Ty jo, jsem ve druhé epizodě ve 4 levelu. Hraju na normal a ta hra mi dá dá občas slušně naprdel. Obtížnost je překvapivá.
[přesunuto z komentářů]

V "Blood TC" chybí celé dvě epizody !!! A to "Farewell to arms" a "Dead reckoning" ...všiml si toho někdo ? jak je to možné ?
@Tarhiel (04.11.2017 20:38): Rozhodně si to zahraj znovu. Však si to čtyři roky nehrál. Tajné úrovně bych též prubl rád, ale to bude vyžadovat pečlivý průzkum a hledat secrety.

V sobotu odpoledne jsem tahal verzi 1.4.12 a už je 1.4.13 :)
@Han22 (komentář): Super komentar, skoro me donutil si Blooda zahrat, zatim jsem ho hral jen na gymplu v informatice jako multak. Nebo to byl jen Duke Nukem 3D a Shadow Warrior?

No, kazdopadne jsem aspon omrknul to outro na jutub.:0)
@Han22 (komentář): Jen si oprav:

- "z klasickým ovládáním klávesnicí"
- Tchernoborg (správně se jmenuje Tchernobog)
- "kulomet thompson" (jde o samopal, protože používá pistolové střelivo)
@Han22 (komentář): Pěkný koment. Já hrál Blooda až letos ale i tak mě chytnul víc než Duke Nukem, kterého jsem do té doby měl za nejlepší Buildovku. Za nejlepší epizodu považuju asi tu druhou. Exteriéry, strašidelné domy a zahradní bludiště mi k Bloodu sedí prostě nejvíc.
@CeBrk (21.10.2017 22:17): Škoda, že jsi nehrál hru hned v těch devadesátkách, ale jsem rád, že ji dokážeš ocenit i dnes. Tvůj diskuzní příspěvěk má charakter komentáře, tak zkus popřemýšlet o jeho přesunutí do komentářů, v dizkuzi může zbytečně zaniknout, což by byla škoda ;)
Tak jsem pokořil Blooda. Na tomhle tvrzení by nebylo nic až tak světoborného, kdybych nedodal, že to bylo poprvé, co jsem tuto legendu hrál a že i v době, kdy jsem s hrami začínal, jsem tento kousek považoval za retro. To tajů počítačových her jsem zabředl v roce 1999 a byl odkojen akcemi typu Half-life, Alien vs Predator, Unreal Tournament či Quake III. A i když byl v té době Blood starý něco přes dva roky, přišel mi jako zatuchlá legenda. Znal jsem ho jen z vyprávění a zběžného pohledu, když ho spolužáci společně s Dukem hráli na výpočetce. Už tehdy jsem oceňoval jeho krvavost a krásně morbidní, avšak vtipnou, stylizaci. Ale hleděl jsem v té době spíše ke hrám modernějším. Ostatně s Pentium III 450MHz a TNT 2 Ultra to ani jinak nešlo :-). A před pár dny, tedy roku 2017, jsem Blooda po několika týdnech hraní pokořil.

Nebudu zde sáhodlouze vypočítávat jeho klady či ho snad recenzovat. Mohu je stručně vylíčit své pocity. Hra je to i na dnešní dobu zábavná. Má vtip, parádní zbraně a krásně spletité levely. A hlavně disponuje úžasnou stylizací, ve které se mísí brutalita i jistá komiksová odlehčenost. Tak trochu jako čarodějnické díly Simpsonových. Hrál jsem GOG verzi, tedy včetně datadisku Cryptic Passage. Na střední obtížnost byla hra veskrze lehká. Skoro vůbec jsem neumíral. Na druhou stranu mne hra vyškolila v hledání tajných lokací, kterých jsem objevil pomálu.

Mezi zápory musím zařadit perspektivu. Nevím jak lépe to napsat, ale když jsem ve hře chodil po nějakých šikmých plochách, dělalo se mi skutečně zle na zvracení a bolela mne hlava. U některých first person her na to trpím. Nicméně i přes jisté nedostatky, která vyplývají ze stáří hry, je to skutečně stále velice zábavná pařba. Nepřátelé umírají velice krvavě, zbraně je vyloženě radost používat a je velice snadné zabřednout do toho krásně morbidního světa.

Těch 60%, které jsem hře dal, se asi zdá málo a snad si i zaslouží více, nicméně já nikdy veliký a zarytý příznivec akčních her nebyl a přeci jen mám ve zvyku hodnotit hry v kontextu dnešní doby, takže jim vrásky na stařecké tváři neodpouštím. To ale nic nemění na faktu, že tahle hra se legendou může nazývat plným právem. Nechť krev zombií rozhozená dynamitem dopadne na oči těch, kteří krásu této hry vidět nechtějí.
@GodOfTheSick (22.05.2017 17:44): Jedině poupravit barvy na ploše. Trochu jsem ztmavil, projevilo se i ve hře. Mně to vyhovuje. Snad na tom bude tvůrce nějakou dobu pracovat, zasloužilo by si precizní práci ve všech směrech. Již je k dispozici updatovaná verze.

V configu BloodGDX.ini lze nastavit Vsync, takže to pak jde s obnovovací frekvencí monitoru. Death Wish funguje výtečně. Cryptic Passage for Blood nikoli. Přes User map sice spustím, ale grafika se chová nestabilně. Musí to jít spustit i jiným způsobem. A zatím vychází další a další verze.

Obdobný problém má i druhý díl. Pokud použiješ dostupný widescreen a další postupy, aby s tím minimálně 1920x1080 jelo, tak se připravíš o standardní tmavost hry. Já to mám tedy s klasickým vzhledem, i se starším Extra Crispy 4.0. Přičemž vysoká tmavost není problém, již jsem na DH kdysi psal, jak má být Blood II správně nastaven.

Verze 0.767 ze 4. 6. 2017 už obsahuje úvodní launcher se základními volbami nastavení. Savy nejsou kompatibilní, stejně tak ovládání.

Již k dispozici v.0.768 ze 16. 6. 2017. Opět několik oprav.

Uvolněna verze 0.769 ze 24. 6. 2017. Asi bude dobré počkat minimálně do doby, než ty updaty trochu ustanou.

Aktualizace 0.770 z 11. 7. 2017 již má správný poměr stran. Takže to vypadá dobře už v menu, stejně jako ve hře. Nic není nesmyslně rozplizlé. Plná podpora widescreen a další opravy. Obrázek 1 a Obrázek 2.

Ve verzi 0.771 byl opraven jeden závažný bug.

Další várka oprav ve verzi 0.772 z 8. 8. 2017.

Vypuštěna už verze 0.774 ze 13. 8. 2017. Fíha. Ani jsem nezkoušel tu verzi z 8. 8. 2017 :)

K mání update 0.775 ze 7. 9. 2017. Zahrnuto velké množství oprav. Mimo jiné již podporuje spuštění add-onu Cryptic Passage for Blood. Dole User Episode, cryptic.ini, Cryptic Passage a volba obtížnosti. Perfektní.

Verze 0.776 hotova. Čas plyne, hra se inovuje, hrdost hráče zůstává.

29. 9. 2017 vypuštěna verze 0.778. Ta by již měla mít Steam/GOG podporu, předělávat menu pro Cryptic Passage for Blood. Oprava chyb.

S aktualizací a natahováním tohoto postu končím ke dni 29. 9. 2017 :) Tečka!
Novej source port BloodGDX pro původní Blood.

1. Nainstalujte si poslední verzi Javy.
2. Stáhněte onen port, dále jednu opravu zvuku.
3. Do složky s hrou vložte soubor BloodGDX.jar.
4. Rozbalte obsah archivu soundfix do složky s hrou.
5. Hru spustíte dvojklikem na BloodGDXbatch.

Vypadá to docela pěkně. Full screen, libovolné rozlišení, akorát asi nesedí poměr stran. Mouse look je limitovanej, ono to dřív nebylo potřeba, ale funguje. Grafika jde i vyhladit.

Více zde. Death Wish s tím snad taky pofachá, ve vývoji verze 1.4.
Vyzkoušel jsem dvě Blood konverze. Vypadá to, že jsou již plně stabilní, gameplayem věrné, dobře koncipované. Akorát ta eDuke32 má divný mouse look. Jako kdybych hýbal prostředím, nikoli postavou, to se mi nelíbilo. Graficky ale ok. Ta Doom II byla v tomhle v poho, přešlý jeden level, nalezeno pár sercetů. Epizod obsahujou obě dost.

BloodCM
ZBloody Hell Funkční na posledním GZDoomu a Pal plus wadu.
Zajímavý speedrun. Vždycky předtím než každý level rychle proběhne, tak ho nejdřív projde pomalu a na klíčových místech ukáže, v čem spočívají jednotlivé finty. V některých levelech není ani potřeba sbírat klíče, protože ve spoustě zamčených dveřích je neviditelná díra, kterou stačí proskočit.
@Baruš33 (28.09.2016 13:25): Fakt nevím, proč mojí odpověď považuješ za arogantní, rozhodně arogantně myšlena nebyla. Jen mi to přišlo zvláštní snažit se to hrát na nejvyšší obtížnost s cheatama, a ještě s tím mít problémy, jak sama píšeš, tak jsem se zeptal.
Nervy,což o to ty by i byly.Spíš jde o ten pocit "strachu"když je člověk sám doma hraje to večer a s poza-rohu vyskočí 10 "kostráků" a začnou sekat + do tebe "šijou"zásobníky krasavci v kapucích a ty máš jen vidle ... :D :D :D do toho zaštěká pes co leží vedle v místnosti a "psychicky"mě podporuje a je o strach postaráno :D
na trainery mrknu,třeba někde něco bude :)
@Baruš33 (28.09.2016 13:28): Hlavně pokud jde o mod, tak to asi nepujde dost často pomáhá Cheat Engine, ale na Blood jsem to nenasel. A nebo zkus nejaky trainer ;).

Jasné já ted hraji taky mody na jednu hru a proste nejde to a nejde žádný cheat rychlost, zbraně lítání :D .
Ve verzi co prodavaj na GOG mi cheaty taky nesly.

A na nejtezsi obtiznost bych to nehral, jsem to zkousel a nemel jsem na to nervy :)
@Crash (28.09.2016 11:23): děkuji za arogantní odpověd. ;)
Ovšem že bylo,jenže pokud si hru chceš vyzkoušet ve všech obtížnostech a ne jen v té nejjednodušší,kterou zvládne takřka každý...pouze jsem se zeptala na cheat na zbraně,nechci nesmrtelnost a ostatní blbbosti co existují v podstatě v každé střílečce a někteří experti s cheatama na nesmrtelnost "machrují"jak hru dohráli...V původní verzi sem jela na najnižší ůroven a hru jsem dohrála.proto chci jet na složitější .
@Baruš33 (28.09.2016 10:59): Zkoušel jsem aktuální verzi té Blood TC - nyní se jmenuje BloodCM - ve hře mi cheaty zadávat nejdou, navíc se při zadávání vypíná mouse aiming apod.
V menu - Options - Game Setup je menu Cheats - ale po zadání kódů, které linkoval FIldasCZ, mi hra nedělala nic. Je otázkou, jestli to není jenom samostatná možnost v EDuke enginu, v kombinaci s Bloodem nefunkční.
Souhlasím s Crashem - Blood je docela těžký, zvol první nebo druhou obtížnost. I když zombíci se chovají přívětivěji než v původním Bloodu.

Btw. tu novou verzi přidám do zajímavostí - již obsahuje všechny 4 epizody z originálního Bloodu. Akorát bez datadisků. V tomto případě by stálo za vyzkoušení, jestli by nefungovaly jako externí level.
existuje nějaký cheat na zbraně .. ? v nejtěžší úrovni je prostě těžký nedostatek střeliva ...-_-
(mám tu "vylepšenou verzi TCblood )děkuji
[přesunuto z komentářů]

Ahoj lidi,nechci být otravná nebo tak něco.Po letech jsem si sehnala hru a chci si ji zase zahrát.Dříve jsem ji hrála tak v 10-11 letech.kdy jsem hru dohrála do konce.
Četla jsme něco o novinkách .Prosím kde tedy stáhnu Plasma Pak k této hře a co to se hrou udělá? děkuji za vysvětlení
:D a nevideli ste tam ani podobnu postavu Wangovi? lebo vypadala ako on a Caleb tam na 100% nieco o Wangovi povedal...ale po tych vsetkych vasich prispevkoch uz tomu neverim ani ja :)) a druhykrat by som to uz mozno ani nenasiel, bolo to dost skryte...alebo som tu scenu proste inak pochopil a naozaj tam nic take nie je, v kazdom pripade to uz skumat nebudem, zacina mi z toho uz drbat na hlavu :)
@Maximus (15.07.2016 08:39): Já tedy Blood taky prošel několikrát a na nic takového nenarazil, ale je možné, že jsi objevil něco, co tu nikdo z nás a ani Google (!) nezná... každopádně bys to měl co nejdříve zopakovat a pořídit screenshot či video:), tohle se musí zaznamenat pro budoucí generace!