@Chark (12.09.2017 21:05): NEvím jak moc to platí, ale pokud jsi hrál nemodovaný skyrim, tak ty savy by na CE měli jít. Savy byly nekompatibilní kvůli modům(prý).

Mohli, ale čert ví co tam je za problém...
@Charllize (12.09.2017 21:07): Fakt jsem si toho nevšiml. Na stránky her na steamu nechodím. Původní hru jsem kdysi vyhrál ještě v Gamepage, tak bych si neměl stěžovat, že jo :) Jen mě mrzí, že když dělají remaster u tak velkých her, kde zlepší vlastně jen grafiku, tak by ty staré savy aspoň nějak fungovat mohly.
@Chark (12.09.2017 21:05): asi 4 mesice pred vydanim Special edice bylo an steamu na strance hry velkejma pismenama napsano ze kdo chce mit hru zdarma musi mit vsechny DLC. Dokonce tam bylo graficky znazorneny ktery DLC na to potrebujes a kolik jich uz vlastnis. Podle me pro to vic udelat asi nemohli, ale holt jsi to minul..nejak. Me takhle unikla Deathnitive edice Darksiders 2.
@Bodkin (12.09.2017 12:50): Je oravda, že já Skyrim nedostal proto, že nemám koupená DLC, která se dnes na steamu už koupit nedají. Klidně bych si pořídil Skyrim SE, ale tam zase nejedou savy z původní hry a znova to hrát nebudu. Takže mám smůlu. A podle všeho staré savy v Bioshocku nepůjdou. Což mohli trochu ošetřit.
Tak jsem zjistil, že mám v knihovně Steamu nejen Bioshock 1 a 2, ale i Bioshock 1 a 2 Remastered. Ani jsem nevěděl, že to dávali zadarmo těm, kteří mají již koupený první a druhý díl.
@Garret (13.01.2017 03:29): Na steamu puvodni Bioshock koupit nejde. A ta akce s tim remastered mohla platit jenom jeden den, kdy jsi ho dostal zdarma, pokud jsi vlastnil puvodni. No kazdopadne osefovany to moc nemaji, dobre pro nas :D
Tak potvrzuju, že zakoupením původní hry se automaticky i teď přidá remaster verze, už sosám.
Já si pamatuju, že Bioshock byl na V-Sync dost důležitej, páč je tam hodně míst, kde se hodně rychle mění světlo a barvy a obraz se u toho nepříjemně trhá, pokud není synchroznizace zapnutá.

@Ronik (12.01.2017 15:44): Díky, zkusím teda koupit původní verzi. Pokud budu bez remasteru, tak na to prdím, hra vypadá dobře i po těch letech.
@Phoenix (12.01.2017 14:16): Jo jo, někdy je třeba Vsync zapnout a v jiné hře zase vypnout. U Crysis 3 jsem vypínal, protože se mi to lehce trhalo, když fps lítaly mezi 60 a 40 a s vypnutým vsync to jelo hladce a fps pohybovaly více času nad 60.

Naopak u Infinity Warfare jsem ho musel zapnout, protože bez něj to byla absolutně nehratelná šílenost. Ono se to kousalo při jakékoliv změně fps a bylo jedno, jestli to je mezi 100 a 80. Sekalo se to i tak a bylo to nehratelné.

Jinak u většiny her si toho nevšímám. V základním nastavení to ale asi bývá většinou zapnuté, bych řekl.
@Gordon (12.01.2017 14:12): VSync není ani tak grafická pitomina (typu Blur/Bloom/DOF) jako spíše opatření proti vertikálnímu trhání obrazu. Bez něj hra jede lépe a pokud k trhání obrazu nedochází, není důvod jej zapínat.

Další věc ovšem je, že někdy má hra problémy právě kvůli zapnutému nebo naopak vypnutému VSync.
@Bursoft (12.01.2017 12:02): Tak já vždy tyhle pitominy jako vsync fx apod vypínám, vůbec nevidím změnu a grafika vypadá furt stejně + i to líp jede. Tak asi proto, jinak bych ale řekl že původní infinite je ůžasně optimizovaný (zaklepu na dřevo) 60 fps stabilní prostě...
@Gordon (12.01.2017 11:02): Co si pamatuju, tak to nejelo nějak extra, popř. s nějakým zakliknutým nastavením (tuším, že i na současným PC mi V-Sync hru znateleně zpomalý). Tak jako tak, jde mi o remastered verzi..
@Fatality (12.01.2017 09:38): Koukám na šedivky (G2A.com) a mají tam právě obě verze, přičemž původní stojí polovinu. Netvrdím, že 230 Kč je pálka, ale jak jsem psal, nechci kupovat hru, abych z ní měl slideshow (ačkoliv Infinite mi jel v pohodě, mám strach tady z těch předělávek, že se někdo na optimalizaci prostě vysral jen proto, že je rok 2017 a každej vlastní dělokompl).
@Bursoft (12.01.2017 09:35): Já jsem dostal darem BioShock 2 a s tím se mi aktivovala i Remaster verze, takže bych tipl, že zakoupením původní verze dostaneš i remaster. Ale na Steamu se už nedá původní verze koupit, musel bys jinde.
Zkoušel někdo koupit původní Bioshock, jestli mu to automaticky přidá i remastered? Zrovna marodím a říkám si, že Bioshock by mohl být na znovudohrání super zabiják času. Docela mě láká zkusit ten remastered (koukal jsem na nějaký videa a ač něco vypadá hůř, obecně si myslím, že textury jsou ostřejší, hra se světlem taky vypadá líp).

Někde jsem četl, že je na železo náročnější, je to pravda? Už původní Bioshock mi přišel dost blbě optimalizovanej, tak se nechci pouštět do ještě něčeho horšího.
@Danny (08.10.2016 22:33): Jen jsem zvědavej jestli s tim něco udělaj, protože jsem koukal, že nejsem zdaleka sám komu se tohle stalo. Jo, už mi nejspíš vydrží navždy.... ve vzpomínkách :)
Tak vyšel patch na ten krásný remaster a říkal jsem si, že to je docela fajn, už mi hra nepadá, můžu si nastavit ovládání a pár blbůstek pro pohodlnější hraní, hezké..... no a přišel bug co mě nepustí hrou dál :) Ach jo, proč... :(
Tak mi konečně poslali Steam klíč. Super! Stačilo jim zaslat fotky účtu z CZ eshopů, kde byla koupě hry zaznamenána v archivu objednávek. Hru jsem si tedy už aktivoval. Formát klíče byl jinej, než jaký byl kdysi u SteelBook verze.
@Bodkin (22.09.2016 12:19): Kdyby hra skončila vypořádáním se s Ryanem, byl by to jeden z nejlepších "bossfightů." Celá ta část po něm byla jenom běhání tam a zpátky. O ničem. Střílení mi přišlo, že do hry vůbec nepatří.
@Strady (22.09.2016 16:05): Jasné, ono udělat něco napoprvé aby to 100% fungovalo je těžké, takže druhé díly (či pokračování) pak mají snazší práci se doopravdy trefit do černého. Solidní základ mají a můžou zlepšovat co předtím nefungovalo a přidávat nové věci.
Ok, znova dohráno. Dal jsem si to na Hard, bez VitaChambers, a nezabíjel jsem BD (kromě těch 3 co musíte zabít) a neinteragoval s žádnou LS (krom té jedné na začátku). Těch 80 ADAMů jsem utratil za zvětšení života (spíš jsem si tím měl odemknou sloty) a bylo to relativně v pohodě. I boss fight.

Morální volba my ass.

BTW - Rapture má pořád super atmosféru, ta se fakt neomrzí, ale po Ryanovi je to už fakt hrozně natahované a to střílení fakt není moc dobré.

BTW2 - Hned po tom jsem si zapnul B2 a ta se hned hraje 'milionkrát' (hyperbola) líp, úplně ze mě to znavení a opruzení spadlo a zase jsem všechno hackoval a hledal a střílel...
Stížnosti zaznívají na horší kvalitu efektů, audia, chybějící filtrování textur, absenci nastavení grafiky v PC verzi, chyby a vynucenou akceleraci myši. Nicméně 2K se už nechali slyšet, že pro tyto a další vlastnosti připravují patch - např. pro podporu monitorů 21:9, pro bohatší nastavení zorného úhlu pohledu či lepší stabilitu hry, aby nepadala.

No musím přiznat, že mně padá často.
@rom62 (17.09.2016 11:33): Nezkoušel jsem to. Jedničku jsem hrál kdysi ještě bez Steamu a češtinu jsem do toho nedával. Ale pochybuju. Podle mě mají adresáře jinou strukturu... Savy možná, čeština na 99% ne. Můj názor.
Fungujú savy a češtiny z pôvodných hier alebo hrať to znovu ako nové hry?
Tak když to ovládání zůstalo stejný, řekl jsem si, že si to aspoň přemapuju na trochu jiný klávesy a na myš, ale jak jsem si mohl myslet, hře se to nelíbí a už podruhý mi zamrzla, ale nejlepší je, že se mi všechno nastavení resetuje, hmm, další povedenej remaster, sakra!
Ale co bych chtěl, je mi jasný, že je to dělaný hlavně pro konzole. Tak buď nechám původní nastavení, nebo budu muset počkat na nějakej patch.
Nemůžu říct, že by to byl technický zázrak, spíš naopak. Teď jsem hacknul .ini, abych sejmul akceleraci a začalo mi z toho všechno doskakovat a mizet a meh. Doufám, že to brzo patchnou a nenechají to vyhnít jako u původního...
@Bragi (17.09.2016 00:15): To jsem několikrát zkoušel, ale nebralo to. Nicméně mám ten klíč z této verze opsaný i na papíře, protože tam jsou některé sporné znaky. Ale aktivovat mi to nešlo. Psal jsem na podporu 2K, uvidím, co mi odpoví.
@marwel (16.09.2016 21:16): Díky. Mám klíč ke steelbook verzi, ale nikoli DVD :) Z té reedice mám DVD, takže by stačilo jen nafotit steel, DVD, klíč k prvnímu dílu a mohli by dát klíč na Steam verzi? Samozřejmě s linkem na můj Steam profil.
@PavelU (16.09.2016 20:36): Pokud mas krabicovku, pak musis pres support 2K.

viz. rockpapershotgun
"If you own physical copies, or Games for Windows Live versions, there’s still hope for you. For Bioshock the First, you’ll need to send a ticket in to 2K Support and submit your Steam profile details and proof that you purchased the original game."
Mám ve Steamu Remastered druhého dílu, ale docela by mě zajímalo, co s tou jedničkou.

Jak se dnes instaluje? Nějaký použitelný Steam klíč na ni asi nemám, přestože jsem kupoval dvakrát. Původní sběratelský steel a jedna reedice s druhým dílem.

Koukal jsem ale na modnutou verzi se SweetFX, to vypadalo na obrázcích pěkně.
@paver (16.09.2016 18:49): hlavním cílem bylo zpřístupnit hru na moderní PC systémy s vysokým rozlišením, o zlepšení grafiky zase tolik nejde. pár řas navíc z toho žádnou hitparádu nedělá. ale je tam odemknutá fyzika na 60fps a nějaké další bonusy, takže za to rozehrání to snad stojí...

@paver (16.09.2016 18:49): No jsou to mý subjektivní dojmy a já jsem na Bioshock hodně zatíženej. Rozehrej to a uvidíš sám, třeba ti to sedne. Jo a ještě jsem zapomněl, že přidali skoro na každé mořské sklo hvězdice, je to takový do očí bijící.