Viscera Cleanup Detail: Shadow Warrior

11.10.2013
21.10.2014

rozšíření

V jedné z úvodních scén Shadow Warrior, odehrávající se v galerii sběratele Mizayakiho, hlavní hrdina Lo Wang zmasakruje hromady nepřátel za použití katany. Po souboji zůstanou na podlaze ležet kusy rozbitých exponátů, zbraně, nábojnice a v neposlední řadě hromady vyhřeznutých střev, lidských těl a jejich částí. Krvavé cákance zakrývají každý možný kout a pravděpodobně nikdo z hráčů si nelámal hlavu s tím, kdo to všechno bude uklízet...

Do toho vstupují autoři z RuneStorm, kteří v rámci svého projektu Viscera Cleanup Detail vytvořili minihru věnovanou právě této scéně. Hráč dostává k dispozici gumové rukavice s mopem, kýble s vodou a především kontejnery na biologický odpad a malou spalovnu. A věřte, že dokonale vyčistit všechen ten svinčík není žádná legrace!

Celý postup je potřeba plánovat a být opatrný, protože nic nedokáže uklízeče naštvat více, než vysypat obsah kontejneru s biologickým odpadem při zakopnutí o zapomenutý kýbl se zakrvácenou vodou a zaneřádit si tak čerstvě uklizenou podlahu.

Velkým pomocníkem hráčovi je malé zařízení na odhalování nečistot a pohozených předmětů, díky kterému je možno dosáhnout naprosté čistoty a pořádku a získat tak oba z dostupných achievementů.

Autorům Shadow Warriora, Flying Wild Hog, se celá hra natolik líbila, že jí poskytli maximální podporu. Hra běží na Unreal enginu a je k dispozici zdarma přes Steam každému vlastníkovi Shadow Warrior nebo Viscera Cleanup Detail: Santa's Rampage.

Zůstalo mi to nainstalované po Shaddow Warriorovi. Dal jsem tomu 10 minut. Lítat s mopem a čistit bordel... fakt v tom nespatřuji nic zábavného. A oproti původní hře to jede strašně. Inu, UE.

Tak tohle byla dobrá sranda. Pustil jsem to jen ze zvědavosti a nevstal jsem od toho, dokud nebylo dokonale uklizeno. Po celou dobu jsem měl nasazen debilní úsměv z té hromady černého humoru všude kolem.

Nedá se zde savovat, proto je potřeba celý úklid zmáknout na jeden zátah, který trvá něco pod 3 hodiny. Uklidit na 100% není vůbec legrace a jen pomocí "čmuchače" je možno najít i ty nejneviditelnější skvrny od krve popř. zapomenuté nábojnice.

Je to frustrující, ke konci už má člověk tendenci zuřit při každém převrhnutém kbelíku s krvavou vodou. Je potřeba trpělivost, pečlivost a pevné nervy. Mírně taky zlobí Havok, který není tak úplně přesný ve zvládání kolizí předmětů, ale dá se to přežít.

Tak jako tak nepamatuju, kdy jsem se u hry naposledy takhle culil... Lo Wang s mopem v nejlepším simulátoru uklízeče ever!
Parádní rozšíření již skvělé hry. Za obří plus oproti originálu považuju hlášky, které váš uklízeč (narozdíl od původní hry, kde nikdy nemluví) najednou vydává.

Ve dvou lidech jsme úklid zvládli na 100% pod 40 minut, takže se jedná o kratší DLC oproti některým původním mapám. Celkově bylo dohrání mnohem jednodušší, protože se zde na rozdíl od původních levelů vyskytují v každé místnosti pece a generátory kbelíků s vodou.

Pro: hlášky, další level navíc pro úklid