No vida, já si tohohle vůbec nevšiml a psal mu uštěpačně v poště v návaznosti na tři minusy, co mi od něj náhodou přistály.

Ptáš-li se, Jacku, dostaneš odpověď. Pokud svobodný projev rovná se povinně žrát exkrementy, možná chápu, jak to myslíš.

Jen jsem kroutil hlavou, když jsem spatřil, kterak se tu druhým nejlépe hodnoceným komentářem k této hře stala komická vykrklina plná hrubek, za něž bych si vystřelil mozek už v páté třídě, průjmových opakujících se příslovců, nemožného skloňování či klišé vylizujících průměrnému čtenáři zadek (což dokládá i to, že jsi měl kvůli jednomu minusu takovou potřebu reagovat). Je to převykládání tisíckrát vyřčeného v ještě impotentnější rétorice než kdy dříve. Gratuluji.

Ale ta realistická zbroj pobavila, to jo.
No moment, on ti dal mínus, ty to nelibě neseš a máš narážky na Kakáfího. Ten kdo nemá rád svobodný projev jsi tady ty. Protože nestojíš o to, aby ti to tady vysvětloval, ale jmenuješ ho, abys ho předhodil fanboyům ke kamenování. Hmmm, prohoďte si spolu avatary.
Adieu a copak se ti nelíbilo, vlastně proč se ptát někdo s hlavou diktátora ten nemá rád svobodný projev.
Němé jsou jen ty fanouškovský - což je ale možná Menší zlo :) Každopádně jsem zkusil jeden a přišel mi trapnej, tak jdu jen po těch oficiálních.

Teď hraju Vedlejší účinky a to je příběhově slabší, ale teda je to pořád Zaklínač. I po roce se pamatuju kde co je a ve kterou chvíli mám kliknout, abych prodloužil kombo :)

Jo a obdivuju všechny, kdo to hráli na Hard, je to docela fuška.
RNDr. Gunár Pavel: Cena neutrality a Vedlejší účinky jsou dabované. Až ostatní bonusové příběhy jsou "němé".
Jack_Dark: Optimalizace byla už s vydáním hodně dobrá, to nevím, co máš na mysli. A bugy... Nějaké kritické jsem nezaznamenal.
No tak to mám pomalu obavy ho nainstalovat, doufám že ten poslední patch vychytal hardwarovou optimalizaci a bugy.
JD: Je to o kus lepší. Odsekalo to veškerou vatu, kterou se jednička tolik chlubila, přitvrdilo v bojích, už žádné klik, klik, klik ale jatka skoro jako v die by sword. Konečně přidali vrhací zbraně a pasti.
Příběh už není tak průměrně špatný, bohužel se ve velkém ukájí na epickém rozsahu a neznalec knižní série může nejspíše jen matně tápat. Plus otvírají témata, které už byla zavřena a sralo mě neustálé strašení s nilfgaar(a?)dem. A je dost krátký. Za to moožnosti voleb a zaklínačova zásahu do celého světa jsou špičkové. Už ty samotné zadupávají jedničku do prachu.
JD: Je to o kus horší. Je to mnohem kratší a hlavně už to nemá takovou tu evropskou atmosféru prostředí, ale sklouzává to spíše do klišé fantasy. Hra je to ale skvělá, o tom žádná. Mrkni kdyžtak na můj komentář.
Zajímali by mě názory na dvojku mám trochu obavy že se to jedničce nemůže rovnat. Jinak Bodkin to trefil.
Uznávám, že to není jasný :) Komentář, který si zaslouží 20 plusek, i víc.
Richmond: "uzzly, hadanky, zakysy...nic. Vse se resi jen bojem, doneseni neceho ci rozhovorem. Ale to je spis povzdech, tohle uz zmizelo davno z RPG her" Nezmizelo. Prubni Divinity II, tam je různých memory testů a hádanek požehnaně.
Geralt v čepici: dík za tip, ale jedničku mám (tu "běžnou" edici, jak tomu říkaj bonusová) a dvojka už je touhle dobou připravená u Ježíška, taky ta "bonusová" (mapka, DLC apod.)

Mimochodem Zaklínač mě fakt bavil, ale DLC jsem stejně nehrál... mě ty dlc prostě neba :( Ale možná si je dám na rozjezd před dvojkou.

A k Richomndově komentu - piš s diakritikou, sakra chlape :) Jinak jo, všechno, co R popisuje v Zaklínači je, ale mně to prostě neva...
Walome: Mrkni do profilu na můj stroj. Já myslím, že problém mít nebudeš, pokud nejsi vyloženě rozmlsán naprostou plynulostí. S patřičnými úpravami configu jsem hru hrál hratelně ve full HD rozlišení (tedy v 1920x1080) s texturami na max, prostředím, atp. Say mi doporučil stáhnout všemožné bloomy, blury a další typy rozmazání, které až neuvěřitelně žerou FPS. Hra nejenže pak vypadá líp, ale hlavně se i svižněji (pro mě hratelně) hýbe.

A pokud nemáš jedničku, doporučuju tuhle edici. Připlatíš si kilo a dostaneš k tomu i první díl + speciální komiks. Pokud teda hodláš kupovat českou verzi.
Richmond: Začínáš cepenět, měl bys chodit na sluníčko a čerstvý vzduch a tak.
Richmond: Souhlas ve všech aspektech komentáře. Jen já tedy hru v té půlce radši ukončil, než by se mi Witcher více znelíbil (i když jednou ho ještě vyzkouším od znova). Jinak co se týče nových rpg, docela by mě zajímalo, co by si řekl na Vampire :).
Say: to ne, na to už jsem moc starej :)

Pc si upgradeovat zase dlouho nebudu. Nové hry mě nezaujaly... autoheal, směrovky, radary, lesknoucí se předměty... navíc jsem zjistil, že ve wishlistech už mám jen GOG a sem tam nějakou novinku, ale všechno, co jsem chtěl, už mám.

Pc jsem si koupit tenkrát musel, staré bylo na odpis. Tak jsem ho vytunil, abych si mohl zahrát Deus Ex: HR. To se mi splnilo... a tím to pro mě zase na několik (snad) let končí. Her mám na ty roky dost.

marwel: já na low hrál dlouhé roky, takže to znám :)
No právě. Kdo má dneska hrát na medium detaily... asi já :)
Ale dík za tip. Ale ano, u Zaklínače na krabicovce trvám... navíc stejně nikdy nevím, co chtít k Vánocům... a co by měl dospělý, zodpovědný a pracující mladý muž chtít k Vánocům jiného než pc hru :)?
Walome: Při rozlišení 1366 až 1440 ti stačí i na ultra detaily. JohnCZ ti to potvrdí=)
Ale co Say napsal jsme všichni pochopili dobře. To, že to napsal takovým způsobem, že se na to dá reagovat, tak, jak jsi to udělal Ty, to je sice pravda, ale proč? Proč se tu budem handrkovat jak na novinkach.cz co kdo jak myslel a blbě napsal.

Pojďme se radši hádat, jestli je tahle či támhleta hra dobrá či špatná :)

Brou.
No rekl bych, ze zde na webu je slovickareni jeste to lepsi co se tu da zazit. Vzdyt se tu take velmi casto diskutuje o hrach. Predstavte si to - O HRACH! Neni nad paradni diskuzi o hovne.
Ty se pak vyjadruj jednoznacneji. Kdybys rekl, ze je paradox kdyz nerozumime svym 'pribuznym', pak bych ani necekl. Slovany lze jednoznacne povazovat za nase pribuzne, ale sousedem muze byt kde kdo. ;-) Ale tak u tebe jsem si uz zvykl, ze se vyjadris hodne nejednoznacne a kdyz te pak na to nekdo 'upozorni', reagujes jako kdybys jednal s partou omezencu, trebaze jediny omezenec v diskuzi jsi tak ty.:-)
marwel: Nedělej ze sebe aspoň hňupa. Na to tu mám patent já!
Say: Precti si co jsi napsal. Nemci jsou sousedi stejne jako Polaci, ze pouzivaji germansky jazyk nic neznamena. Ty by sis zase mel najit co znamena byt 'soused'.