@Phoenix (14.06.2013 11:25): Slušně ano, pár bych klidně jen doporučil - Tender Loving Care, Byzantine: The Betrayal nebo jedna z imho nejoriginálnějších her - In Memoriam, přesahují žánr kvalitativně velmi vysoko. Velké věcí také čekám od Yoomurjak's Ring, které je považováno za nejlepší 00s FMV a důstujného "nástupce" GK2.

Jj, tu jsem četl. Ono, FF jsem přestal sledovat někde u nás 46. vydaného dílu (a mám skoro všechny), Magii jsem také četl, a měl jsem rád i ty české (asi 8-10 dílů), nebo klasiku Ve službách krále Reginalda, která mi ze všeho nejvíce připomínala klasické pc dungeony.
@Drolin (14.06.2013 09:51): jj, v muzeu mi to haprovalo také, ale dnes těžko říci, co je nastavením DOSBoxu a co původním naprogramováním. Jinak některé z Tebou uváděných FMV vypadají velmi slušně, řekl bych, že FMV se více než na cokoli jiného hodí na detektivky.

Fighting Fantasy jsem hrál také, provázanost byla pouze u pár knih (nikoli příběhová, ale odehrávaly se ve stejném světě, pokud mě paměť neklame). Podle šestého gamebooku byla vyrobena stejnojmenná hra , kterou jsem díky její vysoké obtížnosti nikdy nehrál, ač jinak středověké rubačky vyhledávám. Pokud bys chtěl něco, kde provázanost nechybí a je to podobné Fighting Fantasy, tak zkus tetralogii Magie od Stevea Jacksona (mám doma, ale zatím jsem nehrál).
@Phoenix (14.06.2013 09:36): No, v muzeu se mi hra pohybovala velmi pomalu... technicky to je tedy více než nezvládnuté (nebo to je DOSboxem). Nicméně ke konci je to kousek, ale ten už jsem si pustil - raději - jen na yt. Ještě dojedu The Dame Was Loaded, a skončím menší FMV zkoušku v podobě Angela, Santa Fe, Flash Trafficu a Town With No Name :).

Jj, ač já těch všech 13 nečetl. Preferoval jsem Fighting Fantasy, ačkoliv ta provázanost Lone Wolfa tam chyběla.
@Drolin (13.06.2013 12:07): Předpokládám, že už jsi to dohrál :-)

Na gameboocích jsem také vyrostl, dost mě naštvalo, že zařízli Lone Wolfa, ještě že existuje Project Aon. A doufám, že tentokrát nás tuzemský vydavatel nevyšplouchne a vydá konečně všechny díly :-) Docela mě překvapilo, že nová vydání mají více odkazů naž vydání původní (u jedničky 550 místo 350).

CCS jsem nehodnotil, protože jsem starej sklerotik :-) Díky za upozornění.

@Phoenix (13.06.2013 11:33): Jj, díky - já si zapomenul na 3CD uložit pozici, tak kdyžtak možná napíšu. Ale asi si tu část projedu znovu :).

Jj, na gameboocích jsem vyrostl, takže tento styl mi je velmi blízký a spatřuji v něm ideální interaktivní zábavu. A ano, mě jako neFPSkáře například nebavil vůbec Hardline (být to prosté tolika akčních sekvení, tak by to bylo asi lepší), za to teba ano.

(jo a jen jsem se déle chtěl zeptat, proč si nehodnotil CCS?)
@Drolin (13.06.2013 11:11): jj, vzpomínám si, že jsem to padání nevyřešil na sto procent. Kdybys přesto potřeboval ty savy, tak dej vědět.

U adventur je právě kvalita hratelnosti diskutabilní. Daleko větší roli než u jiných žánrů hraje příběh a proto nemáš problém s vizuálními novelami a interaktivními filmy a já ano :-). Z hlediska hratelnosti se člověk až na výjimky pokouší vejít při řešení problému do myšlení autora a do onoho jednoho způsobu, který autor vymyslel. Člověk asi musí brát adventury tak trochu jako gamebooky, u Lone Wolfa si taky nestěžuju, že je hodně lineární (a že mám na výběr otočení na další stranu a rozhoduju se vyjímečně a ještě podle toho, co mi autor nachystal), nicméně u adventur se mi to zatím nedaří, proto je příliš nevyhledávám a nejsem na ně velký odborník.

Já jsem od Angel Devoid čekal právě onu distopickou atmosféru s minimální hratelností, takže jsem nijak zklamaný nebyl. Ovšem jelikož hry hodnotím na základě toho, jak se hrají (nikoli jak vypadají, znějí nebo jsou napsány, přestože se rád dívám na filmy, poslouchám hudbu a čtu) a zajímají mě tedy hlavně herní mechanismy (možná to má něco společného s tím, že jsem matematik :-) ), nemohu Angel Devoid hodnotit jinak, než jsem jej hodnotil.
@Phoenix (13.06.2013 11:00): Jj, už se mi to podařilo zprovoznit - ač po změně CD mi na 80 procent celá hra spadne, takže se to hraje velmi špatně.

Ono, pro mě "kvalita" hratelnosti u adventur nemá příliš velký význam, cením si spíše jiných aspektů. Proto nemám problém ani s vizuálními novely, kde se odlikává pouze text nebo interaktivními filmy s pár dialogovými rozhodnutími za celou hru.

Myslím, že pokud člověk ví, že Angel Devoid je FMV tohoto typu, tak zklamaný moc být nemohl. Nicméně jako film bych si to jistě nepustil, u her, respektive interaktivních filmů (z hlediska děje), je však pro mě situace jiná, a nároky mám o něco menší.
@Drolin (13.06.2013 09:58): Jestli má Angel Devoid hratelnosti více než dost ve srovnáním s něčím ještě horším opravdu netuším (Tebou uváděné hry jsem nehrál), nicméně rozdíl mezi adventurami s FMV sekvencemi a FMV s občasnou interakcí je subtilní (a subjektivní) záležitost, ne nepodobná klasickému sporu "Je Diablo RPG?" :-)

Kdyby byl Angel Devoid film, nemám s ním naprosto žádný problém (je to béčko jako vyšité, jsou tam roboti, zlé nadnárodní korporace, spiknutí, laserové/plasmové zbraně, čipy, všichni chodí oblečení jako pankáči, z hlediska osmdesátek super). Jenomže Angel Devoid je hra a od hry čekám větší než minimální množství interakce (tady se asi budeme klasicky maličko rozcházet :-)) ).

Po návratu domů Ti pošlu své savy, takto z hlavy si nepamatuju, kde přesně z hlediska hry mám co zálohováno, ale něco se najde. Nicméně pořád si myslím, že máš stejný problém jako já a že by to mělo jít právě tím workaroundem.
@Phoenix (13.06.2013 09:35): To už jsou více klasické adventury se vším všudy (a herci k tomu), s FMV žánrem příliš nesrovnatelné. Angel Devoid má tak hratelnosti více než dost (srovnávám s Johnny Mnemonic, Voyeur, Mode, McKenzie & Co., Psychic Detective, Psycho Killer, Point of View...), i herecké výkony jsou ok, hudba také, vymodelované je to také dobře... nebýt technických problémů, tak jsem spokojen :).

A tento "workaround" save mi jaksi nechce najet (při změně CD crtl+F4).
@Drolin (12.06.2013 23:39): Buď v klidu, jedná se o problém, který se vyskytuje naprosto běžně :-)

detaily na DOSBox fóru

Patch na gamefront, způsobuje právě Tebou zmiňovaný pád, proto obsahuje save na začátku druhého CD

Nevím, co si mám přesně představit pod spojením "herně slušné FMV" v souvislosti s tímto veledílem (to říkám jako člověk, který zažil osmdesátky s roboty, laserovými děly, fascinací cyberpunkem a podobné srandy). Zatím jsem žil v domnění, že herně slušná FMV jsou kusy jako The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery, Realms of the Haunting nebo výtečná série Under a Killing Moon (mám samozřejmě na mysli třetí až pátý díl) :-))
@Phoenix (komentář): Asi již nemáš uložené pozice z této hry, že?

Při druhém disku mám asi nepřeskočitelný bug.

(jinak jako FMV to je herně slušné, mimo jiné :)
@Crash (28.02.2013 11:02): Jak říkáš, studijní průzkum. Mít to herní dobu deset hodin, tak se tím nezabývám. A z nějakého důvodu jsem si to chtěl vždycky zahrát (přes nízká hodnocení v časopisech), asi hlavně kvůli tomu cyberpunkovému/distopickému zasazení.

Z filmového hlediska to má i něco do sebe (ve slova smyslu onoho osmdesátkového céčka :-) ), viděl jsem daleko horší filmy. Problém je v tom, že je to extrémně špatné herně.