Zdravím. Koupil sem na PS4 Dead Island: Definitive edition.
Má tam být původní i Riptide.
Nevíte jak se k té druhé dostat?
Je tam jen Banoi a po jeho dohrání se nic nezmění.
Myslel sem, že to bude pokračovat na Palanai,
ale můžu začít opět jen Banoi hrát.
Na obalu píšou 2 kompletní hry.
Poradí někdo? ???
Kde se daji najit ty statistiky kolik sem zabil, kolik hodin hraju atd? To se zobrazi az dokoncim hru? Ja sem nasel jen ty achievementy ale ne staty

btw: to ze sem zmenil tu prioritu procesu na vysokou permanentne se opravdu projevilo na vykonu, ted to jede daleko rychleji a tak muzu pozorovat konecne jen to kde nestiha GPU
@Walome (26.06.2020 18:32): jo pokud jde ke konzoli pripojit klavesnice a mys tak bych o tom uvazoval. Ale ted sem zda se na to dosel, jeden v diskuzi poradil program Process hacker 2 a tam se to da nastavit zda se trvale, resp. jako jediny z programu a utilit ktery sem zkousel mi to i pro prepnuti o hry a zpet do windows zobrazi tu prioritu kterou sem zadal.

Ted jen doufam ze to kolisani FPS bylo opravdu tim no ... tento problem ma opet vice lidi kteri maji nove stroje- prej je to u teto hry takovej problem- ze kdyz zacnu hrat a jen se rozhlizim tak to jede krasne plynule ale jakmile se zacniu hybat tak najednouo klesa FPS
@Korbitch (26.06.2020 12:33): kolisa FPS

@Walome (26.06.2020 14:34): tak porad jak to teda udelat abych mohl mit nastavenou prioritu aby se zpatky nemenila na nizzsi a klavesnici a mys nevymenim- na tom sem vyrostl

nekdo v diskuzi radi tohle: Go to your library
Find Dead Island
Right click it
Click on "Properties"
Set your Launch options to "-high

jenze ja kdyz dam vlastnosti tak tam nemam na vyber zadny vyber s jakou prirotiou muzu hru spustit.

dalsi radi tohle: Mně funguje to co jsem psal dole:
start /x program
když to dám do "batu", tak to funguje pěkně. Ale podmínka je, že si ta aplikace nesmí sama na začátku nastavit prioritu, ale to by platilo i ve WinXP. Pokud totiž aplikace na začátku volá funkci SetPriorityClass, tak se sice priorita nejprve nastaví podle "start /x program", ale pak se téměř hned přenastaví podle SetPriorityClass.

to je ten muj pripad, tedy....tak se sice priorita nejprve nastaví podle "start /x program", ale pak se téměř hned přenastaví podle SetPriorityClass

tak kdyz si tak chytry tak porad kde a jak zmenit fixne tu funkci SetPriorityClass, protoze to asi nebude jen tak- viz.: https://docs.microsoft.com/en-us/windows ... api-setpriorityclass
potrebuju poradit pls: Zjistil sem ze ve spravci uloh kdyz mam hru pustenou tak ma hra nastavenou prioritu na mensi nez normalni, pritom vsechny aplikace a procesy maji prioritu normalni, jenze kdyz v prubehu hry jdu do windows a dam spravce uloh a nastavim hre prioritu normalni, resp. jakoukoliv jinou a jdu zpet do hry a pak zas zpatky do windows a spravce uloh abych se podival jestli se priorita zmenila tak se automaticky vrati do te mensi nez normalni- ktera je asi nastavena jako fixni a nevim jak to zmenit :(

da se to nejak nastavit tak aby byla priorita fixni ta normalni?
navykova hra, navic jede plynule na mem pravekem stroji. Nechapu hra z roku 2011 slape jak hodinky oproti napr. Crysis nebo Far Cry 2 ktere sou o dost starsi. Takovy Cryostasis z roku 2009 nejsem schopny rozjet plynule ani na nejmensi detaily
@Všivák (komentář): Tak to já doporučuju to samé, jen si dejte Dying Light s Enhanced edicí (datadisk The Following). Od stejného studia obohacené o parkour, se střídáním dne a noci. A v noci.... to je teprve ten pravý hukot.
Dost blbý u téhle hry je že když má člověk plný inventář a chce sebrat třeba láhev alkoholu tak upustí zbraň co má v ruce a ani si toho nemusí všimnout. Já takhle přišel o metal Kanabo co jsem koupil za 12k ...
@Všivák (09.05.2017 18:58): Jj, původní verze tam není a paradoxně ani DLC k ní (remaster je myslím obsahuje).

V zásadě mi původní verze přišla graficky fajn. Dying Light to není, ale i tam si člověk časem začne všímat různých "low res" textur :)
@Všivák (09.05.2017 16:27): Já to jel na core 2duo E7400 2,8 GHz, 4 GB RAM a GTX 650 2 GB VRAM. FPS fakt netuším, kolik jsem měl, ale pocitově to bylo plynulé. Jenže ony ty mlátičky nejsou zase tak náročné jako střílečky, takže po většinu času bych s těmi 40 fps asi neměl žádné problémy. Každopádně jak jsem psal, tak ve 1920x1080 a na vysoké detaily, takže ty nároky asi vzrostly opravdu hodně.

Co píšeš, tak ty nároky jsou ještě vyšší než měl třeba Dying Light. Teda alespoň, co se týče grafiky, protože procesor už jsem měl core i5 4460 3,2 GHz a RAMku jsem měl 8 GB. Ale vše jsem měl na minimum a rozlišení musel o jeden bod snížit.

Ale na druhou stranu, když trochu upgraduješ, tak na dnešní poměry už to zase tak jako tak náročné moc nebude. Přece jen už to není moc herní mašina :-) Ale jako beru, že jak si nevšimneš, že se jedná o vylepšenou verzi a nároky vzrostou, i když původní verzi jsi jel v pohodě, tak je to docela solidní výdup.
@CrocoRay (09.05.2017 16:23): To jsem taky myslel, když jsem to kupoval. Teď hraju na na 1440krát900 všechny detaily krom textur (střední kvalita) mám na minimum a jedu tak na 40-55 snímků. Hraju na tomhle: Intel Core2 Quad CPU Q6600 2,40GHz, 4,0GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 650 1GB DDR 5, MS Windows 7 64-bit SP1. Pitomá remasterovaná edice. Jsem si toho nevšiml.
@Všivák (08.05.2017 20:55): Původní verzi jsem na GTX 650 2 GB VRAM hrál v 1080p na vysoké detaily a vypadalo to pěkně. Nevím, jak je na tom vylepšená verze, ale původní hra byla poměrně pěkně optimalizovaná a graficky vypadala poměrně hezky.
Ta Definitive Edition, co je na steamu je nějaká vylepšená verze? Že to moje geforce gtx 650 1gb moc nedává. To jsem nečekal, že abych hrál na těch šedesát snímků, musím dát vše na minimum. 30-40 střední detaily. Samozřejmě s vypnutým vyhlazováním a všech dalších efektů.
@7c (26.03.2017 20:50): To verím. Ja som to svojho času rozohral za Logana a zistil som, že to jeho zameranie na vrhacie zbrane mi moc nevyhovuje. Keď to zase rozohrám, určite si dám Purnu. Pretože najlepšie zbrane sú tie na olovený pohon. :D
Tedy, čekal jsem od DI všelicos (když teď po letech "čistím" těch několik set GB nainstalovaných a nerozehraných nebo nedokončených her), ale že to bude výborná "střílečka", to by mě tedy opravdu nenapadlo.

Skoro škoda, že první dohrání jsem dokončil za Xian (i když alespoň jsem se poučil).
Zdar, jelikož už mám původní hru i s Reptile, ale zatím jsem nehrál. Má smysl kupovat Definitive Edition? Co jsem se kde dočetl, tak grafika je změněna jen minimálně. Ohledně samotného gameplaye jsem se o změnách nedočetl. Pokud je to tedy jen o grafice a ještě ke všemu jen o píď, tak asi nemá smysl kupovat, že?
Ok, samotnýho by mě to asi nelákalo, ale zahraju si to se ženou, když už to mám v knihovně a ještě jednou v inventáři :-)
Ten koop je dělanej tak, že ta samá kampaň, co je v singlu, jde projet ve dvou?
@Isair (03.05.2016 22:03): Ale nesmí tě ta hříčka chytnout, v Plants vs. Zombies mám nahráno více jak 50 hodin :-) A nepočítám druhý díl, ale ten mě už přestal bavit, poslední nové světy jsou těžké jako blázen.
@Isair (03.05.2016 22:03): Jo, u těhletěch her je prostě zásadní, jestli tě chytne gameplay. Pak to může být pitomé jak chce, ale když to člověka baví, je to okej. Jo, Plant vs Zombies je supr :D
@Walome (03.05.2016 19:53): Ale tak já nejsem proti nějaké bezmyšlenkovité jednoduché zábavě na odreagování typu třeba Serious Sam, ale tenhle koncept sandboxů v podobě v jaké nyní jsou servírovány mi nějak vůbec nesedí (už třebas jen proto, že 90% gameplaye je v podstatě jen jednoduchá vata a nikoliv kvalitní obsah).
A je teda i pravdou, že obecně nejsem moc příznivcem "casual" přístupu. Když už "casual odreagovačku", tak spíše nějakou menší hříčku na pár hodin (ideálně něco jako Plants vs. Zombies apod.).
@Isair (03.05.2016 18:40): aha já si katanu ani nepamatuji :-) mě baví taky nejvíc ta první lokace, vězení je největší vopruz.
Jinak mě to bavilo asi proto, že jsem to vnímal jako casual zábavu a odreagovacku, ale chápu, že jsi trpěl :-)
@mazar1234 (03.05.2016 19:37): Jj věřím, já kretén to koupil rovnou asi v 80% slevě s tím, jaká to není výhodná koupě :p (o to více nerad ty hry nedohrávám, když už za ně utratím těžké love :)).
Díky všem za veskrze pozitivní reakce, to jsem ani nečekal:).

@Walome (03.05.2016 14:37): Já se právě celou hru těšil na tu katanu a oni jí narvali až téměř na samý závěr hry zmetci. Pak jsem si jí chtěl ještě chvíli užít, tak už jsem to s ní rovnou i dohrál:).

Ale popravdě, nerad nechávám hry rozehrané/nedohrané, tohle jsem si dávkoval po malých kousíčcích, aby mě to nemohlo nasrat tak moc a se zatnutými zuby jsem to tak nějak dohrál... asi jsem měl zrovna nějakou sebemrskačskou náladu či co, už si nepamatuji (sám se tomu divím, stejně jako třebas v případě AC 2). A docela se mi líbil vizuál, občas jsem se rád kochal pohledem na okolní scenérie a je to asi tak zároveň z mé strany jediný klad, který bych byl hře ochotný přičíst k dobru. Obzvláště tedy ta první lokace (hotel, pláž) mě okouzlila (zde jsem ještě navíc nebyl až tak moc znechucen gameplayem, to se čím dál více dostavovalo postupem času a vyvrcholilo v tom městě). Město pak považuji za naprosté dno, v džungli mě to chvílema začlo zase trošku bavit, ale těch pár posledních lokací poté už jsem dojel v těžké apatii na autopilota.
@Isair (komentář): Ve spoustě komentů s tebou nesouhlasím, ale tady ti to plusko prostě musím dát. Ta hra je tak strašná, že ani katana mě nepřiměla ji dohrát. :)
Zdarec, právě jsem to nainstalil podruhý a mám hned na začátku problém. Projedou intra a v bodě, kde je menu - krev ve vodě, nemám nic...jen to jak se vlévá krev do vody. Mělo by tam být menu, ale kde nic, tu nic. Řešil jste to někdo?
Tak jo, tak asi dohráno.

Vězení překvapivě nebyla až tak otravná lokace, jak jsem čekal (byť těch pár posledních chodeb byl už solidní copy/paste), ale tedy to rozuzlení tomu už úplně nasadilo korunu.

Kdybych měl svůj zážitek nějak shrnout, dovolil bych si citovat kolegu mazara "Vyzera to pekne ale je to sracka ako hovado." :). Jen jsem s tím měl asi také seknout hned na začátku a nikoliv doufat, že se to časem zlepší...

Ale tak zase Katana na konci byla kůl, o tom žádná :).
Ježiš, tam je po laboratořích ještě další lokace zhruba podobné rozlohy... ta hra je tak ukrutně natahovaná.
Obsahu má sotva na 10 hodin, ale celé to natáhli na nějakých 40, přičemž 80% gameplaye je pouze vata :/. Už dlouho jsem si u hry neříkal "už by mohl být konečně konec".

EDIT: Tak naštěstí to byla jen taková rychlovka, tak teď ještě ten čtvrtý akt...
@Walome (29.06.2015 08:18): Dishonored mám v plánu, chtěl jsem však něco s tropickým, otevřenějším prostředím na léto:) a DI jsem měl už dlouho zakoupený (jinač bych zkusil asi Far Cry 3, který však nevlastním).
Ale asi jsem od toho čekal něco méně tupého mno, zvlášť, když se všude hovoří o RP prvcích...
Ale jako v té džungli mě to začlo zase alespoň trochu bavit, není to žádná hitparáda, ale hrát se to dá. Jen se bojím toho čtvrtého aktu, který má být podle všeho dost mizerný.
Isair: Mimochodem je docela divnej nápad zvolit si jako vlajkovou loď mainstreamu zrovna DI, to je skutečně jen tupá rubačka, navíc určena spíš pro coop, kterej dělá hru zábavnou. Šel bych jinam (podle Tvých preferencí, samozřejmě). Takovej Dishonored třeba :) ačkoli to není typická ukázka mainsreamu no, to je fakt.
@Garret (28.06.2015 18:18): Jako kdyby však zrovna v případě toho questu s policejní stanicí nemohl onen zadávající říci "jé ty jdeš na policejní stanici, tak to mi přines tohle a tohle" ještě před oním hlavním questem. To že tě tam pošle až poté, je též slušná demence.
Jestli tím chtějí natáhnout herní dobu, tak je to opravdu dost pitomý způsob (ne že by už takhle té vaty a zbytečného běhání sem tam hra neobsahovala až až).

V případě těch trosek letadla jsou to 2 vedlejšáky, přičemž tě tam pošlou 2 rozdílné postavy, ať to jakože zkontroluješ a pokusíš se najít něco zajímavého... eh, tohle už mi přijde až moc laciné.
@Isair (28.06.2015 17:50): on to Techland takhle dělá i Dying Light. Nechá tě projít lokací v rámci hlavního questu a pak tě do ní pošle znova v rámci nějakého vedlejšáku. Né vždy to tak je, ale stává se to. Stále mi to přijde jako menší demence, než třeba ve F: New Vegas, kde tě někdo pošle plnit quest do jednoho koutu mapy, aby hned druhý quest se odehrával kousek od toho, kde si před chvílí byl. a to se jednalo o questy hlavní linie...
@Garret (28.06.2015 17:41): Áno, už i ten první quest byl vedlejšák (v případě toho letadla). Nicméně i vedlejšáky se dají udělat dobře... a dávat do hry x krát téměř totožné questy je vždycky blbý nápad.
A na tu policejní stanici jsem ani beztak už nešel, jsem byl rád, že jsem z toho města vypadl. Letadlo jsem podruhé splnil jen proto, že jsem to měl při cestě.
@Milfhunter (28.06.2015 16:02): Yop, už jsem na jednu narazil. Ale větší problém s ní nebyl, byť to zprvu vypadalo, že snad ovládá kung-fu. Možná až jich bude více naráz...

Jinač je vážně skvělé, jak vás vysílají v rámci několika questů stále na stejné místo, viz. zkontrolovat vrak letadla, jestli se v něm nenachází něco užitečného. Už jsem jej prošel jednou v rámci questu, který mi zadala postava v majáku, přesto se nikdo nezdráhá mě tam poslat znova, abych to checknul pro jistotu ještě jednou. Ještě by mě tam mohli vyslat párkrát, aby to teprve chytlo ty správné grády...
To samé třebas policejní stanice ve městě- vrátím se z ní v rámci hlavního questu, přičemž při návratu obdržím vedlejší quest "vrať se tam znovu vole a přines mi...", čili by to znamenalo jít opět cca 500 metrů ulicemi, po sté vybít stejné skupinky zombíků, znovu projít a vymlátit celou policejní stanici a zase se stejnou štrekou vrátit zpátky (a skupinky zombíku vybít po sto-jedné)- vážně ideální způsob jak natáhnout herní dobu, jen co je pravda...

Ale zase musím uznat, že džungle mě baví o fous více, byť by neškodilo, kdyby některé cesty byly více průchozí a nemusel jsem kvůli hořícímu autu obcházet celou mapu :/.
@Walome (27.06.2015 22:07): Vidím, s tímhle se bohužel asi nesmířím a raději se opět vrátím k těm starším či nezávislým. Hmm a to jsem zrovna o Dead Islandu měl (ani nevím proč) vážně vyšší mínění...
Jako pokusím se to dohrát, ale zábavné už to moc není. Při hře mě drží snad už jen pěkné prostředí:) (a nově získaná a vylepšená mačeta :p- už by to ale však kurňa chtělo tu Katanu:)).
@Indian (26.06.2015 21:12): Dyť já jsem nepsal nic jinýho, než píšeš Ty. Přestaň konečně chlastat, Indiane, nesvědčí Ti to.

Isair: tohle je typickej dnešní sandbox, kde pokud Tě nebaví hlavní gameplay, seš v řiti, protože ničeho lepšího se nedočkáš - mě tohle zrovna bavilo hodně :)
Jinak věci, co řešíš, jsou typické příznaky dnešních her, welcome to the real world :D
A docela mě překvapilo, jak je hra i po těch letech stále dost zabugovaná. Párkrát se mi poštěstilo, že jsem si hodil granát pod nohy, anžto postava po kliknutí na "zavřít" v inventáři (nebo v jakémkoliv jiném menu) zaútočí (fakt bezva).Teď jsem našel na radnici těžký kulomet, ze kterého ovšem nejde vylézt (---> load), několik grafických chyb sem tam bych ještě skousl, ale divím se, že jsou přítomny i v některých cutscénách (viz. ta po skončení mise v obchodním domě). Několikrát se mi zrušil quest po loadingu, ten systém kruhového menu by taky potřeboval pořádně vyladit (v rychlosti se dost špatně mění zbraně-nechápu, jak tu může chybět klávesová předvolba pro jednotlivé pozice) a neuvěřitelně mě štve, když seberu alkohol a ten se mi vymění za stávající zbraň, což platí i o všech ostatních zbraních, které seberu, proč? Proč se prostě nemůže hodit do inventáře, kde si s ní postavu vybavím sám? Přičemž v nastavení žádná volba není.

Fakt je hezké vidět, jak moc na to autoři serou, když ani za ty 4 roky nedokázali opravit některé vcelku hodně otravné chyby...
@Milfhunter (26.06.2015 18:45): Heh, už teď mám strach:) (pokud tedy přežiji město).

Ten quest s "aktivuj 4x rozhlas", který vám zadají 3x po sobě (čili 12x rozhlas + se pokaždé vrátit k zadavateli), je tak neskutečný vopruz. Vážně si říkám, jestli je tak strašně obtížné udělat dobrý quest...
Ono i ty hlavní jsou poměrně vtipné:). Přineste 2 konzervy, přineste 2 balení džusíků, už jsem jen očekával, že následující bude o přinesení 2 rolí toaletního papíru:).