Tak jde mi o to že ve trojce je z Geralta miláček ženských hráček. Navíc mu i jde humor.

Takový pocit jsem z knih doposud neměl.. Takže by mě zajímalo, jak ho pojmou v seriálu.

Přijde mi to podobné u Sama Fishera kdy v prvních dílech nemluvil a v Chaos Theory hláškoval o sto šest..
A co myslite, bude Geralt upovidany a sympaticky "vtipalek", nebo nekompromisni stroj na zabijeni bez emoci a vetsinu casu spis odpor vzbuzujici? Co byste meli radsi?
@Redfield (24.05.2017 16:46): na youtube je s ním docela dost interview. Má dost specifickej smysl pro humor, ale prostě na mě působí víc funny než asshole. Ale každej to má jinak, jak brečí Bodkin, nechme Sapkowského Sapkowským, nezměníme ho.

@Bodkin (24.05.2017 17:12): Já jsem rád že adaptují knihy a že to dělá člověk, co dělal výborná intra k hrám a zná ten styl a poetiku.
Dost už o tom starém kozlovi!

Já jsem rád, že hodlají hry ignorovat a vycházet z knih.
@Paul (24.05.2017 15:57): Ten rozhovor je poměrně novej a ostatně už jsem tu nedávno psal, že jsem byl docela překvapený, jak klidně a nekonfliktně v něm vystupuje. Možná konečně vychladl. Nebo se třeba ten den krotil. Těžko říct. Ale to, že byli EG před tím rozhovorem "varováni", o něčem vypovídá.

Jestli spolupracují a (předpokládám) jsou přátelé, tak by bylo dost divný, kdyby o něm Bagiński mluvil v rozhovoru nějak špatně. Neříkám, že to, o čem tam mluví, nemůže být pravda, jen se mi tomu dost těžko věří.
@Redfield (24.05.2017 14:03): no minimálně např. na tom Eurogameru jim přišel relativně v pohodě, ikdyž taky byli varováni že není "most pleasant person in the world". Arogantní určitě trochu je, ale nepovažuju ho, z toho co jsem sám četl, za vyloženýho asshole. Každopádně Baginski ho z nás zná nejlíp a nemám důvod mu nevěřit.
Pointa je, že nech to myslí akokoľvek (neverím, že by až tak nadával na kvalitu hier, keďže ich nepozná a taktiež musí vidieť, ako ich ľudia narozdiel od toho poľského seriálového paškvilu zbožňujú), tak si za to môže aj sám svojimi vyjadreniami (a je úplne jedno či vyrastal v dobe, kde neboli potrebné emotikony na vystihnutie irónie). Či už novinári zveličujú, alebo nie, zlá povesť nevzniká z ničoho.
@Paul (24.05.2017 13:36): To by ses divil. Ještě jsem nebavil s člověkem, který ho potkal osobně a mluvil by o něm v dobrém. Na conech se často ožíral jako dobytek a k fanouškům se choval všelijak hnusně. Proto ho taky někteří organizátoři odmítají zvát, i když by natáhl spoustu lidí a nebyl tak drahej, jako jiní hosti. Pak měl taky svoje období, kdy se nehlásil k Zaklínači, protože by mu to kazilo image spisovatele "podle jehož Husitské trilogie se učí na univerzitách". Ten člověk je (nebo býval) příšerně arogantní egoista a to mu jen stěží někdo odpáře.

Kouknu se po něm, ale mám ho u rodičů, takže nejdřív příští víkend.
@Redfield (24.05.2017 13:00): nepřijde mi že by měl nějak špatnou pověst. Resp. pokud jí má, tak je to spíš právě kvůli těm out of context clickbaitům. Plus nemá trpělivost s hlupáky a hloupými dotazy, ale to mu nezazlívám. Jestli ten level najdeš tak dej vědět, fakt by mě zajímalo co přesně řekl.
@Paul (24.05.2017 08:04): Tuším, že byl v Levelu, ale už to bude tak... rok dva zpátky. Bohužel mám teď po ruce jen dvě čísla, ve kterých to není, takže si to nemůžu pořádně ověřit, ale zrovna tahle část mi docela uvízla v paměti.

Vzhledem k tomu, jak Sapkowski přistupoval ke conům, bych se ani nedivil, kdyby to myslel vážně. Ona ta jeho špatná pověst nevznikla jen tak z ničeho.
@Paul (24.05.2017 09:10): A napriek tomu to sedí: Nimue v Pani Jazera hovorí, že záujem o mýt o Geraltovi a Yennefer, už v jej dobe prefláknutý, v nej znova oživilo stretnutie s tajomným mužom + istá postava už dokázala Geralta preniesť na iné miesto a vieme, že s časom tiež vie narábať... mne to prišlo dosť jednoznačné :)
@Tyrael (24.05.2017 08:38): Povídka se svatbou byl Sapkowského dárek kamarádovi co se ženil a nepovažuje se za canon. A Geraltovo přítomnost v Bouřkové sezóně je dost ambivalentně popsána (jak to má Sapek rád), takže se to klidně mohlo Nimue zdát..a nebo tam byl..prostě každej si to může vyložit jak chce. Sapkowski podle mě nijak na hry nereaguje protože jejich příběhy nezná. Ale svůj konec ságy považuje za víceméně definitivní, pochybuju že by plánoval napsat další knihu co by se odehrávala po konci Paní Jezera. Když už, tak spíš další prequel.
@Paul (24.05.2017 08:04): ona je otázka jak se sapkowski s pokračováním popasoval vlastně jedna z posledních povídek popisuje svatbu yenefer a geralta po událostech sagy v jiném světě....v bouřkove sezoně se zase geralt objeví století po tom co měl být mrtvý...má to být reakce na hru ?...tedy pokid sese nepletu....asi si to budu muset přečíst celé znova...je to už přece jenom pár let
@Redfield (24.05.2017 01:57): Nic si tam z prstu nevycucal, mluví tam o Sapkowského komentu kdy řekl že "hráče nezná, protože se baví s inteligentními lidmi", což takhle napsané vypadá ošklivě, jenže to řekl jako vtip na nějakém conu, setkání s fanoušky. Tohle Baginski pojmenoval přesně:
He grew in times when irony didn’t need emoticons and his statements need to be taken with distance.

Spíš by mě zajímalo o jakém rozhovoru s hlavním designérem TW3 mluvíš ty, protože reddit sleduju, ale žádnej takovej jsem nezaznamenal. Sapkowski se pokud vím nikdy specificky o příběhu TW série nevyjadřoval, protože je nehrál. Naopak řekl (a nedávno jsem to postoval) že CDP odvedli skvělou práci a veškeré uznání si zaslouží.

A ještě jeden rozhovor:
https://www.reddit.com/r/witcher/comment ... 5%84ski_about_their/

*Will you influence the script and the production? I read that you are involved, but I am interested in its scope. Will you be a screenwriter, co-writer, co-producer? As long as it is not too early to announce such details.*

AS: I will be a consultant. It means that I will consult.

Classic Sapkowski. Nulová trpělivost se stupidními dotazy :)
@Paul (24.05.2017 00:14): O jakým komentáři tam vůbec mluví?

Nemám nic proti Bagińskému, ale nedokážu se zbavit dojmu, že si tu odpověď (její druhou část) vycucal z prstu. Z jiného rozhovoru (s hlavním designerem W3, jestli se nepletu) si vybavuju, že jim Sapkowski při návštěvě studia dával dost jasně najevo, že se mu nelíbí, jak nakládají s jeho světem a kam příběh vedou, což mi na něj sedí podstatně víc než břitký humor a ironie...
Jediný v čem se GOTY liší, že má proměnlivý pozadí hlavního menu, nonGOTY má statický určený nainstalovaným DLC. Jinak jsou identický, není důvod kupovat nongoty.
Mám si koupit GOTY edici nebo základní hru a pak si dokoupit datadisky? Nejprve jsem v tom měl jasno- GOTY (finance, nemusím potom už nic instalovat, všechno je v jedné hře) . Ale kamarád říkal, že se původní verze je lepší. Takže co si mám koupit?
@M.a.t.t. (19.05.2017 11:38): Mne to napadlo až teď. Doposud jsem si v duchu říkal že se netěším až toho herce odhalí, protože si nedokážu představit nebýt zklamán kýmkoliv.

Madsem bych zklamán nebyl. To jsem si uvědomil až teď.
Mikkelsen je fajn herec, ale nechápem, prečo z neho chce každý robiť Geralta. Mne by v tejto roli asi nesedel. No beztak je to bezpredmetná debata a väčšina rolí bude skutočne obsadená menej známymi tvárami.
No Mads by podle mě zvládl perfetně scénu ve které bude Geralt na něco vrčet jako v památném intru u Zaklínače 1.

A tím myslím celkově tu občasnou zvířeckost, kterou Geralt podstupuje. Ostatní navrhovaní jsou moc normální a nevypadají jako bestie. :D

Ale uvítám neokoukané herce. Jen ať to doprdele nedopadne jak seriálový Euron Greyjoy. debilové!
Samozřejmě nelepší pro všechny by bylo, aby byla většina herců až na pár cameí popř.vybraných mentorských rolí obsazena neznámými, ale pečlivě vybranými ksichty. Funguje to u top seriálů současnosti, fungovalo to u Bonda (!), bude to fungovat i tady. Tím, že to bude seriál to dává ještě větší smysl než u filmu.