Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Hardware

Minimální systémové požadavky:
CPU: Pentium 75 MHZ (uživatelské testy hovoří o hratelnosti na 486DX2 66 MHZ)
RAM: 16 MB (uživatelské testy hovoří o hratelnosti na 8 MB)
VGA kompatibilní grafická karta
HDD: 65 MB

Easter eggy

Ve čtvrté misi druhé epizody lze nalézt v bludišti umrzlého Jacka z filmu "Osvícení" z roku 1980.
V jedné z lokací můžeme nalézt bez námahy zakrvácenou místnost, v níž visí od stropu Duke Nukem s pahýly ohlodaných končetin.
Tajný level 4. epizódy s názvom "Mall of the dead" sa odohráva v supermarkete. Je to odkaz na film "Dawn of the Dead" z roku 1978 kde sa hlavní hrdinovia proti zombíkom zabarikádovali práve v supermarkete.
V prvom leveli tretej epizódy môžete v tajnej miestnosti nájsť posteľ nad ktorou visia vonné stromčeky do auta a nad posteľou je nápis "Sloth" - lenosť. Je to odkaz na film Seven z roku 1995.
Ve třetí mapě čtvrté epizody v jedné kotelně visí svetr a klobouček Freddyho Kruegera, což je odkaz na film Nightmare From Elm Street.
Ve čtvrté mapě čtvrté epizody v jedné chatce visí na zdi maska a nůž Jasona Voorheese z filmu Friday the 13th. Poblíž na stole leží hlava Pamely.
Hned v první mapě kousek od začátku hry je tajný vchod s hrobem, na němž je nápis "Draven", což je zřejmě odkaz na film "Crow", kde se hlavní hrdina jmenuje Eric Draven.
Ve třetí mapě druhé epizody, je skoro na konci mapy vidět dům, kde je za oknem silueta nějaké postavy. Jedná se o odkaz na film Psycho. Silueta má představovat matku Normana Batese.
Ve čtvrté mapě třetí epizody lze nalézt tajný vchod s kočárkem, ze kterého vyčuhuje ruka démona. Což je odkaz na film " It's Alive!" z roku 1974.
V 1. misi 2. epizody (Shipwrecked) se objeví Caleb na dřevěném člunu a pronese: "We going to need a bigger boat," což je odkaz na film Čelisti (1975).

Ostatní

Některé mapy mají stejný název jako písničky od Pink Floyd (Např. "In the Flesh" nebo "Thin Ice")
Cheat na nesmrtelnost je "mpkfa". Cheat vznikl tak, že autoři vzali cheat z Doomu (idkfa) a místo ID tam dali MP (Monolith Productions).
Všechny části modifikace Legends of the Iconoclast jsou ke stažení také zde. V internetovém archivu je dodnes k dispozici stará homepage, na níž jsou u třetí části ukázány i screenshoty. V roce 2012 vydal autor Dwayne Anderson remake prvního dílu pod názvem LOI Remake: Scourge of Human.
Doposud se hru s využitím glitchů podařilo nejrychleji dohrát za 17 minut a 55 vteřin.
V niektorých verziách hry (napríklad GOG), sa vyskytuje bug, ktorý spôsobuje, že po uložení a nahraní hry na nižšej náročnosti sa hra stáva ťažšou a pri nahratí na vyššej sa stáva ľahšou. Pri strednej sa náročnosť nemení.