Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crescent Moon Games

USA
Založeno 2009
Crescent Moon Games je vývojářské studio, které založil Josh Presseisen. Studio sídlí v New Yorku a krom vývoje se zabývá i vydavatelskou činností pro jiná studia nebo nezávislé vývojáře. Tvorbou se zaměřuje hlavně na hry pro iPhone a iPad.

Počátek studia je zároveň spojen s jejich první hrou, kterou záhy po založení vydali. Jednalo se o 3D akci s prvky RPG Ravensword: The Fallen King (2009). Hra poměrně rychle vyšplhala na první příčky mezi RPG tituly pro iPhone a udržela se na vrcholu po několik následujících měsíců.

O rok později vydali tahové RPG Rimelands: Hammer of Thor, kde se ocitnete v kůži mladého hledače pokladů. Na podzim 2011 byl oznámen port pro PC, který vyšel hned v roce 2012 a hra byla v této verzi mírně rozšířena. Portu se dočkalo i pokračování Ravensword: The Fallen King, vydané v roce 2012 pod názvem Ravensword: Shadowlands (port pro PC a konzoli Ouya vyšel v roce 2013).