The Walking Dead: Survival Instinct

19.03.2013 PS3WiiU
21.03.2013 PCX360
The Walking Dead: Survival Instinct je first-person střílečka a prequelem stejnojmenného televizního seriálu. Na světě vypukla epidemie, která proměnila lidi v zombie. Zbylí přeživší nacházejí útočiště ve velkých městech. Bratři Dixonovi, hlavní postavy hry, se nacházejí na okraji severoamerického státu Georgia a byli informováni, že ve městě Atlanta je zaručeno bezpečí.

Hráč se ujímá role Daryla Dixona, který společně se svým bratrem Merlem, se pokud možno bez kousnutí, musí dopravit do hlavního města Georgie, Atlanty. Cesta za přežitím nás zavede do lokací (americký venkov, policejní stanice nebo městská zástavba) známých ze seriálu. Během ní budete muset plnit jisté úkoly pro další postup, ve dne i v noci. V každé z oněch lokací se na každém kroku nacházejí masochtivé zombie. Zombie vás mohou vycítit, mohou vás uslyšet a vždy půjdou po zvuku, jenž je spojen s lidskou činností. K jejich likvidaci dobře poslouží revolver, brokovnice, Darylova slavná kuš nebo řada zbraní na blízko jako například nůž, kladivo či kovová trubka. Ne vždy je ovšem nutná likvidace, hra nabízí i možnost tichého proplížení, kde je nutné dávat pozor na zdánlivě mrtvé nemrtvé, jakmile se přiblížíte následuje minihra, která vám pomůže zombie odstrčit či si je připravit na skill-shot.

Hlasy bratrům Dixonovým dodali jejich seriáloví představitelé Norman Reedus a Michael Rooker.

kristmeister: Tak mě tohle přišlo sympatický hlavně kvůli pomalým zombíim a ne kvůli super runnerum který považuju za nudné. Navíc mě to…

Previously on the AMC's The Walking Dead...

Aby zde nedoslo k diskuzi ohledne meho vysokeho hodnoceni, tak radsi koment napisu hned na mobilu, proto omluvte hacky a carky.

Zacneme intrem. Je velice originalni (dikz AMC samozrejme). Myslim, ze kazdy kdo hral se lekl, kdyz vam zombie zacla zrat streva...ale nakonec to byl Darylum otec. Pote zacla ukazka jak delana ze serialu doprovazena znelkou. To me nadchlo jeste vice. Pote uz zacala samotna hra. Jiste si kazdy nekdy chtel sejmout zombii z TWD a hra dava tu moznost zakusit jak to musi byt velice slozite. Munice je malo a tak velmi casto musite drtit zombie meele zbranemi, coz neni nic jednoducheho. Zombie vydrzi az pet ran nozem do hlavy a take jeste chvili trva nez Daryl machne. Ale pozdeji az se dostanete k lepsim nozikum uz je to snesitelnejsi. Hra nabizi opravdu pocit te apokalypsy, musite sbirat benzin do auta, abyste mohli shanet jidlo a zbrane. K mistu se da dojet vicero zpusoby. Muzete jet napriklad ulicemi, coz sice uzira znacnou hodnotu paliva, ale za to mate moznost najit zasoby atd. Atmosfera by se dala krajet a nervozita se zvysuje jakmile utikate pred hordou zombaku. Obzvlast urovne za tmy jsou desive...najdete mrtvolu u niz slysite bzucet mouchy, tak ji nechate byt a najednou uslysite chreci a ta potvora zacne skrabat. Kdyz vas zombie zranuje, ubira vam energii, kterou musite doplnit energetickymi napoji. Co se mi hodne libi je, kdyz vas jeden zombie z houfu spatri, zavrci a da signal osatnim, ze nasel potravu a vy musite vzit nohy na ramena. Kdyz vystrelite, zombie zavetri a jde po zvuku, proto muzete napriklad hazet sklenene lahve k odlakani.

Co bych vytkl je hratelnost. Hodne se podoba hre MOH Airborne, proste takove pohybovani kamery, je velice tezke zamerit. Jako myslim, ze v realnem svete by jste asi nebyli v klidu, kdyz musite zamirit na neco tak titerneho jako je zombie hlavicka, ale mam tuseni, ze toto vyvojari na mysli nemeli. Dale bych vytkl padani hry po zmacknuti tlacitka ESC, skoro ani na zachod si nemuzete odskocit.

Grafika se sice nemuze rovnat dnesnim hram, ale koukat se na to da. Daryl je pekne vymodelovanej a jde poznat, ze to je Daryl. Ke zvukove strance nemam co bych vytkl. Hudba, zvuky paradni a dabing je kapitola sama o sobe. Kazdy kdo kouka na serial si jiste zamiloval Daryluv hlas. Ten vas doprovazi celou hru a je hezke ho poslouchat.

Rekl bych, ze takovych 85% uzivatelu z DH nebude souhlasit s timto komentarem, ale snad jsem svoje hodnoceni dosti obhajil.

Pro: TWD, hrani za Daryla, atmosfera, prava apokalypsa, zombie a jejich funkce, DABING

Proti: hratelnost, tlacitko ESC, obcas slozite

Previously on the AMC's The Walking Dead ...

Vlastně ne! Omlouvám se, ale nic tak debilního v seriálu nenajdete, hra je stupidní až na kost a jde vidět, kam Activision mířil, při tvorbě téhle hry ... na fanoušky!

Už od první chvilky se hra snaží "šokovat" protože Vás ihned někdo zastřelí, po vzoru Modern Warfare, přičemž k smrti jste museli projít nechutným koridorem a vlastně i po zbytek hry to vypadá podobně. Ne, že by hra byla koryto potoka = koridor, ale cesta je pokaždé jen jedna a pokud se budete chtít vydat někam jinam, stejně moc nepochodíte, prostě musítě udělat, co si páni vývojáři z Terminal Reality usmyslili. Kdyby hra alespoň graficky vypadala k světu, samozřejmě se najdou vyjímky v podobě obstojně vypracovaných postav, na kterých jde vidět, že si s nimi někdo skutečně tu práci dal, narozdíl od level designu, který je prostě prkenný a hravě jej strčí do kapsy i hra deset let stará.

Hra totiž zastává velmi výstřední vlastnosti, zombící jsou tupí. Pouze Vás vidí, neslyší Vaši chůzi, takže když za nimi budete tančit kankán, bude jim to jedno. Pokud se tedy netrefíte do jejich naprogramované cesty. Jak ale vystřelíte, naběhnou na Vás i zombíci, po kterých ještě před vteřinou nebylo vidu ani slechu. Survival Instinct má celkově takový móres Vám posílat zombíky do Vašich zad, i když víte, že jste všechno poctivě vyčistili. Řekl bych, že to je takový trest za troufalost se chovat ve hře mimo rámec jejich pravidel.

Co se hře upřít nedá je zasazení do apokalyptického světa, které se v několika málo případech vskutku povedlo. Stejně tak dabingové obsazení a možnost hrát hru stealth stylem. Zabíjení zombíků z bezprostředné blízkosti je občas zábava, protože munice tolik není a použítí střelných zbraní je stejně k vzteku, protože "teleportující se zombíci na místo střelby"! Bavilo mě i cestování, které ale je jen jako načítaní misí, škoda. Takových nápadů se pro tuhle hru dá použít. Proč to nemohlo být RPG s větší volností a s volbami?! Mno, jasně, to by neměl mít na starost Survival Instinct Activison.

V kostce: Hra, která potěší fanoušky a možná i u těch bude mít problém. Adaptace jdoucí ruku v ruce se seriálem, zpočátku potěší, ale pokud Vám do půl hodinky nesedne, je zbytečné ji věnovat další čas, i když je záležitostí tak na 5h.

Pro: Walking Dead, Reedus, Rooker, zase zombie

Proti: grafika, koridorovost, krátkost, tupost, chybí nějaký větší smysl po dohrání