Garret: To jo a pak si člověk najtvyžn vypnul a najednou čučel, jak ta hra je vlastně na své stáří nádherná...
Farma byla ok, to souhlasim. Ale u mě ty pozitiva byly proložený ještě letištěm a nádražím - oba levely mě pěkně prudily (čím přesně napíšu v komentu až to dohraju). Každopádně "plížení" ve stínu např.sloupu el.vedení za denního světla, kde zůstávám zcela neviděn, je vtipné:).

Bejrút taky celkem v pohodě (i když některý skripty byly celkem komický) a dneska večer dám Argentinu:).
Mě se ta hra líbila od začátku do konce. Žádná hluchá místa jsem neviděl, bavil jsem se u všech misí stejně skvěle, možná jen u poslední mise byl zážitek ještě o malinko lepší. Každopádně za mě čistá 90%, ta hra je zapomenutej českej poklad.
Mě se taky moc nelíbil první level, ale už od tý farmy to dostalo úplně jinou úroveň :)
HydrOgen: Asi bych to nebyl já, kdybych nereagoval. ;-) Měl jsem ze hry na začátku také dost divné pocity, ale brzy vzaly za své, akorát že už na farmě v Irsku. Ještě si pocestuješ hodně a věř, že ty oblasti budou rozmanité, což by se Ti mohlo zamlouvat.
Koukám že tady žila diskuse i na přelomu dekády, což je co říct, vzhledem ke stáří (ne)rozšířenosti hry:).

Začal jsem to hrát tenhle týden. První dojmy byly smíšený, řek bych neutrální až negativní, obtížnost rozhodně ne malá (což je dobře)... Každopádně pak přišel Baltimore a mě padla čelist na zem. Nejdřív z grafiky (rok 2003:-O) a pak i z hratelnosti - několikapatrová budova, členitý prostředí, min.zamčenejch dveří, různý cesty levelem - bomba! Na to vězení v kolumbii včetně útěku - už jsem byl chycenej, atmosféra napětí jak vyšitá. Vtipný je, že ta hra mi občas připomíná mýho oblíbenýho NOLFa:)... Je tam pár nedostatků nicméně doufám, že si to udrží takový tempo až dokonce.
Chuck: No právě, já když jsem začal psát ten komentář, tak jsem přemýšlel jak najatý, ale fakticky černo a hlavně jsem myslel na ty telefonáty.
ViRus: Nezdálo se Ti to, po celou dobu hry jméno hlavního hrdiny nepadlo, dokonce se ani nepředstavoval při telefonování. :-)
Já se divim, že ta hra není v žádným eshopu kterej znám na prodej a stahovat hru si nechci takže pokud někdo znáte eshoop kde by se dala koupit tak sem s nim :)
Dá se to rozjet i na integrované grafice, mám to odzkoušené. ;-)
JohnCZ: Vypadá to, že nemáš Kolekci klasiky, že? Ta totiž žádnou ochranu nemá, ani nemusíš mít DVD v mechanice, ovšem originální Chameleon (mám obě verze), tj. ten Tvůj, Starforce bohužel má. :-/

Schválně - jestli ho dohraješ dřív než ViRus. ;-) Ale kdepak, žádný spěch, pěkně pozvolna.
No toto! Instaluju Chameleona, vidím při instalaci "protect.dll", což znamená Starforce. No nic, najdu crack a hodím ho tam, zapínám hru a mám nějaké podivné písmo, jakoby špatný font. Nějaká šance, že to bez Starforce pod sedmičkami rozchodím korektně ?

Btw mám originálku...
dojemny pribeh, ja bych se rozbrecel az bych procitnul z toho soku :D
Neshanel ho tady nekdo? Mam tu novou puvodni verzi (papirovej prebal pres DVD krabicku) za 99,-. Pokud by mel nekdo zajem.
Pivo: Vyzkoušej Thiefa 3, ten je z roku 2004 a vypadá stále docela dobře.

Pavel: Moc ne no. Ještě jsem se k tomu zkoušel dostat později, ale taky to nevyšlo. Tohle by byl jediný případ série, kde bych se rovnou vrhl na třetí díl a první dva přeskočil.

Chuck: No, z tvého popisu zní Chameleon o něco lépe, ale jak se to bude hrát, to už je věc druhá :-)
Snad se někdy dostanu k oběma hrám, bo je mám furt ještě trochu na seznamu.
V tomto pripade musim souhlasit. Thief ma priserne nizkou kvalitu modelu postav (Quake 1, jedna z prvnich her s 3d modely postav, je ma vyrazne kvalitnejsi a to vysel v roce '96). Dark Engine je to nejhorsi co na poli technologii kdy vzniklo. Bohuzel zrovna na nem bylo vydano par klenotu, ktere by bylo potreba modnout uz v dobe vydani.

Thief 3 je skvely, jen se mi ho bohuzel stale nedari rozjet na win 7.
Pivo: Každá z těch her má něco do sebe. Technicky vede SC, ale mě, se přiznám, dokáže sem tam nudit, což jsem u Chameleona nepoznal. Sam Fisher je agent každým coulem oblečený do speciální kombinézy se spoustou věciček, hlavní hrdina Chameleona je obyčejný chlápek ze CIA, takže mi to přijde o něco reálnější a leckdy i filmové.
Pivo: Tebe Thief nebavil ani před osmi lety? To já tou dobou hrál Thiefa 2 a dost si ho užíval.
Na oboje se chystám už asi rok a furt se mi do toho vždycky vloudí titul, který tyhle dva odhodí stranou. Tak přemýšlím, co zkusit jako první, až se najde volná chvíle a období sucha.

Rád bych si vyzkoušel i celou tu sérii, ale to hlavně proto, abych byl v obraze (ne že by to byla, bůh ví, jaká nutnost), když budu hrát nejnovější díl, který mě dost láká.
To máš těžký, mě SC nebavil a Chameleon nadchnul, ale nebudu popírat kvality SC. Ideální by bylo vyzkoušet obojí, co ti víc sedne.
Kdybych tu poslední pipboyovou větu bral doslova, tak to hned přirovnám :-)

Kdybych se chtěl rozhodovat mezi Splinter Cellem a Chameleonem, co byste mi vzhledem k tomu, jako hry hraju (akční, občas nějaký stealth mi nevadí), více doporučili?
Thiefa jsem zkoušel, ale nějak mě to přestalo bavit díky zastaralosti (a to dokonce i v roce 2002), ale trojka mě svým způsobem furt trochu láká.
Pipboy: Tak to by mělo jít o tu všeobecně oblíbenou vlakovou misi v Pandora Tomorrow. Tak pokud se Ti nezdála ta linearita, což PT trochu byla, pak bys měl spíš zkusit Chaos Theory a s klidným svědomím předcházející díly přeskočit.
toz nejdriv tam byla jakasi mise na vlaku ktera byla trapne linerni, a pak jsem najednou drzel v ruce samopal a pak na me nekdo odnekud strilel i kdyz jsem se plazil vysokou travou nebo co to bylo a proste "kurva to je nejake moc akcni a linearni, co na tom kdo vidi", pomyslel si pipboy, protoze amercky tajny agenti a agentury vyhledava asi jako eskymacky fekal porno, a jal se vzpominat na Thiefa, kde mu nikdo strileni ni machani mecem nestrka, ba naopak >_>

No ale nez se na SC vrhnu, dam jeste 2nd chance AP... respektive dal jsem. A svete div se uz jsem skoro na konci a ani jsem u toho moc nekurvoval. Jen to proboha uz nikdo neprirovnavejte k deus exu nebo mi jebne cevka.
ale co by neslo, to porad nekdo dela :)

No kdybych se vylozene trapil, nedal bych tomu celych 70, ale zas vedet predem jake to je, asi bych se s tim nezdrzoval. Dulezite je, ze ted budu ke Splinter Cellu tolerantnejsi nez posledne :)
Zas neříkej, že jsi se u něho tak trápil. Beru, že SC je vymakanější, ale nelze všechno s něčím pořád srovnávat.
na druhou stranu vedle Thiefa i Splinter Cell vypada jako strilecka. Respektive je to dojem, ktery jsem z nej mel, kdyz jsem ho kdysi zkousel. Ted kdyz jsem prezil Chameleona si rikam, ze bych mel Splinter Cell zkusit znova :)
Sevencreature: Pro toho, kdo mezi svými hrami nemá podobný žánr, se není čemu divit. To je jako kdybych se divil, že se mi nelíbí Syberia a přitom o sobě věděl, že nehraju adventury.
No, já hru nainstaloval a po první misi zase odinstaloval. Vyhozené peníze, řekl bych.
Fgho komentar byla navzdory delce radost cist, ten clovek hral stejnou hru co ja :)
skoro bych prisahal zes pod zaminkou toho ze se jedna o stealth akci tvrdil opak :)
Pipboy: No vidíš a zrovna Tobě bych po přibližném odhadnutí Tvého vkusu Chameleona nedoporučoval. :-/

Isair: Zrovna tuhle pasáž jsem chtěl opravit, ale Tvým příspěvkem jsi mi to pokazil. :-) To bych si opravdu netroufl tvrdit u žádné hry, mělo tam být "Důležité je, že jsi zatím pořád v menšině".