Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Deer God

75
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.02.2015 PC
01.09.2015 XOne
28.04.2016 WiiU
25.04.2017 PS4Vita
21.12.2017 Switch
Vývojáři:
, (sekundární)
Oficiální stránky:
http://crescentmoongames.com/wordpress/the…
Příběh začíná v temném lese. Dva lovci sedí u ohně a povídají si, až se jeden z nich zvedne, přehodí si pušku přes rameno a jde se projít. Po chvílí spatří jelena, nabije pušku, zamíří a... je roztrhán smečkou vlků, které ve své zaslepenosti přehlédl. Z posledních sil se mu podaří vystřelit, ale rána trefí mladého kolouška. Po své smrti se lovec dostane na zvláštní místo. Stane před jelením bohem. Aby zaplatil za své hříchy, je sám proměněn v koloucha.

Tato plošinovka o karmě a přežití je stylizována do pixel artu. Hráč musí shánět potravu, sám se vyhýbat dravcům i lidem a najít si cestu skrz nepřátele a logické hádanky, přičemž objeví dávnou jelení mytologii. Možná je také interakce s prostředím a ostatními zvířaty. Hráč sbírá rozličné předměty a postupně se učí nové schopnosti v procedurálně generovaném prostředí využívajícím i střídání dne a noci.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Drahý jelení bůh - Hra, která se mermomocí snaží být zábavná plošinovka s přesahem do uměleckého pohledu na reinkarnaci a lidské zločiny vůči přírodě, ale bohužel taky hra sestavena z nesouvislých, nesmyslných nápadů, zbytečných otravností, a konečného převládajícího 'meh' faktoru.

Ani ta uhrančivá 3D pixelizovaná stylizace neutlumí tu nepříjemnou pachuť takových pochoutek, jako přítomnost questů pro lidi, nemístné přerostlé bosse, naučitelnou magii (ony souboje obecně to opravdu vůbec nepotřebovalo), překombinovaný systém smrti, divnou hudbu, ad. I to základní plošinkové jádro tak trochu nefárá jak by mohlo, páč člověk v podstatě nepřetržitě drží 'doprava', tu a tam nešikovně něco vyskočí, a tím celý platforming vesměs končí.

Koment píšu více méně z donucení a značně narychlo, jen abych splnil výzvu, takže odfláklost se mu upřít nedá. Za odfláklou bych hru ovšem určitě neoznačil, jen za...šeredně blbě zrežírovanou. Je to ovšem otázka tří až pěti hodin, takže jestli vás osloví vizuální stránka, tak ve slevě satanvíjak neprohloupíte.
+11(12-1)