@Tainaru (komentář): "Prakticky všechno probíhá stylem pohádky o slepičkovi a kohoutce." Už už jsem tě chtěl upozornit na překlep ve slově "slepičce", ale teď vidím, že to byl záměr. Pobavil :D
16 hodin k dohrání takže dalších xy v mém případě. Vypadá to dobře, ale vzdám to a jdu na další hry v pořádí, co mě čekají.
@John Mirra (23.12.2020 21:46): O moc víc se mi to teda nelíbí. Je to skvělé na začátku, svět a postavy vypadají originálně a bohatě na průzkum, takže to ohromí, ale je to příliš dlouhé, stereotypní a ne příliš dobře napsané. Navíc celé to starání se o postavy, zahrádky a celkově loď začne být šíleně otravné a působí to jako nějaká mobilní hra, kde jednou za hodinu musíš poklikat domečky a dát lidem najíst. Myslím, že mám nahraných už kolem 20 hodin a i když jsem už odemkl poslední část mapy, tak mi ještě pár hodin zbývá. Kdyby to trochu osekali třeba na 10h 100% kompletaci, tak bych na to nahlížel jinak.

Na druhou stranu jsem u toho už vydržel kotel hodin a ještě jsem s tím neseknul, tak bych tomu zas křivdil, kdybych to hodnotil nějak extra nízko. Tyhlety "management" hry jsou děsný žrout času a člověku to ani nepřijde. :D

Nicméně už jsem byl rozjetý a dohrával to s tím, že ti ten komentář napíšu, ale pak vyšel Cyberpunk... :D
@HEX (22.08.2020 21:01): No protože to budeš potřebovat dalších pár (desítek) hodin. :D Nicméně také jsem to čekal trochu příběhově zajímavější nebo minimálně že jednotlivé dialogy/osobní příběhy budou víc "deep" a zanechají v člověku nějaký pocit. Občas je to vtipně nepsané, což vítám, ale jinak žádná sláva. Ale gameplay je zatím fajn, s každým novým ostrovem je tam nějaká nová činnost, ale trochu se obávám, že pokud to bude fakt tak dlouhé, tak to starání se o posádku a loď začne být trochu stereotypní. Uvidíme...
@Fritol (19.08.2020 09:22): Zatím velké rozčarování, pouštím s očekáváním okamžitého řešené otázek života a smrti, ale místo toho mě zatím hra hodinu učí, jak si budu muset hledat materiály na upgrade lodičky a starat se o hlad členů posádky.
Tak jsem v tom nechal už pár hodin. Musím pochválit animace, ty jsou parádní, můžete tam všechny objímat a hlavně se mazlit s kočkou, takže 10/10. Neustále je tam co dělat a co objevovat, ale hlavně je to šíleně ukecané, takže pokud neradi čtete, tak padnete nudou. Tady bych vytkl akorát absenci dabingu. A ač je ústředním tématem smrt, tak je to celé v takovém "feel good" duchu. Ale zdá se, že to bude děsný žrout času. Dohrání dle recenzi na víc jak 20 hodin, na 100% kompletaci podstatně víc ještě. Trochu mě mrzí poměrně nevýrazný soundtrack, ale ta vizuální stránka to vynahrazuje.

Hrajete někdo?