Johnny Mnemonic

12.12.1995

V blízké budoucnosti postihne lidstvo zákeřná nemoc ochromující nervový systém. Lék na ni existuje, avšak je v rukou jedné velké nadnárodní společnosti. Ta ovšem nemá zájem ho vydávat každému, neboť nemocné lze snadno ovládat. Johnny Mnemonic je proti nemoci pojištěn paměťovým čipem velké kapacity. Jenže to, co by se mohlo zdát požehnáním, je důvodem, proč se Johnny ocitl v hledáčku mnoha nájemných zábijáků. Čip s možností pobrat všechny znalosti lidstva je velkým nebezpečím pro ty, kteří si přejí lidstvo nevědomé.

Johnny Mnemonic je interaktivním filmem vytvořeným podle stejnojmenné povídky Williama Gibsona. Hra byla vydána ve stejný rok, co celovečerní filmová adaptace s Keanu Reevesem v hlavní roli. Hra má dokonce mít svým dějem k filmové adaptaci blíže, než k původní Gibsonově povídce. Režisérem filmových sekvencí hry je Douglas Gayeton, představitelem hlavní role Christopher Russel Gartin.

Hra byla vydána na dvou CD nosičích, obsahuje 2500 filmových sekvencí, desítky puzzlů a přibližně 30 hodin herního času.

Johnnymu jsme dal šanci, 4x, ale nejde to. Hratelnost ala Dragon's Lair je pro mě asi to nejhorší, aneb zmáčkni tlačítko v náhodný moment, a doufej, že to bylo správná akce, není zrovna pohodlná. Mnohokrát za sebou vidět určité scény je zlo. Jinak ale ovšem Johnny Mnemonic na poměry FMV her působí profesionálně.