Mám nahráno asi 6 hodin a ta hra je opravdu geniální ... na tohle jsem celé roky čekal. Hraju na 2 nejtěžší obtížnost a nemůžu říct, že by to byla procházka růžovím sadem :) ...
Grafika umí být fakt nádherná ... vegetace je sice trochu slabší, ale jako celek to je fakt krásné. Je to neskutečná podívaná, když si to člověk štráduje ve večerních hodinách vesničkou, když ještě není úplně tma při západu slunce a do toho začne pršet/bouřka .. paráda ...
Jedu na maximální nastavení v 1080p, pouze vypnutý hairworks ... vzhledem ke g-syncu propady nevnímám, ale drží se to vesměs kolem 45 - 60 fps.
O questech,npc a pravděpodobně i příběhu se nemá smysl ani bavit ... v open worldu tu zatím nic lepšího nebylo a řekl bych, že dlouho nebude.
Ovládání by chtělo trochu ještě vyladit, ale za mě zatím maximální spokojenost :)
Bez omáčky kolem.. Geniální.

Nechci dělat ukvapené závěry, ale za mě tam zatím není nic, co by mi vyloženě vadilo. A to se už dlouho žádné hře nepovedlo. CD Projekt RED nezklamal a z pozice (pro mě) nejvzornějších vývojářů vůbec se vyšplhali na příčku nejschopnějších vůbec. Neznám lépe vypadající hru. Hltám každý frame.

Zatím není čas dělat nějaké ukázkové screeny, takže jen random típance (takhle to vypadá na stabilních 30FPS na minimální HW požadavek, tedy GTX 660, není to downsamplované, jen SMAA přes ReShade):

EDIT: Ok, pár drobností by se našlo. Monology jsou občas toporné, FoV bych uvítal nastavitelný, stejně jako vypínání HUD a sesílání Axii v rozhovorech je... příliš jedi-like.
Mam podobny dojmy jako pipboy. Na ovladani jsem si po trech hodkach stale nezvyk, animace a jeji bugy me porad docela kazi zazitek, inventer je divny a ma strasne drobny texty.
Pri jizde na koni me pekne sere, ze se kamera strasne rychle vraci zpatky do default uhlu. Ja se chci projizdet a kochat, ne mordovat s natacenim kamery.

Taky me vcelku prekvapuje, ze tyhle naprosto standartni veci nejsou odladene k dokonalosti.
Zatím nahrány jen cca dvě hodiny a spíš tam jen tak běhám, zítra to rozehraju od začátku s importovaným savem a novou grafikou. Ale taky spokojenost. Moc nechápu ty výtky na ovládání atd, tyhle věci mi přijdou naprosto ok. Jediný co mi ne úplně sedne je vzdálenost kamery od Geralta, raději bych jí blíže jako byla ve dvojce.
Tak po 6 hodinách hrania.

Graficky veľmi pekné, soundtrack dobrý, questy zaujímavé, bojový systém dostatočne kvalitný, skúmanie sveta atraktívne a bla bla. Jednoducho spokojnosť :)
@pipboy (19.05.2015 20:10): Dle mého spíš tyto věci jsou pro vývojáře uspokojivé. Kamera rozhodně není otřesná na poměry akčních RPG z třetí osoby. Např. Dark Souls má kameru v mnoha ohledech horší. Setrvačnost postav je nezvyklá věc, ale je to něco, co tam chtějí. Věc vkusu.
S inventářem osobně nemám problém.

Spíš mě osobně trošku zklamal bojový systém.
@Say (19.05.2015 20:46): Bylo to myšleno jen částečně ironicky - vlasy a vousy bez HairWorks nevypadají v neherních scénách nebo v dialozích nic moc, bylo by fajn mít možnost to zapnout jen pro tyhle statické části hry.
@7c (19.05.2015 19:55): Není. Mám konečně stabilních 30 FPS na 660OC. A vypadá to minimálně osekaně (vlastně mi chybí jen delší vykreslování vegetace, HairWorks a ultra ostré 8K stíny). Což jsem si oddechl, už jsem plánoval měnit kartu ale teď vidím, že by to bylo celkem zbytečné.

Nějaký tip, jak vypínat HUD jinak, než ručně v nastavení každé položky?
stejne me fascnuje, ze po vsech tech letech vyvoje a odkladani nebyli schopni odladit tyhle zakladni veci jako ovladani, kamera, inventar...
Ja som tam dal Polštinu, intro mi príde lepšie ako to ENG a Ciri ako dieťa je tiež v PL lepšia.
Kedy sú tam tie otázky na WII? Som už v tej krčme a zatiaľ nič.
Uf, tak jsem to rozjel. Ale teď mi zas nejdou nainstalovat ty DLCčka. GOG Galaxy se mnou prostě nekamarádí. :-/ Snad to tam půjde hodit později.
@Hydr0gen (19.05.2015 17:33): no pravda ze ta polstina... jednicku a dvojku jsem si v polstine uzil, tady si s ni prijdu trochu mimo deni... ale mozna je to tim celkovym dojmem tezkopadnosti co z ty hry zatim mam...
Polština/Angličtina jsou na tom jak? Tiscali games píše, že polský dabing zní nepřirozeně (myšleno technicky).

Co vy na to? Dvojku jsem dohrál v pohodě polsky s českýma titulkama a bylo to super (ve smyslu, že polština tomu sedla a český překlad mi přišel dobře napsaný). Je český překlad stále kvalitní?
Ale rozhodne je to až na pár blbých dialógov veľmi fajn a optimalizácia je dobrá.
Otazka na AMD-ckarov, ake drivery pouzivate- 14.12 Omega alebo tu 15.4 Beta.
Ja mam napr. este tie pred Omegou, lebo Omega mi nejako blbla.
Optimalizace mi přijde výborná. 60 FPS sice nemám, ale obraz drží stabilně bez propadů. Rychlejší rychlocestování snad v žádné jiné hře ještě nebylo. Možnosti nastavení ovládání jsou však dodrbané, takže jedu kombinaci gamepad jako základ + klávesnice na rychlé akce.

Čekal jsem historický milník, ale zatím to tak nevypadá. Dost věcí by potřebovalo vyladit.

Jinak jak se debatovalo o náročnosti na paměť grafiky, tak zatím jsem naměřil využití kolem 1,5 GB.
@pipboy (19.05.2015 17:03): "proti stavu v jakym vysla dvojka tohle dost smrdi betou"
Tohle snad nemyslíš vážně. Dvojka vyšla s nedodělaným enginem a s nedodělanou třetí kapitolou..

Se zbytkem ale tak nějak souhlasím. I když pokud to srovnám třeba s New Vegas, co jsem teď hrál, tak je to technicky o míle napřed.. A nebavím se o grafice, to je jasné, ale o enginu.
Jinak teda interface imo nic moc. Sice asi funkcne lepsi jak ve dvojce, ale zas vizualne neprehledne pro zmenu a desne preplacane vsecko.

Rozebirani kusu zbroje na kuzi a olej atp. je desny olol.

Kdyz vezmu jak je to narocne, tak to v podstate imo nevypada zas buhvijak kulervoucne.

Ovladani... zpusob jakym se geralt/kun pohybuji je proste vadny.

Vubec celkove vzato to na me nepusobi jako hotova hra, proti stavu v jakym vysla dvojka tohle dost smrdi betou >_>
Jinak zatím se u mě hra drží tak na 80%. Otevřený svět si vůbec neužívám, protože to prostě nefunguje jako otevřený svět. Spíš samé filmečky, pořád musíte někoho následovat..
Polština má 3,3 GB, práve docahujem.
Ide mi to na AMD Phenom II X4 B60, takže u mňa spokojnosť.
@Say (19.05.2015 16:11): Pokud je importuješ, tak to ty otázky přeskočí. Pokud savy nemáš, dá ti to na výběr jestli chceš savy simulovat nebo ne. Pokud dáš ano, scéna ti vyskočí. Pokud dáš ne, nastaví se tam asi nějaká defaultní hodnota.
@Say (19.05.2015 16:11): Import savů není. Pokud na začátku vybereš ano, tak tam přibude jedna scéna, která shrnuje události dvojky a můžeš si navolit rozhodnutí. Jinak ti to dá default state.
Na začátku hry je volba importu save z W2, nebo zapnout nebo vypnout. Co to konkrétně znamená? Předpokládám, že import přeskočí ty klíčové otázky, které se asi někde v průběhu řeší a hráč je volí. Je to tak?
Po dočítaní všetkých kníh mi prídu niektoré rozhovory v hre riadne blbé.

Npríklad ten v hospode, keď sa pýta Geralt na Yennefer a popisuje žene ako vypadá a vraví jej aj ako vonia po šeříku a angreštu a či ju necítila.

Paródia na knihy či čo to má akože byť. V knihách to bolo niečo čo si stále pripomínal a bolo to osobné, tu to dobre že nevytrúbi celému mestu ako Yennefer vonia :D sila
@pipboy (19.05.2015 15:05): Jojo, to je fakt. Geralt (i kůň) má značnou setrvačnost.

A teď tuhý dotaz: Když jsem v nějakém kempu a tam mají bedny s věcma - počítá se vybírání těch beden jako krádež? Nevidím žádné upozornění nebo indikace, že bych to brát neměl. Nerad bych pak někde sebral ze země salát a stal se obětí rozzuřeného davu.
@LIUWIL (19.05.2015 15:00): no vzal jsem na to gamepad, ale proste geralt tak nejak zataci rek bych spis podle animaci nez primo kam ho zene packa ta kamera kdyz ho sleduje je nejak nakokot... resp bych byl asi radsi kdybych si ji klasicky ovladal sam pravou packou. A mohla by byt od geralta dal taky.

btw jak daleko do nejakeho toho rozhovoru o rozhodnuich v predchozich dilech?