Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Hrdlodus (01.01.2023 10:59): Jistě, ono možná se bude potom hodit střízlivý pohled na recenzi xD myslím tím, že se na ni podívám a napíšu ji trochu líp. Psal jsem ji během oslav a věřte, že tam jsou mnohem horší popisy než tento, určitě přehodnotím pohled
a děkuji za komentář.
jako, baví mě to, ale zároveň se do toho nemůžu úplně dostat... má to takové zvláštní ovládání, což měl asi i díl předchozí, něco je sranda, zatím jsem tak bloumal po městě, nechám tomu ještě pár hodin... ale třeba Spiderman se mi hrál rozhodně líp... přemýšlím, jak moc se zapchávat vedlejším obsahem nebo si to nechat na podohrání, ale to mě pak většinou už tolik nebaví... ale nejspíš mě nejvíc naštvalo, že mě 4x po sobě zabilo roztavené železo :D
Chvílema lepší než první díl. Hodně se mi líbíl design levelů a prostředí, příběh a často i gameplay pokus omyl mi přišly až moc šílený. Opravdu jak na houpačce, někdy oči vytřeštěný jak je to geniální, někdy oči v sloup, co je to za ***.

Velkým minusem pro mě je, že vedlejší obsah by byl mnohem silnější jako součást hlavní linie. Jako asi tomu nějakou minutu denně dám, ale ten elán po faktickém dohrání tu není.
Ahoj mám tuto hru přes steam a pokaždé se mi hra sekne v místě kdy chci bakarakem přitáhnout ponton a on se při přitažení neuvolní a nejde nic dělat pořád tahám a tahám. Může mi někdo poradit. Hru mám originál. Díky
Poznatek z hraní číslo 1: vývojáři očividně neví jak fungují prsa :D anebo má Catwoman jen nějaký dokonale antigravitační oblek
Ahoj. když jsem s Batmanem porazil toho bosse z bláta a pak tam byly nějaké titulky, tak pak tam hraji za catwoman, musím to dokončit, abych dohrál hru? :D
Vidím, že se tu rozjela diskuze a já to zrovna hraji asi tak počtvrté. Herní doba (pokud nejedeš speedrun) je tak okolo těch 15ti hodin, ale s vedlejšími misemi apod. může být klidně i 30.

Každopádně doufám, že pokud máte nvidia kartu, tak to jedete pod Steamem, protože jinak hra spadne při souboji s Freezem a nelze to na nových kartách obejít, protože jediná možnost kdysi byla stáhnout starší ovladače. Já to tedy musel stáhnout přes Steam a rozjet od začátku.

Možná to pak dám do zajímavostí.

Pak zkusím Arkham Origins a nakonec si dám asi potřetí Arkham Knight. Uvidíme podle nálady, bo teď moc nehraji jako dřív.
Zkusili jste se hned na začátku po oblečení si kostýmu místo spěchu za Catwoman otočit a prohlédnout si ulici kousek za vámi? Jedna známá osoba tam dostává nakládačku. (Jako jo, je to jen drobnost - oživení města.)
Mám taký problém. Kúpil som si AC GOTY na CD. Následne som zistil že Windows Live už nie je, tak som to prehodil na Steam. Na Steame všetko funguje, ale mám problém s češtinou. Sťahoval som, inštaloval som patche, češtiny, všetko možné ale nejde to, neviem si rady. Ak by mi niekto vedel rady obdržal by velkú vďaku z mojej strany

PS: môj email: emil.holub@centrum.sk, ak niečo tak mi napíšte sem prosím
@Hrdlodus (29.01.2014 01:46): k těm nepřeskočitelným logům

Go to your "Steamsteamappscommonbatman2BmGameMovies" folder

Locate these two files

Startup.swf
StartupNV.swf

Move them or rename them. Create two .txt files, rename them Startup.swf and StartupNV.swf.

Launch the game and it go directly to the menu.
Sakra, já tomu budu muset napsat nějaký oslavný komentář.Tolik detailů, tak promakaný. Takže stěžovat si může jen na Harleyino DLC, které se musí dohrát na jeden zátah. Pak uř jen třeba na nepřeskočitelná loga při načítání hry a pokud by výtka směřovala na samotné postavy, tak taková směřuje k DC a ne Rocksteady. A já tomu těch 100 % dám. Jen přemýšlím, jestli Arkham Asylum dát 95 %, když vlastně nemůže za to, že bylo před Arkham City.
@Jack_Dark (28.01.2014 16:34): Když nepočítám jeho přítomnost na začátku, když je Bruce Wayne v poutech, a v Ocelárnách, kde jsou plakáty, že utekl, tak je součástí jedné Riddlerovy extrémní challenge - Freight Train. Souboj v jedoucím metru a na konci je Black Mask. A souboj s ním je zdlouhavý. On je slabý, ale vždy se vyhne zakončovacímu úderu. Takže je třeba jej umlátit, přičemž po každé třetí ráně padne na zem, jako běžný henchman. (I když je možné, že na něj platí nějaká featura. Vypadá to, že na něj funguje zmrazit ho.)
Neví někdo jestli se Catwoman počítá do finálního procentuálního výsledku? Já jí totiž ještě nemám ale chci hru dohrát na 100% ale nevím jestli se do toho počítá i Catwoman.
@Hrdlodus (01.12.2013 19:38): Tak na to se mrknu, toto se mi moc líbí, jak si s tím dali záležet a ukazuje to promyšlenost celého DC universa okolo Batmana, byť nejsem nějaký komiksový fanatik.

Mám takový pocit, že ano, minimálně achievmenty porovnávat šly, skóre nejspíše také, ale já tam moc her takto neměl a přidaných přátel už vůbec ne.
@KRoman47 (01.12.2013 19:10): Jo, je to zajímavé. Jde o rozhovory Strange se zločinci. Částečně to i rozšíří samotný příběh. A nejzajímavější je (jak jinak) rozhovor s Jokerem. Jsou to nahrávky stejně, jako máš uložené nahrávky rozhovoru se Zsaszem. Nahrávky jsou tedy v profilech postav.
Stejně tak rozšiřuje pozadí i historie, kterou jsi získával Riddlerovými scenériemi. Něco popisuje historii postav či Gothamu, něco začátek Arkham City a jak na to kdo ve městě reagoval nebo jak se tam někteří dostali.

Ty žebříčky GfWL, šlo v nich porovnávat se s přáteli?
@Hrdlodus (01.12.2013 18:52): Já si je všechny ještě ani nepouštěl, takže to mě asi až tak netrápí. Je to něco zajímavého? Každopádně jsem posbíral všechny Riddlerovy trofeje i s catwomen, takže mám i v těch políčkách, mimo výzev, vše, ale Steam achievment jsem neobdržel, škoda. Taky škoda je, že po odstranění GfWL (které konečně už fungovalo) už tam nejsou žádné online žebříčky se skóre v challenge misích, jak souboje na pěsti tak i predátor.
@Hrdlodus (01.12.2013 17:47): Tyjo, to já si už takto ani nepamatuji, hrál jsem to skoro před rokem no, co se dalo vyřešit, to jsem dal sám a zbytek jsem použil tak různě rady na netu. Ještě pro Catwoman tam pár trophies zůstalo, ale do toho se mi už nějak nechce, šlo mi hlavně o Riddlera. No v prvním díle jsem i ty výzvy měl všechny, cvakací zuby a tak. Jenže v tomto jich je moc a město je velké + vlastně ještě ty speciální jako uleť tolik a tolik, proveď tolik nějakých komb, to nechávám být.
@KRoman47 (01.12.2013 16:59): Jasně, několik dní to zabralo. Během hlavního příběhu jsem jich stihl asi čtvrtinu. Pak jsem je plnil cíleně. Alespoň, že mezitím ještě byl stahovač obličejů, kterého jsem původně mylně považoval za Black Mask, a tajemný cizinec.
Díky tomu, že šlo umístění vymlátit z henchmanů, daly se všechny najít. Radu jsem si našel kvůli otazníku mezi Ivy a kostelem a kvůli "Kde to všechno začalo". Pak mi také dlouho trvalo, než jsem zjistil, že stěna vedoucí k Riddlerovi jde prorazit.
Pak jsem si musel na YouTube vyhledat Craneův secret a první část hesla k němu. A jeho šifrovanou zprávu bych rozhodně nerozřešil. A také uličku, kde byly zavražděni Bruceovi rodiče. A pár fyzických trofejí jsem musel najít na netu, jak je splnit.
Jinak mám splněno vše, co lze. Nemám jen výzvy (u kterých se o 100 % snažit nebudu), Harleyiny balónky a verzi Plus, kterou si dám časem.
Z těch hádanek, které jsem vyřešil sám, mi nejvíce dal zabrat otazník pod Wonder Tower. Umístěný nad dřevěnou deskou.
A pak pár dalších easter eggů jsem si prohlédl na YouTube (a některé pak vyzkoušel sám).
@Garret (01.12.2013 17:00): Gratulace. Co mě štvalo nejvíce, tak ty interiéry, kde to byl vyloženě opruz se vracet a pak zase ven. V Asylum mě tehdy strašně štvalo vídat Riddlerovy trophies ale nemoct je posbírat kvůli nedostatečné výbavě, alespoň jich tam tehdy nebylo co v Arkham City.
Tak téměř po roce od rozehrátí je Riddler můj, dostal jsem ho! =) Kolik zdejších hráčů se s tím tak piplalo, aby odhalilo (klidně i s výpomocí) Riddlerovy hádanky?
No AC bylo za 5 dolarů, to už je pro mě za hru která mě zas tak mco neláká hodně peněz :D
Zatím jsem to nehrál vůbec, až dnes jsem si to nainstaloval a spustil, GFWL nemám v PC vůbec a četl jsem že potřeba je. Měl jsem anglickou GOTY edici, ale smazal jsem ji protože mi do ní nešla čeština a myslel jsem že je to jen špatná verze, než jsem zjistil to s tím GFWL, teď si stahuju českou tak snad to bude v pohodě.
Lidi n ějak mi to nechce ukládat savy, nevíte o nějakém řešení? :-/
Jak vypadá hra bez Catwonam DLC? Když Batmana po souboji s Jokerem uvězní spadnuvší trosky, objeví se tam zničeho nic Catwoman a Batmana zachrání?

Riddlerovy hádanky splněny, ale doufal jsem, že po jejich vyřešení se něco drobného stane. Ale i tak odměny dobré, hlavně Strangeovy nahrávky se zločinci.
V kostele, když na Batmana míří čtyři chlapi, baví se mezi sebou, že je třeba stejně Batman porazí. Občas před bojem se mezi sebou baví o Batmanovi a někteří vypráví, jak je nebezpečný. Na začátku, když se verbují chlapi, tak při spatření Batmana někteří utečou a schovají se. To se už neděje v pozdějších fázích hry, když už jsou všichni u Tučňáka, Two-Face nebo Jokera. Přitom to tam mohli nechat, že někdo uteče nebo poslední se vzdá. Protože právě to chování, kdy mají z Batmana strach jsem oceňoval. V kolika hrách si řadoví poskoci uvědomí, že na hlavního hrdinu, o kterým vědí, že už zmasil stovky jejich předchůdců i v přesile, nemají?
@Cobot (09.08.2012 17:37): Napadlo mě, jak na to. Ono taky když máš zničit tři otazníky naráz a prohlédneš si výbavu, kterou u sebe máš, tak by to mělo hráči dojít. Tady není vina na straně hry, že to hráče nenaučila.

@leebigh (16.08.2012 09:53): Rychlý batarang tam je. A pokud myslíš souboje s obry, tak chtěli vymyslet něco jiného, než opakovat to samé z AA.

@Fg (26.01.2012 23:13): Noru najdeš, když se přesuneš na tu malou dlouhou loď pod jeřáby. Přímo proti tobě bude rozbitná zeď.

A Walomeho a jeho výtky neposlouchejte.

Jako češtinu jsem použil ten několikagigový balík. Instalace se nezdařila (GOTY ze Steamu) celá, ale část se podařila. Takže část jsem měl v češtině, část (menu, bonusové inforamce a pár vět ve hře) v angličtině.

Ale je tristní, že AC nemá víc procent než AA. Je to lepší hra, děsně si s tím zase vyhráli. A výtky, které jsem tu přečetl, splachuji do záchoda.

Každopádně i zde mi vadí, že si nelze udělat save, abych se mohl vracet k oblíbené pasáži.

Riddlera jsem zatím celého nedodělal, ale je tu lepší zjišťování, kde jsou hádanky ukryty.
A ještě mi schází Black Mask, Deadshot, tajemný cizinec a myslím ještě něco.

Odchod po závěrečném boji: Thalii jistě oplakal a postaral se o ni. Ale že vyšel z s Jokerem z budovy má svůj důvod. Předvedl všem, že Joker je mrtev. Dal všem brouka do hlavy, že Batman, který nikdy nezabíjí, zabil svou nemesis. Joker je také s Batmanem nejvíce spojený. Betman je hodně o gestech.

@Phoenix (29.10.2013 23:47): Posílal jsem mail v pondělí cca kolem páté odpoledne, o 10 minut později přišel mail s požadavky a dnes asi ve stejnou dobu přišly klíče. Doklady o koupi jsem taky neměl. Možná jsem trefil zrovna pracovní dobu.
@leebigh (29.10.2013 21:59): To se máš, já čekám už pět dní :-( (poslal jsem fotky i s klíči, chtěli ještě doklad pokud možno, tak jsem napsal nemožno a od té doby nic, budu se muset připomenout)
Pro ty, kdo chtějí aktivovat krabicovou verzi Batman Arkham City (a taky Arkham Asylum) na Steamu:
Je třeba napsat na technickou podporu WB Games - zde a požádat o nový Steam klíč.
Pro vyřízení po mě chtěli buď kopii dokladu o koupi a nebo fotky balení hry a aktivačního kódu.
Takže pro urychlení možná zrovna fotky přiložit do formuláře.
Kódy jsem měl az 24 hodin v mailu.


Takže říkáš, že je asi lepší nainstalovat rovnou GOTY? Já jen aby tam třeba nebyl nějak pozměněný ten základní obsah, třeba něco jako je te v modě Directors Cut...
Jen takový hlupý dotaz - jaký je rozdíl mezi základní verzí hry a hry s označením "GOTY"? Je to úplně to samé, jen tam jsou navíc nějaká ta DLC? Hru jsem ještě nehrál a na Steamu mám obě varianty, tak nevím, kterou si nainstalovat :-)
@tomi2k9 (19.10.2013 13:04): Přesně tuhle češtinu jsem jakožto náhradní variantu použil za tu, která je tady v odkazech a výsledek je úplně stejný. První část instalačního procesu probíhá v pohodě, ale ta druhá, kde se píše o aktualizačních souborech, upozorňuje na nesprávný adresář. Už jsem si nesčetněkrát říkal, že bez origo překladu hru nekoupím a opět jsem to (a snad už naposledy) porušil. :-x
@Chuck (19.10.2013 09:42): Problém s ní je, ale jde to :) Na uložto jsem házel všechny potřebný soubory: odkaz - ale má to 2,7 GB, protože jsou to všechny soubory, co čeština upravuje, ale na steamu je nenajde. Už je to nějakej pátek, tak si úplně nejsem jistej, jak se to instaluje, ale snad nejsem tak blbej, abych tam nedal návod, když už jsem se s tím dělal :D

EDIT: Aha, nedošlo mi, že hra přešla na Steamworks, na jednom foru to zrovna řeší, tak to možná půjde s tou původní češtinou. Dám vědět :)
Kdybyste někdo mermomocí sháněl češtinu do steamverze, tak k mání je, ale s GOTY verzí je poněkud problém. Škoda, že jsem si to přečetl až dneska a ne před tím, než jsem to koupil. :-(
@Bodkin (18.10.2013 16:37): Tak s timhle ti asi nikdo moc nepomuze. Ja osobne nejsem nejaky velky fanousek superhrdinu obecne, ale batmanovske filmy (od Burtona a Nolana) se mi hodne libi a AA je paradni hra. Muzes vyzkouset demo.
Psal jsem to i k AA, ale pro jistotu ještě sem. Měla by existovat možnost zaregistrovat krabicovku AC na Steamu, ačkoli to zatím nefunguje tak jak má (člověk by tím hlavně i s nonGOTY získal všechna DLC).

Steam topic
@Aba (18.07.2013 23:43): Je akorát na CZshare, přímo od autorů, kvůli velikosti... Případně reupload na uložto ode mě... To je přece jen lepší než CZshare kvůli možnosti free stahování vcelku normální rychlostí. Samotná čeština je z češtiny.cz, ale ty soubory nikde jinde nestáhneš - nebo je můžeš vytáhnout z nějaký třeba torrent verze... Je to přesně 1020 souborů :D Bohužel bez těch souborů ti ta původní čeština napíše, že nerozpoznala verzi a instalace se ukončí...