Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tomb Raider IV-VI Remastered

Aspyr Media •  Crystal Dynamics •  Core Design (původní verze)
79
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Po úspechu prvej remasterovanej trilógie sa Aspyr a Crystal Dynamics vracia k ďalším dobrodružstvám Lary Croft.

Samotná kolekcia remasterov zahŕňa: Tomb Raider IV: The Last Revelation, Tomb Raider: Chronicles a Tomb Raider: The Angel of Darkness, teda ďalšiu trojicu dielov tejto legendárnej série. Ako minule, aj tentokrát tvorcovia po novom zapracovali ukazovateľ zdravia bossov, trofeje, achievementy a dokonca i fotomód. Najviac zmien sa dočkal Tomb Raider: The Angel of Darkness, ktorý pôvodne trpel uponáhľaným vydaním.

Všetky tri diely opäť ponúkajú vylepšené textúry, modely, lepšie nasvietenie a rovnako ako v predchádzajúcich dieloch i vylepšený model hlavnej postavy. Taktiež je možné prepínať medzi pôvodnou a remasterovanou grafikou. Okrem toho hra ponúka popri klasickom aj moderné ovládanie, vychádzajúce z dielov Anniversary, Legend a Underworld.


Poslední diskuzní příspěvek

Konečně! MAGA! Make Alexandria Great Again! Jenom škoda že nedokázali nějak opravit / vylepšit to skákání na lanech.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Jako v případě  Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft, kde jsem psal recenzi, tak bych se zde víceméně opakoval. Jsou to ty staré dobré Tomb Raidery, úžasně vylepšené o novou grafiku, nasvícení i textury.

Egypt ve čtyřce vypadá po remasteru naprosto skvěle. Hlavně jsem se nemohl vynadívat na poletující písek ve větru, nebo na jiskry co odlétají od ohňů. Pak ještě vyzdvihnu jeden takový detail a to je v levelu Desert Railroad, kde na jednom vagónu vlaku, vlaje ve větru plachta, kterou je cosi přikryté. To se mi líbilo fakt moc.

V pětce je toho opravdu hodně co se vylepšilo a prokouklo. Zase jeden takový detail hned v prvním levelu, kde má Lara šaty co měla v cutscéně v divadle na sobě, poté přehozené přes bránu. V původní hře nic takového nenajdeme.
Dále jsou tu také lepší textury uvnitř ponorky ve druhé časti a to samé platí i o části odehrávající se v Irsku a v New Yorku.

A konečně se dostávám k šestce, která mě velice zklamala (už podruhé). Proto také dávám o deset procent nižší hodnocení než u první trilogie.
Hra je totiž ve výsledku úplně stejně tragická jako originál z roku 2003. Grafické vylepšení je zde tentokrát vidět minimálně ale o to by nešlo, nejhorší je, že ovládání, které bylo tak příšerné a krkolomné už u originálu je zde naprosto stejné. A právě kvůli ovládání jsem si šestku nikdy nezamiloval a ani nedohrál a bohužel u remasteru je to stejné. A opravdu jsem doufal, že to bude hratelnější, alespoň jako předchozí díly ale to bych chtěl asi moc.

Ale komu původní Angel of Darkness nevadilo a má ho rád, tak určitě bude spokojen i s remasterem.
Jinak celkově je Tomb Raider IV-VI Remastered velmi povedené a určitě stojí za to se do toho ponořit a vychutnat si to. Hlavně ti, kteří milují tuto starou klasiku.

Pro: Tomb Raider IV The Last Revelation, Tomb Raider V Chronicles, grafika, soundtrack, přepínání původní a nové grafiky

Proti: Tomb Raider VI The Angel of Darkness

+12