Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Quest

68
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
18.08.2006 WPhone
27.01.2007 PC
20.02.2009 iOS
Vývojáři:
Redshift
Oficiální stránky:
http://www.redshift.hu/
Rozlehlé království není snadné spravovat a to dokonce ani v případě, rozkládá-li se na fantasy kontinentu Monares. Ustaraný král Mersant nabyl dojmu, že se proti němu kdesi na neklidném souostroví chystá spiknutí. Nejnověji jej v tom utvrdilo zmizení guvernéra v jedné ze vzdálených provincií. Vyšetřit guvernérův únos je poslán právě hráč, hrdina působící v řadách královské rozvědky.

Po příběhovém uvedení následuje pro většinu RPG nezbytný výběr rasy, genderu a povolání. Kudy a kam se posléze v rozlehlém Freymore vydáte, to záleží jen na vás. Jisté však je, že ona cesta za odhalením spiknutí bude mít spoustu odboček spojených s rozmanitými subquesty. Navštívíte řadu lidských sídel s hostinci, obchody a hlavně se spoustou pracovních příležitostí pro dobrodruhy. Nejen nocleh, kořalku a možnost poklábosit si nabízí místní krčmy. Zahrát si tam můžete třeba karetní hru, podobnou té z Magic: The Gathering. Až si na cestách prošlapete boty, nezbude vám nic jiného, než koupit nové. Máte na takové výdaje příliš hluboko do kapsy? Co takhle si "vypůjčit" od nepozorného měšťana?

Freymore skýtá mnoho míst i pro méně společensky založené hrdiny a po celou hru tak není třeba splnit jediný z postranních úkolů, nesouvisí-li přímo s hlavní questovou linií. Tak či onak vás vaše kroky nejednou zavedou do tmavých jeskyní a katakomb, kde si zabojujete proti celé škále různých potvor, kterými The Quest oplývá. Klíčovým prvkem hratelnosti však není akce, ale svoboda volby.

The Quest jde ve šlépějích slavných, trojroměrných RPG z první poloviny 90. let, ze kterých si bere hratelnost i vzhled. Pamětníci tak v Questu jistě poznají takové pamětihodné tituly, jakými jsou například Eye of the Beholder, Might and Magic, Book I: Secret of the Inner Sanctum nebo The Elder Scrolls: Arena. K základní hře vznikla více jak desítka datadisků, avšak vzhledem k primární orientaci autorů na mobilní zařízení Applu a Microsoftu se na PC dostal pouze jeden. Maximální podporované rozlišení obrazu je z téhož důvodu jen 800x600.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.