Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nejočekávanější hry roku 2013 podle uživatelů DH - část II.

Slibovaná druhá část článku o nejočekávanějších hrách roku 2013 dle uživatelů DH je tady!

Pokračování článku: Nejočekávanější hry roku 2013 podle uživatelů DH - část I.

15. Divinity: Original Sin (8 bodů)

Plánované datum vydání: 31. 3. 2013 (PC, Mac)
Nejočekávanější pro: special_plan

Deimos: "Již v pořadí čtvrté pokračování RPG série by mělo přinést modernější grafický kabátek v izometrickém stylu, odlišnou hratelnost oproti třetímu Diablu a možnost hrát za dvě postavy najednou, kde vás nic nebude svazovat v jejich rozvoji, tedy žádné dělení do tříd. Trochu mi to připomíná Dungeon Siege. A přesto že fanouškovská základna není tak velká jako u zmíněných her, tak 15. místo napovídá, že se na hru těší nejeden z vás."


14. Aliens: Colonial Marines (9,3 bodů)

Plánované datum vydání: 12. 2. 2013 (PC, Xbox 360, WiiU, PS3)
Nejočekávanější pro: PRIVATE MARTIN

Marty McFly: "Protože mě těžce uchvátila atmosféra traileru."


13. Metal Gear Solid: Ground Zeroes (12,1 bodů)

Plánované datum vydání: 2013 (Xbox 360, PS3)
Nejočekávanější pro: Fg, NateLogan, Solidor

Marcusss: "Další MGS za Big Bosse! Odehrávající se hned po „Peace Walker“! OPEN WORLD!"


12. Starcraft II: Heart of the Swarm (12,2 bodů)

Plánované datum vydání: 12. 3. 2013 (PC, Mac)
Nejočekávanější pro: Falagar, Redfield

Falagar: "Rozvíjí dále příběh Sarah Kerrigan v kampani za zergy. Ta se snaží obnovit své předchozí schopnosti a znovu sjednotit roztříštěné zergské frakce. Sarah bude ve většině misí hratelnou postavou a bude se moci specializovat různými směry, což ovlivní průběh jejích misí. HotS přinese také změny v multiplayeru přidáním několika nových jednotek každé straně a měl by také přinést nějaké nové funkce v battle.netu."

Redfield: "Blizzard v roce 2010 předvedl, že změny nemusí být na škodu a z malého rybníčku sci-fi RTS k nám dopravil strategii s epicky pojatým příběhem ždímající možnosti relativně propracovaného univerza, mnoha čerstvými nápady, skvělým multiplayerem a téměř dokonalým Galaxy Editorem. Jsem opravdu zvědav, jak dopadne Heart of the Swarm, obzvlášť v době, kdy je na ostatních dvou sériích citelně znát pokles kvality. Laťka je nastavená vysoko."

Malignus: "Trvalo dlouho, než jsem přišel StarCraftu na chuť, ale nakonec mě pohltil a užil si jak singleplayer, tak i multiplayer, a ačkoliv jsem nehrál Wings of Liberty, na Srdce Roje se těším, protože jsem zvědavý na další životní příběh Sarah Kerriganové, který mi přišel jako nejzajímavější z původní hry."


11. Project Eternity (12,5 bodů)

Plánované datum vydání: bude ohlášeno (PC)
Nejočekávanější pro: Fingon, Isair, MIGtheDRAGON, yenn

Isair: "Má se jednat o oldschool isometrické RPG po vzoru klasik jakými jsou například Planescape: Torment, Baldur's Gate či Icewind Dale. Pravidla sice nejsou úplně převzata (absence DnD licence), nicméně se je snaží co nejvěrněji kopírovat (nejznatelnější je to především na výběru ras a povolání, memorizování kouzel etc.). Slibován je především nelineární postup, silně příběhové zaměření a taktické pauzovací souboje ve stylu výše zmíněných titulů."


10. SouthPark: Stick of Truth (12,7 bodů)

Plánované datum vydání: bude ohlášeno (pravděpodobně 4Q 2013) (PC, Xbox 360, PS3)
Nejočekávanější pro: pipboy, Psyx

Zoltan: "Tohle může dopadnout jenom dvěma způsoby - buď to bude kurva dobrý, nebo to bude kurva průser. Zatím se přikláním k první variantě, vypadá to opravdu zábavně."

Psyx: "Fanoušek seriálu se nemůže netěšit, konečně pořádná SP hra, snad."

MickTheMage: "South Park nemám rád, Obsidian mám rád, RPG mám rád..., nuž tak som zvedavý, či sa niečo podarí."

Maqius: "Začínám věřit že to bude nejlepší hra na motivy South Parku."


9. The Last of Us (14,4 bodů)

Plánované datum vydání: 7.5.2013 (PS3)
Nejočekávanější pro: Memphis, montana

Marcusss: "Moc pěkně vypadající post-apo akce od tvůrců Uncharted!"

Victor: "Nová značka od Naughty Dog - tvůrců série Uncharted. Joel a Ellie prochází post-apo světem. Supr audiovizuál, gameplay u kterého si zatím nejsem jistý, jestli není náhodou ingame cutscéna, spolupráce s Ellie, různě reagující nepřátelé, survival téma."


8. Company of Heroes 2 (16,7 bodů)

Plánované datum vydání: březen 2013 (PC)
Nejočekávanější pro: Bodkin, RedDwarf_Cz, Walome

MATADOR: "V dnešní době, kdy se vše točí okolo herních zjednodušení, se mi jeví CoH 2 jako hra z jiného vesmíru. Zvyšuje se uvěřitelnost herních bojů a celkového zpracování."

yetty: "Válečná strategie, ve které má na bojiště a hráčovo rozhodnutí velký vliv počasí."

Redfield: "Tady snad ani není, co dodávat. Původní CoH považuji za jednu z nejlepších RTS všech dob a je teď na Relicu, aby dokázal, že ještě dokáže vytvořit výbornou hru. Očekávání jsou velká, tlak ještě větší (THQ) a prostor to zkazit monstrózní."


7. Crysis 3 (17,6 bodů)

Plánované datum vydání: 19. 2. 2013 (PC, Xbox 360, PS3)
Nejočekávanější pro: Danny, Garret, Gerret, ViRus

Garret: "Osobní úchylka na hry od Cryteku."

yetty: "Sci-fi akce od které se očekává jak velká hratelnost, tak i opětovné posunutí grafických možností PC."

ugraugra: "Dvojka překvapila, očekávám, že i třetí díl bude řemeslně profesionálně odvedená práce. Kdyby se přidal zajímavý příběh a špetka originality, mohlo by se jednat o FPS roku."


6. Metro: Last Light (23 bodů)

Plánované datum vydání: březen 2013 (PC, Xbox 360, Wii U, PS3)
Nejočekávanější pro: Karasman, RNDr. Gunár Pavel

MATADOR: „O kvalitách druhého dílu, které už se nesnaží jít podle Glukhovského knihy, strach nemám. Dle dostupných informací se hra jeví neotřele a marketing v tomto ohlednu bude lepší, než-li poprvé.“

Garret: "Osobní úchylka na dusivé, atmosférické akce."

Vodny: "Na 2. místo bych dal Metro: Last Light, ačkoliv první Metro bych jen stěží zařadil do své TOP 3 FPS vůbec, ale tak nějak si mě dokázalo získat hutnou atmosférou, kombinací stealth s čistokrevnou akcí. Taky obtížnost nebyla úplně nejlehčí a to se cení."


5. Bioshock Infinite (25,5 bodů)

Plánované datum vydání: 26. 3. 2013 (PC, Xbox 360, PS3)
Nejočekávanější pro: AppleCore, GodOfTheSick, Marty McFly

Garret: „Osobní úchylka na "chytré" 3D akce.“

MATADOR: "Série BioShock byla vždy hrou s vynikajícím zpracováním a trailery na Infinite ukazují, že třetí díl jde ještě dále a už jen z videí dokáže fascinovat!"

Marty McFly: "Protože je to hezká změna po už vyčerpaném podvodním prostředí - očekávám atmosféru silnou jako Dishonored."

AppleCore: "Je tomu již pět let, co nás vývojáři společnosti 2K vzali do světa plného násilí, šílenosti a fantazie. Z prvotní "nevinné" nehody, přes práh tajuplného dramatu až do vod nejšílenějších hororových výjevů jsme tak odhalovali zákoutí a zvrhlost tamního podvodního art deco světa RAPTURE! Výtvor fanatického vědce, jehož prvotní plán vybudovat lepší a silnější společnost, se zvrhl do nevyzpytatelných hodnot. Neméně povedené pokračování nás pak zavedlo do onoho místa znovu, tentokrát do hloubky příběhu tohoto podivuhodného města. Nyní, po třech letech od vydání druhého dílu, nás vývojáři z Irrational Games vezmou na zcela nové, neméně vzrušující a atmosférické dobrodružství do vzdušného města Columbia, kde se stejně jako v prvních dílech strhne fantaskní inferno, kde si v boji o přežití a záchranu sáhnete na dno svých fyzických i psychických sil. Boj o přežití začíná 26.2. 2013."


4. Watch Dogs (27,1 bodů)

Plánované datum vydání: 2013 (PC, Xbox 360, PS3)
Nejočekávanější pro: Marcusss, sten, Victor

MIGtheDRAGON: „Takové kyberpunkové GTAčko.“

Marcusss: "Konspiračně kyberpunkový multižánrový sandbox (?) od Ubisoftu."

Wolverine: "A proč? Záběry ze hry z poslední E3 jasně dokazují, že vývojáři z Ubisoft Montreal pracují na epické (a ne-li revoluční) městské akci. Z neznámé herní značky se tedy u mě stal přes den vysoce očekávaný titul. Největší obavy jsou z vysokých hardware nároků."

Redfield: "Nebyl snad nikdo, koho by toto milé překvapení z umírající E3 nezaujalo. Sandbox z blízké budoucnosti v kůži několika postav? To si dám líbit! Jen aby to nakonec nedopadlo rozbředlým příběhem a nudným gameplayem, jak to mají některé horší sandboxy ve zvyku (ano, koukám směr GTA)."

CJ: "Hra, ktorá ma na E3 zaujala asi najviac. Prekvapenie od Ubisoftu, vyzeralo dobre nie len po grafickej stránke, ale hlavne ma zaujalo to, čo sa v hre dalo robiť. Na E3 predviedli, že pomocou mobilu sa tam môžeš hacknúť prakticky do čohokoľvek. Predvádzali tam napríklad ako jednoducho môžeš spôsobiť nehodu na križovatke tým, že vypneš semafory."


3. Tomb Raider (28,3 bodů)

Plánované datum vydání: 5. 3. 2013 (PC, Xbox 360, PS3)
Nejočekávanější pro: Dunemaster, M.a.t.t., musa

Zoltan: „Lara vždycky patřila mezi nejhnusnější herní ikony, ale tahle nová, reálná, vypadá celkem sympaticky.“

yetty: "Tato hra s ohledem na celou legendární sérii, která měla stagnující úroveň, může znamenat restart a živou vodu pro tuto archeoložku."

Vodny: "3. místo už je spíš v okruhu nejistých očekávání a spíš než jako očekávaná hra je to pro mě zvědavost, jak to dopadne, a kus nostalgie - nový Tomb Raider. Co k tomu dodat? Asi to, že každý ve své době hrál Laru a zná každý centimetr jejího těla, nicméně tenhle díl jakoby rostl s publikem a láká mě na tom právě ta dospělost. Uvidíme, jestli se zavděčí i starší generaci hráčů jako jsem já, kterým táhne na 30."

Malignus: "Tuhle herní sérii pamatuji už od prvního dílu a oblíbil jsem si ji. Tenkrát to byla akční adventura s logickými hádankami a hledáním pokladů. Od remaku očekávám lidský dramatický příběh, kdy se Lara teprve mění z nadané, leč slabé studentky archeologie v tvrdou a zkušenou bojovnici, musející se vypořádat s nástrahami přírody, domorodců a možná i sama se sebou. To vše v pořádné survival atmosféře na neznámém tropickém ostrově ve stylu mého oblíbeného filmu Hory mají oči."

CJ: "Reštart série, už od prvého oznámenia som vedel, že to bude hra ako stvorená pre mňa. K Tomb Raider sérii som sa dostal od prvého dielu, a až na 5. a 6. diel som hral asi všetky, prešiel som však len 3 - Legend, Anniversary a Underworld. Tie staré diely sú na mňa dosť hardcore, ale určite sa k nim raz dostanem. Z gameplayu na E3 hra dosť pripomína Uncharted (ktorý som nehral, keďže nemám PS3 (zatiaľ :D)) a je v nej dosť quick-time eventov. Snáď tam tých zranení, ktoré Lara utŕži počas hry, nebude priveľa."


2. Wasteland 2 (32,9 bodů)

Plánované datum vydání: bude ohlášeno v roce 2013 (PC)
Nejočekávanější pro: Garion, jablek, MickTheMage, Paul, petrbross, Ronik, Say, utPhobos, Zoltan

Say: „turn-based combat, isometric 3D pohled, true RPG“

Zoltan: "Nejočekávanější kickstarter projekt by mohl být teoreticky důstojnějším nástupcem Fallouta než Fallout 3, přitom Fallout se inspiroval právě prvním dílem Wasteland z roku 1988."

jablek: "Pracuje na ní Brian Fargo s týmem, kde jsou i lidi, kteří pracovali na původních Falloutech. Jelikož se jedná o titul financovanej fanouškama, nebude do toho vývoje kecat žádnej přitroublej producent kvůli prodeji. Proto věřim, že by konečně mohl přijít seriózní nástupce druhýho Fallouta."


1. Grand Theft Auto V (40,2 bodů)

Plánované datum vydání: jaro 2013 (Xbox 360, PS3, PC)
Nejočekávanější pro: bartas, CJ, DoomCZE, Guldy, H34D, Hitman_47, Jumas, MATADOR, Tomano, Vitorio

MATADOR: "Plnohodnotný pátý díl určitě půjde ve šlépějích předešlých dílů a věřím, že přinese u spoustu zajímavých novinek, včetně tří ovládaných charakterů a detailního Los Angeles."

CJ: "Na hru sa veľmi teším, dokonca sa chystám spraviť to, čo som ešte nespravil - chcem si hru kúpiť v deň vydania. :) Problémom by, hlavne pre PC hráčov, mohlo byť, že Rockstar zatiaľ ešte neoznámili oficiálne PC verziu. Som fakt zvedavý aká tá hra bude a či vôbec výjde aj pr PC. Rozhodne najzaujímavejším prvkom, ktorý v hre bude, je hranie za 3 postavy naraz. Fakt ma zaujíma ako sa im to do hry nakoniec podarí zakomponovať, z toho, čo ale zatiaľ ukázali to vyzerá tak, že sa im to celkom podarilo."

Tomano: "Na počítače to pravděpodobně bude ohlášené až někdy později, takže tipuji, že to doopravdy vyjde na přelomu 2013/2014. A jelikož jsem strašný fanda snad všech GTAček, tak jsem zvědavý, jak bude fungovat nový systém přepínání mezi postavami. Možnost zkoumat moře bude asi opruz, ale budiž. Fungování zvířat si vyzkoušeli už v Red Dead Redemption, takže to může být taky zajímavé. A grafika, jak už asi bude mít svoje stáří, tak třeba u zmiňovaným RDR jsem slintal nad každým západem slunce a různými malými detaily, čili když bude stejná, zlobit se vůbec nebudu. A celkově je po minulém GTA všichni zdrbli za ubrání miniher (taxíky, nemocnice a tak), takže se jich asi hodně vrátí."Seznam nejočekávanějších her je tímto u konce, i když by mohl být klidně delší, vždyť čítá ještě mnoho dalších jmen - takže aby to někomu nebylo líto, na některé z nich bych se chtěl jmenovitě podívat v poslední části.

Tuto poslední kapitolu bych ale rád začal tím, že průběh hlasování vypadal všelijak, jen ne tak, jak ho vidíte po sečtení všech hlasů. Například takové páté GTA vůbec nebylo první a dokonce jeden čas nebylo ani v první pětce. Zde se objevily hry SouthPark: Stick of Truth, Project Eternity a první pětku uzavíralo nové SimCity.

Zajímavostí je, že nejvíce hlasů (když pominu body) a tedy nejčastěji zmiňovanými hrami byly Tomb Raider, Bioshock: Infinite a Aliens: Colonial Marines, který sbíral body opravdu pomalu a začínal někde na 40tém místě.

V jistou dobu první 3 místa dělilo 0,2 bodu. Podobný výsledek můžeme po konci hlasováni vidět u 10-13. místa.

Z her, která nepatří u nikoho mezi nejočekávanější, ale těší se na ně hodně uživatelů, se nejvýše dostaly hry SimCity, Beyond: Two Souls a Star Wars 1313.

34 - 35. místo patří hrám GRID 2 a Asylum, obě hry mají 3 body, nicméně od více uživatelů.

Umístění rovněž těsně uteklo hrám, na které se těší vždy jen jeden z vás, ale i ony stojí za zmínku:
36 - 45. místo The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle, STAR CITIZEN, Europa Universalis IV, Stalker 2, Thief 4, Planetary Annihilation, Zaklínač 3, 0x10c, Starbound a Hidden and Dangerous 3.

Méně jak tři body již mají hry, které jmenovalo více z vás, u těchto her rozhodovaly i desetinky bodu.
Nejvýše jsou pak: 46. Broken Sword: The Serpent's Curse (2,7 bodu), 47. Dead Space 3 (2,6 bodu) a
48 - 49. je "Vávrovo husitské RPG" a The Banner Saga.

Dále to vezmu už rychle a vypíchnu jen ty nejzajímavější nebo nejznámější, snad se neurazíte, když tam některá vaše hra nebude: 61. Original War 2 (vyjde vůbec?) 62. Až tady, nebo už tak vysoko (záleží na úhlu pohledu) je Mafia 3 (1,5 bodu), hádám že příští rok bude výš. 63. ArmA 3 (1,4 bodu), 66. C&C: Generals 2 (1 bod), 67. Lovec motýlů 3 (kdo z vás hrál předešlé díly?), 69. God of War: Ascension, 71. Heroes VI: Shades of Darkness, 72. Civilization VI, 80. Dead Island: Riptide (0,9 bodu), 85. Star Trek (0,7 bodu), 87. Resident Evil 6, 88. Rainbow Six: Patriots (0,6 bodu), 92. Mass Effect 4 (0,5 bodu), 94. Fallout Resurrection, 103. DmC: Devil May Cry (0,2 bodu), 119. Battlefield 4, 123. Warcraft 4, 127. Command & Conquer (0,1 bodu), 130. Rise of the Triad (2013) a nakonec seznam uzavírá Max Payne 4.

Jak ovšem název článku napovídá, jedná se o ty nejočekávanější a těm je proto pochopitelně věnováno více prostoru. Zda-li jste našli v pořadí 33 nejočekávanějších her nějaké překvapení a nebo právě tu svoji očekávanou, nechám na vašem zvážení a případné diskuzi pod článkem. Osobně doufám, že jsem někomu tímto článkem udělal radost, nebo mu rozšířil obzory v tom, na co se může nejen v příštím roce těšit.

Radek „Deimos“ Marcin

Chcete aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

Tak za mě ten rok 2013 nakonec vyhrálo GTAčko 5, a to na PS3 - měl jsem možnost porovnat s XBOX verzí a na PlayStationu se mi prostě líbila víc :)
Je teda jen dodam, ze z me prvni desitky v TOP33 neni Dead State, Sealark: Oceanic Adventure, Majo to Hyakkihei.
Skvělý článek, úplně jsem na to zapomněl. ;_; I když je pravda, že já se opravdu na moc věcí letos netěším, ale tak aspoň pár, se zpožděním:

1) Amnesia: Machine For Pigs
2) Grim Dawn
3) Dead State
4) Metro: Last Night
5) Watch Dogs
6) Crysis 3
7) State of Decay
8) South Park: The Stick of Truth
9) Jane Jensen's Moebius
10) The Walking Dead: Survival Instinct
11) Dead Island: Riptide
12) Castlevania: Lords of Shadow 2
13) Resident Evil: Revelations
Jinak v moji Top 10 jest:
Number One: Watch Dogs
Number Two: The Last of Us
Number Three: God of War: Ascension
Number 4: Rayman Legends
Number 5: Beyond: Two souls
Number 6: Metal Gear Solid: Ground Zeroes
Number 7: Tomb Raider
Number 8: Gears of War: Judgment
Number 9: Prey 2
Number 10: Injustice: Gods Among Us
Moc pěkný článek. 3 hry z mých 5 typovaných se dostalo do první 15. Je spousta her, které by mohli být dobré. Já doufám, že Star Citizen bude vesmírný simulátor jako ze starých dobrých časů Starlancerů, Freelancerů nebo Wing Commanderů. Čas nám ukáže, které hry byly jen mediální bublina a přání nás hráčů aby ta která hra byla dobrým nástupcem kvalitní série nebo kvalitní novinkou, nebo po nich časem ani pes neštěkne. :) Max. se bude na ně vzpomínat jako na propadák roku.
Já, abych pravdu řekl, jsem moc nevěděl co má vyjít. Pamatuji se, jak jsem se ke konci roku 2010 snažil registrovat na vgreleases - psalo mi to, že "registrations are temporarily closed" ... důraz na slovo temporarily - dočasně. Nejde to furt, šmejdi.

Tak jsem si někde našel seznam toho co se očekává a pár z nich opsal.

Jinými slovy - moc jsem nevěděl, co se chystá a tenhle článek mi dost pomohl se zorientovat, oddělit zrno od plev, popřípadně to co si zahrát nemůžu/nechci z důvodu nehrání předchozích dílů (Company of Heroes, Divinity, Amnesia). Některé jsou jen volné pokračování, ale chci díly v sérii hrát chronologicky.
@Victor (25.01.2013 09:09): Vím o tom .-) , ale ponechal jsem to tak, sám jsem se ještě před pár týdny těšil na C&C: Generals 2 a nejraději bych byl kdyby vyšli obě hry, což se bohužel asi nestane.
to vypadá, že mám jen úchylky týkající se her, ale to není pravda!!! mám i jiné... třeba bábovka s nutelou.

hm, vědět, že to půjde do éteru, napsal bych něco sofystykovatelnějšího. ale vy jste na to ode mě asi zvyklí...
Diky za clanek! Fakt pekne udelane. O spouste her jsem vubec nevdel, i kdyz ty co se libi mne jsou spis v druhy polovine. Na vetsinu tech mainstreamovych titulu z prvni pulky si ale budu stejne muset nechat zajit chut nez upgraduju pocitac ;)
Mozna byl problem v tom, ze clovek vlastne nevi, co ve 2013 ma vyjit, krom tech mainstreamovek (o kterych vi diky medialni masazi). Ja sam jsem si vzpomnel tak na 3 hry, ktere me letos opravdu zajimaji, a potom jsem si nasel nejaky seznam, co by tak nejak melo vyjit, a z toho vybral tech zbylych 7 (ale GTA V v nich opravdu nebylo).
Pekný článok - očakávanosť titulov ako Tomb Raider, GTA V, Bioshock úplne pochopiteľná :)
@Falagar (24.01.2013 02:30): proti TR v podstate nic nemam, ale je to podle vseho tezka kopie Uncharted s hekajici zenskou, takze vytlemenej z toho taky nejsem.

Co se GTA5 tyce, vidim v tom defacto HD San Andreas s lepsim pribehem, coz je dobre. Ctyrka mi byla podobne ukradena :)
@pipboy (23.01.2013 13:29): No vidíš a já to mám přesně naopak. Tomb Raider mne zaujal okamžitě, ale nějaké GTA mne nechává totálně chladným. :-) U Bioshocku se asi shodneme, ta akce mi přijde totálně nezajímavá a opravdu na tom nevidím nic podobného s Dishonored, jak tu kdosi říkal...

A takové Last of Us nebo Beyond vypadají taky hezky, ale v mých očích je dost sráží nepřítomnost PC konverze, takže taky ve výsledku nezájem...

Každopádně Deimosi opravdu výborná práce s oběma články!

Ve výsledku z toho, co tu bylo zmíněno si (nečekaně) pořídím sběratelku SCII: HotS (ať je vedle té z WoL) a budu pokukovat po Tomb Raideru a Remember me.
@ugraugra (23.01.2013 22:24): Jestli to není tím, že se v případě Double Fine Adventury skoro nic neví. Schafer a Gilbert dělají adventuru - To je super, ale není to nic konkrétního na co se těšit. Nebo je snad už něco konkrétnějšího známo? Není tu nějaký backer, který by nám mohl prozradit víc?
@Deimos (23.01.2013 22:13): Spamere :P

Jinak nedovedu si vysvětlit ten rozdíl mezi Wastelandem 2 (33 bodů) a DFine adventure (1 bod) - na to že se na oba projekty vybrali podobné částky je tady ten index očekávání na opačných koncích, to na DH vážně všichni tak serou na adventury?
Zajímavé shrnutí, pěkný článek Deimosi.

Celkově tyhle hlasovací ankety nejsou špatným nápadem, příště by třeba mohlo být "Nejlepší herní hudba podle uživatelů DH" apod.
Rainbow Six Patriots jsem zapomněl...ale to odložili až na novou generaci a 2014 ne?
@Marty McFly (23.01.2013 19:54): na me infinity pusobi vylozene jako pretexturovana jednicka a ta mi prisla dobra jen na prvni zahrani a cca stejne to cekam i tady, s tim ze tohle bude na rozdil od "dvojky" regulerni dvojka. Uprimne receno kdyby tam nebyla ta holka asi bych se to neplanoval obtezovat hrat. Co to ma presne spolecneho s Dishonored nevim, ale Dishonored taky neni hra na kterou bych si za dva roky vzpomnel... pominu ze asi vyjde dalsi dil, ktery mi ji pripomene. Sice je to dobra hra, ale taky dost mainstreamova, plocha, obtiznost jsem si defacto doplnoval vlastnima pravidlama. Abych byl toho fanda, asi by to musel delat nekdo jiny, kdo to udela celkove uveritelnejsi.
@pipboy (23.01.2013 13:29): To že nepobíráš Tomb Raider chápu, ani já. Ale Bioshock ? Proboha ta atmosféra. No a kdo by neměl rád Dishonored ? Takových lidí moc neznám ... pokud se DisHon nechají aspoň trochu inspirovat, dopadne to dobře.

Vizuály z prvních minut gameplaye hodně dobré, nemyslíš ? Hratelnost by měla být také, atmosféra fajn ... příběh též. Co víc si přát ?
Bah, tak moji favoriti totálně vyhořeli :D To si nikdo nevzpomněl na Starbound, The Cave nebo Two worlds 3? Je tady vůbec Double fine adventure?
@Drolin (23.01.2013 17:46): Tak v Hero-U mají mít mimo jiné vliv na dialogy a následný postup hrou, což mi přijde důležité dostatečně.

V Quest for Infamy (či Quest for Glory sérii) sice nepatří k nejdůležitějším, nicméně dokázaly dostatečně překopat gameplay a především řešení hádanek, které nyní záleželo i na skillu postavy a ne jen pouhopouhé kombinaci několika předmětů. A právě toto ozvláštnění je jeden z důvodů, proč jsem sérii vůbec vyzkoušel (King's Questy mě třebas zdaleka tolik nelákají) a mj. i proč jsem si jí zároveň tak oblíbil.
Hlasoval někdo pro Rome total War 2? Na tu hru jsem úplně zapomněl. Vzpomněl jsem si až tak týden po hlasování, když jsem po dlouhé době četl nějaké nové info.
Na DH jsem sice čekal trochu méně mainstreamu, na druhou stranu vysoce umístěný Wasteland 2 potěšil. Byť jsem tedy nečekal, že budu jediný (?) hlasující pro Hero-U:).

*zpozorněl* A nové Divinity bude mít turn-based souboje? Hmm...
Nice...:) Některé věci docela překvapily...

Mimochodem, byl jsem sám, kdo dávál hlas pro „Owlboy“? :))
@Daemon (23.01.2013 15:07): A tak to je jak Black mesa - když to vychází x let, tak člověk přestane věřit, že to někdy vyjde. Ale není to tak, že bych tomu nedůvěřoval.

A pamatovat si to nemůžeš, protože si nejsem jist, jestli jsem je vůbec odeslal a pokud ano, tak asi ne pod svým jménem/přezdívkou, navíc to bylo přes jednoho kamaráda, tak bůhví, jestli to k vám vůbec dorazilo :-D
K GTA V radši no comment :) Překvapilo mě, že se tu objevilo dost Kickstarter projektů. Nepsal sem je protože mě zatim nikdo nepřesvědčil o tom, že ty hry někdy vyjdou :)
Jinak jsem s hlasováním spíše spokojený a překvapený.
Díky Deimosovi a dalším co se podíleli na zpracování a díky těm co hlasovali.
@Bodkin (23.01.2013 13:33): Když si takový hipster, měl si ve výběru The Magical Realms of Tír na nÓg: Escape from Necron 7 - Revenge of Cuchulainn: The Official Game of the Movie - Chapter 2 of the Hoopz Barkley SaGa? :)
Děkuji za zajímavé shrnutí...

a WTF! CoH2 s SoT měli být na prvním místě! Zatracení mainstreameři.
ten Tomb Raider a Bioshock jsou hry u kterych takovy zajem nejak nepobiram :) GTA5 jsem cekal. Btw u Metra je WiiU? Nerikali ze na WiiU to delat nebudou? Taky hezke videt na tomhle webu ciste konzolovku takhle vysoko.
@Walome (23.01.2013 09:02): Proč řadíš Fallout Resurrection do zbožných přání? Tam víc patří zrovna ta Mafia 3.

Každopádně zmínka Resurrectionu mě potěšila, děkuji tomu jednomu člověku, že si vzpomněl a zařadil do svého žebříčku :)
Kde je Cyberpunk?! *lítá z jednoho konce místnosti na duhý*

Jinak dobrá práce Deimosi=)
@Marty McFly (23.01.2013 10:16): Ale tak jasně, u té pětky to i docela chápu, páč hrát za tři postavy zní (až moc) dobře, ale v základu to bude pořád o tom, že děláš děvku dvaceti různejm kriplům, co na tebe řvou a pak je stejně odpráskneš... plus to bude samozřejmě mizerně optimalizovaný na pc, budou tam typický chyby jako vykreslování se předmětů na poslední chvíli, na konzolích občasné snížení fps... a jestli ne, tak to bude zázrak :)

A ti Watch dogs, já jen doufám, že trailer nelže, mně to prostě smrdí skriptama. Jinak bych proto taky hlasoval (kdybych si myslel, že to vyjde dřív jak za dva roky).
No protože GTA je stálice, každej díl dodává to co lidi chtějí. Vím, zní to jako popis CoD a i GTA je komerce a finanční vývar jako sviň, ale vidím sérii jako lepší.
Ty zbožný prání :-D HaD3, OWar 2, Warcraft 4, Fallout Resurrection, atd, to je fakt sranda :) ale jako jo, všechno by se mi to líbilo. Rád bych ještě doplnil Omertu.

edit: divím se, že chybí Mafia 3, když na topzinu chvíli visela kachna, že bude už letos.
Tyvole nojo, první gta jako bych to neřikal... teda já si nemyslel, že bude první, to zase ne... no nic, škoda komentovat. Jinak CoH2 se umístilo v první desítce, tak aspoň že tak :)
A TéeRko, to taky bylo v mým seznamu. Dokonce první trojka, hm.

Dík za článek, je to supr, ještě si to pak všechno pročtu až bude čas.