Sniper Elite V2 - The Landwehr Canal

The Landwehr Canal Pack

18.10.2012
14.05.2019

rozšíření

Další, v pořadí již třetí, rozšíření hry Sniper Elite V2 následuje předchozí rozšíření Sniper Elite V2 - Kill Hitler a Sniper Elite V2 - The Neudorf Outpost. Opět se jedná o jednu mimokampaňovou misi a několik nových zbraní.

Hráč se jako tajný agent/sniper OSS Karl Fairburne vrací do Berlína. V tomto válkou těžce postiženém městě si dává dostaveníčko trojice německých generálů. Pod rouškou noci se vypravíte na lov uniforem s vysokou šarží.

Přibudou opět nové zbraně. Ale ne dvě jako v předchozích dvou DLC, ale hned tři. Britská sniperka Lee Enfield Mk. III a japonská Type 99. Jako bonus ještě přibude německý samopal MP44, nástupce slavné MP40.

To jsem opravdu jediný, kdo to DLC pokořil? To je buď na obdiv, popř. na achiev. :-)

Tuhost mapy nespočívá ani tak v samotné náplni, jako spíše ve špatně rozestavených checkpointech, kde se hra klidně uloží asi vteřinu poté, co mě spatří nepřítel. Díky tomu se druhá polovina proměnila v close-quarters-snip-fest, kde se teprve ukazuje špatná AI, nabíhající poslušně jako prasátka na porážku.

Mapa je samozřejmě, v rámci šetření, použitá pro třetí kapitolu Nazi Zombie 2.
Po vizuální stránce pěkná mapa absolutně nezapadá do hratelnosti hry. Vinou kontroverzních designerských rozhodnutí je The Landwehr Canal jedna velká frustrace i když za to hráč vlastně úplně nemůže.

Mapa je velmi otevřená a posetá nepřáteli, hra přitom ukládá na naprosto nevhodných místech a zážitek je z toho v konečném důsledku značně rozpačitý. Opakovaně se mi stalo, že mi hra uložila ve velmi špatném momentě a já se z obklíčení nepřáteli nedokázal dostat jinak než restartem celé mise. Nakonec jsem to potupně proběhl na obtížnost "Cadet" jen aby nezůstala prácička již napořád nedokončena. Minimálně co do pocitu z hraní tak jde o vůbec nejhorší misi, jakou má remaster Sniper Elite V2 ve své nabídce.

Hodnocení na DH v době dohrání: 56 %; 8. hodnotící; digitální verze PSN

Pro: Mapa je po vizuální stránce celkem zajímavá

Proti: Design úrovně neodpovídá hratelnosti hry; ukládání na nevhodných místech