Tiež tunajšiu kritiku až tak nechápem, Blizzard tvorí tú hru prakticky odznova a nepôjde len o jednoduchý reskin, akých je mnoho.
Ale mohli by při tom vydání vydat zadarmo původní hru, tak jako u Starcraftu. Bylo by to fajn, obzvlášť když ta zestárla hrozně málo a reskin ani moc nepotřebuje (obzvlásť za $30, lol, ten Starcraft remastered jsem nový kupoval za polovinu - Blizzard je opravdu nové EA)
Za 30€ platit reskin puvodni hry, ktery je navic prakticky nulovy? Ani nahodou. Blizzard se musel zblaznit. Tohle je prvotridni zlodejina. Ma to cenu maximalne 5-10€ a to jeste pridavam. RIP Blizzard.
Hmm...tak to bude velký pokušení.

Btw.: Viděli jste ty HW nároky:)? 1GHZ proc, 1GB RAM, DirectX karta, co zvládně 800x600 - nezbylo jim to tam náhodou z původního W3:)?
30€ :D Tak to těžko, nebudu platit za 15 let starou hru jako za novinku. To by musel bejt remaster dvojky. Blizzard je nový EA, hanba.
@Walome (02.11.2018 21:02): C...c...c......co co? Prosim pust si to na fullscreen ve full HD. Stejny je akorat scenar, graficky je to opravdu jako noc a den. Pokud ten rozdil nevidis, tak je mou povinnosti prohlasit a prozradit, ze to tak neni.
@Cobot (02.11.2018 20:50): To jako určitě. Co já bych dal za warcraft 4 i když už v něj nějak ani nedoufám. Teď už si spíš dělám naděje na nějaké ty story mise do overwatche :D :D

@Walome (02.11.2018 21:02): Tak nebýt nostalgie, tak by mě tenhle remake asi nezaujal vůbec. On zase tak dobře nevypadá, ale prostě W3 je první hra, kterou jsem hrál na svém prvním počítači a první rok své hráčské kariéry jsem strávil převážně u něj a to člověka už nějak ovlivní :D
@Cobot (02.11.2018 20:50): mozna ze me mluvi nostalgie, ale ten puvodni trailer podle me vypada skoro stejne a ma teda lepsi tempo. Ale je fakt ze jsem ho bez prehaneni videl asi 30x pred vydanim hry, takze kdovi.

Gameplay vypada hezky ale takhle to melo vypadat uz tehdy :D

Pro me bude W3 krasna vzpominka na moji prvni hru, kterou jsem si koupil za svoje usetreny penize, ale remaster nepotrebuju.
Warcraft III: Reforged is a stunning reimagining of the revolutionary real-time strategy game that laid the foundation for Azeroth’s most epic stories. It is a remake in the truest sense, featuring a thorough visual overhaul, a suite of contemporary social and matchmaking features, and more. Command the Night Elves, Undead, Orcs, and Humans as alliances shift and armies clash in this timeless real-time strategy game.
Nedělejte chutě. Teď jsem o víkendu bráchovi od mojí pouštěl Warcraft film a nebyl to takový odpad, jak všude psali. Hezky to nostalgicky připomnělo trojku.
@Vurhor (28.03.2018 19:43): musím říct, že poslední mise byla hlavně dlouhá, ale udělal jsem ji na první pokus. Mnohem více mě potrápila ta mise, kde jsi s orkama musel natěžit v elfským lese jánevimkolik dřeva a pak tuším nějaká za elfy (možná), která začíná tak, že máš po mapě spoustu základen, a v úvodu mise ti jich většinu zničej.

Léto 2002 bylo fajn :)
Ha! Hrdě hlásím, že se mi podařilo v poslední misi ubránit zcela zachovalou orkskou základnu. Já vím, někteří mistři se nad tím asi uchechtnou, ale pro mě, antitalenta na strategie, to je strašnej úspěch :D
Je to celý o Hvězdopádu a konstantním verbování mistrů Druidů drápu.
@Gohan (30.05.2016 01:06): Zkoušel jsem to několikrát. Nejtěší je že jsou tam na začátku domky ze kterých vylézají nestvůry a ty musíš je zničit nejdřív domky a pak příšery. Jenže mezidím do tebe rubou ty příšery okolo a vzhedem že jsi na 1 až 3 úrovni tak nemáš moc životů.
Hrál jsem to docela nedávno a ta mapa se dá dohrát sólo, jenom je potřeba být často AFK a doplňovat zdraví. Nejtěžší je asi vyzabíjet tu první část, ve které je hrdina slabý a často chcípá a musí se pořád stahovat. Postupně je ale silnější a silnější a závěrečný boss je pak jednoduchý. Hrál jsem za Skeletora.
@Vurhor (01.05.2016 21:36): To jsem jako jeden hráč nikdy nedohrál (bez cheatu). Podařilo se mi to dohrát až v týmu, když jsme to dali s kamarády.Mám pocit že v jedm to ani nešlo dohrát.
Takový dotaz

si vzpomínám, že úplně o origo warcraftu 3 šlo rozjet takovou RPG velikou mapu, kde se musely projít rozsáhlé kobky a ták a začínalo to výběrem jedním ze čtyř hrdinů a končilo to takovým bossem a ještě tam byla pasáž s vláčkem :) Kamera byla ukotvená na hlavního hrdiny, takž se nedalo scrollovat.

nevíte, jak se to jmenovalo? je to třeba někde na youtube?,:)
@Walome (16.07.2015 21:07): To samozřejmě souhlasím, jen mi přišlo, že ty poznámky o hodnotě a Steam slevách nejsou až tak úplně relevantní - hry od Blizzardu nejen že byly, ale troufám si říct, že pořád jsou, docela výjimečné - ať už tím, že si drží kvalitu (zvlášť jejich RTS), tím, jak se o ně Blizzard stará (patche mnoho let od vydání) nebo tím, že žádné velké slevy na Steamu u nich nehrozí. :-) A pokud, chci říct až vyjde dejme tomu další Warcraft, tak si dokážu představit, že z něj budu stejně nadšený jak kdysi z trojky.
@TombSpirit (16.07.2015 19:06): Kua, to jsem se do toho zamotal!

Myslím to obecně. Tehdy měly hry velkou hodnotu, protože jich bylo méně a stály víc, takže jich i člověk měl méně. A každý originálky si tak vážil, protože mezi těma vypálenýma plackama kralovaly.
Dneska mají všichni stovky her, přičemž fyzické hry jsou už spíše na obtíž, pokud člověk není sběratel. A dnešní 13letí mají na steamu mraky her a neví co dřív, kdežto já v jejich věku měl jednu dvě a byl jsem happy kid :)
@Walome (16.07.2015 10:28): Já ten pocit mám pořád, i když ne už takovej, protože ty krabicovky za prvý nestojej takový prachy a za druhý už jich mám povícero. Každopádně ale zatím odolávám digitální distribuci, až na výjimky. Krabice jsou prostě krabice.

Jinak ale pěknej článek. Jo a Warcraft III jsem si mimochodem i s datadiskem taky nedávno pořídil (s českým dabingem :D).
Jo, v dost starších strategiích to způsobovala "nenumerická" jednička (či +, !), byť tedy ve Warcraftu 3 jsem s tím nikdy problém snad neměl. Ale ve dvojce myslím ano (při klávesových zkratkách ctrl+1,2.... na uložení skupin).
Nedávno jsem hrál Warcraft III a na mém počítači to dělá jednu velmi zvláštní věc. Když si v nastavení dám rychlost hry nornámlní tak mi to chvilku hraje normálním tempem a pak mi to po chvilce samo, aniž by to měnil, přepne rchlost hry na rychlé. Marně přemýšlím jak to obejít aby mi to šlo normálně.
@player (07.09.2014 18:04): Co ti mám na to říct než že hledáš špatně. Ano jsou to všechno datadisky jedné hry. Asi úplnou jedničkou je hra s dvaceti datadisky(a dělá se na 21.)zatím. Možná je i mmorpg s více datáči, nějak jsem to extra nezkoumal, ale wowko ani zatím nepokořilo Age of Camelot se sedmi datáči. :D

Edit: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultima_Online chybí tam Kindom reborn a ten poslední High seas.