čau rozjel a hrál někdo mód zblood ? jestli jo tak prosim o návod na instalaci. na netu toho moc neni zdá se mi.
díky
Úplně jsem zapomněl, jak je hra těžká :D Teď jsem si dvakrát chcípl v prvním levelu na střední obtížnost. A to jsem postupoval opravdu velmi pomalu, krůček po krůčku :D
zhruba v druhé mapě první epizody jsou ty náboje extrémně nedomyšlené. Vždycky to tam drtím vidlema a často se podaří zmetkům s thompsonama mě zabít... Ještě, že je na střeše to oko...
qůli nedostatku nábojů jsem to na EC vzdal. přeci jen to střílečka a něco jako počítání každé kulky by tady nemělo být rozhodující mezi bytím a nebytím
@GodOfTheSick (25.06.2013 22:05): Vskutku, ale už na WD jsem se naučil hoardingu a jak záleží na dobře vrženém TNT, byť teď jsem chrliče nalákával k sobě do vody, abych ušetřil ammo a neomezovali mě při přesunech :)

Každopádně, teď je to opravdová sranda.
První epizodu jsem dal jako rozehřívačku na Lightly Broiled, právě jsem dodělal epizodu dvě na Well Done a teď už mě čeká jen Extra Crispy. Jsem zvědav na ten posun obtížnosti, už jen mezi LB a WD to bylo docela hutné.
@Shoggot (24.06.2013 13:05): Ono je to imho velmi post-war, hlavně ta třetí epizoda. Byť nikde není zmíněno, kdy přesně se to opravdu odehrává, takže člověk může jen hádat. Ono pak v druhé misi příjde i na Carpet Bombing, což je myslím záležitost spíše druhé světové...

Osobně to vnímám jako takový mezičas utopený ve dvacátých letech sahající do jiných časů.

Prolezl jsem blood.wiki a žádný odkaz na Hemingwaye více než název kapitoly tam není napsán, tudíž dle Occamovy břitvy to beru jako dvojsmysl - arms = ruce.
@Matthias (24.06.2013 13:14): No podle dvojky se Blood jednička odehrává někdy v roce 1928, takže se to během války neodehrává. Spíš jde tam o jakési připomenutí toho kobercového bombardování a odkaz na první světovou.
arms ruce :D To mě nenapadlo...
Ale spíše to bude asi kvůli tomu, že se to odehrává při první světové... :)
@Shoggot (24.06.2013 12:54): Thompson (1921 - XXX) tvrdí opak...

Osobně bych to viděl jako klasický Bloodovský humor, kdy Farewell to Arms neznačí ono 'Sbohem armádo' ale opravdu doslovně 'Sbohem pažím', což by sedělo, šel jsem se rychle mrknou a nějaké ty končetiny opravdu svištěly vzduchem.
Má vlastně název třetí epizody (farewell to arms) něco společného s románem od Hemingwaye?
@Garret (12.06.2013 19:46): Měl jsem to zatečkovaný

Rozhodl jsem se to přepnout na "mouse aiming is a momentary button" a potom ve hře klávesa U to přepnula do běžného mouse aiming... čili FUNGUJE TO!

Díky ;)
koukám, že to funguje jen když se drží klávesa U, ale pak se nedá hýbat :)
No smůla...
@Garret (12.06.2013 19:27): Toggle v nastavení ve hře není...

Mouse X Axis (analog_turning)
Mouse Y Axis (analog_moving)
nastavený mám :)

Ona ta myš jako takhle funguje - jen se u toho pohybu nerozhlíží nahoru a dolů:)
Dá se v GOG verzi nastavit rozhlížení myší, jak je to v současných hrách - hlavně aby se dalo rozhlížet nahorů a dolů? popř. jak?:) Díky
Je to za mnou, musím uznat stále vynikající, netušil jsem, že to má tak skvělé audio. V době kdy jsem to hrál naposledy byly v módě ještě tzv. Director's Cut bez animací, hudby a většiny zvuků :-D A nej maso jsou dva tomíky muhehe.
@ViRus (17.05.2013 14:38): Bývalo to jenom pro dobrý pocit - mít 100% zabitých nepřátel, 100% sebraných předmětů a 100% secretů, což se pěkně na konci levelu objevilo.
Nynější hry různá skrytá zákoutí nepočítají.

V každé episodě byl někde k nalezení tajný východ, který vedl do tajného levelu. Jako u Duka 3D, Doomu apod. Nikoliv po dohrání celé epizody, ale v jeím průběhu.
@rikuhahl (17.05.2013 14:20): Líný opravdu nejsem, ale někde jsem četl, že jsou ve hře skryté levely, které by se měly zpřístupnit po dohrání epizody, ale nevím jak a proto se ptám jestli to nemá co dočiněnní právě s těmi skrytými místnostmi....
V těchto starších hrách bych bonusy moc nehledal, to je hudba spíše až dnešních her, dneska už jsou (někteří) lidi líný hrát jenom tak, bez odměny :) Ale samozřejmě nejsem bloodwiki :)
Plyne z nalezení všech skrytých míst nějaký bonus nebo jen dobrý pocit?
E2L4 THE OVERLOOKED HOTEL, zatím absolutně famózní level, tak daleko jsem zatím nikdy nebyl, je to balada :-)

edit: blee boss druhé epizody docela humáč, ne že bych měl z těchto potvůrek fóbii, ale ještě teď mi běhá mráz po zádech.
První epizodka jako lážo plážo i s bossem, ale začíná ve druhé přituhovat, je tak dál :-)