Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Anomaly: Warzone Earth

Anomaly: Warzone Earth HD

08.04.2011
10.08.2011
29.11.2011
06.04.2012
11.09.2012
03.07.2013
07.06.2016
kompatibilní
70
40 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Anomaly: Warzone Earth je tzv. reverse tower defense hra nebo jiným názvem také tower offense. Úkolem hráče je vytvořit konvoj vozidel a následně naplánovat jejich cestu přes ulice velkoměst. Tuto cestu znepříjemňují nepřátelské věže postavené všude kolem. Konvoj může mít až šest vozidel a jeho složení je kritické k úspěšnému dokončení mise. Na výběr jsou armádní vozidla jako APC, tanky nebo futuristické crawlery a generátory štítů. Každé vozidlo se liší účelem použití, palebnou silou a pancířem.

Hráč nekontroluje pohyb konvoje přímo, ale jenom naplánuje cestu a přihlíží. Ovládá pouze velitele, který má celkem čtyři speciální schopnosti - opravování jednotek, klamný cíl, kouřovou clonu a letecký útok. Jeho správné používání může kompletně změnit výsledek mise.

Příběh hry se odehrává v nedaleké budoucnosti, kde mimozemšťané obsadili několik velkoměst. Hráč dostane za úkol zjistit, co jsou nepřátelé zač a jaký je jejich plán. Zároveň musí prozkoumat anomálie, které mimozemšťané vytvářejí.


Poslední diskuzní příspěvek

@leebigh (03.07.2016 21:47): Vypadá to dobře, kupodivu ovládání toho panďuláka/velitele mi nepřišlo moc špatné. Musí se vyhýbat věžičkám, ale stále být po ruce svému konvoji a během toho sbírat shozené "zásoby" a léčit a chránit. Na kliknutí se ubere daným směrem takže se mi tedy občas stalo, že musel odejít daleko a ztratil jsem přehled o tom, co se děje konvoji, nebo jsem se uklikl a tydýt zmigal zbytečně daleko nebo nějak zbytečně obcházel budovy a nestačil tak zasáhnout, ale kupodivu jsem ho vždycky měl, kde jsem ho potřeboval mít. V té 11. misi jsem končil právě proto, že věžičky byly docela silné, ze začátku není nikd moc peněz, takže si nelze nabrat silné jednotky a když už najedu k té znovuoživovací věži ,tak stačí oživit vše v okolí, co jsem zničil a to už nestíhám ubránit jinak, než spotřebováním všech zásob léčení, kamufláží a "mlh". To oživování mi už přišlo zbytečně náročné, jakoby nestačily věže z předchozí mise, které přinutily konvoj útočit na svého velitele, takže jsem se musel stále držet opodál a nebo se v jejich zájmu nechávat kuchat vlastními jednotkami.

Ale je fat, že jsem občas ztratil přehled o kurzoru myši, takže jsem někdy nevěděl, kam velitele posílám. I tak to ale nebylo špatné. Na nějaké to casual klikání to jen je ke konci trochu příliš složité a čas a nervy ubírající, bez čehož se dokážu obejít :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Normálně se o indie hry zrovna moc nezajímám, protože na jednu dobrou připadne dalších deset, které jsou úplně o ničem a najít tu dobrou zabere dost času a ten se mi většinou obětovat nechce. Anomaly: Warzone Earth mě asi donutí tento přístup změnit.

Co na první pohled zaujme je pěkná grafika, která určitě předčí většinu ostatních indie her a podle mě se může klidně porovnávat i s nějakou tou AAA hrou. Na druhý pohled nebo spíš poslech zaujme kvalitní namluvení postav, jsou tam sice asi tři, ale i to se počítá.

Základ hry je více než jednoduchý - za peníze nakoupit vozidla do konvoje a následně vybrat cestu co nejmenšího odporu nebo, pokud je peněz málo, vybrat cestu kolem krabic, které obsahují něco, co je přidá. Netřeba říkat, že krabice se nacházejí doslova obklopené nepřátelskými věžemi a dojet si pro ně není žádný med, ale možnost nakoupit více vozidel nebo vylepšit ty stávající je zajímavá a v závěru hry se stává nutností.

Ve hře je třináct misí odehrávajících se v Bagdádu a Tokiu a jejich dohrání zabere zhruba čtyři hodiny, za 10 éček na Steamu určitě zajímavá nabídka.
+20
  • PC 85
Sám neviem, čím ma táto hra dostala, ale dostala ma. Možno to bol hlad po tower defensovke, možno zafungovala aj technická stránka hry (ktorá je podľa mňa na TD hru výborná), ale isto ma chytila aj svojou atmosférou. Páči sa mi idea, keď ľudstvo nemá najmenšiu šancu a na Zemi prežíva už len hŕstka najodolnejších.

Na Zem spadne meteorit a hneď po ňom sa začnú objavovať stroje, ktoré je nutné zničiť. Zároveň sa ale vytvorí na Zemi bublina (anomália), cez ktorú nie je možné vysielať a tak je na mne, aby som ten problém vyriešil.
Voila, na svete je otočená tower defense hra a všetko pekne v 3D.

Ako v každej inej TD hre, aj tu je kolóna, ktorá sa postupne presúva po mape a je likvidovaná obranou. Keďže tentoraz je kolóna v réžii hráča, tak je vhodné prichádzať na nepriateľov zo správnej strany, prípadne útočiť správnymi tankami alebo podpornými útokmi. K tomu je tu postavička generála, ktorého ovláda hráč a môže ním napr. liečiť svoje tančíky, meniť im smer, meniť ich poradie, zlepšovať obranu alebo palebnú silu apod.

Mňa osobne zaujal aj samotný príbeh. Jeho spracovanie je na poli TD hier viac ako dobré, stále sa niečo deje a aj keď je záver predvídateľný, tak som chcel vedieť, ako sa bude dej posúvať dopredu. Heavy rain ani Planescape torment to samozrejme nie sú.

Akcia je dobrá, ale viac poteší taktizovanie, ktoré na najvyššej obtiažnosti mení hru na turn-based. Teda nie žeby sa zmenil typ hry, iba používanie pauzy sa výrazne zvýši a tanky viac stoja ako idú, pretože kritický môže byť posun o každý jeden meter.

Dokopy ide o 14 misií, polovica je v Bagdáde a druhá v Tokyu.
+16
  • PC 70
Tuhle hru, nebo některou z jejích odnoží, jsem kdysi dávno, nemálo lun tomu nazpět, viděl hrát kolegu z práce (nadřízeného :) kdysi na obědě, když jsme ještě na obědy chodili do TGI Fridays. Přesně z téhle chvíle si hru pamatuji. Vypadalo to graficky docela našlapaně a jinde než na iOSu to tehdy nebylo. Když to tedy po čase přišlo i na Android a na Google Play to bylo v akci, byla to jasná volba. Jasná ale byla jen do doby, než mi došlo, že chudák tablet tohle bez připojení na příruční Temelín nezvládne. No a tak když hra přišla po čase i na Steam pro PC, což je už nějakou dobu módní (předělávky jednoduchých mobilních hříček i pro PC), byla to zase jasná volba :) No a a podruhé to jasno dlouho nevydrželo a pro mě se zatáhlo v 11 misi kampaně, kde jsem to vzdal, vyzkoušel si ještě Baghdad Mayhem (Tokio Mayhem se mi bohužel dosud nezpřístupnilo), pak si zkusil jednu jedinou dosud dostupnou bonusovou misi a tak nějak seznal, že mi hra nemá co víc nabídnout.

Hra je prostě takový ten Tower Defense naruby, plníte mise a ničíte všelijaké věžičky, které vám stojí podél vámi zvolených tras. Za plnění úkolů a ničení věžiček v průběhu dané mise získáváte chechtáky, za které nakupujete pojízdné a pochodující válečné vybavení a k tomu navíc okolo křepčí maník, který získává shazované zásoby, kterými svůj vojenský konvoj léčí, chrání, skrývá atd. Docela se to dalo, ačkoliv mi vadily zase časově omezené části a úkoly, ale jakmile přišly věžičky, které dokázaly ty již zničené zase obnovit, už to bylo nad moje síly, síly konvoje a síly křepčícího velitele. Takovéhle sisyfovské hraní neskýtá potěchu duši ani klávesnici, natož mé karmě, a ačkoliv to i na PC docela slušně vypadá, znovuhratelnost i důvody pachtění se za překlenutím 11 mise a další ztrátou času ve hře nenacházím. Krátká mobilní jednohubka, na PC krátce večer dva tři zabaví a pak nenávratně mizí v digitálním zapomenutí. Ve Steam klientu zařazeno do skupiny "Done - No More".

PS: Jsem lepší jak leebigh, můžu klidně spát :D

Pro: Vzhled, menu a grafika obecně; jednoduchost a nenáročnost - casual blbnutí na krátké chvíle; online žebříčky a u některých misí i porovnávání s přáteli na Steamu; dabing a hudba

Proti: Nepříliš dlouhá hratelnost; v podstatě nulová znovuhratelnost; nápaditost vyprchává a spolu s jakousi nesmrtelností nepřátel ztráta chuti v tom pokračovat. Mohl bych se zakousnout a překonat to, ale ztrácet čas jde i jinde. Anomaly WE už svůj díl dostala.

+10
  • PC 70
ÚVOD
Ten mechanickej Šmejd z vesmíru nedostane mojí planetu ani za zlaté prasátko, Jsem prostě jenom drsnej mariňák s krapet britským přízvukem a bandou obrněných serepetiček na silnici kterej musí zachránit koz*mrdy a pár rejžožroutů. Ještě že mám takové skvělé kardio z výcvikového tábora abych to stihl vše oběhat. Ale co invaze mikrovlnných se musí potlačit. Tak hurá obouvat kanady.....

ROZBOR
Zajímavá hříčka z rodiny Tower Defense ale zase maličko naopak. Hra rychle odbíha, celkem pekně se na to kouká , a pěkně se to hraje. Příběh nemusíme ani rozebírat, stačí slovo INVAZE a všem je vše jasné, 14 misí je dostačujících a ke konci dají opravdu zabrat hlavně na vyšší obtížnost. Zvuková stránka překvapivě velice dobrá.

ZÁVĚR
Hra která je na prosté večery kdy si dáte jednu až dvě mise na rozehrání než se přesunete na svojí oblíbenou hru. Naprosto dostačujícÍ produkt. 70%

BONUS
Ty mimozemské ženy jsou prostě všude :D

Pro: Rychlost, oddych

Proti: Později možná vyšší obtížnost

+7 +8 −1
  • PC 65
Ako by vyzerala tower defense hra z pohľadu útočníkov? Koncept znie celkom zaujímavo, bohužiaľ prevedenie po 12 rokoch od vydania hry už trochu kríva. Autori nám tak ponúkli casual tower defense hru s dohrateľnosťou za približne 4-5 hodín.

Na prvý pohľad vyzerá hra zaujímavo a do cca polovice kampane aj ponúka nové jednotky a s tým vymýšľanie nových stratégií. Po udelení poslednej útočnej jednotky už však podľa mňa nemá čo ponúknuť a nastáva repetitívnosť každej misie.

V hre mi chýbali, špeciálne v neskorších fázach, mechaniky pre výskum, ďalšie vylepšovanie jednotiek mimo štadardného upgradu jednotky počas misií, prípadne ich kustomizáciu. Tiež by sa zišla strategická mapa na výbere misií, kde sa autori rozhodli ísť radšej cestou lineárneho výberu misií. Celé to na mňa pôsobilo ako hra, vhodnejšia pre nenáročné publikum na mobilných zariadeniach.

Príbeh je tiež taký...jednoduchší zachraňujeme svet pred hrozbou zlých mimozemšťanov, v čom nám pomôže dobrý mimozemšťan. Dúfam, že ďalšie diely budú prepracovanejšie.

Pro: casual zábava na pár minút denne, grafika hry vyzerá dobre aj po 12 rokoch

Proti: až veľmi casual, hlúpy príbeh, od cca polovice hry repetetívnosť

+7 +8 −1