@Jumas (10.02.2021 11:21): (Dabing SWINE neznám, neposoudím) Na druhou stranu, když začal dabing League of Legends, taky jim to dávali hráči pěkně sežrat, a postupem času ta nenávist nějak vymizela a jsou tací, kteří se na dabing vyloženě těší a pak vyhlíží i filmečky a tak podobně (nepatřím mezi hráče, jsem jen pozorovatel). Popravdě si myslím, že by mohl WC3 uspět i dnes, ale byly by hodně kritizovány ty chyby, co tam jsou. Spíš než dabéři by si to (opět) asi vyžral překladatel/é nebo úpravce. Na druhou stranu by se třeba dnes daly ty chyby už eliminovat, tehdy to musel být trochu masakr to dělat, ačkoli byli napojení přímo na Blizzard. Ale nostalgie je samozřejmě silná, to nepopírám, plně s tím souhlasím.
@Jumas (09.02.2021 16:25): Jo, ale kamarád hrál v době vydání ten původní anglickej, pak zaznamenal Remaster a řekl, že v tý češtině to prostě nedá, že to je strašný a po asi třech misích si to přepl do angličtiny. Holt k tomu nemá tu nostalgii.
Tak ten dabing měl svoje kouzlo už tenkrát, HD Remaster zabrnkal na nostalgickou strunu.

Jeho kvality spočívají především v tom, když neznáte ten původní originální dabing v angličtině.:-D
Četl jsem, že na hře pracují dokonce tvůrci Sudden Strike 4. A fakt, když ty screenshoty dáte vedle sebe, podoba je poznat :)

Původní hra vyšla jako vánoční dárek od autorů zdarma, tak snad Remaster verze bude taky zdarma.
Na to bych měl hajp, kdyby to mělo ten prímovej dabing :)

Ale radši bych bral Wiggles.
Gaunt: Děkuji. Pamatuješ si to dobře, a i tentokrát jsi mi dobře poradil; dostal jsem se dál. Odpor tam je ještě slušný.
Skúsim poradiť, hru mám ešte nainštalovanú, ale bohužiaľ mi odišla základka. Pokiaľ vyčistíš tábor prasiat za bránou, môžeš prejsť cez most. Tak ako vravíš za mostom je cesta, ktorá je zatarasená balvanmi. Hneď ako prekročíš most mal by si postupovať pozdĺž rieky, je tam myslím menší kopec. Stade sa okľukou (zo spodu) dostaneš k vlajke v tej prasačej dedine. Na veľký odpor už nenarazíš.
Neviem, či si to správne pamätám, takže keby si to náhodou neprešiel a budem mať konečne novú základku (cca. týždeň) skúsim na to pozrieť a odpíšem s presnejším opisom.
Potřebuji ještě jednu pomoc. Jsem v 10. misi za zajíce (soutěska). Poté, co těžkým tankem prasat zničím generátor a ostatními jednotkami vyčistím základnu, po přebrodění řeky nemohu pokračovat dál, protože v cestě jsou balvany.
Díval jsem se na alternativní cesty k místu s prasečí vlajkou, přes tu řeku jsou tři další mosty, z toho jeden jen k tomu generátoru a dva zbývající jen na vyvýšená místa, na která se asi nejde jinak dostat (že bych tam z té druhé strany přišel). Ani by to nebylo logické, protože pak by tu bránu bylo možné rovnou obejít.
Díky.
Gaunt: Díky. Tvoje rada mi pomohla. Jinak - hraji to tak, abych neztrácel jednotky.
Hral som to pomerne nedávno, tá misia je zložitá, keď nechceš zbytočne prísť o veľa vozidiel, no takže na letisku sú 2 lietadlá a potom v ľavom hornom rohu je tábor zajacov, tu je ukryté pod maskovačkou posledné (3) lietadlo, po jeho zníčení by si mal ihneď vyhrať. Možno ti to pomôže, ak si to ešte neprišiel.
Ahoj.
Jsem v 9. misi za prasata (likvidace letadel v okolí letiště do 50 minut). Letadla jsem zničil, vlastně všechno na letišti, a mise neskončila. Skončí až vypršením časového limitu (failem). Hledal jsem na fórech - nikde nebyl popsán zákys zrovna v této misi.
Díky za každou radu.
Na téhle hře mě hrozně mrzelo, že to nebyla klasická RTS se stavěním a těžením...
No jo, to je pravda. Hrál jsem obě jazykové verze a na té CZ se mi hodně líbily ty hlášky (s dabingem máš ovšem pravdu, v ENG je lepší).
ad Torham - s dabingem nemuzu souhlasit, prislo mi ze v tom ceskem se celkem zraci prizvuky obou stran a vsichni zni jako "neco mezi" (a docela me to sralo O:-))