Zajímavosti

Easter eggy

Otravné NPC Adoring Fan z The Elder Scrolls IV: Oblivion sa nachádza aj v Legends. Vtipnejšia je však existencia karty Dive Rock Fall. Obľúbený spôsob hráčov Oblivionu, ako sa zbaviť Vášho otravného fanúšika, bolo prepustiť ho na kraji Dive Rock, čo vyústilo v jeho okamžitý a smrtonostný pád z tejto skaly.
Na nahrávacej obrazovke sa objavujú rôzne správy. Uväčša ide o herné tipy, avšak niekedy sa tam objaví aj takáto hláška: "My cousin's out fighting dragons, and what do I get? Loading tip duty." Je to humorná variácia na povzdychnutie mestských stráži v The Elder Scrolls V: Skyrim, ktorá originálne znie: "My cousin's out fighting dragons, and what do I get? Guard duty."
Prvým housecarlom a Vašim pomocníkom, ktorý s Vami v The Elder Scrolls V: Skyrim putuje sa stane Lydia. Pre túto NPC bolo príznačné, že v užších priestoroch a dverách Vám častokrát zablokovala cestu a vy ste ju nejak museli odsunúť alebo počkať, kým odstúpi. Ak má hráč v Legends vyloženú na stole kartu Lydia, všetky oponentove bytosti musia do nej útoči, až kým nie je zničená. Ak sa tento hráč miesto Lydie pokúsi zacieliť útok na jej hráča, tak sa mu na obrazovke objaví správa "You must attack Lydia. She will get in your way."

Ostatní

Mód arény má svojho komentátora, občas však miesto arény pribudne takzvaná "chaos aréna", ktorá oproti tej klasickej obsahuje neočakávané variácie a zvláštne módy a podmienky hry. Chaos aréna začína tým, že klasického programátora posadne nikto iný, ako daedrický princ šialenstva Sheogorath. Toho dabuje regulérny hlas Sheogoratha v TES sérii Wes Johnson.