Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Elder Scrolls: Legends

09.03.2017
27.07.2017
77
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Zlotřilý dremora Reive pořádá nemilosrdné gladiátorské zápasy svých vězňů. Mezi nimi se nachází i jistý neznámý hrdina, který se utká s nordským bojovníkem Tyrem. Tyr ovšem patří k elitní císařské jednotce Blades, přesvědčí svého protivníka, aby se dali dohromady a společně se pokusili o útěk. Co všechno pak zažijí na své pouti v právě probíhající Velké válce v Tamrielu, to je obsahem vyprávění, kterým krátí večer svým společníkům mnich Kellen. A zároveň je to obsahem příběhové kampaně karetní sběratelské hry The Elder Scrolls: Legends.

Příběhová kampaň slouží jako tutoriál a hlavně jako zdroj základní sady karet, kterou hráči potřebují pro hlavní mód hry, kterým jsou samozřejmě vzájemné online souboje. Kromě kampaně hra ještě obsahuje tréninkový mód, kde si hráč může v klidu zkoušet předpřipravené balíčky proti počítači. Dalším módem proti počítači je pak sólo aréna, kde si nejprve z omezené nabídky karet sestavíte balíček a pak se s ním pokoušíte porazit celkem devět protivníků. Hlavním režimem hry jsou samozřejmě online souboje. Zde je na výběr buď "přátelský" zápas, a nebo hodnocený souboj, jehož výsledek má již dopad na vaše postavení v celkovém žebříčku. Oba režimy se hrají s předem připraveným balíčkem 50-70 karet. Třetím online módem je "Versus Arena", kdy si podobně jako v sólo aréně postavíte postupně balíček 30 karet a pak se s ním snažíte porazit devět protivníků, tentokrát už ovšem online.

Karty jsou vytvořeny na motivy světa The Elder Scrolls, kromě kampaně je možné další karty získávat za každé tři vyhrané online souboje. Jako další odměnu hráči získávají i dvě herní měny. Za herní zlato si lze pořídit další balíčky karet, příběhové DLC, vstupy do arény, příp. další speciální nabídky v herním obchodě. To samé, plus další vylepšené a speciální balíčky karet lze pořídit za reálné peníze. Drahokamy slouží pak k vytváření konkrétní karty, která vám chybí do sbírky.

Karty jsou rozděleny do pěti tříd odpovídající vlastnostem postav z her The Elder Scrolls série. Hráč si při vytváření balíčku musí vždy vybrat karty jen ze dvou tříd, které pak může doplnit kartami duálními a neutrálními. Každá karta má uvedenu svou cenu many, útok, zdraví a případné další různé speciální efekty. Hráči se utkávají na herní desce rozdělené na dvě oddělené části. Jedna část je normální a druhá stínová, v níž nelze útočit na čerstvě vynesenou kartu. Cílem hry je připravit protivníka o všechny jeho životy. V režimu arény se může lišit jak cíl souboje, tak i vlastnosti herní desky.

V dubnu 2017 vyšlo rozšíření The Elder Scrolls: Legends: - The Fall of the Dark Brotherhood, v červnu 2017 druhé rozšíření The Elder Scrolls: Legends - Heroes of Skyrim, v listopadu 2017 třetí rozšíření The Elder Scrolls: Legends - Return to Clockwork City a v dubnu 2018 čtvrté rozšíření The Elder Scrolls: Legends - Houses of Morrowind.

V létě 2018 došlo k výměně vývojářů zodpovědných za další vývoj a provozování hry. Původní studio Dire Wolf Digital bylo nahrazeno společností Sparkypants, která 25. září 2018 spustila nového herního klienta, čímž došlo k výrazné grafické změně hry. V lednu 2019 pak vyšlo již plně pod taktovkou nového vývojáře páté rozšíření The Elder Scrolls: Legends - Isle of Madness.


Poslední diskuzní příspěvek

@Crash (28.02.2021 09:40): Ja som včera na rozlúčku vyhral dve versus arény 7-1, ale čakacie časy na hráčov už boli pomerne vysoké a pozeral som, že ani nový obsah od niekedy polovice 2019 nevyšiel. Škoda, hlavne som mal zbytočne nahordovaných 42 000 soul gemov a 35 event ticketov. :/

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Odinstalovat! ... Smazat! ... Zrušit! ... Zakázat! ... Vypnout servery! ... Prosím...

Jestli jsem v někom teď vyvolal pocit, že to musí být strašná tragédie, tak je vedle jak ta jedle. Ta hra je totiž hodně povedená, až tak povedená, že ve mě vyvolala největší herní závislost za posledních 15 let. Rodina si mě poslední měsíc moc neužila, i když možná jsou rádi, že mají ode mě pokoj. Jakmile mám totiž volnou chvilku rozjíždím další online souboj karetních balíčků. Přitom takové Hearthstone, které TES Legends podle všeho výrazně kopíruje, jsem úplně ignoroval. Asi to bude tím, že svět série Warcraft mě nikdy moc nezaujal, to u The Elder Scrolls je tomu přesně naopak. A právě to, že je to z TES série a navíc free to play mě nakoplo k tomu, abych to nainstaloval, se záměrem, že odehraji story mód a zapomenu, že ta hra existuje. No dopadlo to úplně jinak.

Příběhová kampaň skutečně nestojí za víc, než za zapomenutí na její existenci. To je také odpověď na otázku, proč jsem tomu dal jen 75%, když mám tak oslavný úvod komentáře. Navíc tu příběhovou kampaň odehrát musíte, protože jinak vám další režimy zůstanou zamčené. Ono to svojí logiku má, protože někde musíte získat první balíčky karet a naučit se základní pravidla hry. Ale ta pravá zábava je až v jiných režimech.

Nicméně nemusí jít jen o online hraní, je tu totiž i sólo aréna, kde si na začátku stavíte balíček 30 karet, kdy si postupně vybíráte vždy 1 kartu z 3 nabídnutých, a poté se snažíte porazit devět AI protivníků, kdy se vám navíc mění a ztěžují postupně pravidla hry a po 3 vašich porážkách následuje game over. A věřte že to není žádná legrace. Jediná nevýhoda je, že vstup do arény se platí, buď za 150 herních zlatek a nebo 1,50€. Takže pokud nechcete cálovat reálné prachy, tak nakonec skončíte u online soubojů, kde si za každé tři vítězství vyděláte zhruba 15-40 zlatek a nějakou tu kartu do sbírky.

Online souboje jsou tím hlavním režimem hry. A zatímco v aréně je to více zaměřené na náhodu, tak zde už se utkáváte s dopředu připraveným balíčkem karet a i správná taktika a skill už zde hrají podstatnou roli. To ovšem neznamená, že začátečník se základní sadou karet nemůže porazit magora, co ve hře utratil majlant a má kompletní sbírku legendárních karet. Důkazem budiž to, že ačkoliv jsem do hry nedal ani halíř, tak hned v prvním měsíci jsem se dostal v žebříčku do nejvyššího "Legend" ranku a aktuálně se držím v top 100. Sám jsem zvědavý, jestli se mi podaří zde udržet až do konce měsíce. Každý měsíc totiž začíná nová sezóna, na jejímž konci jsou pak úspěšní hráči odměněni zbrusu novou kartou. Ale je fakt, že jsem v podstatě omezen na agresivní taktiku s cílem zničit protivníka dřív, než bude moct vynést ty mega ultra silné karty. Pro ty dlouhé hry mi prostě zatím ta ideální sestava finišerů chybí. To ovšem neznamená, že bych si hry s takovými balíčky nemohl vyzkoušet, kromě hodnoceného režimu, je tu totiž ještě "Casual" online režim, kde si prostě zahrajete online souboj, aniž by se započítával do žebříčku.

Nechci se moc rozepisovat o herních mechanikách, nicméně zmíním dva zajímavé herní prvky, kterými se prý TES Legends liší od Hearthstone. Za prvé je to herní deska, která je nejenom rozdělena horizontálně na vaší a soupeřovu část, ale i vertikálně, kde vlevo je normální pole a vpravo tzv. stínové pole, ve kterém nelze útočit na čerstvě vynesenou kartu. Člověk tak musí přemýšlet nejenom jakou kartu vynést, ale i kam jí vynést, protože až na výjimky se nedá útočit diagonálně. Druhým zajímavým herním prvkem jsou runy, kdy po ztrátě každých vašich 5 životů, praskne runa, a líznete si kartu. A pokud ta karta má speciální vlastnost "Proroctví", zastaví se soupeřův útok a vy jí můžete okamžitě vynést. Což může zachránit zdánlivě prohranou hru. A z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že je to noční můra nás všech, co hrajeme agresivní balíčky.

Nakonec bych neměl zapomenout na negativa, příběhovou kampaň jsem už zmínil. Občas mi hra zvláštně laguje, vynesu kartu a několik vteřin se nic neděje, než proběhne příslušná akce. Vzhledem k tomu, že jsou kola časově omezená, to může způsobit problém. A asi ve dvou případech mě to samovolně odhlásilo z dobře rozehraného souboje, což tedy dost zamrzí. Jinak zatím protivníků je dostatek, většinou čekám na nalezení soupeře tak 10-20 vteřin, nejvíc to trvalo asi 1,5 minuty, ale je samozřejmě otázkou, jak dlouho komunita vydrží, a jestli za pár měsíců se toto nezmění.

Každopádně TES Legends mě dostalo, zaháčkovalo, a zatím nemám pocit, že by mě to přestávalo bavit. Takže se mějte já jdu zas na někoho hodit "Arrow in the Knee", anebo mu do do cesty postavit otravnou kartu "Adoring Fan". :)

Pro: Skvělá hratelnost; Dostatek režimů; Hratelné i čistě F2P; Zatím dostatek soupeřů; Karty ze světa TES

Proti: Příběh v kampani; Nutnost "platit" každý vstup do arény; Občasné tech. problémy

+24
  • PC 85
Herná výzva 2017 - "Právě vychází"

Od začiatku Hernej výzvy som dumal nad tým, akú hru si zvolím do tejto kategórie. Vďaka DH som objavil TES: Legends mesiac po jej vydaní. Bol som veľmi zvedavý v čom sa bude líšiť od Hearthstoneu, ktorý som v tej dobe práve hral.

Príbeh funguje ako tutoriál, kde sa naučíte základné pravidlá o hre a predstaví vám všetky triedy, do ktorých sú karty rozdelené. Dohrať sa dá bez problémov aj za hodinu. Záleží to hlavne na tom ako rýchlo vyhráte súboje. Príbeh bol jednoduchý a to sa mi páčilo.

Rozdielov oproti Hearthstonu je v TES: Legends veľa. Hracia plocha je rozdelená nielen na vašu a súperovu, ale aj horizontálne. Z toho jedna strana funguje ako tieňové pole, kde nemôžte útočiť na súperove karty, kým sa s nimi nepohne a to platí aj pre vás. Preto musíte každý svoj ťah poriadne premyslieť, lebo útočiť sa nedá do kríža. Ďalší rozdiel je v počte many, ktorej je o niečo viac. Ďalej sú tu runy, ktoré vždy po zobratí piatich životov dajú hráčovi do ruky kartu. Ak sa jedná o druh karty "Prophecy", tak ju môžte použiť aj keď má stále ťah váš súper. Balíček kariet si môžete vytvoriť vybraním dvoch tried. Vybrať sa dá z piatich tried, ktoré sa dajú rôzne kombinovať. Môj vlastný balík bol tvorený z Willpower a Strength. Ostatné sú Agility, Intelligence a Endurance. To čo majú Hearthstone a TES: Legends spoločné sú režimy. Či už Online súboje, v ktorých si môžete zahrať normálny súboj alebo súboj o rank, alebo Aréna, v ktorej nejaké tie mince minúť musíte. Nechýbajú tu ani denné úlohy.

TES: Legends na mňa zapôsobil veľmi dobre a u mňa prekonáva aj Hearthstone. V hre som nenašiel žiadne chyby, čo je veľké plus. A k tomu všetkému to je free to play.

Pro: Príbeh, hracia plocha, triedy, runy, mana, online súboje, free to play, ...

Proti: Platenie vstupu do arény

+14