Si to snad zase po 7 letech zahraju, když se dozvídám takovejch novinek :) Já jsem věděl tu ruku z Adamsovejch a to je tak vše. Soustředil jsem se na atmosféru a monstra. Teď bych to mohl vzít víc jako turista na cestě po pamětihodnostech :)
Musels začít bušit do mezerníku, nebo čím otvíráš dveře a tíms ji shodil... jestli si to dobře pamatuju.
@Tarhiel (14.07.2016 15:41): No ja som strieľal ako blázon a spadnúť nikdy nechcela, skôr to bola náhoda, že sa pustila, ale neviem čo za to mohlo, väčšinou sa na mne držala ako kliešť :)

a tých odkazov na filmy je tam ešte oveľa viac - ak chceš takmer celý zoznam tak tu ho nájdeš http://blood-wiki.org/index.php/References_in_Blood

Na Čeluste je to v úrovni Shipwrecked, keď začína Caleb na malej loďke a prvýkrát sa tam objavia vo vode zmutované žraloky, tak povie vetu - "You're going to need a bigger boat." čo padne vo filme Čeluste, keď sa tí traja vydajú na lov žraloka a on sa im ukáže

na Vranu je tam toho viac - to si prečítaj v článku

a na Utečenca sa po havarovaní vlaku dá nájsť secret, kde sa dá nájsť na stene oranžová kombinéza s nápisom Kimble, čo bolo Fordove meno v tom filme
@Maximus (komentář): Zabiť sa dala, myslím, že trebalo strieľať dalej a hrdina ju zabil, poprípade prenúť na vidle (?) a útočiť, pokiaľ ruka sama nespadla.
Nepamätám si to presne, ale dalo sa jej zbaviť.

Inak, Maximus, skevlý výčet s tými popkultúrnymi odkazmi, ako neznalec hororov, som tušil, že tam tých odkazov bude viac ale našiel som len odkaz na Evil Dead (chodiace ruky) a Sedem (izba plná osviežovačov vzduchu v tvare stromčeku).

Čo konkrétne bol odkaz na Celuste (ten žralok?), Vranu a Utečenca?
Najmä toho utečenca som si tam nikde nevšimol.
Tak DH výzva číslo 9 splnená! :) Blood padol a aj po toľkých rokoch to bola stále sranda.

Bral by som nejaký nový diel, kľudne remake v modernej grafike, mohol by to byť pekný masaker. Shadow Warrior sa už nástupcu dočkal, podobne sa vydaril aj Doom, ja chcem nový Blood a Caleba! :(
@Coldplaz (13.07.2016 18:35): Souhlasím, mám rozehraný NAM v rámci herní výzvy a je to opravdu náročné, "rákosníci" schovaní mezi kmeny a navíc se ještě nahodile respawnují ... Přemýšlím jestli nedám něco jiného

Ak chcete Build Engine hry s naozaj úplne nefér náročnosťou tak skúste NAM a World War II GI, vaši nepriatelia sú takmer neviditeľní, majú hitscan zbrane a zabijú vas behom pár sekúnd.
A mne prijde nejtezsi Doom. Neustale bez munice a nepratel nejak stale neubyva. Duke je v pohode, Blood je tezky ale fer, Shadow Warrior jsem nehral dlouho (to jsem se neustale snazil prosekat se hrou katanou a neslo mi to) a Redneck Rampage jsem vzdal kvuli bloudeni pri hledani klicku k postupu.
mně vždycky přišel nejtěžší Shadow Warrior. ten mi přijde těžký i dneska
Já to jako desetiletý taky nedohrál, ale někdy po dvacítce už jsem to prošel v pohodě a zjistil, že jsem skončil v úplně poslednim levelu :D

Nejlepší je umřít se zapálenym dynamitem a koukat jak je to radujícím se mnichum jedno ;)
Já bych spíš řekl, že Blood s výjimkou bossů patří spíš k lehčím střílečkám. Nejtěžší mi vždycky přišel Redneck Rampage.
@Garret (13.07.2016 14:36): Ja som Blooda zatiaľ nedohral. Keď som to hral prvýkrát v 98 roku, tak som mal 11 rokov a nepodarilo sa to ani mne ani kamošovi, ale veľmi nás to bavilo hrať a stále sme sa bavili o tých kúl zbraniach ako voodoo bábika, lebka, thompson či dynamit :)
Kurňa, tak toto je celkom ťažké! Momentálne to mám po rokoch znovu rozohraté a teda sejvujem si to každú chvíľu a za každú jednu lekárničku ďakujem nebesiam :D
škoda, že nesnáším pohled na krev, hned bych si to zahrál! nejde třeba vypnout jako v SOF a jinejch hrách pro děti?
@Sinister (25.02.2015 22:59): S těmi zombíky je to konstatování rozdílu oproti původní hře. Hře to nevadí. Ale ty krysy v té starší verzi mi vadily.
Ten druhý post je první dojem z té HD verze z Uložto. Opomněl jsem to zdůraznit
@GodOfTheSick (25.02.2015 20:21): Zkusmé spuštění - vizuálně opravdu znatelný posun, modely jsou původní, ovšem vadí mi nově udělané některé textury a modely mrtvol jako dekorace. Nepřátelé jsou původní.
Hra se na notebooku opravdu seká - jede plynule, ale z ničeho nic, spíše při přechodu mezi dveřmi apod., se sekne.
Krysy již jdou zlikvidovat normálně.
@GodOfTheSick (25.02.2015 20:21): Zkoušel jsem tu verzi z Bonus Webu, přičemž graficky nevidím významný posun. snad jen se mi pohyb jeví plynulejší. Ale zdá se mi jakoby menší obtížnost, kdy píchám vidlemi do zombíka a ten se zastaví a hladce ho udolám, oproti původní hře, kdy jsem píchl a musel jsem hned couvnout, aby mě zombík nezranil. Zase je problém trefit ksysy vidlemi. Novější verzi stahuji.
@PavelU (25.02.2015 19:53): Nehrál jsem to sice celé, ale hratelnost je stejná - klíče, nepřátelé, zbraně, hlášky, nápisy...akorát jsou komplet hotové asi jenom první tři epizody. Nevím ale kde to dotyčný sebral, protože na stránce tvůrce, na kterou odkazuje tu hru nevidím. Dnes už to bude možná hotové celé...

Jestli to budeš zkoušet, tak dej pak vědět jak ti to běželo. Já jsem to právě moc nehrál, protože se mi to strašně sekalo a FPS lítaly kolem 20...
Akorát verze na Bonuswebu už není aktuální. Navíc v TC verzi nejsou videa a všechny levely, je to spíš takový mišmaš. Rozdíl v grafice ve srovnání s původní DOS verzí není příliš znát.
Tady je novější verze.

A tady je TC verze s ještě více vylepšenou grafikou. Dala by se nazvat jako HD :-)

pajmič: Skvělý! Dlouho jsem se díval po nějakém vylepšení grafiky a nějakém zjemnění ovládání. O víkendu otestuju :)
Potřeboval bych poradit. V páté epizodě Post Mortem, v místnosti Public storage, jsem se dostal jen do prvních dveří, kde není nutný klíč. Poté, co jsem všechny postřílel, zjistil jsem, že nevím jak dál. Nemohu prostě nikde najít klíč v tom šíleným skladu mezi těmi krabicemi. Díky.
@Victor (15.05.2014 10:49): Mám nainstalované a funguje bez problémů. Žádný speciální způsob spouštění to nemá. Jen kliknutí na zdoom.exe. Můžu klidně někam upnout, přidáš tam jen DOOM2.WAD a spustíš.

@leebigh (15.05.2014 11:52): Já mám to první, Škoda jen, že to není žádný megawad o 32 levelech. A jak jsem později zjistil, mapy jsou pouze v Blood hávu, ale remake původní hry Blood to není. Přitom by bylo fajn, kdyby původního Blooda takhle někdo převedl do ZDoomu.
@Victor (15.05.2014 10:49): Mod ZBlood je modifikace, která používá engine ZDoom. Jedná se tedy o mod používající upravený engine Doomu (2), nikoli engine samotného Bloodu (jako je třeba Legend of Iconoclast).

Stáhni si samotný ZDoom. Následně budeš potřebovat Doom2.wad a ZBlood.wad. Pak stačí v příkazovém řádku spustit "zdoom.exe zblood.wad" a vybrat, že ZDoom použije wad doom2.wad (pokud nemáš ve složce ZDoom jiné "původní" wady než Doom2.wad, tak se Tě tuším na nic ptát nebude).