Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Batman: Arkham Asylum


Diskuze

< >
@CrocoRay (03.02.2019 17:14): No já na ten správnej systém nepřišel a ani jsem neměl chuť to zkoušet, protože mě ty souboje zas tolik nebavily. Já ty reflexy nikdy neměl nejrychlejší. Ty borce na konci jsem taky nechával bejt, protože se jen posmívali a nic nedělali, ale napadlo mě, jestli nepůjdou zbušit všichni najednou a hele, on za to byl ačív :)
@Jumas (03.02.2019 09:11): On si nedělá právě co chce, ale je pravda, že byl dementní a musel ses naučit, jak funguje. Ve dvojce už byl bezproblémový, ale zase více druhů nepřátel, kteří ti dokázali přerušit kombinaci útoků, jak sis trochu nedal pozor. Zvláště já už jsem starý dědula (29 let) a reflexy jdou lehce do hajzlu, takže někdy nezareaguji úplně přesně na všechno. U tohohle typu her to právě jde nejlépe poznat.

Ale jako ta jednička právě měla pár druhů nepřátel a na ně stačilo jen útočit a protiútoky používat nebo sem tam uskočit. Bavila mě nejvíce, ale byla i taková nejjednodušší a to i samotným zpracováním herních mechanik.

Jinak já ty borce na konci vždy nechal být. Sice bych je zrubal levou zadní i bez jediného škrábnutí, ale oni mi neubližovali! :-D
@CrocoRay (03.02.2019 00:13): No mě ty souboje zas nebavily tolik, abych se je naučil na ty tři netopýry. Vadil mi právě ten protiútok, kterej si někdy dělal, co chce. Vrchol mých možností, na kterej jsem pyšnej, je Party Pooper achievement. Zbyšit tolik chlápků najednou byl fakt oříšek.
@Jumas (02.02.2019 19:58): Já to nejel na 100%, ale co se týče obtížnosti a hlavně obtížnosti u soubojů, tak jednička bych řekl, že je nejlehčí. Jen se musíš naučit, jak funguje protiútok, protože někdy to působí, že nefunguje správně jak má. Tuším, že v určitém momentě prostě nereaguje nebo spolu s nějakou šipkou nereaguje a musíš zmáčknout čistě jen pravé tlačítko, pokud hraješ na klávesnici. Ale nepřátel je málo druhů a dají se kosit poměrně snadno. Další díly už to měly o dost těžší.

Arkham Knight už jsem dal ale na 100%, ale tam bych ačívy za souboje fakt nedal :-)) Jedničku jsem jel arény a vždycky tři netopýry. Tam jsem rád za dva někdy.
@flack007 (komentář): Batmana si můžeš dát jako hru roku a do první kategorie vybrat něco jinýho. Já ty otazmíky našel všechny, ale neudělal jsem ty soubojový ačívy. Tohle je fakt těžká hra na 100 % achievementů.
@novoten (08.01.2018 18:01): Jo, aha. No, ta kompatibilita, co se tak dívám není 100% a prý to jde jen přes nějaké služby, takže na PS4 by ti to možná z PS3 nemuselo jít. Ale škoda, každý díl má určitě něco do sebe a Origins sází dost na ty superpadouchy. Ale Arkham Knight má také svůj osobitý styl a Mr. Freeze si užiješ v Arkham City.
@CrocoRay (08.01.2018 14:41): Děkuju za info, Origins hrát přece jen moc neplánuju, na PC teď už prakticky nehraju a na PS4 nevyšlo. Snad po dohrání základní trilogie možná i s DLC, pokud mi daný svět bude chybět (jakože bude :) )
@M.a.t.t. (08.01.2018 15:12): Jo, vidím, že nejsem sám, co se týče názoru ohledně záporáků. Origins ale podle mě přímo na tohle sázel, že vytvořil takovou jednduchou zápletku, i když poměrně chytlavou co se týče celkového prostředí a universa a seskupil hromadu záporáků čistě za účelem dostat Batmana. Pak to ještě pěkně filmově zpracovali a celkově se mi to moc líbilo. Origins mi přijde svým způsobem takový odlišný a je vidět, že to dělalo i jiné studio.

Ale každý díl má něco do sebe a něco svého osobitého. Asylum je prostě jednička a ta přišla s něčím úplně novým a tímpádem je pro mě jedinečná. Nejraději se vždy vracím k ní a taky jsem ji nejvíckrát dohrál a přemýšlím, že si ji dám i pošesté.
@novoten (komentář): Neboj, každý díl má svoje osobité záporáky a přijde někdo nový, tak třeba rozjet Arkham City, Arkham Origins (tady je jich asi nejvíce) a pak Arkham Knight (tady někdo přibude, ale spíše tu jsou ti klasičtí).
@Starletka (15.02.2017 12:12): Jo, chápu. Pohodlnější je určitě, pokud má člověk dobrý net a hru za chvíli staženou. Já si zase hodně zakládám právě na své sbírce a mám takovou potřebu tu hru prostě vlastnit i fyzicky, takže her zakoupených čistě na Steamu mám minimum.
@CrocoRay (14.02.2017 21:06): Já už krabičky nekupuju hodně dlouho. Steam je možná dražší, ale pohodlnější :D Počkám si až to zase spadne na těch 5€ a pak si koupím všechny pokračování :) Zatím mám dost her, které jsem ještě nehrála a aspoň můžu pohnout s výzvou.
@Starletka (14.02.2017 19:59): Jo, to věřím. Ale mám radši krabičky, tak spíše nakupuju v těch kamenných. Ale i tak by podle mě digitální verze měla být levnější. A jak se tak dívám, tak každý díl stojí 20 euro. Nemáš lepší to koupit takhle v krabičkách třeba první dva díly a celkově tě to vyjde tak jako na těch 5 euro ve slevě?

Ale samozřejmě záleží na tobě. Do hraní ani nakupování tě nenutím :-) Jen si myslím, že ti noví záporáci jako Salamon Grundy, Penguin apod. za to v Arkham City stojí. Penguin je teda podle mě dobře zpracovaný.
@Starletka (14.02.2017 17:56): Ale tak Arkham City a Arkham Origins tolik nestojí, ne? A řekl bych, že ani Arkham Knight. Já převážně kupuji na originalky.cz

No, schválně se mrknu na ceny pro PC.

Arkham City - 179 Kč
Arkham Origins - 259 Kč
Arkham Knight - 379 Kč

Mně to zase tak drahé nepřijde a minimálně ten City bych zkusil, i když bych šel do všech dílů :-D

Osobně jsem Asylum dohrál 5x. City 4x. Origins 3x a Knight 2x. Já toho Batmana žral nejvíce ze všech sérií.
@CrocoRay (14.02.2017 15:51): Nevím jestli se mi za to chce dávat 20€ když ve slevě to stojí 5 :D Ale zas je otázka kdy budou další slevy :/ Uvidíme. Teď si každopádně dám něco jiného, aby mě to nezačalo nudit.
@Starletka (14.02.2017 15:43): Jo, aha. Já to četl "mačkat" místo "nemačkat", tak jsem to blbě pochopil :-) A další díly teď někdy plánuješ nebo to budeš dávat s rozestupem? Já teď nějaký měsíc zpět dával první tři díly hned po sobě. Poslední jsem nakonec nechal, protože ten jsem krátkou dobu předtím dojel zrovna podruhé.
@Starletka (14.02.2017 14:43): Ono to ani tak právě není o zběsilém mačkání tlačítka pro útok. S takovou právě nikdy neuděláš kombo. Musíš pěkně směrovou šipku a tlačítko útoku na konkrétního protivníka a sledovat číslo komba. Hned jak se zpřístupní speciální kombo, tak ho použít a nejlépe kombinovat různé komba. A taky sledovat nepřátele, jak útočí a používat správně protiútok. U jedničky byl takový neohrabaný a člověk někdy nesměl mačkat jinou směrovou klávesu v kombinaci s protiútokem, protože pak Batman útok vůbec nevykryl. Nejlepší je zmáčknout pouze pravé tlačítko. V pokračováních už protiútok funguje 100% přesně. Je to hlavně o přehledu. Třeba když jeden nepřítel leží na zemi, tak vědět, zda použít dorážečku nebo raději zaútočit na jiného protivníka, který by dorážečku mohl překazit a zničit kombo.

Jak to dáš bez jakéhokoliv zranění, tak máš jasné tři netopýry a o dost vyšší skóre, než je potřebné.


Jinak predátora bych dával asi taky, ale to mě nikdy moc nebralo. Já raději vždy ty souboje :-) A na YT se podívej, jak to hrají profíci. Takhle to musíš dávat, ale není to nic složitého. Já to ze startu taky nechápal a pak jsem se stal profíkem :-))
@CrocoRay (13.02.2017 20:12): Vidíš, tak jsme si to mohli pěkně rozdělit :D Ještě se zkusím podívat na YT jak na to. Na některé věci mám trpělivost, ale na to nemačkat zběsile tlačítko útoku fakt ne :D
@Starletka (13.02.2017 18:59): Mě právě ani tak moc nebavily ty predator challenge, ale na souboje jsem byl odborník. Teda v Arkham Asylum a Arkham Knight jsem je dával vždy na to nejlepší hodnocení. V Arkham Origins už jsem je jel jen tak okrajově a v Arkham Knight byly některé tak těžké, že i když se považuji za odborníka na batmanovské souboje, tak jsem měl dost problémy. Ale asi jsou i lepší hráči než já, kteří to dali :-)
@Starletka (12.02.2017 20:48): Tak pokud tě to neunavuje, tak ti v tom bránit nebudu :-) Ale u Arkham Asylum to ještě nasbírat jde a takový problém to není. Pak už jsou ty hádanky v dalších dílech poměrně složité někdy, ale to by nebyl takový problém. Horší je to všechno hledat po celém městě jako v posledním díle. To se člověku pak moc nechce chodit po všech lokacích a hledat jen, aby dostal ten správný úplný konec. Trochu mě to štve, protože Riddlera jsem zmlátit chtěl.
@CrocoRay (12.02.2017 20:03): Už jsem si to chtěla zahrát několik let, ale furt jsem se k tomu nějak nemohla dostat.
Harley nevypadá špatně, ale úplně strašně ji změnili. :( Nevím, já mám prostě ráda její původní kostým. Takto by člověk pomalu ani nevěděl, že to má být ona. To je jak kdyby Batmana oblékli jen do slipánek s netopýrem. :D
Tak už jich mám víc než 75% tak už to dojedu. Mě nevadí hledat a sbírat věci a ráda plním achievementy, takže to problém není. :)
@Starletka (komentář): K čemu ses odhodlávala tak dlouho? Já prvního Batmana hrál chvíli po vydání a tehdy jsem ho strašně žral. Co se týče postav, tak mně Harley vzhledově nějak nevadila. Ale úplně nejlepší byl podle mě Killer Croc. Myslím, že tady byl zobrazen nejdrsněji a šel z něho i trochu strach. Možná ještě v Arkham Knightovi v datadisku byl ještě horší a zmutoval ještě o něco víc, ale s pomocí Nightwinga si s ním Batman poradil.

Pro mě byl první díl prostě ten první a orginální, který přišel s něčím novým, takže ho mám svým způsobem nejraději. Ale všichni Batmani mě bavili a přinesli něco nového. Jinak v Arkham City jsou už souboje plynulejší a lépe zpracované a navíc je tam k dispozici otevřená mapa, což spousta lidí chválila. Osobně se mi ale jednička svou lineárností dost líbila. Ty souboje jsou ale lepší až v pokračováních. Samozřejmě fungují pořád stejně, ale už jsou plynulejší a dají se tam lépe dělat komba. V jedničce byl systém vykrývání takový těžkopádnější. Myslím, že člověk musel zmáčknout čistě jen pravé tlačítko a v kombinaci se šipkou Batman nemusel útok vykrýt a udělat protiútok.

A na Riddlera se vykašli :-) Jako taky jsem splnil pár jeho hádanek a našel hromadu otazníků, abych otevřel nové arény, ale jinak mi to přišlo otravné. Ty síly bych si nechal na Arkham Knighta, kde k dohrání 100% a úplného pravému konci právě potřebuješ splnit i všechny Riddlerovy hádanky. Navíc jsou i o dost těžší než v jedničce a taky je jich mnohem více na větší mapě. Celkem masakr. Já jich našel asi tak 20% a pak mě to přestalo bavit. Riddler byl jediný padouch, kterého jsem nikdy nedostal.
@Tarhiel (19.11.2016 22:32): Máš pravdu a zkusil se podívat na ty zajímavosti. Myslel jsem, že to bude muset projít nějakým schvalování nebo tak něco, takže se mi do toho moc nechtělo. Pak jsem zjistil, že to prostě stačí jenom přidat. Co se týče těch zajímavostí, tak by se možná hodila i další kolonka "Problémy se spouštěním".
Pokud budete instalovat hru na windows 10, tak jsem hned ze startu narazil na problém, že chybí xlive.dll. To lze vyřešit stáhnutím Windows Marketplace Client.

Druhý problém jsem měl s nastavením Physx. Hra nainstaluje i starou verzi. Tu člověk musí odstranit a nainstalovat pouze tu nejnovější a pak hra bude fungovat normálně. Jinak vám to Physx nezapne nebo bude dělat problémy a taky budou hrozné grafické glitche, kde bude jenom černohnědá obrazovka apod.

No, je to tu jen tak pro jistotu, kdyby někdo třeba dostal chuť si tu hru zahrát nebo tak. Nebo pokud by měl někdo v budoucnu nějaké problémy a někdo si to tu přečetl, tak může rovnou pomoct. Čekal jsem, že hra půjde bez problémů hned spustit, ale trochu mě to zdrželo, než jsem ji zprovoznil.
První Batman je prostě klasika a rád na něj vzpomínám. Vlastně mi přijde nejlepší a ten, který přišel s něčím originálním neotřelým. Dohrán asi 4x (musel bych se podívat do statistik na přesné číslo), ale vždy mě zajímalo, jaké si to zahrát i s tou vylepšenou fyzikou. Na 9800 gt to bylo téměř nehratelné. Na GTX 650 byly propady i pod 30 fps a při třiceti mi to přišlo takové pomalejší a hrálo se mi to hůře. Tak přemýšlím, zda si to zkusit zahrát na GTX 1060, kde předpokládám, že to poběží bez jakýchkoliv propadů.

A ještě tak přemýšlím, kde jsou ty doby, kdy hry zabíraly jen 8 GB na disku. A přitom to graficky vypadá pořád lépe než takové nové CoD: IW, Doom, Mafia 3 apod. Teď mluvím pouze o grafice a ne o kvalitách hry. I když i tou všechny zmíněné z mého pohledu překonává.
@Hydr0gen (20.04.2015 17:15): Taky mam rozehrano. Muzu s klidem ric, ze me to bavi hodne moc, hlave nejde jen o souboje, ale o celek. Je to paradni mix vseho, jako by to delal pejsek s kocickou,ale nevznikl z toho patvar, nybrz vybrouseny klenot, vetsinou nejsem ve hrach veliky sberatel,ale tu me Ridlerovy hadanky strasne moc bavi, stealthove pasaze jsou paradni s kupou moznosti jak je resit. A je to vice mene i herecky koncert Jokera a te jeho cuby:). Ja jsem moc spokojen, tedy alespon zatim.
Ok, takže je to jen jedničkou a stářím, budu se těšit na City a na Knighta.

V Mordoru šlo to samé, co píšeš. Tady nejde nutně o to, že by mě zasáhli, ale spíš to, že každou chvíli se mi řetěz z různých důvodů přeruší a to je otrava.
Arkham City má asi teda nejlplynulejší soubojový systém, co jsem kdy viděl. Vázat na sebe komba mi přišlo teda jednodušší než v Mordoru, ostatně, není až takový problém projít Arkham City + Origins projít bez jediné smrti, dokonce i bez zásahu nepřítelem.
@Hydr0gen (20.04.2015 09:34): Tak je to první hra série. Pokud si Mordor vykradl Batmana tak asi bude lepší. Už V City je ten soubojovej systém lepší. A nějaký změny jsou i v Origins. To jsem ale jen začal hrát... I když v době hraní mě přišlo super i tohle.

Ta linearita Asylum není špatná. City je to samé jen na větším pískovišti.
@Hydr0gen (20.04.2015 09:11): Už je to tedy nějaký ten pátek, co jsem to hrál, ale co si tak matně pamatuji, tak arkham city + origins je co se týče combatu plynulejší. Přeci jen Asylum byl první díl, takže se asi nedá mluvit o perfektním stavu, ale mého názoru bylo Asylum v době vydání po všech stránkách nadšasová hra. Přeci jen už je to 5 let starý kousek, ale grafika vypadá i na dnešní poměry velice dobře ... a samotnému se mi při pohledu na ni nechce věřit, že je to tak staré.
Každopádně Arkham knigh je hned po W3 moje nejočekávanější hra. Jen škoda, že to nejede na unrealu 4 :/
Rozehráno, jsem ca.v půlce. 2 poznatky, vlastně 3:

1) NVidia jsou k*koti, když jejich oficiální GeForece Experience utilitka neumí detekovat hru, která byla hlásnou troubou jejich proprietární PhysX technologie (jaktože to nenajde hru ze steamu je kapitola sama o sobě).

2) Soubojovej systém je fajn, ale musím říct, že jsem asi rozmazlenej Mordorem. Ten sice Batmana vykradl, ale působí už prostě plynuleji a tak nějak víc uspokojivě. Nevim, možná to jenom neumim. Je pravda, že tady je to těžší (kratší okno pro navázání komba).

3) Ten FOV strašnej. Při příští session okamžitě stahuju fix, kterej díky bohu existuje.

Jinak je to docela fajn, akorát trochu moc lineární.

Čelenž mapy:
- rvačka v Té uličce za divadlem
- nekonečný příval Strašákových kostlivců
- nekonečný příval bláznů a henchmenů
- predátorská výzva v neznámém prostředí
Chtěl bych se zeptat, jaké jsou v GOTY edici novinky, oproti původní verzi?
@leebigh (17.04.2014 22:54): Díky! Češtinu mám. Jen se mi nezobrazuje upozornění před spuštěním hry.
Uvidím, jestli budu přeinstalovávat a hrát bez češtiny. Přece jen ta čeština také není perfektní. Ale v kombinaci s jistou dávkou znalosti angličtiny je to vcelku ideální varianta.
Výtečně! Dohráno na 100 %!
(Škoda, že po dosažení stovky nečeká na hráče ještě nějaká drobnost.)

Takže nyní je na řadě Arkham City.
@pajmič (14.04.2014 23:03): Já v tom problém nevidím, ten příběh může být "Batmanovskej", ale stále je pitomej.

Lepší bossfighty? Takže to máme DMC 4, DmC, MGR:R, Darksiders, Darksiders II, PoP 4-6, Witcher 2. Z toho, co jsem viděl bych se určitě nebál přidat Dark Souls a DMC 3. A to jsou jenom mlátičky...

Plynulost je sice strašně krásná, ale když je to prakticky jeden velký QTE, tak bych jí rád vyměnil za propracovanost. Takhle to na mě místy působilo jako boss fight s Krauserem v RE 4. Dobře se na to kouká, ale dlouho to vážně nezabaví, protože soubojový systém nemá žádnou hloubku.

Backtracking může dávat z hlediska příběhu smysl jak chce, ale to neznamená, že se mi to musí líbit.
@Redfield (14.04.2014 22:52): To je právě problém, příběh není pitomej, příběh je Batmanovskej, řekni mi název mlátičky na PC, která má lepší bossfighty, který nejsou jen tupý mačkání tlačítek ve správný okamžik. Souboje jsou si s AC možná podobné, nebo koncept je podobný, ale plynulostí se ji žádná hra nevyrovná. To že se vracíš na již prozkoumaná místa dává naprosto smysl, jednak kůly tomu jak je pčíběh spojenej s postupem. Dostanu se dál, mám novej Gadget a jednak, protože se jedná o polootevřenej svět.
@pajmič (14.04.2014 22:37): A to já zase chápu dobře, proč tomu někdo dá pod 70%. Soubojovej systém možná dobře vypadá, ale je asi tak propracovanej jako v AC (a možná míň), boss fighty jsou naprosto tragické, příběh je občas neskutečně pitomej a celkově někdy vůbec nedává smysl a samozřejmě nesmí chybět úžasný backtracking. Sice toho hodně zachraňuje atmosféra, prostředí, někteří záporáci a celkově Riddler a jeho část hry, ale zase takové zázračné dílo to není a nechápu ten hype, co si to s sebou táhne.

To Arkham City se mi zatím jeví podstatně lépe, i když zatím úspěšně drtí i GTA IV v soutěži o nejhorší hlavní postavu.
@Bodkin (14.04.2014 22:24): Myslím, že jsi jeden z mnoha koho Rockstedáci překvapili. Také je tu důvod, pro ten hype okolo Arkham Knight. Moc nerozumim lidem, co tomu daji min jak 70%. Dobře, chápu, že ta hra nesedne každému. Někdo nemá rád batmana, někdo zase rubačky, ale přeci jen ocent celkoý kvality tý hry by mohli. Ale to platí o více hrách, zde na Databázi.
Well, to ale bylo velmi příjemné překvapení. Po debaklu s Darksiders jsem měl z polootevřené rubačky strach, ale zdá se, že kdo umí ten umí.

A to ani nemám rád Batmana
Ne že by mě to nějak moc překvapovalo, ale nijak zvlášť mě to nebaví. A to mám rád hry, kde je toho spousta na sbírání a hledání. Asi holt ta tematika no :-(
@Walome (04.12.2013 16:11): Docela se divím že z Rockstedy z togho nemělo nějaké problémy, někdo citlivější by ten vtípek nemuselo unést:)


@KRoman47 (04.12.2013 16:25): Děkuju, abych pravdu řekl, kdyby ta hra byla na PC bylo by to fajn, jenže já to ovládání na páčkách prostě u FPS nemusim.

@Fg (04.12.2013 16:28): To jako já? :D Já jsem již samozřejmně hrál celou trilogii, first day buy :) A celkově serie Arkham patří mezi moje naprosté top serie.
Já mám dohráno na hard celý příběh i s celým Riddlerem.
Mohl bych Ti poslat svůj save? Bude stačit jen zkopírovat do mailu nějaký soubor Hrdlodus.sav?
@Hrdlodus (03.12.2013 12:32): No save právě hledám, ale našel jsem všude jen jeden, to je malá výhra, jenže ten save je na idiotskou obtížnost easy a nejde to změnit, normal ani hard jsem nikde nenašel a tak moc si ty challenge chci zahrát, když jsem do toho poctivě investoval přes 16 hodin svého života, eh.
@Garret (03.12.2013 12:07): Protože já to dohrál na maximum, abych odemknul všechny ty zamknuté challenge, které jsem si chtěl zahrát, jenže po dopadení Riddlera jsem hru vypl a při dalším zapnutí jsem už viděl jen corrupted save, jako spousty lidí. Takže jsem si ty blbé challenge, kvůli kterým jsem to vše podstoupil, vůbec nezahrál a abych je odemkl, tak bych zase musel projít celou hru a strávit tím dalších tak 16 hodin. Navíc by to byl už můj 3. průchod hrou, samotné story jsem poprvé dohrál ještě ve warez verzi.
Tak v planých nadějích, že by po modifikaci poškozené GfWL pozice na čisté Steam verzi mohla opět fungovat, jsem Arkham Asylum znovu stáhl, ale bohužel nejde, hra jen při načítání spadne. =/ A to jsem si dal takovou práci dohrát celý příběh včetně hádanek na 100%, potřetí už to ale hrát celé znovu vážně nebudu.
@Cobot (14.11.2013 15:00): Klasická debata :-) Gamepad rulez na mlátičky, TPS / akční adventury bez nutnosti precizní a rychlé reakce (vzpomínaný Batman nebo série DMC proto ano, ale věci typu Max Payne ani náhodou) nebo sporty. Naopak na RPG (s výjimkou konzolových JRPG, která se naopak hrají s gamepadem dobře), strategie, adventury, 2D akce a zejména FPS bude vždy z podstaty věci lepší kombinace myš + klávesnice, i kdyby se autoři z programování autoaimingu + umělého znepřesňování zbraní stavili na hlavu. O simulátorech s nutností využít 3/4 klávesnice samozřejmě nemluvě.

I jako kovaný PCčkář hraji ty typy her, u kterých je to vhodné&možné, na gamepadu. Ale ať mě pro Boha nikdo nepřesvědčuje, že se na gamepadu hrají FPS lépe než na myši, to je zaslepenost prvního stupně.
Ono už z principu je to zařízení , které je dělané na hraní her a má neustálý vývoj. Já se celkem těšim na nový gamapady ke konzolím který maj oboje jet i na PC. Navíc i hry se gamepadům přizpůsobují.

Samozřejmě to bude vždy subjektivní, ale kromě FPS, strategií a pár vyjímek gamepad rulez a to i bez gauče...
@Hrdlodus (14.11.2013 14:30): Zrovna před dvěma dny sem koupil X360 gamepad, dokud nevyzkoušíš nevíš.
Gamepad se skvěle hodí na závody (arkády, pokud nemáš volant), plošinovky, adventury a TPS/bojovky. Ale u TPS je problém, pokud tam musíš přesně mířit nebo je to frenetická akce (zombie střílečka, GTA, JC,...) tak je gamepad totálně naprd (vyzkoušeno JC2, Conviction, The Haunted, Assassin's Creed 2, L.A.Noire - první tři nehratelné kvůli stupidnímu míření), ale Batman je čistá bojovka bez střílení, takže gemapad rulz ;)
@Hrdlodus (14.11.2013 14:30): "...(Warning! Gamepad jsem nikdy neměl v ruce.)...." Kdybych si chtěl rejpnout tak řeknu něco ve smyslu nehodnoť něco co neznáš... Nejdřív to zkus a pak dělej závěry.

GOTY
Příběhová část i s Riddlerem dohrána celá, výzvy čekají.

Za největší chybu považuji, že nelze spustit hru z konkrétního místa, abych si mohl zopakovat oblíbenou část.

Pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas obíháním všech Riddlerových hádanek:
Do tří čtvrtin hádanek se Riddler stále vychloubá, ale pak začne mít obavy. Při nalezení 238 hádanek se opět Riddler ozve a to byly poslední sekundy, které Batman potřeboval k nalezení Riddlerovy polohy. Když pak Batman najde i poslední hádanku, Riddler se opět ozve, že to je nemožné, ale zároveň bude slyšet, jak se k němu prolomily Gordonovy jednotky. A k tomu panu Arkhamu. Nakonce zjistíte, že jde o někoho jiného, kdo věří, že do něj vstoupil duch Arkhama. Batman pronese něco o tom, že tady někde ten člověk musí být, ale už hledání té osoby už ve hře není.
Ale po splnění příběhu a vyřešení všech 240 hádanek ještě mohlo naběhnout nějaké outro. Potože pak už není v blázinci naprosto co dělat.

Pročetl jsem celou diskuzi (a celou dobu nadával na její tragické zpracování) a musím říct (a ten pocit mám zde na DH delší dobu), že někteří jen fňukaj a přikládají svým pocitům příliš velkou váhu a snaží se je objektivně obhajovat.

I kdybych přijal veškeré výtky proti AA, tak je to hlavně hra, která se výtečně podařila na postavu Batmana. (Což nemá být důvod, proč by ji ti, které nebavila, měli velebit.)

Proč v této diskuzi řešíte Arkham City? A myslím gameplay AC, tedy po vydání hry, takže to patří do diskuze k AC.

Beru, že gamepad je pohodlnější, lze se s ním rozvalit na kanapi a má vibrace, které určitě crackování dali lepší rozměr. Ale prostě myš bude vždycky lepší. (Warning! Gamepad jsem nikdy neměl v ruce.) Beru, že se s ním hraje dobře, ale s myší se z principu musí hrát lépe (pokud právě výhoda gauče a vibrací nepřeváží výhodu myši).

@Fg (26.10.2011 00:23): Robinů bylo víc.

Pořídil jsem si AA ve verzi GOTY minulý týden a neměl jsem žádný problém s instalací hry, s intalací češtiny, s hraním hry. Není tam GfWL a nenarazil jsem na jediný problém. (S tím teda, že nemám Nvidii, takže jsem měl vypnutý PhysX.)

A hodnocení hry... raději prostě napíšu, že je to excelentní kousek. Všechny plusy všichni znáte a zmíněné mínusy buď pro mě mínusy nejsou nebo je nepovažuji za něco závažného.
@marwel (12.11.2013 06:17): aaa vsiml sis te ikonky na darovani?
oni jen usnadnili jak aktivaci tak darovani casti bundlu.
Netusim jak tohle omezi preprodavani protoze to muzes porad jednoduse predat jinemu. Omezi to prodej nekomu kdo to vubec nezna, protoze ten si pri redeemu precte vocogou.
Stejne si ale dokazu predstavit prodej casti bundlu stejne tak prodej lidem kteri to nestihli z nejakeho duvodu.
@Cobot (12.11.2013 11:01): Ne jen se tam logneš a oni ti to aktivují na steamu sami. A rozdávat to můžeš stejně takže mi ta změna zase nijak špatná nepřijde. Navíc je výhoda, že už na ebay lidi nebudou prodávat hry z humble bundlů za desetinásobek její hodnoty. Díky tomuhle tahu už nebudou moci zneužívat toho, že někteří lidé humble bundle neznají.

A stejně jako dříve si to tam můžeš i stáhnout drm-free, což zase je plus pro lidi co nemusí steam.
@marwel (12.11.2013 06:17): Co je to za změnu? To už nebudou steam klíče? Mě právě dost vyhovovalo, že ty hry jsem mohl aktivat na steamu a co jsme měl tak jsem rozdal.. Jestli si udělai nějakej vlastní "steam" tak to sbohem HB..
Jen se tu ukazuje, jak dobry tah to od HB byl, ze nedavaji klice, ale je potreba hry aktivovat pres jejich web. Tim se snad zamezi preprodavani her.