Dark Souls: Artorias of the Abyss

23.10.2012
25.05.2018
19.10.2018

rozšíření

První a jediné rozšíření pro Dark Souls se odehrává v několik set let vzdálené minulosti a vypráví příběh ztraceného království Oolacile, ve kterém se začala rozšiřovat temnota ničící vše živé. Rytíř Artorias byl poslán, aby temnotu zastavil, ale ve svém úkolu selhal a byl jí rovněž nakažen. Hlavní hrdina je po nalezení tajemného amuletu vtažen do minulosti a musí uspět tam, kde Artorias selhal.

Artorias of the Abyss se odehrává v šesti lokacích, obydlených novými typy nepřátel, nabízí čtyři bossfighty (z nichž je jeden nepovinný) a přidává nové zbraně, zbroje a jiné předměty, jako například několik dřevořezeb, které mluví a dají se použít k usnadnění komunikace s ostatními hráči online.

Keďže sme v Dark Souls, tak rovno môžete zabudnúť na to, že by ste sa do DLC dostali nejako triviálne, napríklad cez hlavné menu. No ešte to tak! Celkovo je ten spôsob, ako aktivovať Dark Souls: Artorias of the Abyss tak šialene komplikovaný, že nechápem, ako na to niekto prišiel bez návodu.

Čo sa týka samotného rozšírenia, tak sa mi veľmi páčilo. Zaujímavé lokácie a hlavne skvelí bossovia. Samostatne sa to úplne nedá hodnotiť, ale ako dodatok k hlavnej kampani je to prakticky bezchybné. Pokojne to mohlo byť aj dlhšie.

Pro: nové svety, skvelí bossovia

Proti: trochu krátke

• PS4 --
Skvělý datadisk ke skvělé hře. Jedno rozlehlé nové prostředí se třemi odlišnými vizuálními styly, kupou nových nepřátel a několika užasnými bossy. Kdo hrál základní hru a líbila se mu, je DLC povinnost.

Pro: více Dark souls

Proti: nic