McKenzie & Co.

1995

Full-motion titul nazvaný McKenzie & Co. je adventurou z poloviny devadesátých let, netradičně zaměřený především pro slečny díky zvolené tématice zaobírající se pestrým životem mladé studentky na prestižní střední škole Madison High ve Spojených státech amerických. McKenzie & Co. je také první hrou od společnosti Her Interactive, která vznikla pod křídly American Laser Games za účelem přivést před monitory i hráčky. Později tyto vývojáře proslavila série Nancy Drew, jejíž nové díly vycházejí dodnes. Titul vyšel na šesti cd-romech, kdy jedno je určeno pro hru, čtyři jsou zaplněny obsahem pro možné partnery a jedno cd je s hudbou ze hry. V době vydání se v krabici hry mimo běžného obsahu nacházel make-up s návodem pro jeho užití a několik stuh upozorňujících na nebezpečí rakoviny prsu.

Poté co zhlédnete intro a seznámíte se se základními prvky titulu, budete mít na výběr z dvojice hratelných dívek. Poté už vás titul provede činnostmi, jako je například běžný život ze dne na den v domácnosti vašich rodičů, konverzací s nejlepšími kamarádkami a v neposlední řadě i chozením na rande s chlapci. Mimo toho je i přítomna řada miniher, například tetris či skládání puzzle.

Už jsem zjistil, proč se hra jmenuje tak, jak se jmenuje. Dle prvních písmen této řady:

Marvelous, Cool, Kinetic Movement, Everlasting Friendship, Non-Conformist, Zany, Ingenious, and Empowered.

Hah, nekonformní :).