Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ohlédnutí za DH Masters 2016

Rok 2016 je za námi a s ním také první ročník turnaje DH Masters. V pěti různých hrách spolu změřili síly uživatelé Databáze, kteří mají rádi soutěžení.A že bylo o co soutěžit. První tři v každém turnaji si odnesli výhru 15, 10 a 5 euro na nákup na Steamu. Pro první tři v celkovém pořadí byly připravené hodnotné věcné ceny v celkové hodnotě 6500 Kč + finanční odměna (500, 300 a 200 Kč), na celkově čtvrtého hráče čekala cena útěchy v podobě 15 eur na nákup na Steamu. A aby toho nebylo málo, každý účastník turnaje si mohl tipnout v číselné tipovačce, kde bylo 10 her a jako hlavní cena SSD disk.

Na následujících řádcích se pokusím shrnout to zajímavé, co se během DH Masters 2016 odehrálo.

Jednotlivé turnaje1. turnaj - Trackmania Nations Forever

O první turnaj byl největší zájem - zúčastnilo se ho celkem 19 hráčů. Připravil jsem 6 úplně nových závodních tratí a úkolem hráčů bylo zajet co nejrychlejší časy. Na některých tratích byly ukryté drobné zkratky a zvídavější účastníci je při svých pokusech našli a využili.

Nejlepší celkové časy v obou kolech zajel Flexo a stal se tak suverénním vítězem turnaje (připsal si také 4 nejrychlejší časy ze šesti). Na druhé místo se propašoval po slabším prvním dnu Fatality, který o jedinou desetinu sekundy porazil Crashe. I na dalších místech se ale tvrdě bojovalo a rozestupy nebyly velké.

Video s nejlepšími časy můžete shlédnout zde: odkaz2. turnaj - League of Legends

Jakkoliv je LoLko známé, do duelů v DH Masters se do něj přihlásilo pouze 6 hráčů.

V základních skupinách se bojovalo velmi těsně. Občas rozhodla nějaká maličkost a hráči vždy končili s rozdílem maximálně dvou levelů. Dokonce se vystřídala i většina hrdinů ze soupisky. Nedělní play-off se hrálo stylem double-elimination, tedy hráč vypadl až po dvou prohrách. Zajímavý průchod turnajem měli Fatality a Drekt. Fatality totiž vyhrál a narazil na Drekta, který ho poslal do loosers bracket. Sám Drekt se do loosers bracket dostal po prohře s piratenem a utkal se tak s Fatalitym znovu. A znovu byl úspěšnější Drekt, čímž Fatality obsadil třetí místo. Vše završil extrémně vyrovnaný finálový zápas, kde si to podruhé rozdali Drekt a piraten. A piraten dokázal svého soka i podruhé udolat, i když tentokrát jen o chlup. Drama jak se patří. Ve spodní části tabulky se také zuřivě bojovalo. Psyx zde porazil Kunicka, což mu zajistilo 4. místo.

V celkovém pořadí se do čela dostal Fatality.

Sestřih z tohoto turnaje účastníkům ještě dlužím, ale nebojte, myslím na to a letos to bude :) Na turnajového pavouka se můžete podívat zde: odkaz3. turnaj - Haxball

Po dvou seriozních "progamingových" hrách jsme přesedlali na fotbal v prohlížeči, který se ovládá pouze šipkami a jednou akční klávesou. To opět přilákalo větší počet hráčů, celkem 12. Ti si to rozdali v zápasech jeden na jednoho.

Základní skupiny začaly ve velkém stylu. Hned dva zápasy se musely rozhodovat až v prodloužení. Nejprve Drekt těsně udolal ZX Atariho 20:19 a pak j.calling2bad Fatalityho 19:18. Lepší začátek jsem si nemohl přát. J.calling2bad si pak střihl ještě jedno drama s úspěšným koncem, tentokrát proti pestikovi - 13:12. Zatímco většina zápasů končila přibližně rozdílem pěti až deseti branek, ve skupině 3 vlétl do turnaje nový účastník DeltyM a nemilosrdně ničil své soupeře. Nejvíc si to "vyžral" Ronik, který dostal naloženo 24:1.

Do nedělního pavouka postoupilo všech 12 hráčů. V boji o postup mezi nejlepší se střetli Fatality s piratenem. Nebylo to poprvé, první zápas spolu odehráli již v neděli mezi prvními. A ačkoliv dopoledne byl úspěšnější Fatality, v boji o postup mezi nejlepší trojici byl o kousek lepší piraten. Na Fatalityho tak zbyla bramborová medaile.

DeltyM mezitím porazil M.a.t.t.a, ale oba hráli velmi disciplinovaně a defenzivně, takže padalo poměrně málo gólů a zápas tak skončil 10:4. M.a.t.t. se pak utkal o postup do finále s piratenem a byl úspěšnější. Piraten tedy obsadil třetí místo.

Ve finále se M.a.t.t. utkal znovu s DeltyM. Na M.a.t.t.ovi bylo vidět, že si dává záležet, aby nedělal chyby, ale přesto byl DeltyM o kousek lepší a po vítězství 15:9 se stal celkovým vítězem, M.a.t.t. tak obsadil druhou příčku.

ZX Atari se v tipovačce trefil do menší výhry, takže získal kredit 10 euro na nákup hry na Steamu. To jsem ještě netušil, že to bude za celý turnaj jediná správně tipnutá výhra.

Ve vedení v celkovém pořadí se po třetím turnaji stále držel Fatality a v poměrně těsném závěsu za ním byli piraten a Drekt.

Sestřih z tohoto turnaje účastníkům také ještě dlužím. Na turnajového pavouka se můžete podívat zde: odkaz. Na stejném místě si také můžete stáhnout replaye ze všech zápasů.4. turnaj - Live for Speed

Do čtvrtého turnaje v závodním simulátoru se hráči příliš nehrnuli. I kvůli odložení závodu na neděli se nakonec zúčastnilo pouze 5 hráčů. Ti tak jeli proti sobě všichni najednou a nebyla tak nouze o strkance a menší kolize.

Jeli jsme 4 závody, 2 s předokolkou a 2 se zadokolkou. Všechny zcela ovládl piraten a odnesl si zasloužené vítězství. Na pódiu ho po vyrovnaném boji doplnili DeltyM na druhém místě a Crash na třetím. Zajímavostí je, že DeltyM měl při závodě nejvíce fanoušků na streamu a je možné, že i to ho hnalo kupředu. Tabulku s výsledky v jednotlivých závodech naleznete zde: odkaz

Fatality ze zdravotních důvodů tento turnaj vynechal a v celkovém pořadí se tak propadl na třetí místo. Do vedení se díky vítězství dostal piraten, následován Drektem.

Sestřih z finálových závodů si můžete pustit zde: odkaz5. turnaj - Warsow

Závěrečného turnaje ve zběsilé střílečce se zúčastnilo pěkných 15 hráčů. Hráli vždy 4 najednou v jedné aréně mód Instagib, tedy 1 zásah = smrt. Nejhorší z každé čtveřice z turnaje vypadl.

Hned na začátku se ve skupině potkali hlavní aktéři v boji o celkové umístění Fatality a Drekt a skončili s velmi vyrovnaným skóre (44:43). Jako favorité se ukázali tito dva, přesvědčivě se uvedli také HolyMeatball a Head (ten dokázal v základní skupině získat neskutečných 82 fragů). Drekt ale nakonec do souboje o nejlepší čtyři nepostoupil, místo něj se tam prostřílel Steve.

Finále bylo nakonec tak vyrovnané, že jsme skončili se dvěma vítězi! O vedení se celý zápas přetahovali Head, Fatality a HolyMeatball. Rozhodlo se až v posledních vteřinách, kdy se shodným skóre 36 skončili Head a Fatality na první přičce. HolyMeatball obsadil třetí místo (skóre 34). Bramboru si, stejně jako v předchozím turnaji, odnesl Steve.

Výsledky zápasů si můžete prohlédnout zde: odkaz

Nepodařilo se mi posbírat dostatek materiálu pro videosestřih, ale pokusím se zveřejnit alespoň to něco málo, co mám. Pokud ještě někdo z účastníků má replay, pošlete mi ho prosím na e-mail. Děkuji.


Celkové výsledky


Fatalitymu už ani úspěch v posledním turnaji nestačil na lepší než celkové třetí místo se ziskem 208 bodů (celkem bylo možné získat 300 bodů). Nebýt výpadku v Live for Speed, jistě by bojoval o vítězství.

Za zmínku stojí také "malé finále" ve Warsowu o 5. místo, kde nakonec přesvědčivě uspěl Drekt a zajistil si tak celkové druhé místo, pouhých 12 bodů před Fatalitym.

9. místo piratena ve Warsowu stačilo k uchránění celkového vítězství a se ziskem 232 bodů se tak stal historicky prvním DH Masterem! Gratulujeme.Odměny1. místo - Piraten
se svou první cenou - myší Logitech G900 Chaos Spectrum
2. místo - Drekt.
Na fotografii je jeho výhra - SSD Kingston V300 240GB
3. místo - Fatality (ten vpravo).
To, co měla být původně herní sluchátka, se "nějak cestou změnilo" na žehličku Tefal Aquaspeed Precision, kterou následně Fatality věnoval jako vánoční dárek svému bratrovi a neteři Adélce.Hlavní cenu v tipovačce (SSD) jsem vylosoval po skončení turnaje a štěstí se usmálo na Drekta, který tak získal dvě věcné ceny v jednom ročníku DH Masters. V příštím ročníku se to již nebude opakovat, protože první tři budou z losování vyřazeni. Takže jde o historický unikát. :)

Poděkování, plány do budoucna


Všem hráčům děkuji za účast a za bezproblémové chování, kterého si jako organizátor velmi vážím. Bez vás by to nešlo.

Doufám, že budete rádi zápolit o fragy, body a vteřiny i v další sezóně, kterou pro vás již chystám.

DH Masters 2017 přinese několik změn. Počet turnajů zůstane zachován, ale trochu změním harmonogram. Turnaje v roce 2017 budou probíhat v březnu, červenci, září, říjnu a listopadu. Turnajů tedy bude stejný počet (5), ale místo května se jeden z turnajů odehraje v říjnu (to kvůli mým státnicím).

Termíny turnajů budu oznamovat déle dopředu. Také budou stanovené pevnější hranice pro zápasy (tedy budu stanovovat pevné časy), aby bylo možné snadněji přeskočit hříšniky, kteří nedorazí.

Určitě vás v letošním ročníku čeká turnaj v Counter-Strike: Global Offensive, takže pokud se chcete zúčastnit, hru si určitě opatřete, až bude ve slevě. Věřím, že většina z vás ji již vlastní. To také znamená, že v roce 2017 budeme hrát trochu hardwarově náročnější hry než v roce 2016. Ale nebojte se, nebudu to přehánět.

Je možné, že změn bude trochu více, ale vše se dozvíte s dostatečným předstihem. Hlavní kostra turnaje zůstane stejná.

První turnaj DH Masters 2017 odehrajeme již o víkendu 4.-5. března 2017.

Mějte hezký rok 2017 a bavte se s námi :)

Kwoky


Jména v článku (hráči se během roku přejmenovali):
j.calling2bad = HolyMeatball
pestik = Steve

Diskuze ke článku

« Novější Starší »
Kdyby to bylo malo head-2-head a vice offline (i kdyz treba v omezenych dnech), mozna bych to i zkusil, i kdyz ambice si nedelam. Kdyz uz muzu hrat, je to obvykle v relativne obskurni casy a jak bylo videt v QL turnaji, mivam problem se syncnout s ostatnimi.
@Kunick (20.01.2017 11:50): Já piratena celkem chápu. Ono to asi nejde úplně bez nervů, když už jsi obhájce titulu :) V prvním ročníku o nic nejde, nikdo od tebe nemá žádná očekávání a když prohraješ, no tak bóže. V druhém už je to jiné.

Zase na druhou stranu vybrané hry znám jen já a nemůžete vědět, co jsem si na vás letos vymyslel :) Takže výsledky z předchozího ročníku vůbec nepředurčují pořadí v ročníku následujícím. Samozřejmě budu rád, když se piraten zúčastní i letos :) Čím víc účastníků, tím je pak i ten titul cennější.
@piraten (19.01.2017 19:45): přistupuješ k tomu špatně! práve že pokud ti nevyjde CSko tak nebudeš vysoko v tabulce a budeš stressfree pro další turnaje ;)

Aspoň takový je můj plán pro letošní ročník
Vďaka patrí hlavne Kwokymu za organizáciu a všetkým, čo sa zapojili, aby sa to mohlo uskutočniť :)

Bolo to fajn, výber hier mi našťastie celkom sadol. Tento rok sa už ale pravdepodobne nezúčastním, hlavne keď som sa začal dostávať vyššie v tabuľke, už to bol aj stres a tlak na dobrý výsledok :D Uvidím ale podľa vybranej hry. Nervovať sa pri CS-ku ma veľmi neláka.

@mazar1234 (19.01.2017 11:30): Vďaka :)
Ach hned prvni nastrel a musi to zas bejt "Jsem v tom nejhorsi na svete" hra :)
Super turnaj, Kwoky je borec. Chtěl jsem se sám zúčastnit, ale nějak jsem na to nenašel sílu ani čas. Tak snad v příštím ročníku zkusím alespon jednu hru ;)

Jinak chápu to dobře, že Drekt vyhrál rovnou dvě SSDčka? :o)
Jop, bylo to parádní, a těším se na letošní odvety. I ten kántr snad znova nainstaluju!
Lekl jsem se, že Fatality dostal od Kwokyho dítě :O

Díky Kwokymu za organizaci a soupeřům za fajn zápasy :) Gratulace přemožitelům, ale těšte se, letos mám větší než bramborové ambice! :D
DH Masters parádní, díky za něj, i za žehličku :) Příštího ročníku bych se chtěl zúčastnit, tentokrát snad bez zdravotních patálií, které mi vyfoukly první místo, to se ale stává. Gratulace piratenovi!

Ještě bych dodal, že ve finále Warsow to dlouho vypadalo, že budu jen do počtu, nemohl jsem trefovat, ale pak jsem konečně začal fragovat a dotáhl to na to dělené první místo, to byly velké nervy a přiznám se, že jsem měl chuť to v půlce vypnout :-D Ale úplně nejhorší byl Haxball, tam jsem nadával opravdu neuvěřitelně kreativně, to už nikdy hrát nechci :)

A máme tu taky první sneak peek do DH Masters 2 s CS:GO!
Děkuji za slova chvály. Doufám, že se zúčastníte, ať je ročník 2017 ještě lepší než ten předchozí :)
Gratulace všem zúčastněným a hlavně velké díky Kwokymu. Díky němu jsem hrál první závodní hru od NfS: Underground!
A kurňa, ono nestačí že se na starý kolena učím Quake Live, teď ještě budu muset přibrat kántrstrajka. Panenko skákavá. :D

Kwokymu samozřejmě velké díky za organizaci, tohle byla super akce.
Gratulace vítězům a díky Kwokymu za super turnaj a parádní organizaci.