@Guldy (19.05.2015 14:48): Temerian Armor (DLC) sa da komplet nakupit hned u toho prveho obchodnika v hre, co ho zachranis pred Grifinom. Ale ma obmedzenie na minimalnu uroven - level 4...
@Say (19.05.2015 14:18): Ultra detaily (tzn. všechno na max) mínus efekty vlasů. Mám to locknuté na 30FPS a je to bez záseků (ani stutter či tearing, vsync zapnutý)

Jinak až budete dělat quest ve kterém hledáte pánvičku, tak je v kuchyni.
@J_K (19.05.2015 14:21): Mně pomohlo (nebo si to možná alespoň nalhávám) mít u toho procesu stahování otevřenou záložku settings (to ozubený kolo dole v levý liště) a znovu nastavit místo, kam se má stahovat obsah. Tak zkus a uvidíš..
OMG, vždycky mi to při tom stahování 320 MB souboru z gogu po normální instalaci z disců hodí chybu někde na 21 %. V čem by mohl být problém?
@LIUWIL (19.05.2015 14:07): Hele, pokud jsi osobně s tím výkonem spokojenej, tak jedině dobře. Mě osobně to dělá trošičku problém, ale někdo, kdo je např. zvyklej hrát při 30fps na konzolích se může zdát 60 divný....je to o zvyku a osobních preferencích.
@Fatality (19.05.2015 13:43): :D Jo to bych teda mít měl!

@Bodkin (19.05.2015 13:43): Kapánek, ale pokud řeknu něco zkritizuju neházim na to automaticky hromadu goven. Ale máš recht. Moc kontructive to není :D Líbí se mi na W3 hodně věcí. Kritika se ale holt poslouchá hůře, než ta chvála, tak už to chodí.
Ano, jsem si vědom toho, že to není lineární. Pouze jsem se LIUWIL snažil dát jednoduchý, ikdyž blbý příklad :D
@pajmič (19.05.2015 13:31): 1. Konstruktivní kritika vypadá kapánek jinak, ale příjde mi to od tebe jako normál kritika nikoliv trapný hate.

2. Na PS4 to běží jen 30 FPS ne? A nárůst fps NENÍ lineární.

3. Je to kumšt, jinak by to tak měli všichni a odjakživa, ne?
@LIUWIL (19.05.2015 13:21): On je rozdíl mezi zásekama a malým framerate. Mě se to taky neseká, jelikož to konstatntě držim mezi 35-44. Pokud ti to ovšem ze 40 hupsne pod 20 (např. při zapnutí hair phsysics) je tu ono "zasekávání"
Srovnání je zcela relevantní - obě hry jsou open world, obě můžou mít mnoho NPC na scéně a vyobrozují mnoho detailů. Možná právě proto, že Rockstar si dal s PC verzí na čas to dopadlo tak dobře. Witcher momentálně neni dobře optimalizovaný, což se může snadno napravit patchi.
@orromis (19.05.2015 13:00): orromisi Za prvé, nikoho tady nehejtuju, pokud si hate vykládáš tím, že tu konstruktivně krituzuju věci, který se mi nezdaji košér, tak OK. (pokud jsi si toho nevšiml, tak mezi kritikou je i chvála, což samo o sobě jak si popírá to, že bych něco hejtoval).

Za druhé, já jsem neřekl ani slovo o Bioware, dragon age ani nic s bioware spojené, tedy nechápu proč BW vytahuješ, které mimochodem kritizuju stejně jako všechny ostatní. Argumenty proti čemu prosim tě? Nikomu tady neupírám jeho komentování, nadšení či kritiku. Ty tu na mě vyjedeš s nečim, co nikdo tady nezmínil o něčem co s tim nemá co společnýho s tvrzením, že nemám argumenty....... pleteš si pojmy kolego.

A za třetí, asi jsi špatně pochopil, co jsem myslel onou optimalizací. Je známo, že ps4 verze vypadá prakticky totožně s verzí pro PC, a jelikož mám PC VÝKONNĚJŠÍ, NIKOLIV STEJNĚ VÝKONNÉ, tak očakávám 60 fps, ano orromisi, to zase takovej kumšt neni ne?
Minirecenze na Steamu:

Day 1 Review:

Pros
- No crashes
- Beautiful Graphics (seriously)
- Runs smooth on a mid-range machine
- Top notch atmosphere

Cons
- I haven't seen boobs yet

------------

-riding on my horse
-pack of wolves start chasing me
-runs through small village to lose them
-wolves start attacking villagers
-damn
-have to save villagers
-kills wolves, saves village
-checks if kid who got attacked is ok
-kid tells me to ♥♥♥♥ off

11/10

--------

Got killed in the very first battle against Ghouls.

By a horse's kick.

11/10.

---------

Geralt has some sexy feet.

-----

10/10 my friends won't see me ever again

----

Beard Growth Simulator - 2015
@pajmič (19.05.2015 12:30): Takže na PS4 to běží ve 30FPS při horších detailech než ultra na PC, ale na stejně výkonném PC by to mělo běžet na 60 FPS? To co chceš není optimalizace, ale magie.

Přijde mi srandovní, že se tu snažíš hatovat CDP jen kvůli tomu, že ti někteří hatují věci od Bioware a ani nemáš pořádné argumenty.
Witcher konečně umí skákat kde chce. 10/10

Boj je mnohem lepší než ve dvojce - všechny důležité šermířské triky má už v základu a neodemyká si je v průběhu.

NPC chodí stejně rychle jako Geralt -> True Next-Gen!

Na Ultra mi to jede krásně.
@Fatality (19.05.2015 12:10): Já si nestěžuju konstatuju pouze to, že místo toho přenastavování tlačítek prostě mohli využít jedno tlačítko pro dva typy útoku.

@LIUWIL (19.05.2015 12:09): S dnešním přístupem k PC portum opravdu potřebuješ silnej hardware a to je právě problém. Pod pojmem "parádně" optimalizovaný si představuju 60+ při nastavení, které údajně odpovídá defaultnímu PS4 nastavení podkud má tvoje PC několikanásobně vyšší výkon (CPU, GPU atd. očkáváš, výkonnostní rozdíl, že?). Takový GTA 5 jede skoro pořád konstatntě 60 i s desítkama objektů na scéně. A zase takovej grafickej rozdíl mezi těma hrama neni.

@mazar1234 (19.05.2015 12:02): Mám ještě dvě tlačítka po stranách myši, ale ty jsou citlivý asi jako omrzliny :)
@mazar1234 (19.05.2015 10:19): Budeš se divit, ale já si tu dovolenou vzal :P

@pajmič (19.05.2015 10:47): Hra je optimalizovaná náhodou parádně. Nevím co si přesně představit pod "PC 4x rychlejší, než PS4", ale hrát moderní hru na plné detaily při 60FPS chce performance HW, nikoli mainstream.
Mě to jede v pohodě na ultra na GTX760 s vypnutými vlasy. Ne na 60FPS, ale jede to bez trhání. Rozhodně bych si nedovolil to nazvat špatně optimalizovanou hrou.

Jinak s ovládáním na klávesnici se nepochlapili. Čas oprášit ovladač.
@Redfield (19.05.2015 11:39): Spytaj sa na fore na GOGu.

@pajmič (19.05.2015 11:35): Ako jasne principialne suhlasim, ale proste je to setupovatelne takze nejaky default ovladania je mi u prdele - aj tak si prakticky absolutne kazdu hru setupujem nejako podla seba (okrem starych dosoviek a tak).

Inac to mas fakt 3 butonovu mys? Mal by si pouvazovat nad zmenou, ja osobne si ani neviem predstavit ze by som tam nemal button 4+5.
Právě jsem utopil wyvernu. Nejsem si jistý, jestli je to bug, nebo vlastnost hry. :D
@mazar1234 (19.05.2015 11:20): Jo, teoreticky si můžu heavy attack nastavit na middle button. Stále ale nechápu proč light/heavy attack nemůže být na jednou tlačítku jako vždy. Asi proto, že....aha, protože to někdo od začátku programoval pro konzole.
@pajmič (19.05.2015 11:17): No a neda sa nasetupovat rozlozenie tlacitok na mysi? ergo Button 4, Button 5........

no ak mas len 3 buttonovu mys tak to je z pozicie hraca hier velmi velka chyba. Ale stale mozes vymenit Button 3 za shift alebo nieco.
@Fatality (19.05.2015 10:58): Jejda, kolego, že ty se tu chceš zase hádat? :) Gamepady samozřejmě mám (dual shock i Xbox) ale proč bych u svatýho uheráku měl witchera/rpg hrát na Gamepadu, když jsem nikdy neměl potřebu? Stejně jako RPG bych nehrál na gamepadu, tak bojovku nebo sport bych nemastil s myší a klavesnicí chápeš? Mě osobně to vadí, nechci to hrát na gamepadu, obzvlášt když poláci pořád tvrdili jak je u nich PC na prvním místě, velký kulový!
@pajmič (19.05.2015 10:47): Správný gamer má mít i gamepad. Ať už na sportovní hry, skákačky nebo na tyto konzolové hry. Už dávno není gamepad pouze příslušenstvím pro konzolisty. PC 4x rychlejší než PS 4 a nemá gamepad za pětikilo. The fak?
Asi to vypadá, jako že tuhle hru hejtuju, ale několik věcí se nemůžu přenést.
Optimalizace - zatim hrůza. Vlastnim PC 4x rychlejší, než PS4 a nemůžu si přesto tu hru užít na 6O, anichž bych nesnížil nastavení a ta hra nevypadala hnusně.

Grafika - Celkem pěkná. Za normálních okolností by se nebylo na co stěžovat, kdyby CDPR nemasíroval těma falešnejma trailerama. "Sword of Destiny" je nejfakovitější gameplay trailer ever. Ta hra nevypadá ani z padesáti procent tak detailně. Watch Dogs by si mohlo s Geraltem a CD projektem podat ruce.
Nasvícení jest podle mě krásný, stejně tak některý modely postav a xichty, ale tráva je rozmazaná a dohlednost dost omezená, AA jako by neexistoval, hory a stromy jsou low res jako prase. Art design a svět jsou opravdu detailní. Ve vesničkách a městech to žije. Cutscény jsou precizně zfilmovány.

Ovládání - At si řiká kdo chce, co chce.... tahle hra byla koncipovaná pro ovladače. Já vím! Jaká to kacířská myšlenka! CDPR už není PC first! To jako opravdu musim držet shift aby jsem aktivoval heavy attack?? The fak?
No esteze mi GOG umoznuje zahrat si to aj bez netu, resp. som si vcera stiahol pre-download subory a dnes tam este pribudol nejaky day-1 patch, co uz taham takze vecer mozem instalovat a spustit. A cena 32€ lebo mam predosle diely je tiez celkom fajn.

Predpokladam, ze default je Anglictina a ked chcem iny jazyk tak musim stiahnut z bonusov ten prislusny pack.

@LIUWIL (19.05.2015 10:15): Jj, jeden by aj normalne rozmyslal ze si zoberie dovolenku.
Jedu s r9 285 na high, par polozek ultra (textury, voda, teren), takovy ty polozky v post procesingu nezmeneny-zapnuty, akorat vsync vypnuty, plynula hra..
Tak toto je neskutečně dobře optimalizované - což jsem po jedničce a dvojce takhle hnedka po vydání nečekal. Na dvojjádře(!) s mid-high nastavením a hairworks vypnutým se to drží nad třicítkou. A i s hairworks to pod 20 neklesne (jen sem tam při některým dialogu). A to jsem si myslel, že si to fakt před pořádným upgradem nezahraju. :)
No steam hráči dali 94 negativ a 460 pozitiv ... Stěžují si na grafiku, že se to nedá hrát bez ovladače někdo zas, že s ovladačem je to nehratelné. Hlavně na downgrade stížnosti.,, Tak jsme zvědav, co vy na to.