Tak quest High Stakes mě solidně naštval, nejdřív nemůžu porazit "Sashu" (a dle diskuzí na internetu nejsem sám), pak teda slavně vyhraju, načež někdo čajzne peníze, já ho pracně najdu a stejně se nakonec s tou kravkou musím rozdělit? I když jsem ji předtím poslal s její "nabídkou" do háje? Pffff.... peníze nepotřebuju, ale jde mi o princip! :D
@Chuck (05.08.2020 17:04): a @Rapier (05.08.2020 20:43): + @Azure (05.08.2020 21:01): Tak to je sila, mat takúto generáciu ratolestí, ktoré bavia hry, to je moc dobre :)

Myslím si, ze do budúcna celkovo bude fajn mať rodičov (alebo súrodencov), ktorí sami poznajú hry, takže nepodľahnú pre nás už obohraným báchorkám o ich škodlivosti, ale ani zasa voči nim nie sú vlažní a vedia sa s dieťatom o tom, čo sa tam deje pobaviť.
@Cobot (06.08.2020 06:30): to rikas ted :D .. nas kocour (pes ani tak ne) kdyz se mu stane nejakej (vtipnej) fail typu skok ze dveri na skrin (sedi nahore na dverich, na te uzke veci, kam se predtim nejak vydrapal), co jsou otevreny 45 stupnu, tak se dvere zavrou jak se odrazi a on visi ve ve vzduchu v pozici poletucha presne na miste, kde pred sekundou sedel a pak se s hroznym lomozem zriti na zem, tak vzdycky vyskoci ze zeme, je desne nas***j, sviha vocasem a dela ze se nic nestalo a ze to takhle bylo naschval ... presne jako ty ted :D
@Cobot (05.08.2020 16:14): LOL :D omg, tos' zabil kurde ... (myslel jsem s céééčkama pro ty, co to nepochopili .. nikoliv s ceckama jak implikuje Cobot :D)

@Chuck (05.08.2020 17:04): tohle je docela zajimavy ... u nas jeste nemame nastavenou policy, jak budou mit deti pristup k pocitaci .. moje draha polovicka rika, ze by k pocitaci nemely mit pristup zatim vubec, aby neskoncily jako ja (ajtak, magor, nemocny clovek co bez pocitace neda ani ranu ...)
@Rapier (05.08.2020 20:43): to je dobrý, pokud se nebojí animace kde Geralt rozsekne banditu na dva kusy v přímém záběru, tak si to užije xD i když ta dnešní mládež je tvrdší než se zdá, já asi před dvěma rokama svojí 9leté sestře ukázal Mafii 2 a od té doby už nahrála asi 200 hodin, kosí tam Thompsonem NPCčka po desítkách a hrozně ji to baví. Dneska už holt nějaké hryprodivky apod moc nebajtují, jak to tak vypadá...
Pokud ho Witcher trojka vážně tak bere, tak tipuju, že se k tomu světu stejně ještě vrátí, ať už v prvních dvou dílech nebo knížkách...
@Chuck (05.08.2020 17:04): Witcher 3 je jasná volba. Až ho trochu sežvejká život, ať zkusí i Planescape. :) Nebo i to Disco Elysium. Ještě by mi do budoucna přišla dobré mu představit BG 2, Mass Effect sérii, Fallout (hlavně New Vegas by mu mohl sednout, když se mu líbil Skyrim) a VtM:Bloodlines.
@Marci (05.08.2020 16:43): Tak hraje od nějakých 7 let. Nejdřív jen akce, v deseti letech se zamiloval do The Elder Scrolls V: Skyrim, který u něj asi navždycky zůstane v srdci, pak s klukama on-line akce a teď jsem ho přivedl k tomu, že je škoda se nevrátit k nějakému kvalitnímu RPG. No a první, co mě napadlo, byl právě Witcher 3. Zjevně jsem dobře udělal a zbytek už víš. :-)
Nedávno tu proběhla debata o výkonu mobilních GPU vs stolní GPU. Nedávný test HW Unboxed říká, že mobilní GPU se těm stolním nevyrovnají díky omezeným možnostem chlazení a příkonu. Překvapivě často v testech stolní RTX 2060 je schopna podat výkon jako mobilní RTX 2080. Viz. odkaz.

PS: vím že to není úplně do této debaty, jen FYI.
@Paul (02.08.2020 21:35): Ja viem, že je to sila zvyku, ale niektoré veci, hlavne vo fantasy mi znejú v češtine a slovenčine jednoducho cringe, ale v angličtine mi to ešte príde ok a možno aj poetickejšie. Ale hlavne anglicky viem dostatočne dobre na to, aby som pri žiadnej hre o nič neprichádzal, či už z hľadiska kontextu alebo podfarbenia dialógu, slangu, narážok a frazeologizmov.
@Tulareanus (02.08.2020 21:06): zrovna TW3 má perfektní překlad..vzhledem k tomu že knihy jsem četl v češtině, tak hry hraju pro konzistenci v češtině taky (s EN dabingem). Ženíšek na trilogii odvedl stejně dobrou práci jako Komárek na knihách.
@Jab (02.08.2020 15:46): @Adieu (02.08.2020 15:48): Aha, to mi nenapadlo. :D Takže quest: swamp thing. Mne foglet ani neprišiel na um, pretože fighty s nimi mi nikdy neprišli ťažké, v podstate to signs dosť uľahčovali. Preto som rozmýšľal, že čo to mohlo byť, že Leshen sa asi bude volať Lešen a myslel som si, že je to nejaká konkrétna pomenovaná príšera. Ja som v češtine nehral hru minimálne desať rokov.
@Chuck (02.08.2020 16:47): Já jsem třeba první dva díly původně hrál v polském dabingu s českými titulky, ale přece jen je pohodlnější, když nemusím pořád číst a stačí mi poslech (tj. v angličtině). A především diskrepance mezi překlady jsou občas velmi rušivé. Kdyby byl Witcher kvalitně nadabován do češtiny, asi by to byla má preferovaná varianta, ovšem to je na úrovni hodně vlhkého snu.
Ta hra je asi vážně dobrá, chlapci. Od té doby, co jsem ji klukovi pořídil, mě stihne sotva pozdravit. :-) Akorát toho Mlhovce ještě nezdolal, ale k němu se prý může ještě vrátit.
@ntz (30.07.2020 14:38): to více méně sedí, viz. odkaz. Naměřili tam u GF 1050 v průměru 37 fps ve FullHD na high details. Máš výsledek odpovídající spíše 1050 Ti ale jak už jsem zmiňoval dříve, někdy stačí vyšší takty jádra GPU+VRAM (každý výrobce notebooku může do frekvencí trochu zasáhnout kvůli chlazení), lepší chlazení které zvládá uchadit bez ztráty kytičky CPU a GPU současně a výsledky se mohou pochopitelně lišit.

Jak se tak dívám bez ohledu na PASCAL GPU, ono existují min. dvě základní notebook verze:
NVIDIA GeForce GTX 1050 Mobile odkaz - výkonnější
NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q odkaz - méně výkonná
A aby toho nebylo málo ještě min. ta druhá může mít různé takty jádra.
@Rapier (30.07.2020 11:32): mam 1050 a vse mam na high (nemam to na ultra) a vsechny efekty on vc. hairworks na 1920x1080 uplne vpohode 45FPS a vic ...

@Dlaha1 (30.07.2020 12:06): mam jen notasy celej zivot ... tak jak se mi hnusi paskove sandaly a povazuju je za vrchol ne-estetiky tak stejne nemam rad klasicke kompjutry ale mam rad notasy .... logiku bych v tom nehledal .. stejne jako v tom proc povazuju noseni paskovych sandalu do mesta jako zlocin proti lidskosti ...
@Rapier (30.07.2020 13:47): Vycházím mj. z Tvého předposledního příspěvku, kde už mluvíš poměrně obecně.

@Marci (30.07.2020 13:57): Však taky netvrdím, že se kluk honí za těmi nejvyššími výkony, jen jsme u téhle hry předpokládali, že by to MOHLO být lepší. Ale to, že není, nepovažuje ani jeden z nás za nějakou tragédii a po snížení některých grafických hodnot si hru užije v naprosté pohodě.
Ntb mají prostě již 1000x řečené nevýhody, musí se s tím trošku počítat... do malého a tenkého prostoru nacpat řadu silných komponent lze v této cenovce těžce, ve finále i ntb za 80k nebudou mít s papírově stejným desktopem stejný výkon... Můj ntb co mám s 1060 maxQ má oproti normální 1060 cca -30% výkon... tak to prostě je. Vykašlete se obecně v této cenovce prostě na max/ultra detaily... Požitek budete mít +- stejný i na střední/vyšší a ten ntb nějaký ty 2 roky klukovi vydrží...
@Chuck (30.07.2020 13:17): diskutujeme stále o The Witcher 3? Nikde jsem neřekl že notebook je chrastítko. Divil jsi se, že to nepodává výkon jaký jsi očekával, předložil jsem jen fakta.
Logicky novější architektura poběží naopak skvěle v nových hrách které jsi zmínil. Nezapomeň: TW3 je relativně stará hra.
@Rapier (30.07.2020 11:54): Přijde mi, že z toho noťasu už děláš vyloženě chrastítko. Horší herní výkon podává jen v téhle hře, v ostatních hrách typu Doom: Ethernal, Forza Horizon 4 apod. to běhá naplno.
@Jab (30.07.2020 12:09): Nejde o jednotlivé komponenty, problém je v architektuře počítače. Přiškrcený příkon kvůli běhu na baterii omezuje jaké komponenty tam mohou dát a třeba lepší procesory tam prostě nedostaneš. Navíc to nejde uchladit, takže se ti komponenty podtaktovávají, jak tady odkazuje třeba Rapier. Ještě s tím musíš tahat lepší klávesnici, myš a nejlíp monitor s rozumnou úhlopříčkou. K tomu všemu to stojí víc jak skutečný herní stroj a opotřebuje se to dřív.