Polda 5

Tento polda mě docela zklamal.Už to nemá nic společného s původním poldou.
Grafika je docela hnusná,příběh strašně šílený a navíc podobný jako ve 4. dílu.Základna v časoprostoru ,cestování časem... To se k pankrácovi vůbec nehodí.
Humor taky nic moc. Sice jsem se někdy zasmál,ale většina vtipů byla pitomá.
Navíc je hra dost krátká a má divný konec.
Celkově si myslím že je to asi nejhorší díl poldy.

Pro: Občas se zasmějete,dabing

Proti: sci-fi příběh,trapný humor,krátké

Ajajaj!!!!! Tak Polda 5 je prozatím nejslabší ze všech dílů, aspoň pro mě.

Musím říci, že plusy se mi zde hledají těžce. Napadá mě snad jedině dabing a někdy i ,sem tam nějaký vtípek, ale to je asi úplně vše. Většina humoru už není tak vtipná, bohužel.

Mínusy??? Spousty, bohužel. Grafika je hrozná, nepřipomíná to vůbec poldu. Dále určitě občasný trapný humor, zcela nečekaně příběh a občas i to prostředí, které se k Poldovi absolutně nehodí.

Takže shrnutí?? Polda 5 je pro mě nejslabší díl série a pokud bych se někdo rozhodnul si zahrát, doporučuji sáhnout spíše po jedničce.

Pro: Dabing

Proti: Příběh, Grafika, Nevtipný humor, občas prostředí

• iOS 60
Herní výzva 2020 - 7. Neseď doma (Hardcore)
Jak začít objektivně recenzi hry z domácího prostředí se skvělým českým dabingem? To zkrátka nejde. Jelikož právě v tom se skrývá největší pozitivum celé série Polda a tohoto dílu obzvlášť. Moc, co jiného totiž nenabízí. Skvělý dabing Luďka Soboty alá Pankráce, je zkrátka něco, co domácímu hráči vykouzlí úsměv na tváři, ať už je všechno ostatní naprosto dokonalé nebo nestojí za nic. Jaký je tedy vlastně Polda po páté?
Nejprve je třeba určitě poznamenat, s jakým odstupem času, hru recenzuji (14 let) a za druhé, se jedná o především o recenzi iOS verze (která se ovšem krom jiného způsobu ovládání a implementace návodu přímo ve hře moc neliší).
Hned po začátku hry na nás "vybafne" překvapivě zajímavě stylizovaná grafika celé hry, která působí až značně komixově (přiznám se, ihned jsem si vybavil zážitek s prvním dílem Borderlands). Čtvrtý díl se s námi rozloučil prozatím posledním setkáním s profesorem Santusovem a jeho strojem času, tedy už tehdy se ze hry o detektivním vyšetřování prvních dílů pomalu stalo sci-fi. Což je tedy prvek, které nemohu říci, že vnímám příliš pozitivně. Čekali jste tedy návrat "do reality"? Čekali jste marně. Tentokrát jsme opět dostali díl propasovaný skrz na skrz sci-fi prvky. Dokonce se vrací i cestování v čase, které nás provede Trojou, první světovou válkou nebo Egyptem.
Nelze hře upřít snahu o originalitu a především velmi vtipnou pointu (ačkoliv sexiální narážky v tomto díle mohou někomu připadat až přehnané). Narozdíl od minulých dílů se takřka úplně vypustilo od různých miniher typu puzzle, prší a nahradilo je o to více logických hádanek, které ovšem ne vždy dávají zcela smysl. Příběh příliš nepřekvapí a v určitých částech hra působí až dojmem "vaření z vody".
Co nám tedy vlastně ze hry zbylo? Skvěle nadabované postavy, povětšinou humorné prvky a velmi rozdílné prostředí jednotlivých lokalit v zajímamém grafickém kabátku.
Shrneme-li všechna pro a proti vyjde nám jednoduchá rovnice, že se nejspíš bohužel stále jedná o nejslabší díl celé (dnes již 6-ti dílné!) série. Možná právě to byl také důvod, proč se detektiv Pankrác na následujících několik let z našeho života vytratil. Pro věrného českého pařana je zkrátka stejně Polda 5 pomalu srdeční záležitostí, jelikož Polda je zde s námi spoustu let, pro ostatní ale nemohu hru s klidným svědomím doporučit.

Hodnocení: 60%

Pro: Dabing, humor, příjemná komixová grafika, různorodé lokace

Proti: Občasná nelogičnost hádanek, příběh, z policejního detektiva sci-fi hrdinou

Původně měl vypadat polda 5 úplně jinak, graficky se měl spíše podobat čtyřce a příběhově to také na ní mělo navazovat. Ale Zima se rozhodla zaexperimentovat, vývoj poldy 5 odložit, a vytvořit svou první FPS adventuru. Výsledek byla hrůza s názvem Bloodlines. Zima se tímto fiaskem dostala do hlubokého mínusu, a tak museli vývoj Poldy 5 urychlit, jinak by přišel bankrot. A ano, bankrot přišel, protože z Poldy 5 vzešlo co z něj vzešlo. Škoda, měl jsem sérii polda rád.
Takto klesnúť, to som teda nečakal. Polda 4 je pre mňa najlepší diel série, hoci už nie je taký vtipný a uberá sa skôr vážnejším smerom. Ale je hlavne zábavný a má pútavý príbeh, zaujímavé lokácie a slušnú grafiku. To je presný opak, čo obsahuje piaty diel. Otrasná grafika, ktorá inklinuje ku komiksom, ale takým zlým smerom, až z toho bolia oči. Herná doba veľmi krátka, ani sa nenazdáte a ste na konci. Príbeh, kde hlavnú úlohu hraje opäť cestovanie v čase, je trápny a ak k tomu pridáme pubertiacke vtipy, ktoré nepobavia ani pubertiaka, vychádza nám z toho pekne okrúhle hodnotenie. To si hra zaslúžila za niektoré podarené vtipy a vynikajúci dabing.

Pro: Dabing, zopár vtipov

Proti: Jednoduché, krátke, strašná grafika, nezaujímavý príbeh, väčšina vtipov je poriadne trápna

Zatímco předchozí díly Poldy vycházely v časovém odstupu roku, maximálně dvou let, na pátý díl si hráči počkali skoro čtyři roky. Mohlo by se zdát, že po takové době půjde v rámci série o významnou revoluci a útok na české adventurní vrcholy, jenomže tu velkou díru nevyplnila pečlivá práce na Poldovi, nýbrž vývoj otřesné FPS a následně urychlený vývoj Poldy 5, který ale taky pohořel na celé čáře a srazil sérii do tak odporného bahna, že jí trvalo skoro deset let, než se vrátila na scénu. Polda 5 totiž zlikvidoval vše dobré z minulého dílu (tedy krom 3D grafiky) a vrátil do centra dění humor. Jenomže ten humor, vážení přátelé, je ještě ubožejší než v díle druhém. Tohle už neocení ani puberťáci, tenhle sprostý pseudohumor plný dvojsmyslů a sexuálních narážek je snad určen rovnou pro úchyláky! Kdyby se mě někdo zeptal, jaká je podle mě cílová skupina hráčů, řeknu že hra cílí na šedesátileté pupkaté strejdy co si své opožděné sexuální tužby kompenzují vystřihováním prsatic z Playboye, sledováním porna a vyprávěním oplzlých vtípků kolegům.

Příběh se snaží vytěžit maximum z cestování v čase. Ve čtvrtém díle se to osvědčilo, tak proč to nenacpat do pětky, že? Jenomže cestování v Poldovi 4 mělo hlavu a patu, mělo to příběh, který Pankráce dostával do různých dob, které však byly vzájemně provázané. Cestování v čase nebyl hlavní jen motiv, bylo to gró příběhu. Ale Polda 5 své historické lokace nijak neprovázal a cestování v čase tu slouží jen jako příležitost k navštívení různých lokací, které chtěli tvůrci do své hry vecpat, přičemž prakticky veškerá dějovost končí po první půlhodině hry, kde je Pankrácovi vysvětlena hlavní zápletka a hotovo. Pátý díl dokonce pohřbil i dějovou návaznost. Sice se tu odkazuje na třetí, čtvrtý a zlehka dokonce i první díl, ale všechno je jen pozvolné a na příběh to nemá žádný podstatný vliv. Santusov sice v příběhu je zmiňovaný a má určitou úlohu, leč pouze takovou, aby se nějak zdůvodnila potřeba cestování časem. Mucová pak v příběhu chybí úplně a přestože jako postava měla potenciál, tak ji autoři nechali u ledu... nebo spíše u ufounů.

Pankrác je odpornější než kdy dřív. Sobota už zase neumí mluvit a zasekává se pomalu v každé větě. Zase ale abych mu nekřivdil, protože dle titulků je scenář doslova prošpikovaný mezerami vyplněnými třemi tečkami, kdy je Pankrác jakože na rozpacích a Sobota na základě toho pak už jen jede ten svůj "eee he he he" humor. Katastrofálně dopadl i další dabing. Když pominu Luďka Sobotu a Bohdana Tůmu, tak tu nejsou žádná jména, která v minulých dílech figurovala. Žádný Lábus, Kaiser, Pípal, Zawadská... ansábl se obměnil, dabérů je málo a jejich výkony jsou slabé.

Ani adventuření se nepovedlo. Většina prováděných úkonů působí silně nelogicky a problémy, které Pankrác řeší, jsou prostě nechutné. Vrcholem pak je týrání zvířat, které sice má mít dle autorů určitý hlubší význam, ale ve skutečnosti ho jaksi nemá.

Pátý Polda zničil všechno dobré co zničit mohl. Až se skoro nechce věřit, že ho zplodili ti samí autoři. Zatlučení hřebíčku do rakve se totiž tvůrcům povedlo na výbornou, všechna čest. Stvořit takto odpornou a nechutnou adventuru, to se nepovede každému.

Pro: Po dlouhém přemýšlení... mě nic nenapadá.

Proti: Příběh, oplzlosti a nechutnosti, grafika (základna je echt hnusná), dabing, nelogické momenty a úkony

Tenhle díl mě fakt nebavil, nezaujal ničím a aj příběh nebyl originální a asi nebudu sám, ale přišel mi jako vykradačka 4tého dílu.
Grafika a animace je kapitola sama o sobě. Odporná nechutná a na dobu vydání totálně zaostalá, nehezká a podprůměrná. Hru jsem ani nedohrál nebyl důvod. Jestli máte takovéhle hry rádi odporoučím první díl. Tohle nemělo ani zrnku máku vtipu zábavnosti jako první díl. V podstatě se to nemělo ani volat Polda je to úplně jiná hra. Jediné co zůstalo je dabing, ale ten to nezachrání.

Pro: nic

Proti: Grafika, animace, příběh. Vše je na nic.

Polda 5 je podle mne nejhorším dílem série. Humoru sice přibylo, ale tentokrát s přehledem vyhrává závody v trapnosti a počtu sexuálních narážek na rozhovor. Cell-shading se jen snaží zamaskovat to, že grafika je technicky nedotažená, což vidíme mimochodem dost už v intru (které efektně zabírá pouze nohy Pankráce). Příběh silně kopíruje minulý díl v tom, že cestujeme v čase, abychom zabránili katastrofě. Naopak co bych přičetl tomuto dílu k dobru je dabing, někdy vtipný humor a někdy pěkné lokace.

Pro: dabing, někdy grafika a humor

Proti: grafika, humor, příběh

Nevím jestli pátý díl dělali stejní tvůrci, jako ti, co udělali čtyřku, ale kdybych měl hádat, řekl bych, že stoprocentně ne. Rozdíly na všech polích jsou tak markantní, až z toho oči přechází. Grafika vypadá jako kreslená na hajzlpapíře oproti krásným malbám ze čtyřky, příběh vymyslelo nějaké chudo-myšlenkové dítě oproti scénáři od profesionálního spisovatele čtyřky, logiku musel vymyslet psychopatický vrah oproti adventuristovi ze čtyřky a Luděk Sobota na tom byl tak tragicky špatně, že ani polodementní opice by se jeho vtipům v pětce nezasmála. Čtvrtého Poldu jsem nadšeně dohrál až do konce, pětku jsem (asi - jistě se to nikdy nedozvím) ve třetině vypnul a zuřivě ji smazal z harddisku. Ještě že jsem ji měl jen půjčenou. Ale už jen tím, že jsem se jí pokusil hrát, jsem za ni vlastně dal plnou cenu.

Pro: Nada

Proti: sračka

Pátý polda se rozhodl vrátit zase humor, jak to tak bývalo tradicí. Dopředu ale říkám, že nejenom, že nedosahuje kvalit druhého dílu, ale on je na tom s humorem prostě tak bídně, že jsem se zasmál tak jednou. Někomu se to líbit může, to jo... Mimochodem, humor je občas i absurdní - třeba mluvící pták ohnivák, Bohyně lásky a to všechno v době (Trojská válka), které se myslím vůbec nestala a jednalo se o fiktivní příběh. I to je tady možné...

--Příběh--
Žádný v podstatě není :) Stejně jako předchozí díl, cestuje se tady časem a Pankrác musí sem tam letět do minulosti a něco tam spravit. A to je celé, vážení... Možná bych mohl ještě započítat, že se tam sem tam stane ještě nějakej průser (hlavní základnu napadne virus atd.) V podstatě nic moc... Ehm, asi hodně spoileruju, ale to je fuk - o nic nepřicházíte :) Jedna z nejmocnějších zbraní adventur zde tedy použita nebyla :)

--Atmosféra--
Jak jsem řekl, vrátil se trochu humor. Nebo řekněme, "pokus o něj" :) Ale bohužel ani téhle silné stránky adventur se tady nikdo nechopil :)

--Grafika--
Lokace vypadají docela ještě v pohodě. I když oproti čtvrtýmu dílu je to tady víc... kreslený, komixový a někdo by řekl "ošklivější". Dejme ale tomu, že se to, jak divně postavy vypadají (a stejně jako ve třetím díle se dost do prostředí nehodí), je další pokus o "vtipnou atmosféru".
Jinak animace nebyly špatný, pobavilo mě, jak Pankrác třeba pil kafe nebo jak zacházel s mečem.

--Adventuření--
Takže nulový příběh, atmosféra žádná... Tak tedy zbude aspoň to, že by to mělo být logická a zábavná adventura, plná tak důmyslných puzzlů, že mi srdíčko poskočí blahem :) Ne bohužel, bylo to dost nelogické a nedomyšlené, tím pádem jsem byl často nucen používat "všechno na všechno". Být to logičtější, řekl bych aspoň "je to zajímavá oddechovka...
Abych byl konkrétnější, co mi přišlo z pohledu "adventuření" nelogický... Tak třeba hned na základně Pankrác sebral kelímek a pak ho musí nabodnout na jednu sošku s bodcem, aby do něj udělal díru. Měl ale u sebe nůž a mohl to udělat s ním. Nebo dál tu musím rozseknout a vyjíst dýni, abych získal "misku", kterou naplním vodou. Přitom hned vedle dýně byl talíř. Takových wtf momentů je tu celá řada...

--Závěr--
Takže bohužel... Snad příští polda bude trochu lepší :/

Pro: Někdy jsem se zasmál, někdy mě to celkem bavilo... Furt to dabuje Sobota...

Proti: Absence příběhu, atmosféry, pořádných logických postupů adventuření, pixelhunt jak svině, gramatické chyby v titulcích, celkově nic moc...

Tak tímhle dílem dostala série Polda vážnou ránu. Opravdu hrůza, trapnost a zmar. Po všech stránkách. Až na velmi málo momentů je jedinou výhodou hry, že rychle skončí.
Polda 5 je, dle mého mínění, druhým nejslabším dílem celé série. Oproti čtvrtému dílu došlo sice ke zlepšení, i tak to ale není žádná slává.

Téměř kompletní absence černého humoru, zkrátka hloupá satyra bez myšlenky.
Příběh pak moc nezaujme a hráč to nakonec dohrává spíše z povinosti. Sice mě trochu zaujala některá prostředí ale vzhledem k jejich "Jalové" náplni, byl i tento dojem pokažen.

Hra takovéto obtížnosti je spíše za trest. Na druhou stranu některá místa docela ušla a Pankrácův příběh se dočkal zakončení.
45%

Pro: Zakončení série, některá místa

Proti: Další díl, degradující sérii

Určitě se jedná o nejhorší díl série. Humoru od čtyřky sice přibylo, ale nedá se říci, že kvalitního. V době kdy hra vyšla a poté když jsem jí hrál mi bylo 18 a prepubertální sexuální vtípky už nebyly to, co bych vyhledával. Grafika nemusí sednout každému - mě nesedla, od čtyřky se zhoršila a byla pouze v nízkém rozlišení. Pakrác je v tomto dílu taktéž nejnesympatičtější. Ta jeho hrozná čupřina...

Pro: Dabing, občas se člověk zasměje

Proti: Humor pro puberťáky, Cell-shading

Moje první adventura a hned omyl, a to velký... Naprosto odporná rádoby cool grafika, příběh nad kterým zůstává mozek stát a hlavně příšerná nuda, za zmínku snad stojí jen začátek, kdy vše bylo ještě normální... Nehrajte to...

Pro: Docela dobrý začátek, Luděk Sobota

Proti: Grafika, Animace, Nuda, Zvuk

Po nemastné, neslané čtyřce je pětka opět docela zábavná. Humoru přibylo, cell-shading hře jenom prospěl a celková hratelnost se zlepšila. Dabing jako tradičně špičkový. Škoda, že to skončí tak rychle.

Pro: Grafika, dabing, oproti čtyřce více humoru

Proti: Délka, občas nelogické úkoly

-4 +1 −5
polda 5 byl mou první zkušeností s touto serií a musím říct že mi to k panrácovi vůbec nesedí, figury obtažené černou konturou vypadají už v intru tak příšerně že to spoustu lidí odradí, ani jedna z 5 oblastí hry se odehrává v současnosti. Jediný klad hry je nápaditost misí. V první misi musíte zajistit vypálení troje, v druhé zajistit prohru německa a ve třetí vrátit egyptu jeho slávu.

Pro: Nápaditost misí

Proti: ostatní

-5 +4 −9