The Elder Scrolls: Legends - Return to Clockwork City

30.11.2017

rozšíření

Třetí rozšíření karetní strategické hry The Elder Scrolls Legends nás ve své příběhové kampani zavede do tajemného podzemního města Clockwork City, které jsme již v rámci série měli možnost navštívit v datadisku The Elder Scrolls III: Tribunal. Hlavního hrdinu osloví jeho argonianský přítel Swims-at-Night s informací, že se ho nedávno snažil najmout jakýsi tajemný muž, který shání dobrodruhy na pátrání po kouzelném prstenu, který podle legendy dokáže svého držitele přepravit do tajemného Clockwork City. Naši hrdinové se tedy rozhodnou pátrat po prstenu na vlastní pěst a získat tak poklady z podzemního města sami pro sebe.

Kromě příběhové kampaně rozšíření přináší do hry dalších 55 nových druhů karet. Značná část karet je tématicky cílena na rasu Dwemer a výrazně rozšiřuje použitelnost balíčků zaměřených na neutrální barvu. Ve hře se objevují dvě nové mechaniky. Za prvé jsou to karty typu “Assemble”, u kterých si můžete při vynesení vybrat jeden ze dvou nabízených efektů a tento efekt se pak přičte ke všem dalším kartám typu “Assemble”, které ještě máte v balíku. Druhou mechanikou je tzv “Treasure Hunt”, kdy vynesená karta s tímto efektem čeká na líznutí konkrétního předem daného typu karty, a jakmile se tak stane, karta získá dodatečný bonus.

Příběhová kampaň je rozdělena na tři akty, které je možné v herním obchodě pořídit buď za peníze, nebo za herní zlato získané v průběhu hraní. Všechny nové karty tohoto rozšíření hráč získá dohráním celé příběhové kampaně.

V létě 2018 došlo k výměně vývojářů zodpovědných za další vývoj a provozování hry. Původní studio Dire Wolf Digital bylo nahrazeno společností Sparkypants, která 25. září 2018 spustila nového herního klienta, čímž došlo k výrazné grafické změně hry.