Shift Happens

akce > plošinovka
22.02.2017 PCXOne
07.03.2017 PS4
10.10.2018 Switch
Hrdiny hry jsou dvě postavičky Bismo a Plom, které jsou mezi sebou propojeny zvláštním poutem. I když žijí a fungují každý zvlášť, sdílejí společnou hmotu, kterou mohou přesunovat z jednoho na druhého. Malý se tak v jediném okamžiku stane větším a naopak, současně však nikdy nemohou mít stejnou velikost. Na této mechanice jsou pak založeny všechny hádanky a překonávání překážek.

Shift Happens je 3D plošinovka určená primárně pro dva hráče v lokálním nebo online kooperativním multiplayeru, v níž Bimbo a Plom společně putují trojrozměrným ze strany nahlíženým světem plným tvarů a barev, ale především překážek, které překonají jedině společnou kooperací. Hra obsahuje 40 úrovní v několika prostředích, mezi nimiž nechybí ani arénové levely. Hráči mohou využít i singleplayerový mód obsahující 30 levelů.

Zkusil jsem demo a líbilo se mi. Takže doufám, že se povede udržet nastavenou laťku a nebude to pak enormně těžké. Stačilo by jen dost těžké :)