Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Report ze srazu DH v Praze 22. 2. 2013

Mnozí z vás si určitě nevšimli, že 22. února 2013 se v Praze sešla hrstka šťastných uživatelů v hospodě na pokec a trochu pařby.

Kdybyste si všimli, tak byste určitě přišli, o tom vůbec nepochybuji. Tímto článkem vám tedy chci přiblížit, o co jste všechno přišli. S nápadem přišla naše slavná uživatelka RomcaT, a tak jí přenechávám následující část v článku. Pěkně se usaďte a užijte si počteníčko.

Již nějakou dobu jsme s Jumasem přemýšleli o menším DH srazu, slovo dalo slovo a padlo rozhodnutí, že navštívíme matičku Prahu. Nelenila jsem a pomalu začala domlouvat s Joke a Indianem nejvhodnější termín a místo konání. To jsme ovšem ani v nejmenším nečekali, jak hojná bude účast, což nás neskonale potěšilo. Sešlost se konala U Krkouna, který je příhodně naproti Indiánovu pracovišti, tedy Skillzone.

Sranda začala hned po našem vstupu do hospůdky, kdy jsem se zvědavě zeptala Joke, kdo už dorazil a jelikož jsem asi trochu nahluchlá, místo Victor jsem slyšela Doktor, načež jsem vyvalila oči: „on přišel Gunár, tak to kecáš!“, což všechny dost pobavilo. Pak přišlo na řadu vítání se s uživateli, které dobře známe, a seznamování se s uživateli novými, mezi než patřil Triple T, MIGtheDRAGON, clone9cz, USER47 a Marcusss, kterého ovšem už někteří znali z předešlých srazů.

Mluvilo se o všem možném, včetně všudypřítomných her. Victor s sebou měl tablet, na kterém si mohli zájemci vyzkoušet, jak se seká ovoce pomocí prstu. Ano, řeč je o oblíbeném Fruit Ninja, který jsme pařili proti sobě a musím říct, že ač je Victor trénovaný, trochu se se mnou zapotil. Pak přišel na řadu ještě hokej, kde jsem neměla šanci, pokud ho zrovna někdo nerozptyloval, ale při hře, ve které jsem zabíjela zombíky, jsem byla hrubě přerušena s tím, že na srazu se teda hrát nebude. Ti, co mě vynadali, se následně zvedli a šli si dát fotbálek.

Celý večer jsem se snažila věnovat všem účastníkům rovnoměrně, ale znáte to, k někomu vás to táhne prostě víc. Večer ubíhal až tak rychle, že jsme se ani nenadáli a byly dvě ráno a my byli sprostě vyhozeni z hospody, která má zavíračku v jedenáct. Po dlouhých rozmluvách kdo jde domů, kdo zůstává a do jakého nonstopu se vrhneme, jsme se rozhodli zavítat do Skillu. Před tím, než jsme tam dorazili, měli mezi sebou zajímavou roztržku Všivák s 90210. 90210 neustále hustil do smějícího se Všiváka, aby mu vrátil peněženku a čepici, ten se stále tvářil, že má vše na háku a trvalo mu docela dlouho, než si uvědomil, že 90210 si z něj srandu nedělá a opravdu své věci ztratil. Pak se museli vrátit před hospodu, kde se 90210 při odchodu pěkně namáznul na sněhu a peněženka s čepicí tak letěly někam na zem. Vše naštěstí našli a mohlo se jít do již zmíněného Skillu.

Tam jsme dostali do jedné ruky lahvové Svijany a do té druhé gamepad, který nám sloužil k ovládání bojovníků ve hře Mortal Kombat. Nejspíš to bylo asi tím, že kluci byli víc na plech než já, ale vyhrála jsem s každým, s kým jsem hrála. Měla jsem ovšem jediné štěstí, že Victor byl v té době už na cestě domů, protože on by nás porazil všechny i s deseti pivy pod kůží. Taky ho zpětně mrzelo, že se nezúčastnil, ale kdo mohl tušit, jak to vše nakonec dopadne.

Sraz se vyvedl, domů jsme se dostali až v pět a to jsme neodcházeli jako poslední. Zaslechli jsme něco o nonstop čajovně, ze které se nakonec vyklubala diskotéka. Všichni ale naštěstí dorazili domů v pořádku a já mohu jen pevně doufat, že se brzy sejdeme zase.

RomcaT


Pro ty, co mají problém s představivostí, máme následující záběry:Po práci jsem šel vyzvednout na metro MIGtheDRAGONa (pozor nezaměňovat s MickTheMage, nebo MightyDragon, je na to háklivý). Bylo mi řečeno, že je celý v černém. Celý v černém nebyl, takže se mi ho povedlo přehlédnout a naštěstí díky tomu, že má v dnešní době každý mobil, jsme se našli. MIG mi pak říkal, že když jsme se hledali, tak zastavoval náhodné náctileté nerdy, a tak byl překvapen z toho, jak vypadám normálně. Anyway, jeli jsme na Florenc a MIG byl dost ukecaný, takže cesta utekla rychle. Na Florenci jsme se spojili s dvojkou Indian & Joke a jeli směr herna Skillzone.

Dovnitř jsme vešli jen tři, páč Indy jel dál na poštu. V herně se MIG nechal ukecat, abychom zapařili. Prvně jsme dali MW 3 Gun game, ve které se MIG moc nechytal, ale to se změnilo, když jsme hráli Team deathmatch v CoD 4. Já s Joke VS Indian & MIGtheDRAGON. Když mi MIG už dával celkem zabrat a já byl s Joke pěkně sehraný, tak nás Indian vyhnal naproti do hospody U Krkouna.

S pocitem jako když odcházíte od rozjedeného chutného jídla jsme se přesunuli a zasedli u reservé stolu, který vypadal tak rozumně pro deset lidí. Věšák jsme v hospodě nenašli, tak se všechny kabáty a tašky kupily vedle mě na lavici, nebo padaly do „díry“. Objednali jsme piva a tequilly a začali klábosit. Tequila mi rychle stoupla do hlavy, takže ostych se upozadil rychleji, než je mi běžné. Bavili jsme se dobře a MIG dokonce ze začátku dokázal vyhostit kuřáky ven od těch, co smrdět nechtěli.

Postupem se doplňovaly počty DH společnosti a když se objevil nový obličej a nick nic neprozradil, tak avatar ala prase u USER47 tomu hodně pomohl. Krom USERa se postupně zjevovali Jumas s RomcaT, Triple T, Clone9cz, 90210, Všivák, ugraugra, Hamster a Marcusss. Beze mne šťastná třináctka, to není špatné číslo asociálních - herních sociopatů ne?

Co dál se zajímavého dělo? Asi to, že větší počet důchodců u zadního stolu nám svými nástroji a zpěvem dělali zvukový doprovod. Později k večeru jsem vytáhnul tablet a dost duší zlákal ke hraní hokeje a Fruit Ninja ve dvou. Jak se lidi točili mým směrem, tak jsem měl možnost pokecat i ostatními, ale na některé se nedostalo vůbec. To je tím, že hrají stolní fotbálek! Během večera jsem strávil pár chvil focením a natáčením místního obecenstva a nikdo si ani moc nestěžoval, jen 90210 se vždycky ozval, třeba tím, že „to krade duši!“

Nechtělo se mi chlastat až do rána, to mě čekalo až další den u kámoše. Příjemně unaven a dobře pobaven jsem se sbalil, rozloučil a s ugrou jsme zaplatili a zmizeli. Stihnul jsem poslední metro, ale už né poslední bus, takže půl hodinová cesta sněhem domů mě docela vystřízlivěla. No ugra na tom prý byl hůř, takže dobrý. Sraz byl fajn a to nemám rád hospody, snad příště strávíme víc času v herně nebo při jiné aktivitě. Děkuji všem za účast a snad se brzy sejdeme znovu ve větším, nebo aspoň podobném počtu.

Victor

Pár fotek ze srazu najdete tady.

No a na závěr stručné vyjádření od Joke básničkou:

DH sraz, aneb jak to viděla poetická duše Joke.

Byl páteční večer, srazu čas,
ku bezva zábavě zval všech zúčastněných hlas.
Těšila jsem se převelice, jaká to bude zas veselice!
Snad i bez opice...

Nezklamal mě opět nikdo z nich,
knajpou zněl halas, radost, smích!

Zlatavý mok nám hrdla plnil a dobrá krmě břich,
nebyl tak spáchán proti etiketě hřích,
neb každý svoji míru znal
a od stolu v závěru po svých se odbelhal.

Zábava plynula, zásek se nestal,
někdo se rozkecal a mluvit nepřestal,
řešilo se, co řešit se mělo,
nikdo se nezdunil jako to dělo.

Někdo jen naslouchal s cigárem na rtu,
všichni však drželi tu DH partu!
A vy, co jste nepřišli, tak řeknu vám ... děcka!
DH sraz v Praze byl prostě zas PECKA!


Joke

Ještě MIGtheDRAGON vám chce vzkázat, že:

Sraz se mi líbil a jsem rád, že jsem konečně poznal pár dalších lidí z DH. Ze samotného srazu jsem měl dobrý dojem, protože se nejednalo o sraz bandy závisláků na počítačových hrách, ale víceméně normálních lidí, kteří si rádi občas zapaří na počítači, takže to nebyl jen večer kecání o hrách.

Toť vše, vážení. Pařbe a DH zdar.
Victor

Diskuze ke článku

< >
Prej na srazu rodičů ;o) ty jsi tak milej ;o)) čekal jsi, že nám všem je okolo 15 a budem to rozjíždět ve velkým na dvou pivech, po kterýcg budem totálně pod parou a kdo navrh zamkne panáka a pobleje pak celou hospodu bude machr večera ne? ;o) tím se nechci dotknout nikoho komu je okolo těch 15. Ja jsem tenkrát zvládla 7 piv a šla domů po svých. Což už dneska nedávám.
Na Tullamorce není nic dámskýho:). Mám ji taky rád, občas si ji dávám po dobrým obědě. Ale přece jenom pokud plánuju pít celej večer, tak si dám něco, co tolik neulehčí mý peněžence...
No, výběr chlastu tam byl dost rozmanitej...Od Jokeovejch tequill, přes všeobecně rozšířený pivo až po moje víno a TrippleT-ho zelenou říznutou s alpou:-D.

A jinak jsi, pokud vím, stejně starej jako Migthedragon, takže žádný fiasko by to nebylo:).
oh fuck, jak tak koukam na ty fotky...tak kdybych tehdy mohl asi bych si tam pripadal jako na srazu rodicu :D :D
Zajímavej minisrázek. Nějak jsem přehlédl že se koná (a nebo to věděl a pak na to zapoměl). Na ten letní ale přijet chci.

A co vy nové tváře které se na tom velkém, letním, neobjevily v roce 2011/2012 ? Přijedete na 2013 ?
4Romca - Pokud si vzpominam (a ja si moc nevzpominam), tak Vsivak mel tu cepici a zbytek lezel v hospode na stole.
Díky za publikaci. Moc pěkně jste to dali dohromady. Líp bych si to představit neuměl :)
aha, teď už vím, kdo je kdo! Romce a Joke to sluší to je jasná věc; Indiana jsem si představoval teda úplně jinak...a vlastně i všechny ostatní.
kde máš mařenu náčelníku? (po našem: dlouhý vlas)
@Karasman (05.03.2013 08:43): patka byla to první co sem si na něm všimnul :-D, ještě knírek mu chyběl...

jinak povedenený čteníčko, děkuji všem za skvěle strávenej večer a noc, k ránu to bylo ale už dost zběsilý :-)
Diky Vicku, diky Romco a diky MIGU za skvelej pocin! Doufam,ze tam Fg nasel tu Chuckovu sestru..... ja nejak ne :-P
mimochodem Joke - ta básnička je parádní ;o) osobně mě fakt dojalo "někdo se rozkecal a mluvit nepřestal" ;oDDD
Jumas vypadá, jak kdyby si šel zažádat o půjčku :) (což je samozřejmě kompliment, kdyby to tak nevyznělo)