Marty: máš samozřejmě pravdu, čeština je mnohem bohatší jazyk. Ale polština mi zní taky směšně, to je vlastně fakt (sorry Sayi :) ), ale i tak jsem zvědavý na origoš.
Polštinu třeba nedokážu poslouchat, protože mi ten jazyk přijde strašně směšný. Podobně to mám s ruštinou.

Angličtina je mi velice blízká, to ano. Celý život jí trénuju a zlepšuju, mám jí jako obor na vejšce. Aby mi taky blízká nebyla, že ? Jenže ...

...češtinu jsem si vybral, protože jde o Zaklínače a tam zkrátka mám najeté knihy. Mnohokrát, povídky i sérii. Nemůžu poslouchat anglické názvy, když znám české tak rád.

///Monstrum čili Vědmáka vypodobnění/// - když jsem začal hrát dvojku a viděl jak je to anglicky, tak fádně a bez takového "kouzla" v hraní si se slovy, nebyl to moc dobrý zážitek.
No je pravda, že někdy mě český dabing tahal za uši - babka s hlasem mladice, Marigold měl hlas jako tuna jiných postav apod. Až ale budu hrát Z znovu, rozehraju to s polským dabingem - originál je originál a angličtiny už mám plný zuby - takový STALKER je dobrý balzám na duši (když pominu celou tu hru :) ).
Já zase hlasuji pro anglické hlášky (jsou mi bližší) :)

Babo raď co teď, každý máme kupodivu svůj názor. Možná se ale shodneme na tom, že CZ dabing je horší než jeho kolegové, i kdyby byl v rámci CZ dabingů velmi dobrý.
Ten vedlejšák - Marigold mě také uhodil do očí (teda uší). A jedna z měšťanek je vlastně Štabajzna z MASHe (některý hlasy jsou zapamatovatelný).

Český dabing byl skvělý, ale jak hraji dvojku, i ten je dobrý.
A mě se zrovna právě Geralt líbil :) K jeho vizáži chlapáka nadopovaného mutageny to pěkně sedlo. Ale pravda, recyklace hlasů mi taky vadí. Hlavně když jedna z vedlejších postav začala mluvit hlasem Marigolda. Ale jinak bez problému. Nejlepší byla hláška, jak ta babka u Shani (která mě jen tak btw strašně vytáčela) začala hulákat "Tys ožratý" a Geralt, sotva stojící na nohou, na ni klidným, ale naprosto vyhuleným hlasem "To není prááávdááá". U toho jsem se mohl potrhat smíchy.
A Geraltův hlas zněl, jak od frontmana deathmetalgothicemo kapely. Nebo věčně narvaného ožraly=)
No český dabing mi nepřišel nejhorší :) alespoň do chvíle, než na sebe začali pokřikovat dva nepřátelé stejným hlasem, že se zabijou ....
S patchem 1.5 můžeš libovolně přepínat (pokud je máš povolené v instalaci). Pokud alespoň trošičku rozumíš polštině, dej ji tam. Hra byla ostatně dělaná na polský dabing jestli si to dobře pamatuji. A popravdě lepší polský dabing neznám=)
Jaké jsou vaše zkušenosti s jazykovými verzemi? Nevíte, v jakém pořadí vznikaly, co bylo překládáno z čeho a který dabing je nejlepší? Na mysli mám samozřejmě anglickou a polskou verzi, češtinu od třetího Warcraftu ve hrách zcela bojkotuji. A je třeba to volit již při instalaci, či to lze poté přepínat?
hraju na hard. bohužel jsem hru rozehrál a až teprve poté se dozvěděl o existenci rebalance modu...
ten souboj s Berengarem je funny. začal přede mnou mávat tím svým párátkem, házel kotouly a snažil se sekat... já si v klidu vytáhl meč, omráčil ho Aardem a jednou ranou ho vykuchal (doslova). připadal jsem si jak v laciné ninja-komedii... :-)
Nesetkal se někdo z vás s chybou "Nelze načíst IFO modul" při vstupu do nějaké lokace? Jak jste to vyřešili? Hrát od pozdějšího savu, přeinstalovat Witchera ani navýšit virtuální paměť nepomáhá... :(
Já tu nesmrtelnost zkoušel až potom. Souboj s mágem jsem díky předešlému hraní Witchera projel jak nůž máslem (teď byl dole za cca minutu, předtím jsem se s ním přetahoval asi 10 minut). Ale pak těch pár banditů mi ubíralo jen po 1 Hp na zásah a na zdraví se to skoro vůbec neprojevilo...
Technická: Dal jsem si střední obtížnost ve vanilla hře z GoG.com (a ze Steamu pro ověření) a v prologu mi všechno ubírá nějak málo života, strašně málo. V podstatě jsem byl nesmrtelný. Přitom na první hraní na nižší obtížnost jsem se třeba z toho souboje s mágem sotva vyhrabal živý...

Je to normální?
EE je 1.4, ale ještě vydali jeden patch právě pro odstranění ochrany a asi dvou zbývajících bugů (něco s eax a ten blur v cutscénách nebo tak něco).
"Mít tam patch 1.5?"
Ah, díky, předtím jsem hrál jen normální verzi a měl jsem (mylně) za to, že ta rozšířená byla už finální a další patche nevyšly.
jj, zůstavaly. ale jakmile ses otočil, tak zmizely a zůstal po nich jen mastnej flek nebo kroupěje krve nebo ohlodané žebra v rudém mokvavém sosu.
"jak říká jedno přísloví (co jsem vymyslel)" :-D

Jo, ty zápory jsou vlastně fakt, taky jsem je ve hře (logicky) měl, ale mně na rozdíl od Tebe nevadily - to tak někdy je, někoho něco sere, nekdo si toho sotva všimne.

Ale pokud se pletu, tak mrtvoly zůstávaly nebo ne?
Hmm, je možné hru nějak hrát bez nutnosti mít DVD v mechanice? U české CD verze (nechce se mi kvůli tomu kupovat a hlavně stahovat ta GoG).
Pokud si pamatuju, tak si stačí promluvit se Shani, která ti řekne, co je Talar zač, a pak mu můžeš říct, že je nevinný a dostat se na hřbitov. Ale už si přesně nepamatuju, kdy a kde ti to řekne. Tipnul bych si ale, že to bude někde v průběhu tý "sleziny".
nikdo ze znalců Witchera neporadí? Určil jsem vraha Kalsteina pitvou, řekl jsem Ramsmeatovi, že je nevinný. Raymond po mě chce, abych Ramsmeata zabil, proti čemuž naprosto nelogicky Geralt neprotestuje. Na hřbitov se nemám jak dostat, Vinc i Taler po mě chtějí, abych je zbavil obvinění, nemám u nich ale žádnou možnost nového rozhovoru...
Peníze zatím investuji jinam a koupím až později. Tak mě tak napadlo, jestli bude také nějaká Witcher 2 Enhanced, nebo jestli se už dostatečně poučili z jedničky.
Marty McFly: Já ho sice mám, ale nějak se neženu. Uvítám lepší optimalizaci a nějaké vychytání much. Když si vzpomenu, že byla u jedničky EE=)
Neuvěřitelně chytlavá hra. Kdyby tak bylo podobných víc.

Dvojku ale asi ještě nebudu hrát. Počkám si na nové patche. Nebo se to nevyplatí ? Trpělivosti mám dost, počkat bych dokázal, jde jen o to jestli to k něčemu je. Třeba díky patchům budu moct dát větší detaily => bude lepší FPS i když budou vyšší.
Bodkin: To by se mi snad mohly peníze na účtu objevit včas, díky.
Měla by být tam, jak si domlouváš tělo k pitvě. A v nabídce vydrží i po ní.

Tys na tom hřbitově už byl?
Javor: 2 týdny od 10.5., takže ještě tři dny?

Garret - Promluv si s hrobařem, má tam možnost, že raymondovi nedůvěřuješ a nebude tě chtít pustit na hřbitov a tam v kryptě za sestřelitelnou stěnou je raymondovo tělo, čímž se všechno vysvětlí.
jsem tak trochu ve slepé uličce:
- řekl jsem Ramsmeatovi, že je nevinný, ale Raymond po mě chce, aby Ramsmeata zabil. rozhovor s Raymondem nikam jinam nevede.
- nemůžu říct Thalerovi ani Vincentovi, že jsou nevinní, tím se nedostanu na hřbitov.
- přes pitvu jsem se dostal na Kalksteina
Je nějaký způsob, jak konfrontovat Raymonda? Už mě sere, jak mi hra sama podsunuje rozhodnutí, který nechci udělat, ale skrz dialogy nemám jinou možnost...
Garret: A tak je to správně. Každá hra nedokáže vtáhnout natolik, že hráč dokáže tolerovat technické chyby.
asi stárnu, ale mě už tyhle věci nijak nevadí. dokonce jsem odinstaloval tu 1.5GB modifikaci pro zlepšení textur, protože po 10ti minutách grafiku přestanu vnímat a ponořím se do hry (to zpomalení hry je celkem citelné). cutscény mě ze začátku taky štvaly, ale člověk si zvykne. ubírat kvůli tomu výkon, popř. přepínat to na 16:9, to určitě ne. ale samozřejmě každému co jeho jest...
Garret: Já vím, že 1.5 to neřeší. Ten trik asi fungovat bude, ale ta ztráta výonu bude asi příliš velká. Zkusím to.