@HolyMeatball (07.12.2015 11:32): To proklikávání, které zmiňuješ, je i u originálky. Pokud dáš loading, tak po jeho dokončení ještě musíš stisknout jakoukoliv klávesu, aby se Ti ta pozice načetla a Tys tak vstoupil do hry.
@Cobot (07.12.2015 10:47): no to jsme měli všichni. krek na to pořádně neexistoval a originál byl drahý. já jen, že to bylo docela úsměvné hardcore hraní, jen tak jsem si na to vzpomněl a zavzpomínal jsem na časy, kdy člověk musel vyvinou nějaký effort, aby si mohl zahrát :-)

@Chuck (07.12.2015 10:26): tak píšu "tenkrát", což jsem automaticky považoval dobu, kdy hra vyšla ;)
je tady někdo, kdo taky tenkrát musel vypojovat CD/DVD mechaniku, aby mu hra vůbec fungovala, kvůli tomu zasranýmu starforce? potěšilo hlavně ty, co kvůli tomu museli vypojovat a vytahovat bednu z poza stolu. jednou až dvakrát denně.
Tož verze z uložta, zatím vypadá, šlape jak hodinky na win 8. Snad to nezačne prudérně padat nebo tak něco.

První dojmy zatím výborné, LS3D na špičce.
@Cobot (30.11.2015 22:23): Původní krabicovka z roku 2005 jej měla. Tu jsem nerozjel ani na WinXP, protože to chtělo nějakej update ovládačů. Kolekce klasiky z roku 2006 už byla bez problému, myslím. Sám ji nemám.
Nechci malovat Klezlu na zeď, ale mně to třeba nefungovali na win 7 (ani 32 ani 64), ale na druhou stranu někomu něco funguje a něco ne.
Potkavate to jeste v kamennych obchudcich? Vcil me prepadla strasna chut na stealth, ale fadnosti (byt kvalitni) typu Splinter Cell me moc netahnou. Anebo mam proste vylozene chut na tuhle Evropu, cert vi. :)

Popr. kdyby nekdo vedel kde to vyhodne chnapnout na netu, idealni eng verzi. Gracias.

EDIT: Aha, tak jsem brouzdnul nize v diskuzi a asi si odpovedel. :D
@Chuck (24.08.2014 19:31): Jenom k tomu hodnocení: Já ho beru dost subjektivně na základě toho, jak mě hra bavila a ne, kolik by si objektivně zasloužila. (to bych jinak dal hodnocení asi 50-60%) Tím si pak dělám jakýsi osobní žebříček, který je jen pro mou potěchu :)
@davidjaho (24.08.2014 18:02): Jak říkáš, Chameleon až na pár okamžiků působí mnohem reálněji a tedy uvěřitelněji, mj. tou hlavní postavou s příliš koženým výrazem, kterou tvoří naprosto obyčejný chlápek z masa a kostí. To je sice něco, co může působit chudě, ale někdy je to naopak výhodou. Pokud bys ten e-shop dohledal, klidně mi písni do pošty - díky!

@Poseiidon (24.08.2014 18:25): On nebyl vůbec žádný problém Chameleona minout, jelikož ho žádné ovace neprovázely, takže možná jeho jedinou reklamou je opravdu DH. :-) J
@Chuck (24.08.2014 17:28): Nebýt Mafie, tak by mě tato hra asi minula. Do Mafie jsem byl tehdy zamilovanej a velmi mě zajímalo jaký další hry v tomto enginu vznikly. A našel jsem Chameleona. Graficky opět zážitek a herně nečekaný zlato. Mě to bavilo jako málo her a z hlediska stealth mě to bavilo snad nejvic. Hitmana 2 jsem zkoušel, nevydržel jsem, zabalil jsem to hned na začátku a SC jeden dil taky, ale jiný díly jsem nezkoušel, Chameleon mě ale vtáhl okamžitě. Jednoduchý ovládaní a účinný, to Hitman 2 ho měl složitější ve stejných funkcích. Vlastně Chameleona jsem hrál na normal a pak jsem si ho dal ještě na hard, což nemám ve zvyku. A vlastně jsem i díky hledání Chameleona vygůglil tento web, na kterým jsem se následně registroval :-)
@Chuck (24.08.2014 17:28): Musím souhlasit že Chameleon má zkrátka jinou atmosféru. Řekl bych že je to snahou mít takový uvěřitelnější pocit ze hry. Možná ona zmíněná nudnost spočívá v tom že náš bezejmenný agent zkrátka nemá ultra moderní vychytávky a není taky vyleženě gymnasta takže asi těžko udělá roznožku v úzké chodbě. Působí dojmem normálního chlápka. A ano mám kolekci klasiky. A ten e-shop zkusím pohledat.
@Poseiidon (24.08.2014 17:16): Trefně řečené!

@BINGMAN (24.08.2014 17:16): Viz Poseiidon, nicméně poté, co odehraješ několik dílů SC, se u Chameleona můžeš cítit, zkráceně řečeno, poněkud jinak. Přesto si myslím, že udělat z něj odpad za 15% je opravdu nepřiměřené.

@davidjaho (24.08.2014 17:24): A Ty máš Kolekci klasiky? Kdyby sis výhledově vzpomněl na ten e-shop, budu Ti vděčný za info.
@Chuck (24.08.2014 16:05): Bohužel hru jsem kupoval před rokem a půl, takže si už nevzpomenu, kde jsem to kupoval. Vzpomínám si jen na to, že to byl takový zapadlý, ne moc známý e-shop, takže jsem měl tenkrát obavy, aby mně nepřišla krabice s kameny. :-) Ale za 99 korun to byl více než dobrý kup. A ta hlavní postava mi nesedla jako taková. To že vlastně ani nemá jméno byla jen jedna z věcí co se mi na ní nelíbili.
@Chuck (24.08.2014 16:57): Nemluví, ale hodně herních mechanik, je jak vystřižený ze Splinter Cellu. Ale to neberu jako výtku, protože spousta her, co mám moc rád, se také inspirovala někde jindeSC se zřetelně inspiroval u MGS, tady jde ale o to, že mě to v Chameleonovi přišlo až příliš zřejmé a k tomu ne moc zábavně provedené. Souhlasím, že je to možná jen můj názor, ale hra mi opravdu přišla jako nudnější kopie Splinter Cellu bez patřičného finančního zázemí. Ale od hry mě nejvíce odradil příběh a postavy, které tady vlastně ani skoro nejsou.

Jen tak mimochodem: Od hry jsem původně nečekal splinter cella, ale spíše Hitmana na základě jména. :)
Chameleon je o vyjimecne atmosfere. Ta stara grafika je i dnes pro oko lahodici, proste to je pekny a clovek se citi pri hrani prijemne. Propracovany jako SC to neni, ale mozna ze ta jednoduchost prvku a ovladani je pro nekoho prave tim, proc si to uzije.
@BINGMAN (24.08.2014 16:53): O nějaké podobnosti k SC se nikde nemluví. Jediné, co si z té série Chameleon bere, jsou světla a stíny a ty tu bohužel nepůsobí tak přesvědčivě a uznávám, že někdy bohužel trochu hloupě.
@Wild One (24.08.2014 16:01): No, tuto hru jsem také hrál jen na základě zdejších pozitivních komentářů, ale pak jsem byl velmi nepříjemně překvapen. Raději nic moc nečekej a hru si možná víc užiješ.
Nemáte někdo ponětí, jak nastavit, abych ty animace neměl roztažené, resp. abych osekal okraje, jak se mi to podařilo u RtCW? Zkouším to nastavit v ovládacím panelu nVidia, ale je to pořád beze změn.
Super. Dohraju Fallout res a vrhnu se na to. Chudák Longest journey, ten už mám rozehraný přes rok:D