Vypadá to, že se poučili z předchozích chyb a vychytali co se dalo. Velké plus za přehledný inventář a pečlivé HUD. A celkově je to fakt něco.

Na 660OC zcela hratelné. Není to sice úplně stabilních 30, sem tam dropy na 24 ale jinak dobré.
Hmm, když zapnu frame limiter na 30 tak to drží i na ultra, ale když jsem dal preset low tak těch sweet 60 je příliš příjemných. Počkám do středy na GPU než se do toho budu pořádně ponořovat. Každopádně první dojmy skvělý, intro na Kaer Morhen paráda, pobíhání po přírodě ve White Orchard taky. Zabil jsem pár vlků ale pak raději utekl :)

Mimochodem PC verze je vynikající. Milion nastavení všeho možnýho. Lze zapnout frame limiter na 30/60/unlimited. Lze zapnout borderless windowed. Paráda.
Hraje se to skvěle, hodně to pracuje s jedničkou a knížkami. Souboje zatím fajn. Celkový dojem nadstandardní. A výborný OST.

Celkově to trošku ztrácí jednoduchost jedničky, je z toho hodně kvalitní nálož dobrého až jemně kýčového fantasy.
@Say (19.05.2015 00:22): To bramrořiště na prvním screenu podle tebe vypadá skvěle? Pro mě 35-40FPS na Ultra...vyplej hairworks. Rozdíl mezi high a ultra jeden FPS abych to vyhnal nad 60 musim mít vše na low.....vypadá to na další super portík z konzolí :)
@Paul (19.05.2015 00:08): To mám právě za sebou=)

Btw, změna jazyka dabingu jde přes GoG galaxy. PL zabírá 3GB.

Vypnuté hairworks, motion blur, chromatic shit, stíny střední, vykreslování trávy střední a drží 30 FPS. Rychlý náhled:

Vypadá to skvěle.
Steam odemyká...nečekal jsem to o půlnoci sakra, chtěl jsem si ještě znova zahrát dialog s Lethem a zkouknout outro dvojky.

#firstworldproblems
Tak v kolik to má vyjít? GoG píše ještě 2 hodiny. To se mi už čekat nechce=/
No já si obednal Grafickou kartu GAINWARD GTX960 Phantom GLH 2GB DDR5 tak snad neudělám chybu....dotedka jsem mel 660 od evga a na vsecko stacila
Depresivní. Poslední dobou už kupuji hry spíš jako způsob "voting with your wallet", než abych je okamžitě hrál. Což je teď i případ W3. Asi bych měl zablokovat kartu.
Nádherná recenze na eurogamer.net:

"Comparisons will inevitably be drawn with Dragon Age and Skyrim; if you ask me, Wild Hunt makes them both look stiff and characterless."

"Made by a rogue operator with independent funding (the studio's parent company owns the distribution platform GOG.com), it pays little heed to the franchise-building fads of Hollywood or the focus-tested game design methodologies of Montreal, instead drinking deep draughts from Central European folklore and the narrative traditions of Western role-playing. It exists because a group of people in Warsaw knew exactly the kind of game they wanted to play, and made it themselves because no-one else would. It is that rare thing in contemporary video games: an epic with a soul."

Takhle se uráží Ubisoft! :)

@rypaczek (18.05.2015 21:04): neboj, CZ tam bude.
@7c (18.05.2015 20:22): Jasně, ale bylo by fajn vidět markantnější rozdíly na standardním FullHD rozlišení s nějakou normální GPU. Ale chápu, že z marketingového hlediska by jim to asi moc nepřidalo.
@Say (18.05.2015 20:00): Tam ale nejde o vliv výkonu sestavy na fps, ale o rozdíl mezi jednotlivými nastavením - tj. víš kde je možné ubrat a kolik to bude stát kvalita/výkon.
Geniální... Porovnávací grafy na sestavě s Titány ve SLI na 4K. Zcela standardní sestava každého hráče=/

Ale konečně hra, která má decentní statický DoF.
EDIT: Možná poprvé zkusím 660OC přetaktovat. Uvidíme, co vydrží.
Tak sweet 970 objednána, 9200Kč a Batman+Witcher k tomu, obě hry prodám, klidně někomu tady.
A budu mít asi na prodej 280X, pokud jí neudám někomu v okolí.

@pipboy (18.05.2015 18:52): nic, ty DLC jsou u všech orig. verzí hry. CE obsahuje GOG kód přes kterej se budou tahat (přes ten galaxy)

@7c (18.05.2015 19:29): ty tweak guides jsou neuvěřitelně detailní. A líbí se mi že Andy co je dělá hodně interaktuje s lidmi na GAFu.
@Paul (18.05.2015 17:48): nVidia se docela "pochlapila", už jsem dlouho neupgradoval ovladače a bonusové programy jsem (mimo jiné z tohoto důvodu) zrušil, ale tyhle tweakguides jsou (a doufejme i budou) prima (z pohledu nVidia bych to v tomhle směru viděl taky pozitivně, vzhledem k jedovatě zelenému vzhledu a použití slova "nVidia" v každé druhé větě). Tedy, večírky v korporátních barvách asi vypadají dost strašidelně, ale to už odbočuji...

Heh @ "Like every multi-platform game, The Witcher 3: Wild Hunt looks, runs and plays best on PC."
Muzu sukat na jednorozcovi, ale nemuzu rozctvrtit nejakyho malyho smrada? Pfft >_>
@Walome (18.05.2015 15:11): Mám pocit, že máš trochu iluze ohledně prvního Gothicu :)
V jedničce je opravdu velké množství stráží ve Starém táboře (a hlídačů bran obecně), které postávají na svém fleku 24/7.
Navíc ve skriptech je pevně zadefinované, co, kdy a kde budou dělat.
A pokud postavy loví nějaká zvířata nebo např. vlci pronásledují kořist, je to zcela ovlivněné umístěním kořisti na mapě.
Jednička a dvojka Gothicu je na tom IMHO zhruba stejně ;)
hah hezký první dojmy z neogafu od eatchildren

from the hour or so i played i can confirm 100% in this exclusive post

- can't kill or stab or punch or main children
- can punch geese
- climb a house
- jump off the roof of the house and die
- jump off cliff ledges and die
- jump off the kaer morhen
- yennefer's nice butt
- wear no pants (but medieval undies)
- no pants in cutscenes
- locked door on windmill fuck where is the key uuuuuuughhhhh
- run away from a bear
- run away from wolves
- footprints in sand
- found a sword
- found some boots
- combat is good but don't be a button mashing scrublord
Ultradetailní tweakguide všech parametrů:
http://www.geforce.com/whats-new/guides/ ... e-and-tweaking-guide

Když koukám na ty screeny, tak downgrade nedowngrade, lépe vypadajících her moc není. Respektive mě napadá jen Unity, a to je prebaked záležitost.
http://international.download.nvidia.com ... c-screenshot-001.png
http://international.download.nvidia.com ... 4-ultra-vs-high.html
@Walome (18.05.2015 15:11): Ale ve W1 mi to připadalo docela dobré. Tam se taky nedalo přesně vědět, kde kdo bude. Dvojka byla slabší, to je fakt - jenomže ona byla slabší v mnoha věcech, protože ji nedodělali.
@Greg (18.05.2015 09:15): Přesně to jsem tím chtěl říct, ano :)

@Tvojematka (18.05.2015 10:09): Sorry, ale tomu já neříkám denní režim. V Gothicu jsi nikdy nevěděl kde kdo bude, některé NPC si klidně chodily po venku a lovily, další jednou hrála na kytaru a jednou zevlovala někde jinde atd, fakt jsi měl pocit, že to tam žije.
Ostatní díly měly, co se NPC týče, svůj opakující se vzorec nehledě na to, že některé postavy ho nemají vůbec. Trojka už byla úplně o ničem.

Witcher 1 a 2 to má taky slabý i když je cool jak se schovávaj před deštěm.a
Zaklínač předobjednán, za 620 přes aukro. Očekávání je velké, snad nepřijde zklamání ...
Sakra to bude náročné. Po jedné ráno začnu hrát, spát půjdu tak ve čtyři a budík si dám tak na devět nejpozději, abych mohl zase hrát.. Čas mám tak do čtyř odpoledne.
@Walome (18.05.2015 07:39): Rozhodně je RDR v tomhle pořád nejlepší.
Je na tom rozhodně vidět, že do té hry vložili všechno co mohli a na co měli prostředky. Líp to už určitě nešlo. Holt jen Rockstar už je po technické stránce někde jinde.
Dyť i ve trojce goticu jsi musel čekat, až budou postavy ready na tvůj input :/