Zajímavosti

CPU: Intel Pentium 4 3.0 GHz or AMD Athlon 64 3500+
CPU Speed: 3.0 GHz
RAM: XP = 1 GB, Vista = 2GB
OS: Windows XP & Vista
Video Card: 128 MB 3D Graphics card (NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon X1300 or better)
Free Disk Space: 9 GB

Doporučená konfigurace:

CPU: Core 2 Duo E6600 (2.4 GHz) or AMD Athlon 64 X2 4600+
RAM: XP = 2 GB, Vista = 3 GB
OS: Windows XP & Vista
Video Card: 512 MB 3D Graphics card (NVIDIA GeForce 7900 GT or better)
Free Disk Space: 9 GB

Easter eggy

V části zvané Warden´s office je zeď, která se zdá nerozbitná, ale zničte ji explozivním gelem a dostanete se do tajné haly, naplněné předměty spojenými s pokračováním Batman: Arkham City. Místnost byla přidána do hry prostřednictvím blíže neurčeného patche.

Ostatní

V anglické verzi Jokera dabuje herec Mark Hamill, který je hlavně znám jako postava Luka Skywalkera v původní filmové trilogii Star Wars.
Server GameTrailers zvolil hru Batman: Arkham Asylum jako nejlepší akční hru a nejlepší překvapení roku 2009.
SPOUŠTĚNÍ POD WINDOWS 10 A RADY OHLEDNĚ SPOUŠTĚNÍ S PHYSX!

Pokud budete instalovat hru na windows 10, tak jsem hned ze startu narazil na problém, že chybí xlive.dll. To lze vyřešit stáhnutím Windows Marketplace Client.

Druhý problém jsem měl s nastavením Physx. Hra nainstaluje i starou verzi. Tu člověk musí odstranit (já osobně nejprve odinstaloval všechny verze) a nechat či nainstalovat pouze tu nejnovější a pak hra bude fungovat normálně. Jinak vám to Physx nezapne nebo bude dělat problémy a taky budou hrozné grafické glitche, kde bude jenom černohnědá obrazovka apod.

Dle mého názoru se to týká především modernějších karet. Problém jsme měl na GTX 1060. S GTX 650 jsem tehdy problém neměl.
Hra obsahuje protipirátskou ochranu, která zapříčiní, že hráč nemůže používat plachtění pomocí Batmanova pláště. Krátce po vydání se totiž ozval na fóru tehdejšího Eidosu jeden hráč, že nemůže dokončit jeden z hlavních úkolů, ve kterém je nutné přeletět nad místností plnou jedovatého plynu. Bylo mu odpovězeno, že se jedná o protipirátskou ochranu.
V hre si zopakovala svoje úlohy hneď trojica známych dabingových hercov z batmanovského univerza. Konkrétne Kevin Conroy ako Batman, Mark Hamill ako Joker a Arleen Sorkin ako Harley Quinn.
Batmanov výbušný gél je od začiatku série povinnou pomôckou na prekonávanie prekážok. Typický zvuk, ktorý vydáva pri každom nastriekaní je však v skutočnosti audionahrávkou vyprázdňovania plechovky so šľahačkou.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu 4 minuty a 5 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.