Tak nevím jak tohle hodnotit. Na jednu stranu jsem do toho šel že je to filmová licence, takže jsem nic nečekal. Nakonec mě to ale celkem bavilo, střílení bylo fajn, grafika a výbuchy a všechno tohle taky. Ale zase dohrát hru za 52 minut(měl jsem to naschvál stoplý :-)) na střední obtížnost?
@Bodkin (17.01.2013 16:38): U dvojky bychom mohli polemizovat, jak dalece je podle filmu (existence Ordosů), nicméně v jedničce si dali záležet i na tom, aby byly postavy podobné příslušným hercům.

Teď se dívám, že reaguju na půl roku starý post :-)
Ta hra je koukám tak špatná, že se pod to ani nikdo nechtěl podepsat. Závěrečné titulky nikde, v menu taky nic nevidím...
dobře, trošku jsem se unáhlil. :) Ale v průměru v porovnání her podle filmů musím říct, že to jsou spíš špatný hry. Jinak jasný, série her ze Star Wars světa je v průměru hodně dobrá, tam si myslím, že Lucasarts by si ani nic jiného nedovolili. Jasný, ještě tu je adventure série Indian Jones. Riddick taky není úplně nejhorší, ale podle mě to teda vysloveně žádná hitparáda není. Gabriel Knight ale vznikl dřív než Angel Heart. Tam by se spíš dalo mluvit o filmu podle hry :)

Tron jsem ještě nehrál, ačkoliv ho v PC už mám nainstalován hodně dlouhou dobu. King Kong podle mě taky není vysloveně vydařená hra

Bondovky...no, tam je to podle mě průměr. Ale hodnotím jenom počítačové verze, na konzoli nehraju, zatím a tak to nedokážu posoudit z tohodle hlediska :)

stejně tak třeba série her s Kobrou 11, je fakt, že nedávno jsem hrál docela slušnou hru z té série, ale vesměs jsou to pořád budgetovky.

Dobře, ještě tu jsou strategie ze Středozemě a různé arkádovky s nimi spojené. Tam by se dalo pro změnu polemizovat nad tím, nakolik je u strategií hra podle filmu a nakolik je podle knihy. Stejně tak Duna.
Dodal by som ešte The Thing, Dune, Disney’s Aladdin, Lion King, Alien versus Predator a je ich ešte viac.
@HolyMeatball (17.01.2013 13:46): Samozřejmě je možné polemizovat o tom, nakolik je The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay hra podle filmu (protože se odehrává ještě před Pitch Black). Stejně jako se Dark Forces odehrávají před Episode IV (Jedi Knight, Mysteries of Sith, Jedi Outcast a Jedi Academy se odehrávají úplně mimo hlavní filmy, o KotOR 1,2 nemluvě). Ale to jsou detaily.

Doplnil bych určitě ještě například The Terminator: Future Shock a The Terminator: SkyNET. Die Hard: Nakatomi Plaza také nebyla úplně špatná (velmi dobré nápady), ačkoli to nebyl žádný hit.

IMHO filmy podle her dopadají obecně hůře než hry podle filmů. Už kvůli tomu, že hra nemusí mít dobrý příběh na to, aby se dobře hrála (dokonce nemusí mít žádný, tímto zdravím Carmacka), ale film dobrý příběh mít musí. Kolikrát ještě daleko horší jsou v tomhle knihy podle her.
@malarkey: Doteď jsi neviděl slušnou hru podle filmu? Chronicles of Riddick, někteří spajdrmeni, Blade Runner, Peter Jackson's King Kong, mnohé Star Wars hry, Tron 2.0, Blair Witch trilogie, Gabriel Knight (ten není vyloženě oficiálně podle filmu, ale vysoká podobnost s Angel Heart prostě nemůže být náhodná)...a to jsem vynechal hodně exklusivně konzolových kousků, třeba mnohé Bondovky...
Fg: děláš si srandu? Tahle ženská je převlečenej chlap, namakaná jak plavkyně a xicht má šejdrem, není na ní ženský nic, s helmou, bez helmy, v helikoptéře nebo se zombie image... UAAAA
no je to pekne chiquita :D ale tady mela nakrivo helmu, pasek pres pul brady, takze zenskost totalne v...no jako nastvalo me to! :D
videl sem konecne film a celkem velke zklamai...skoda, prvni chvile s nastupem emzaku byly skvele...navic Rodriguezka je jen dopoctu
Já patos miluju a velmi na mě působí, ale dívat se v roce 2011 na slzící mariňáky je přece jen trochu moc - tohle bylo "v módě" před deseti lety a tak trošku jsem doufal, že se toho Amíci nadobro zbavili... ale ne :)
Walome: Přišlo mi to přinejmenším úsměvné, ale ta akce za to imo stála. Já vlastně patos ve filmech nikdy moc nevnímám.
John: film se Ti hodně líbil? Tebe nesralo to klasické americké klišé "jsme amíci a zachráníme svět/jsme skupina mariňáků - nacionalistů a bojovníků za naši zem, nikoli žoldáci vnímající náš job jako každé jiné zaměstnání/zabili Ti otce, malej kluku, ale já Ti řeknu, že seš nejstatečnější mariňák a Tobě se uleví/ apod.?

Vždyť to byl votřes... táta se mi celou cestu domu omlouval za to, že mě vytáh do kina :-D
j.calling.2bad: Will Rock jsem hrál krátce, před drahnou dobou, a špatné to nebylo. Jen se tam často umíralo a bylo to designově moc moc jednoduché. Pamatuju to jako docela slušnej lehkej nadprůměr. Budu si muset osvěžit paměť.
special: Will Rock nebyl o moc lepší, a Timeshift (kterej taky není žádný zázrak) byl one hit wonder, bych řekl.
Od tvůrců Will Rock, a dokonce Timeshift, to nechápu, že to má tady tak málo.
Taky jsem se musel kouknout do nastavení ... ale na tu chvíli jsem to ani neměnil.
To ovládání je ze docela drsný, koho by napdalo že se bude zaměřovat klavesou E, oni to snad udělali naschvál ti vývojáři.
M.a.t.t. - já mám CoD taky celkme rád, ale tohle CoD není ani omylem, koridory a tupí nepřátelé CoD ještě nedělají :D
Mne to práve neprišlo zábavné vôbec a to mam FPS resp sériu Call of Duty naozaj rád. Ale to mizerné ovládanie ma iritovalo od prvého momentu. Ako lákadlo na film oveľa lepšie funguje ľubovoľný trailer :)
Já to vydržel až do konce a tu chvíli se to dá, ale musím říct, že nevědět, že konec má být každou chvíli, tak jsem to asi taky zabalil, zas tak zábavné to není.
Vydržal som pár minút a to je maximum. Stratiť pri tom viac než hodinu času sa mi zdá byť priveľa.
Tak to taky netuším, proč tam bylo 21.3. protože si pamatuju, že jsem měl nalezeno 11.3. také ...
Tedy nevím odkud se čerpalo datum vydání 23. března, ale řekl bych že už je hra dávno venku. Film vyšel 11. března a počítám že hra vyšla stejně (jinak by to byl trochu marketingový fail) -> editoval jsem to - pokud někdo najde jinou informaci at se ozve.
Tak to je jasný, ale z kategorie filmových ''rychlokvašek'' je tohle ta uplně nejhorší.
Vždyť je to jenom rychlokvaška, která má přihodit pár chcehtáků k výdělku z filmu. To je cílené jinam, než jsou vášniví hráči, něco ve stylu ... rodinka jde s dětmi z kina, kde právě viděli tenhle film, děcko nadšené vidí, že je k dispozici i hra a řve, že jí chce taky a aby byl klid, tak jí dostane.
Jako já si myslím, že lidi, co vypustili tohle v roce 2011, museli být totálně na palici, uhození a já nevím co všechno, ono je to i imho horší než budgety od City Interactive a přitom stačilo málo, a mohlo by z toho být slušené béčko. Pokud by ti co to hráli, měli nějaké námitky vůči tomu, co jsem napsal, tak mi dejte vědět, ale mě to přišlo fakt hrozný a přitom to měli na starost lidi co udělali Timeshifta.
Mě to docela láká. Imo to nebude žádnej trhák, ale vypadá to na slušnej, ale prý velmi krátkej (herní doba prý něco málo přes 2 hodiny) doplněk k velmi zajímavě vypadajícímu filmu (ikdyž ČSFD hodnocení není zcela pozitivní). Jsem taky zvědavej na cenu, budgetových 299,- bych bral jako maximum. Počítám ale, že cena bude na novinku dvounásobná.
Tedy soudě dle videí bude tohle neskutečně hrozný budget. Jen doufejme, že někomu nerupne v bedně a nezačne to prodávat na PC za plnou cenu.