Tak díky Atarimu a kleknutí hlavních dvou počítačů jsem začal tenhle kousek. Další z her kde je stealth postup výrazně obtížnější než rambo styl. Zatím to dávám tak napůl, třeba na loď jsem se proplížil, když už se ta moje hrdinka kasala že je subtle, ale jinak většinou v polovině mise spustím alarm a kosím. BTW ty dialogy a nadsázka jsou spolu se sedmdesátkovým settingem super. Jako samotná střílečka ale nic moc, třeba směšná je už první sniperská mise kde střílíte nepřátele jak na pouťové střelnici a chráněná osoba to že ji odstřelím před očima desítky vrahů nijak nereflektuje...ale možná je to nějaký skrytý vtípek, nevím:)
No chlape že tu šíříš nelegální software to bych pochopil, ale jakto že jsi tu hru teda nehodnotil? :(
@Zx Atari 500 (26.11.2017 23:36): Do odkazů bych to nedával, ale tady v diskuzi to snad tak nevadí. Ta hra je v podstatě abandonware, resp. práva někdo má, ale nikdo neví kdo a nikdo je asi hledat nebude.

Ostatně i když mám originálky, tak jsem si tam tu hru taky stáhl, abych nemusel řešit všechny možné technické problémy.
Nevim,jestli to tu nekdo uz postoval...

Download a fully functional version of No One Lives Forever (NOLF) and No One Lives Forever 2 (NOLF 2) with the latest community patches for free. Download the full game for PC now. Play single-player and multiplayer NOLF games for free!

You cannot buy a functional version of No One Lives Forever any more. As a result, in an attempt to keep the community alive and attract new players, No One Lives Forever Revival Edition is available to all for free and is a breeze to install and play on all modern operating systems. Double click on the installer, pick a directory to extract the files, and then double click on the desktop shortcuts to play. It's that easy.

Já myslel, že 1.004 je ještě něco po GOTY edici, ale ona je to ta GOTY edice. Stačí stáhnout češtinu pro verzi 1.003 a postupovat podle tohohle návodu. Já si takhle první NOLF v češtině zahrál. Jen se to před poslední bonusovou misí musí změnit zpět na angličtinu, jinak to píše klikyháky.

Možná by to chtělo nějak líp sepsat a hodit do zajímavostí, ale mě se do toho teď nechce.
@Kwoky (21.03.2017 21:05): Nečertím se. Jen mi trochu vadí, když někdo dělá chytrýho a přitom je vedle. Býval na to takový vtip o medvědovi, co machroval a neměl křídla :).

H34D má v profilu, že je z Prahy, tak proč to nemá s Prahou nic společnýho?
@H34D (21.03.2017 07:54): Hm jako jo, díky. Tak chytrej jsem taky. Je vidět, žes ty odkazy nezkoušel. Některé třeba vedou na stránky, které po těch letech už neexistujou, některý mně poradí, abych si nainstaloval češtinu pro verzi 1.003 (mám verzi hry 1.004) a pak to nějakým příkazem přenastavil. Jenže při instalaci češtiny pro verzi 3 mi vyskočí hláška, že došlo k neočekávané chybě a dál mě to nepustí.
Stál jsem o opravdovou radu, ne o něco, co jsem sám už dávno vyzkoušel. Proč vy si v Praze všichni myslíte, že my ostatní jsme blbci.
Dá se někde sehnat čeština pro verzi, která vyšla ve Score 213? Ve hře je spousta textu a moje znalosti angličtiny jsou pouze průměrné a spíše technickým směrem. Díky
@Fatality (18.01.2017 17:37): Neslyšel. Jen sem se koukl na pár minut, radši si něco zahraju sám, než abych se koukal na někoho jinýho. Nic proti. Ale takhle na živo je to daleko lepší než klasickej lets play.
@Fatality (12.01.2017 11:55): Koukám, že tam máš češtinu. Ta je tuším jen na základní hru, takže jestli máš GOTY edici, na poslední bonusovou misi bude třeba vrátit angličtinu, jinak si moc nepočteš.
Tak jsem si taky myslel, že jsem první díl hrál před rokem a ono už je to dva a půl roku :)

Druhý díl budu mít ale stejně vždycky radši, i když má tu zmíněnou špatnou Sibiřskou misi s nekonečným množstvím vojáků. Za prvé se mi Kate ze dvojky líbí víc a i ty agentské serepetičky jsou lepší. O příběh mi tady ani tak nešlo.
@MCZ (11.01.2017 16:19): jj, Sibiř byla určitě nejslabší, ale už jsem viděl ve FPS mrtě horších levelů.

Já jsem velmi RPG pozitivní jedinec, takže většinou uvítám téměř libovolný vývoj postavy, kdy jde skutečně poznat průběžné zlepšení. Ale chápu, že to třeba ve FPS může nemálo lidí odrazovat.

Vzhled bych asi nevnímal optikou potřeby optimalizace, spíše byl inspirován (z hlediska oblečení) méně švihlým dějiným obdobím než šedesátkama v jedničce :-) Příběh je bez debat, z tohoto hlediska jednička dvojku válcuje opravdu hodně.
@Phoenix (11.01.2017 15:21): Uh, zrovna hledání tajných materiálů, to znamená zdlouhavý "Search" progress bar v kombinaci s nekonečným množstvím šuplíků a následně naprosto zbytečných zpráv, mi přišlo jako jeden z úplně nejvíce otravných herních aspektů NOLF2. Ty kanceláře na Sibiři jsou asi jeden z nejhorších levelů, co jsem kdy v FPS musel projít.

Jinak ten vývoj postavy byl úplně marný. Hlavně rozklepaná muška na začátku hry mě u zvláštního agenta vždy totálně vykolejí (Deus Ex to samé...). Tohle tam prostě nemá co dělat.

Ale hlavně ten příběh. Jednička je docela průkopnická, co se hlavní postavy týče - Cate Archer má sex-appeal, ale taky se s ničím nepáře a v podstatě je to osobní vyprávění o tom, jak se ženská snaží prosadit v mužském světě. Samozřejmě hlavně parodie, ale fakt dobrý nápad - když se člověk vcítí do postavy, hodně to táhne. Plus ten hlavní padouch coby pravý opak protagonistky.

Dvojka je jen nějaká další mise, ale už bez osobního angažmá. Ale co hůř - Cate má podstatně jinou osobnost a hlavně vzhled, "optimalizované" samozřejmě pro cílovou skupinu - adolescentní nebo nedospělé hráče. Naprostý krok zpátky.
A dvojka také měla COOP kampaň, která se odehrávála mezi lokacemi z SP. Sice šlo většinou primárně o střílení a skončilo to asi v půlce SP kampaně, ale stejně to bylo velmi fajn (Z ničeho jiného si totiž CP kampaň nepamatuju).
@MCZ (11.01.2017 14:21): Ve dvojce se mi více líbilo to, že hledání tajných materiálů mělo větší smysl (vývoj postavy). V porovnání s jedničkou mi ale méně sedli bossové, styl humoru a menší "výpravnost" (jednička měla IMHO více a různorodějších levelů).

Je také třeba upozornit na to, že GOTY edice jedničky obsahuje navíc misi "Rest and Relaxation", která se odehrává po konci původní hry.
@Fatality (11.01.2017 13:40): Když jsi to nikdy nehrál, tak to právě nemusíš poznat. Už jsem to tady jednou psal myslím u SIN, kde patch roztajuje nepřirozeně obraz, nejlíp se to pozná na dveřích. Já když jsem teď v prosinci koupil Realms of the Haunting na Steamu, tak je tam defaultně nastaven širokoúhláč, dveře vypadaly jak fotbalová branka a hned jsem poznal, že je to špatně.

Až nahodíš stream, tak moje odborné oko to překontroluje!
Musim se pridat, take zavidim tvuj prvni zazitek se hrou. Ja hral hru take docela pozde (odhadem tak tri roky zpatky? edit. tak jsem se mrknul a ve skutecnosti je to uz sest let nodoprdeletotoleti) a je to skvela hra. Spousta lidi si stezuje na grafiku a kdovi co, mne se hra libi vic jak dvojka, ma takovy specificky styl, a hratelnostne je to imo take lepsi nez dvojka.
Fungujou ty patche skutečně ve full HD tak, že nedojde k umělému roztažení obrazu, který pak vypadá blbě? Když jsem to naposledy hrál, tak mě to pustilo max 1280x960.
Tak to jste mě taky navnadili, měl jsem dojem že je název pouze No One Lives Forever tak jsem o tom ani v rámci výzvy nepřemýšlel.
Musím se pochlubit (dám si NOLF do výzvy) - všechno funguje ve full HD, co postoval PavelU + jsem i dokázal rozchodit stream, zabralo mi to tak dvě hodiny zkoušení, ale nakonec se mi to povedlo a na netu jsem žádný podobný postup nenašel.

Tak budu streamovat postup hrou (nikdy jsem NOLF nehrál) a možná udělám i video jak to nastavit ke streamování (protože to byl fakt opruz a někomu to může pomoct).