Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Nevíte někdo jestli kotor 2 má na Androidu restored content? Trochu jsem Googlil, ale na první dobrou jsem to nenašel.
@Radecker (28.11.2020 17:03): Nápodobně. :) I v ME to mám podobně. Až na pár věcí, které si prostě nejde odpustit - headbutt na Tuchance, pár dobrých rektů, rybiška Kargeshovi - to fakt nejde. (No flame za fotku obrazovky, kotor jednička s fhd modem nepodporuje screeny, i když jsem to zkoušel.)
@Radecker (28.11.2020 18:53): Nemusíš sa o nič také báť, žiadne strašné závery by nevyvodila - každý si tie hry hráme svojím spôsobom, ale ako si povedal: ak aj ja mám na výber, a nemusím byť zlý, tak nemám dôvod si takú cestu voliť.
A keby som bol obmedzovaný len na také rozhodnutia, tak ma taká hra nebaví.

Ale keď sa nad tým zamyslím, ani len pozitívne možnosti by ma nebavili, lebo by to bolo vyumelkované.
Prosto mám rád, keď má človek v hrách na výber a jeho voľba má dopad.

Presne preto si vážim to, ako sú vystavané questy v Zaklínačoch, kde to nie je jasne rozdelené na dobré a zlé, a musíš rozmýšľať(!), akú cestu si zvolíš, a aký to asi bude mať dopad.

@Tulareanus toto pred nejakým časom povedal, že ak v tých klasických RPGčkách máš možnosti, kde hneď po zmačknutí voľby vidíš výsledok - tak Ty to nehráš podľa morálky, ale podľa toho, že vieš, že odpoveď A je v tejto hre tá dobrá, B je tá zlá a C ukončuje dialóg a spúšťa boj - je to schematické, zjednodušľujúce - a väčšina ľudí zmačkne voľbu A, lebo veľmi dobre vie, že toto je v danej hre tá najideálnejšia cesta.

Nemá to nič spoločné s ich morálkou, proste si pochopil princíp hernej mechaniky, ktorú si správne použil, to je celé.
@Tarhiel (28.11.2020 18:15): @Tarhiel (28.11.2020 18:15): No já právě těm lidem co si to dokážou užít strašně závidím. Nejsem žádný suchar ani to není póza, ale pro mě to prostě není zábava být zlý ve hře. Baví mě hrát za zlou postavu (třeba Trevor v GTA), ale být zlá postava z vlastní vůle, když mám na výběr, mi nějak nejde. Trochu se teď děsím, jaké závěry by z toho kamarádka psychložka vyvodila :-)
Srdce DS rve, ale to neznamená, že to není zábava. Je to hra. Realitu to neodráží. A o status Mirka Dušína v normálním životě nepřijdete.

Dokonce jedna kamarádka psycholožka povídala, že naopak si "hodní kluci" tyhle zlé role více užívají. I právě z toho důvodu, že k tomu mají v realitě daleko. :)
@Radecker (28.11.2020 17:03): Právě že jsem taky takový, takže jsem vždycky takový Mirek Dušín a když musím být ve hře zlý, tak mi to skoro rve srdce :) Na druhou stranu za LS jsem to dohrál mnohem víckrát než za DS jen párkrát, takže by DS bylo trochu něco nového, páč už si to za ně skoro vůbec nepamatuju.
@John Mirra (28.11.2020 16:48): Asi záleží jakou máš povahu a jak moc ovlivňuje tvoje hraní. Mě to ovlivňuje hodně, takže si DS nikdy nebudu umět užít ani pro zábavu. Zkoušel jsem v různých hrách a vůbec mi to nedává ten uspokojivý pocit z hraní :-)
Tak to jdu po delší době znovu rozehrát. Co je podle vás zábavnější, LS nebo DS? :)
Tak mě napadlo, jaká je škoda, že ve hře není možnost hrát za "Neutrální" stranu - zvlášť když se hra touhle "filozofií" dost zabývá. Jakože by pak hráč měl bonus k těm neutrálním Silám atd.
Škoda, navíc hra hráče v jedné části vyloženě nutí vybrat si LS/DS, jinak nepostoupí dál.


Kdyby třeba udělali nějaký mod... :)
@oldgamer89 (01.01.2020 15:09), @Bragi (01.01.2020 16:05): Steam verze obsahuje nějaký dodatečný (oficiální) patch, který opravuje spoustu různých technických bugů, problémy s kompatibilitou, přidává možnost širokoúhlých rozlišení atd.

Některé z těch věcí se dají instalovat do GOG/původní verze skrze neoficiální patche/mody, některé ne; každopádně GOG verze je podřadná.

Restoration mod už je pak jen třešnička na dortu - volitelný, ale bez zaváhání bych jej doporučil i pro první hraní.
Ok, ale chtěl jsem si to úplně poprvé zahrát tak, jak to bylo původně vydáno. Podruhé někdy v budoucnu zkusím Restoration Mod.
Tak po dohrání velmi dobré jedničky jsem se v očekávání vrhl hned na druhý díl, verze GOG bez res. módu a po cca 7 hodinách hraní musím zatím říct: ''katastrofa''. Nevadí mi ta šedost/nedodělanost prostředí, která se neustále zmiňuje v komentářích, dokonce mě příběh a postavy baví ještě o něco více, než v předchozím díle..ovšem ty neustálé pády hry, zasekávání postavy o cokoliv na zemi a nelogické návaznosti..ty mě fakt se@ou..uff
To bylo zas keců ohledně HW náročnosti a už teď jsou videa, že hra je relativně hratelná na i3, 6 GB RAM a GF 560Ti :)
@AlieN (19.11.2019 02:46): Ad kloni jsou vlastně otroci - doporučuju trilogii Republikové komando od Travissové, tam se přímo tohle řeší. První díl se mi líbil fakt hodně moc, až mě to překvapilo, další už tolik ne.

A samozřejmě ještě psycho-knihu Štěpný bod , to bych možná v jistých ohledech (až na ten nevyužití závěr) skoro přirovnal ke KOTORu 2.
@AlieN (19.11.2019 02:46): To je sice úsměvné. Ale memory alpha/beta nebo Forgotten Realms wiki nebudou fungovat odlišně. Kombinují něco z desítek až tisíců zdrojů do jednoho článku. Usilování o smysluplný výsledek je imho nutnost.

@AlieN (19.11.2019 02:38): Já si tedy vzpomínám na několik dílů, kde to problematizují také. Jeden klon uteče od války a "založí" rodinu, další odpráskne Krella (jeho nejloajálnější a nikoliv překvapivě nazývaný Dogma) a nakonec jeden přímo zradí Obiwana a Anakina s tím, že jsou jen jejich otroci.

@Shoggot (18.11.2019 23:41): Okolo tohohle vznikla nikoliv s podivem i vysloveně "komediální" díla. V takovém celku se pak mísí s těmi vážně míněnými. Ať už napsanými dobře či nikoliv.

https://m.youtube.com/watch?v=53_jh_aV0rI
@Shoggot (18.11.2019 23:41): Jo, tohle mě baví. Takové ty krásné bizarnosti vznikající když se fandové pokouší dodat význam původně bezvýznamným věcem, a dávají vysvětlení, jakékoli vysvětlení, i tam kde původním autorovým záměrem v průběhu kreativního procesu bylo: "protože proto".

Občas mi je připomínají statě filmových teoretiků, vlastně obecně teoretiků umění, kteří dokáží "vysvětlit" záměry autora díla do tak nezměrné hloubky, že ani ten samotný autor nechápe :))
@Jab (18.11.2019 23:10): Filmy to ale moc neřešily, ani seriály. V ostatních částe Ex Universe určitě, ale tam se taky schovalo kde co, od těch největších sraček, po výborné témata.

Co se té armády klon otroků týče je obzvlášť kouzelné Clone Wars, kde všechno je podávané jako velmi kladné, heroické dobrodružství pro děti, ale při tom je to v podstatě evidentně zrůdná válka, čistá parafráze na Vietnam pohledem težkotonážního jestřába, a obzvlášť zajímavé je že tohle vznikne v jinak ultraliberálním hollywoodu. Ten seriál mě bavil dost, příběhově je to většinou lepší než prequely, ale udělat to jako animák pro děti je úžasným způsobem perverzní. Už jenom bodycount to má větší než zbytek Disneyho produkce dohromady.
@Jab (18.11.2019 23:36): Ano, ano, proto občas ten hrudní panel semtam začne pípat, aby Vadera budil ze spánku :))

Palpatin nemilosrdně trollící Vadera jako invalidu škrty v rozpočtu, naschvál nepadnoucími komponenty a neustálými bolestmi, v mučícím centru nazvaném Centrum rekonstruční chirurgie císaře Palpatina...

Neskutečný, to nelze vnímat jinak než námět na komediální sitcom :)
@Jab (18.11.2019 23:20): Ano, legendární a můj nejoblíbenější článek na wookiepedii je ten věnovaný brnění Dartha Vadera.

The monitoring panel beeped frequently and for no reason, the lights seeming to serve only as steady reminders of his vulnerability.

The collar was also equipped with feeding straws that allowed Vader to feed himself from an implanted bladder filled with RepMed vitapaste, and could be refilled either during monthly maintenance, or on demand.

The data slots accepted RepMed data wafers Ix44a and Ix44ax sizes.

...at the newly renamed Emperor Palpatine Surgical Reconstruction Center...

Budgetary limitations and lack of effective equipment imposed by the Empire also acted as a factor to the shoddy attempts at repair.

2-1B/DRX likewise ordered for Vader's helmet to be waxed with woodoo hide in the hopes that the resulting shine would distract Palpatine from the shortcuts they were forced to implement during the surgery.

Nejdřív jsem myslel, že to někdo nemůže vůbec myslet vážně a že to je z nějaké satirické stránky, ale je to fakt z Wookiepedie :))
Vždycky se zasměju při představě, že Impérium v klidu postavilo DVĚ Hvězdy smrti, ale u vadera obleku se dělaly škrty v rozpočtu...
Btw na wookiepedii se dají trávit měsíce. Je tam spousta kravin. Ale také strašně zajímavých a nápaditých věcí. Problém je ten, že legends verze stránek jsou mnohonásobně delší. Co core verze třebas při popisu civilizace má na pár řádků, to je po kliknutí na legends třebas dvacetkrát delší a daleko propracovanější. Smutné je, že kvůli tomuhle bohatému obsahu musí člověk na tu verzi z legends neustále překlikávat. Či naopak, pokud je náhodou ta legends verze výjimečně propracovanější.
@AlieN (18.11.2019 20:51): "Ale kde chceš popřít že na tom že Jediové už tam nejsou podávaní jako největší a nejneomylnější klaďasové to tam prostě stojí?"

Jakkoliv je SW pohádkové dobro/zlo, tak zase problematizace tohoto se děje už celé dekády. Však armáda naprogramovaných klon otroků. Na první pohled debilní pravidla řádu Jedi stojící i proti pozitivnímu pokroku. Na druhou stranu Revan či Darth Caedus a jejich pozitivní motivace pro DS. To universum je šíleně rozsáhlé a je mylné se domnívat, že jej pochytíš jednoduchou dualitou.

Předpokladem té mamutí velikosti je i kolísavá kvalita. Problém Disneyovského období je, že ta se týká většiny core děl. Ale tak Rogue One je super. Mandalorian prý zatím také. A vyšly i další kvalitní doplňky. Tím přesunem do legend se jich také kvantum ztratilo. Třeba Cade Skywalker (prosím projděte si jeho příběh "jedie" na wookiepedii) nebo ten Darth Caedus. Výhoda je ale ta, že nám může být šumák, co Disney hodil do non kánon legend (btw je tam i celá old republic vč. Kreiy). Lidská fantazie tyhle mantinely překročí. Tam, kde Disney překročil timeline původní trilogie směrem do budoucna, to ale povětšinou stálo za bačkoru. Tohle se imho nedá okecat.
Mě taky Last Jedi nijak nebral, a to mám méně tradiční SW příběhy rád. Líbilo se mi tam rozuzlení Reyina původu, ten segment na Lukově ostrově mě taky až tak nesral, ale hlavní problém podle mě byla ta hlavní linie superpomalýho nahánění se vesmírem a celej ten hodinovej sidequest do kasína. Zhruba dvě třetiny filmu šly naprosto odnikud nikam...
@JohnCZ (18.11.2019 21:14): Je to uplně nejvíc cringe fandom. Nevzpomínám si na nic, kde by se lidé natáčeli jak brečí jak děti u nového traileru a kde by lidi platili doslova stovky dolarů, aby mohli jet na sraz, kde mohou se slzami v očích a upřímnou láskou k dětským animovaným pořadům tleskat korporativní CEO, která odhaluje nové produkty. Je v tom něco hluboce znepokojivého.

Pro mě The Last Jedi selhává jako film, ať už to je Star Wars nebo není. A to je diskuze, co tady už jednou byla.

Ale mám velmi rád KOTOR 2. Nejenže totiž má nové nápady a podrývá to staré, ale dělá to navíc dobře a chytře. Není tam obrat a zvrat jenom proto aby tam byl obrat a zvrat.
Co nejvíc bych si chtěl letos to hraní obzvláštnit, takže pokud vás napadají krom Restoration nějaké módy, pište je sem!