Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Spiritfarer

18.08.2020
21.08.2020
kompatibilní
77
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Spiritfarer je 2D oddychová plošinovka s prvkami adventúry, zaoberajúca sa témou umierania a odohrávajúca sa v melancholickom "medzi-svete medzi nebom a zemou". V úlohe prievozníčky Stelly máte za cieľ vybudovať loď, preskúmať tamojší svet a starať sa o svojich duchov-priateľov, zatiaľ čo sa s nimi budete plaviť po mystických moriach. Na konci týchto morí sa totiž nachádza brána do posmrtného života. Spiritfarer obsahuje množstvo aktivít, ktorými sa budete môcť zaoberať: od farmárčenia a rybárčenia, až po dolovanie a crafting.

Počas tejto púte hľadáte zdroje, pomocou ktorých si budete vylepšovať a spevňovať konštrukciu vašej lode, alebo aj obdarovávať vašich pasažierov. Navštívite množstvo unikátnych lokácii, pričom máte možnosť kooperácie, v ktorej sa druhý hráč chopí úlohy kocúra Daffodila.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Pokud máte nervy v kýblu, pokud si potřebujete oddechnout od hnisu, kterým je rok 2020 či si jen chcete zkrátit dlouhou chvíli, Spiritfarer je pro Vás super volba. Pro svou pěknou grafiku a soundtrack, jednoduchý gameplay loop a prakticky bez jakéhokoliv negativního postihu vůči hráči, je Spiritfarer spíše zážitkem než-li hrou.

V zásadě tu máte jednoduchý resource management a bulding simulator s elementárními prvky hopsačky. Máte loďku, kterou si, jak jde čas, postupně zvětšujete, stavíte na její palubě budovy různého zaměření a staráte se o potřeby svých "spolucestujících" Ti jsou rozeseti po celém světě, převážně ve městech či vesničkách. Pro každého z nich musíte splnit úkol, pokud tak učiníte, nakvartýrují se k vám na palubu. Na ní musí mít své obydlí, jídlo a vaši něhu. Což je zapotřebí nebot, Vy jakožto nástupce samotného Chárona, musíte dohlédnou na to, aby tyto duše měly co potřebují k tomu, aby mohli navěky v míru spočinout.

S tím souvisí příběhová stránka, neboť každá duše se Vám po určité době otevře, poví Vám něco o své minulosti, svých bližních, o svých ztracených nadějích, čeho v životě dosáhli a co naopak promarnily. Je to hezky citlivé a dobře čtivé, leč, žel bohům, než si k dané postavě stačíte vybudovat nějakou citovou vazbu, odejde. A to je asi největší problém celé hry. Celou dobu se o ně staráte, vyvařujete jim, kácíte stromy, vybavujete jim domečky, chytáte ryby, snažíte se přijít na to, co jim chutná a co ne, a nejednou puf! Sbohem a šáteček! Vyžírky!

Takže závěrem: Pokud Vám nevadí repetitivnost, pokud nehledáte výzvu nebo propracované herní mechanismy, bude vám u Spiritfarer dobře, budete se bavit a možná uroníte i nějakou tu slzičku.

Pro: Oddechové, jednoduché herní principy, příjemné zraku i sluchu, pro altruisty jak dělané, milý koncept.

Proti: Repetitivní úkony, jednoduché herní principy, nevyužité postavy.

+15