Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Return to Castle Wolfenstein


Diskuze

< >
@hanak_v_exilu (27.11.2019 21:56): To jo, chvíli to trvá kvůli tomu, že ty, kteří na Tebe pouštějí duchy, musíš zdolat nadvakrát právě proto, že se ještě po chvilce znovu zvednou. Ale i tak se to tím plamenometem stihnout dá. Jinak jsem si ještě vzpomněl, že plamenometem se při troše štěstí dá zpoza rohu zlikvidovat i loper (je poměrně zvláštní, že je vyroben z hořlavého materiálu), ale podmínkou je, že stojí za rohem a neví o Tobě. Pak je ovšem lepší se dát rychle na útěk, protože on samozřejmě v tu chvíli bezpečně ví, kde zrovna jsi. Ono těch vychytávek je ve hře víc, např. že supervoják (Boss 2), kterého na Tebe pošle Deathshead, lze dostat asi tak deseti ranami ze sniperky, ale hodně záleží na tom, do jaké části místnosti si stoupne.
@Jumas (02.09.2019 22:51): Myslím, že ani zhruba popatnácté bych neměl s opakováním sebemenší problém. Copak jemu, ale já jsem s ohromnou oblibou upaloval tu elitní ženskou ochranku Helgy von Bulow. Ty holky totiž uměly krásně ječet. :-)
@Jumas (02.09.2019 22:38): Jo, taky jsem si říkal, že jsem mu měl dát zhruba pajdu. :-D No jo, co mám s Tebou dělat? Každopádně jsi mi mimo spoustu dalších okamžiků připomněl Půlnoční sonátu od Beethovena, kterou jsem si před chvílí musel v mnohem lepší kvalitě oživit. ;-)
Už jsem na to přišel, přepsal jsem jeden příkaz v configu a najednou to jde při každým startu hry :-)
Nějaký tip, jak znovu spustit hru s úvodním filmečkem? Ten se totiž spustil jen při prvním startu hry a potom při každém opětovném spuštění hra rovnou skočí do hlavní nabídky...
@PavelU (04.12.2016 12:54): Mě to teda moc nenadchlo. Zbraní je zbytečně moc, na každý další level dostanu hromadu munice, chybí ukazatel zbroje a výdrže, nepřátel jsou kvanta (ale zase snad všechny druhy, což je prima), animace jsou dlouhé a nejde je přeskakovat, no a předměty přidávají jiný počet zdraví/munice než v původní hře, takže chvíli trvá si zvyknout.
Jako rozhodně to je ambiciózní projekt s pěkným level designem, grafikou a ozvučením, ale těch pár maličkostí docela kazí dojem. Snad to trochu vylepší nějaký patch.
@PavelU (04.12.2016 03:51): letmo jsem to vyzkoušel a do prvotřídnosti to má tedy dost daleko. klasicky hra nejde tasknout, dabing je moc potichu narozdíl od hudby, která ho přehluší a počáteční intro sekvence trvající asi 5 minut nejde přeskočit... pak se dostanu do hry, střelím headku prvnímu náckovi puškou a jeho kolegové v chatce vedle to nijak nezaznamenají. možná byl takhle blbej i RTCW, ale to byla trochu jiná doba :-)
Jinak si tam jde vybrat i den/noc. S tím, že když jsem vybral noc dostal jsem Sten. Když jsem to rozehrál znovu a dal den, tak jsem ho neměl. Nevím jestli místo toho bylo něco navíc, ale spíš ne.

Hlavně si hráč konečně užije Thompson.
Je to obtížné docela. Nepřátel milion. Ale zbraně super. Jsem v kryptách a počkám až zajde slunko. :D jinak vidím kulové.
Tak mě to taky připomíná mladé časy, tehdy jsem byl moc malej a blbej na to abych to hrál tak jsem pozoroval jak to hraje strejda... :D

A třeba takovej zvuk vrzání židle nebo snězení klobásy je nezapomenutelný!
@piraten (komentář): Bezcenné zbraně?! Ale kdeže. Všechny byly super! Vlastně jediné zbraně, které mi přišly trochu mimo a jejich používání mě zpravidla přineslo jen zbytečnou ztrátu zdraví byly Colty, ale za ten pocit pistolníka to stálo :-)
@Všivák (11.11.2016 09:00): vsak jo. Proto jsem si ho vzdy setril a nepouzival kdyby byly horsi casy.. :-D a nakonec jsem z nej nikdy nestrilel. Tak ja nevim ale to byla zrovna ta spravna doba videoher kdy si clovek naboje setril. Dnes by tam byly vsude bedny co doplni automaticky naboje na max. Ale mit do thompsona naboje ve zlute barve (proste malo) byl ten nejhorsi pocit. :-D a naopak mit do nej vzdy dostatek naboju cloveka vzdy uklidnovalo.
@piraten (komentář): Když ses zmínil o těch zbraních, tak si tak říkám, že RtCW byla jedna z mála her, kde jsem využíval prakticky všechny zbraně, které mi hra nabízela. Akorát jsem šetřil Thompsonem, do něhož bylo málo munice.
Hraju po 150té
Všímám si detailů, jako automaticky se zavírají dveře / někde a jen některé /
jak je to možný, když nemají brano :-O
@Indian (07.05.2016 16:34): Memory card na ukládání má, ale u většiny her (zrovna RtCW je výjimka, je možné ukládat kdekoli) jsem bez savestate odkázaný na ukládání checkpointů (nebo celou misi bez ukládání jako třeba v Die Hard Vendetta, že :-) )
@GodOfTheSick (07.05.2016 12:11): Vůbec mi neříkej, že jsem hrál všechny konzolové střílečky zbytečně na gamepadu :-)) Jdu vyzkoušet Darkwatch.

Jinak s tím zaměřováním je to samozřejmě pravda, autoaim + srovnávání zaměřování úkroky místo míření.
@Phoenix (07.05.2016 11:23): Neohrabané ovládání způsobuje, že kašleš na přesné zaměřování. Nepřesnost a pomalost pravé páčky následně dorovnáváš levou páčkou, protože je jednoduší udělat rychle pár kroků dopředu/dozadu, aby se nepřítel dostal do zaměřovače. Celkově koordinace pohybu a zaměřování není ideální a hra tě nutí dělat něco, co by jsi na pc nedělal. Alespoň u mě to tak bylo. Darkwatch jsem proto hrál na myši.
@Indian (07.05.2016 00:30): Osobně hraji věci na emulátorech z několika důvodů:
- nemám TV a nechci další železo v baráku (ano, třeba PS2 se asi dá připojit i k monitoru, ale nechci další železo v baráku :-) )
- naprosto odpadají problém s NTSC versus PAL
- nastavit je možné kde co, včetně grafiky, kvalitativně nedosažitelné na původním zařízení
- savestate (bez něj bych některé zejímavé věci z konzolí nedohrál, protože by se mi s tím opravdu nechtělo drbat pořád dokola)

Nejsou ty NoLF PS2 "mise navíc" v GOTY verzi na PC?

@GodOfTheSick (07.05.2016 10:25): Jaké konzolové herní návyky máš na mysli?

Na PS2 emulátoru jsem ovládání na myši nikdy nastavovat nezkoušel, obávám se ale, aby to nedopadlo jaksi "emulovaně" jako v případě původní verze RE4 (protože nativně se třeba na PS2 dá hrát na myši snad jediná věc, FF Dirge of Cerberus).
Hraním stříleček na konzolích může člověk snadno získat konzolové herní návyky, které jsou při hraní na pc velmi nepraktické. V emulátoru se dá nastavit ovládání myší a tomuto negativnímu jevu se tak snadno vyhnout.
já bych to osobně hrál rovnou na PS2, proč se srát s nějakýma emulátorama a ještě to tímhle ochcávat :-) třeba já bych si chtěl docela zahrát i playstation verzi No One Lives Forever, která má také pár misí navíc
@Gordon (05.05.2016 19:36): Jsou pouze ve verzi pro PS2.

@Cobot (05.05.2016 22:34): Dnes už by neměl být s PS2 emulátorem u většiny věcí problém (dohrál jsem na něm nějakých 31 kousků, naposledy cca před měsícem DMC 2 a Genji). Pořád se najde pár her, které běží s problémy, ale drtivá většina už emulovat jde. A rozhodně kvůli věcem typu God of War, výborném druhém dílu Drakana, Baldur's Gate / Champions nebo podařeným FPS typu Killzone / Darkwatch / Urban Chaos stojí za to se jím zabývat (samozřejmě o věcech typu Xenosaga, Digital Devil Saga, Rogue Galaxy nebo FF nemluvě).
To by mě teda taky zajímalo. Emulátor na PS2 by měl jet už dneska jak po másle. Kdysi jsme se zajímal o emulaci Metal Gear Solid 3 a už tenkrát to šlo. Pravda dodneška jsme se k tomu nedokopal, ale to je moje lenost. Podle mě skoro cokoliv na PS2 by dneska mělo jít rozchodit. Teda aspoň si to myslim.
A co PS2 emulator?:)

Vím, že je na něj potřeba trochu více RAM v PC, ale dá se prej rozjet :D
@Gordon (04.05.2016 08:43): Krátké hry (tj. okolo 10 hodin, nikoli tunely na čtyři hodiny) mají tu výhodu, že je pak člověk klidně dohraje třikrát nebo čtyřikrát (řekl bych, že RtCW jsem dohrál možná i vícekrát a snad někdy dám celou i tu PS2 verzi).