitou právě s touto hrou. Rozhodně ji dám. Už kvůli tomu, jestli jsou tvé poznatky trefné......
@montana (01.07.2018 12:32): jako že si měl strach napsat negativně vyznívající koment? :-) no tak to dík, takhle dva komenty na stejnou hru v jeden čas jsou vždycky fajn, každého to baví číst :-)

@7c (01.07.2018 12:31): Heavy Rain bych neignoroval, Beyond je spíše průměr, ale pořád to má lepší děj, než tohle.
@Garret (komentář): Hmm, popisuješ to, jako by se od Fahrenheita moc nezměnilo (kromě technologie a audiovisuální stránky)... Rozhodně užitečný komentář (pro mě informace, že Cage mohu nadále ignorovat).
@Garret (25.06.2018 12:23): Heavy Rain mi přišel luxusní. Já právě od tohohle očekávám stejný zážitek, tak jsem zvědavý. Jen Fahrenheit mě zklamal tehdy druhou půlkou, když to byla totální fantasmagorie. Heavy se držel při zemi a byl svkvělý od začátku do konce. Jen mě naštvalo trochu, že rozdíl mezi nejelepším koncem a tím dobrým byl v nalezení jednoho jediného předmětu, který já samozřejmě nenašel. Záleželo určitě na více faktorech, ale tamta blbost byla snadno přehlédnutelná a měla obrovský vliv na celý děj.
Mám za sebou pár hodin a zatím tedy velká spokojenost, s nudností Beyondu se to nedá srovnávat a ta grafika je vážně neskutečně dobrá - jak prostředí, tak postav (ten Henricksen!). Writing je místy solidní a místy klasicky Cageovsky na sílu, ale zatím v únosné míře. U scény s Karou a domácím násilím jsem se skoro zapotil :) Parádní soundtrack a atmosféra.
Doporučuji perfektní videorecenzi od Angry Joe. Přidal jsem ji do videí.
@Shoggot (28.05.2018 12:15): Montana to napsal docela hezky.

Já měl třeba rád i Heavy Rain, celkově mě Cagoviny baví. Pokud ti Heavy Rain vadilo, tak nevím jestli se ti bude Detroit líbit (nutno říct, že si to už skoro nepamatuji, takže to nemůžu nijak relevantně porovnat).
@orromis (27.05.2018 15:00): Že by se až tak zlepšil? Já jsem jako poslední zkousnul Fahrenheita, vzhledem k nějakému novátorství, ale Heavy Rain už bylo velmi "meh" a Beyond byla už vyloženě komedie, během které mi bylo stydno i za něj. To byl opravdu trapas.
Vás sere obal a mě fakt, že to není na PC (i s GoW novým) .. jelikož už PSko nemám, tak musím utřít slinu ...

A zatímco na GoW se dá dívat na nějakého slušného člověka, jak hrou prochází, tak u Této hry to asi jen tak nepůjde, protože co člověk, to jiné rozhodnutí .. škoda no :(
Taky jsem to spolu s GoW konečně objednal, tak příští víkend to testnu. Furt mě ale irituje ten odpornej cover.
@kuler91 (27.05.2018 15:28): Napsat komentář mám docela chuť, ale čeká mě dost práce a pravděpodobně mě to přejde.. :D

Víceméně to nemá chyby. Vadí mi tam věci, který mi vadí na všech jejich hrách (tedy absence smysluplných mechanik, ovládání pohybu postav a kamery). Víceméně to jsou kraviny. Jinak jsem si zapamatoval asi 2 nebo 3 momenty, kdy byl nějaký špatný střih kamery/divná mimika a dostalo se to do uncanny valley, ale jinak to je fakt supr. Postavy jsou zajímavé, svět je uvěřitelný a hlavně tam nejsou píčoviny, jak má Cage v oblibě (Beyond, Fahrenheit). Dokonce se dá říct, že ty civilní momenty (které umí Cage výborně snad odjakživa a byly výborné i na Beyond) tu jsou stejně dobré i ty osudové.
Tak možná že do toho nakonec o víkendu půjdu... zdá se, že se to povedlo...
Zajímalo by mě co museli markeťáci týhle hry hulit, že jí udělali tak hnusnej cover art.
@kuler91 (24.05.2018 22:26): idealni je mit vse. PC, PS, XBOX, NINTENDO. A nejlip i o generaci zpet. Pak si zahrajes 95% titulu co existuji. Tedy cca 8 hernich zarizeni . Pak te nejake oznamovani ci neoznamovani remasteru, ci zpetne kompaktinility nevyvede z rovnovahy. :)

@Rapier (24.05.2018 22:15): Nemám v plánu ti vyvracet nadšení z Xboxu ... myslím si, že třeba takový X box je hry vhodný pro člověka, který má 4k , ale i obyč TV a chce ušetřit peníze, protože na PC si v takové kvalitě v životě nezahraješ za ty prachy, ale jako hlavní platformu bych to nechtěl ... Ještě pořád s chutí si zahraju některé hry s k+m.
Každopádně exkluzivity od sony jsou úplně jinde ...
Polovina z těch her co si napsal je i na PC a ta druhá jsou nějaké hříčky, které vůbec neznám, takže konkrétně mě to třeba vůbec nemrzí ...
Dneska je ideální mít PC + PS4 a člověk může být naprosto spokojený.
Každopádně to je fuk, tu PS4 určitě kup ... z druhé ruky to bude za pár tisíc a budeš spokojený i kdyby si to měl zapnout párkrát za rok na pár her jako to mám já :) ... Nicméně chápu, že určitá část domácnosti bude na tebe koukat jak na blázna, ale tohle já už dneska neřeším ... Přítelkyně si myslí taky svoje :D
@Hydr0gen (24.05.2018 17:30): prodávat Xbox One S nemám v plánu ale tu PS4 si koupím asi z druhé ruky, ledaže by Sony měla nějakou akci s druhým ovladačem zdarma. Snad již brzy.

@kuler91 (24.05.2018 19:18): zahraješ si na své PS4 např.: TES Morrowind, Oblivion, Red Dead Redemption, Crimson Skies: High Road to Revenge, všechny díly Halo, všechny díly Gear of Wars, všechny díly Forza Horizont nebo Forza Motorsport 6/7, apod.?

@Paul (24.05.2018 19:32): ale je to tak. Xbox sází na zpětnou kompatibilitu.
@SíDžej (24.05.2018 21:35): Mě heavy rain nebavil a to druhé jsem nehrál, nicméně tyhle interaktivní hry mám celkem rád - Life is strange, until dawn bylo fajn.
Tohle bude určitě v pohodě, ale ve své podstatě máš pravdu, že to není žádný must have, bude to znít možná pro někoho trochu hloupě, ale rád Sony v day one podporuju .. :) Vidina toho, že v dalších letech bude vycházet čím dál tím více lepších exkluzivit a ve větším počtu je docela fajn.
věřím, že bude hra lepší než trapnej HR a silně průměrnej BTS, ale beztak bude do konce roku za pár stovek, a must have titul to není. Demo bylo fajn a docela mě pobavilo, když jsem v něm na první pokus ztratil rukojmí a dostal kulkou mezi oči
Ale jo ... gearsy mě baví, čtyřka se povedla ... celkem vyhlížím další díl a s chutí si ho zahraju, pak ještě to nové dílko od vývojářů Forzy by mohlo být ok, ale tím asi z mého pohledu končíme. :)
@Charllize (24.05.2018 20:06): o tom to je pokud chce firma prodávat konzole, ale MS už od tohoto modelu očividně trochu ustupuje a jde jim rovnoceně o šíření windows jako konzolí. Časem by mě nepřekvapilo kdyby do xboxu dali normální Windows 10 a prodávali jen PC (ikdyž se třeba bude jmenovat stále xbox). Ale to by samozřejmě vyžadovalo aby jejich Windows Store nebyla rakovina, a vzhledem k tomu jak jsou nechopní ho opravit, tak jsem asi příliš optimistickej.
@Garret (24.05.2018 19:13): Však tam mají pecky typu zabugovaného state of decay, neskutečné zábavné onlinovky jako Sea of thieves a podobně :D ...
Jako co si budeme povídat, Xbox je naprosto zbytečné zařízení ...
Co čtu ty nadšené recenze, tak já si snad tu konzoli budu muset koupit. Jen nevím jak to doma vysvětlím.
80 metacritic

Snad to bude lepší než beyond tedy.

"Before we get caught up in its own delusions of grandeur, it's worth remembering that Detroit is just another of Quantic's glossy, goofy, ambitious experiments in interactive cinematic storytelling, like Fahrenheit, Heavy Rain and Beyond: Two Souls - and worth stating that it's the most successful of these by far. The story is coherent and persuasively told, avoiding Cage's trademark last-act lunge into nonsense. It's systematically sound enough to be enjoyed as a video game, too."

tak snad.
Tak kdo do toho půjde ? Tady hodně přemýšlím, jestli za to vysolit plnou pálku ... ale dlouho jsem žádný film nehrál :)